کد خبر: 547751 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۷-۰۷:۱۲ ارسال توسط : |
13 بازدید
پ

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) : . طبق مطالعات اخیر، هیچ فرمول جادویی برای تشخیص اینکه کسی به شما دروغ می‌گوید وجود ندارد. برخلاف پینوکیو، مردم بینی جادویی ندارند که هنگام دروغ گفتن رشد...

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

چگونه دروغگو‌ها را شناسایی نماییم؟ (قسمت پایانی)

طبق مطالعات اخیر، هیچ فرمول جادویی برای تشخیص اینکه کسی به شما دروغ می‌گوید وجود ندارد. برخلاف پینوکیو، مردم بینی جادویی ندارند که هنگام دروغ گفتن رشد کند، اما هنوز هم برخی روش‌های شناسایی وجود دارد.

به گزارش سرویس خواندنی‌های انتخاب، هنوز برخی علائم وجود دارد که نشان می‌دهد ممکن است فردی حقیقت را نگوید. در ادامه برخی از موارد را به شما خواهیم گفت:

 دروغگو‌ها

آن‌ها به چشمان شما نگاه نخواهند کرد

یک مثال رایج بین بسیاری از افراد این است که وقتی به گفته‌های فرد مقابل شک می دارند می‌گویند در چشمانم نگاه کن و حرفت را تکرار کن. جالب است بدانید این موضوع واقعا روی بسیاری از دروغگو‌ها جواب می‌دهد، یعنی بسیاری از دروغگو‌ها وقتی مجبوریند در چشمان طرف مقابل نگاه کنند دچار اضطراب یا لکنت می‌شوند یا به دروغ گفتن ادامه نمی‌دهند.

دروغ

آن‌ها احساسات خود را جعل کنند

چند روش برای تشخیص اینکه کسی در حال شبیه سازی احساسی است وجود دارد. شخصی که احساسات را تقلب می‌کند معمولا در گفتار و حرکات صورت خود اغراق می‌کند و یا تن صدای خود را بیش از حد خوشحال، ناراحت، عصبانی و... نشان می‌دهند.

غریزه

به غریزه خود اعتماد کنید

اگر قادر به تشخیص سیگنال‌های کلامی یا غیرکلامی واضح نیستید، اما مطمئن هستید که کسی به شما دروغ می‌گوید، به غریزه خود اعتماد کنید. کریستین سالکی در مقاله خود برای ایندیپندنت توضیح می‌دهد برخی از افراد بسیار دروغگو می باشند و تشخیص آنان نیز چندان دشوار نیست.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top