کد خبر: 547867 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۸-۱۲:۰۰ ارسال توسط : |
7 بازدید
پ

طیب اسلامی‌رمچاهی یکی از فعالان حوزه گردشگری جزیره قشم گفت: درحال‌حاضر توریست‌های داخلی جزیره قشم را به‌عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کنند. از همین رو بازار گردشگری قشم این روزها نسبت به سایر شهرهای...

طیب اسلامی‌رمچاهی یکی از فعالان حوزه گردشگری جزیره قشم گفت: درحال‌حاضر توریست‌های داخلی جزیره قشم را به‌عنوان مقصد نهایی خود انتخاب کنند. از همین رو بازار گردشگری قشم این روزها نسبت به سایر شهرهای توریست‌پذیر رونق دارد که علت این رونق آماده بودن زیرساخت‌های گردشگری قشم، قیمت ارزان قشم نسبت به کیش، وجود بازارهای خرید مناسب و جاذبه‌های گردشگری متعدد است. اسفند ماه سال گذشته به علت شیوع ویروس کرونا ممنوعیت تردد جاده‌ای اعمال شده بود اما با گذشت چند ماه مسوولان شاهد ایجاد مشکلاتی در معیشت خانوارهایی که درآمد آنها به‌طور مستقیم و غیرمستقیم با ورود گردشگر ارتباط داشت بودند. به همین علت سفرهای داخلی مجددا شروع شد و برای جلوگیری از شیوع بیشتر ویروس کووید-۱۹ متولیان گردشگری پروتکل‌های بهداشتی را تنظیم و به تمامی فعالان بازار توریسم اعلام کردند.

وی اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین دلایل وجود مسافر در بازار گردشگری جزیره قشم شروع فصل سرد است زیرا در این فصل آب و هوای جزیره بسیار مطلوب بوده و از سرمایی که در اغلب شهرهای کشور وجود دارد خبری نیست. با وجود اینکه جزیره قشم در این دوران همچنان مسافر دارد اما میزان مسافران آن نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته است. به‌طوری‌که در ماه‌های مهر و آبان سال گذشته روزانه حدود ۲۰۰ نفر گردشگر برای گشت ویژه قشم وجود داشت درحالی‌که این رقم در مدت زمان مشابه امسال به‌روزی کمتر از ۱۰ نفر رسیده است که این کاهش سفر به علت شیوع ویروس کرونا در کشور است. اما با این حال، اوضاع گردشگری این جزیره نسبت به سایر شهرهای کشور، مناسب‌تر است.

 اسلامی‌رمچاهی عنوان کرد: قیمت خدماتی که امسال به گردشگران ارائه می‌کنیم نسبت به سال گذشته ۹ تنها افزایش نداشته است بلکه با تخفیف‌هایی که در دید گرفته‌ایم خدمات برای توریست‌ها کاهش قیمت نیز داشته است. درحال‌حاضر خدمات را با تخفیف ۵۰ درصدی به گردشگرانی که این جزیره را مقصد نهایی سفر خود قرار می‌دهند عرضه می‌کنیم. در مهر و آبان سال گذشته هر تخت را شبی ۱۵۰ هزار تومان کمتر برای اقامت به گردشگران اجاره نمی‌دادیم در صورتی که امسال همان تخت را شبی ۷۵ هزار تومان اجاره می‌دهیم.

وی گفت: مسافرانی که درحال‌حاضر به جزیره قشم سفر کنند ریسک خطر ابتلا به کرونا در آنها بسیار پایین است زیرا اغلب مکان‌های تفریحی که توریست‌ها از آن دیدن کنند فضای باز همچون دریا، جنگل، گشت در جزیره و.... است و تنها برخی از مجتمع‌های تجاری می باشند که در فضای سرپوشیده بوده یا اینکه اقامتگاه‌های روستایی و سنتی که افراد برای صرف غذاهای محلی مراجعه کنند سرپوشیده است که آن نیز به علت تعداد کم ‌مسافری که در چنین مکان‌هایی وجود دارد، به راحتی می‌توان با رعایت پروتکل‌های بهداشتی از شیوع بیماری جلوگیری کرد. وی تصریح کرد: اگر قرار باشد بازار گردشگری کشور همانند سال گذشته (آغاز کرونا) تعطیل شود. با توجه به وضعیت اقتصادی که در جامعه حاکم است اگر مجددا با ممنوعیت سفر مواجه شویم وضعیت مالی و معیشتی مردم نیز بیش از این آسیب خواهد دید زیرا با ممنوعیت سفر اغلب کسب‌وکارهای گردشگری تعطیل و نیروی کاری آنها نیز بیکار خواهند شد. مسوولان نیز متوجه این امر شده‌اند به همین دلیل دائما بر اجرای پروتکل‌های بهداشتی تاکید می دارند تا از این طریق شیوع ویروس کرونا در کشور کاهش پیدا کند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top