کد خبر: 547855 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۸-۱۱:۵۰ ارسال توسط : |
13 بازدید
پ

به گزارش تابناک با نقل قول از ایسنا، "پرویز یزدان‌پناه" روز (day) جمعه ۳۰ آبان ماه در نشست ستاد استانی مدیریت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و نشست ویدئو کنفرانس با فرمانداران استان، اضافه کرد:...

آخرین آمار قربانیان و مبتلایان به کرونا در کهگیلویه و بویراحمد

به گزارش تابناک با نقل قول از ایسنا، "پرویز یزدان‌پناه" روز (day) جمعه ۳۰ آبان ماه در نشست ستاد استانی مدیریت پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا و نشست ویدئو کنفرانس با فرمانداران استان، اضافه کرد: تعداد بیماران کرونایی که در بیمارستان‌های استان از ابتدای شیوع ویروس کرونا بستری شدند ۸۷۸۳ بوده که از این تعداد ۸۳۳۰ نفر بهبود یافته اند.


وی تصریح کرد: در حال حاضر ۴۵۳ بیمار مشکوک و قطعی کرونا در بیماستان‌های استانی بستری می باشند که از این تعداد ۱۶۶ نفر کرونایی قطعی می باشند و ۲۸ بیمار در بخش ICU بستری می باشند.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار کرد: از تعداد ۱۷هزار و ۵۰۰ نفر بیمار کرونایی در استان، حدود ۱۴هزار نفر بهبود یافته کامل و مابقی در قرنطینه اند.


یزدان پناه عنوان کرد: تعداد فوتی‌های کرونایی در استان ۲۷۸ نفر گزارش شده که از این تعداد ۲۳۲ نفر بیماری زمینه‌ای داشتند.


وی ادامه داد: تعداد ۵۱هزار و ۳۰۰ نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی دریافت کردیم که شاخص نمونه گیری در کشور ۶.۷ درصد و در استان ۷.۲ است.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج بیان کرد: میزان بروز بیماری در استان ۲۵ در هزار نفر و در کشور ۱۰ در هزار نفر است.


یزدان پناه گفت: روز (day) گذشته ۳۶۱ نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت کردیم که ۶۵ درصد موارد یعنی حدود ۲۳۰ مورد مثبت گزارش شدند که بیشترین موارد مثبت مربوط به شهرستان کهگیلویه (۲۵درصد)، گچساران (۲۴درصد)، بویراحمد (۱۶درصد)، چرام (۹درصد)، لنده (۸درصد)، بهمئی (۶درصد) و بقیه موارد مربوط به دیگر شهرستان‌ها گزارش شده است.


وی اضافه کرد: تعداد موارد مثبت کرونایی در استان در مردادماه ۲۲۰۷ نفر، شهریورماه ۳۲۰۸ نفر، ماه مهر ۳۶۱۷ نفر و آبان ماه بدون احتساب امروز (today) ۶۳۵۹ نفر گزارش شده است.


رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اضافه کرد: تعداد موارد فوتی کرونایی در استان در مردادماه ۳۴ نفر، شهریورماه ۴۹ نفر، ماه مهر ۶۰ نفر و آبان ماه ۹۸ نفر گزارش شده است.


یزدان پناه عنوان کرد: تعداد نمونه‌های دریافت شده استان در مرداد ماه ۵۷۰۲نمونه، شهریورماه ۷۰۷۳ نمونه، ماه مهر ۷۷۰۵ نمونه و آبان ماه ۱۱۱۳۹ نفر گزارش شده است.


به گزارش ایسنا با نقل قول از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، شاخص میزان کشندگی بیماری در کشور ۵.۳ درصد و در استان ۱.۳ درصد است.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top