کد خبر: 547881 |
تاریخ انتشار : ۱۳۹۹/۰۹/۰۷-۰۷:۰۲ ارسال توسط : |
14 بازدید
پ

حمیدرضا اسکاش در گفت‌وگو با میزان گفت: در معاونت برنامه ریزی، ۴ اداره اعم از اداره آموزش‌های تخصصی، توان افزایی، برنامه ریزی و امور امدادگران و نجات گران ایجاد شده است.. وی اضافه کرد: اداره امور...

حمیدرضا اسکاش در گفت‌وگو با میزان گفت: در معاونت برنامه ریزی، ۴ اداره اعم از اداره آموزش‌های تخصصی، توان افزایی، برنامه ریزی و امور امدادگران و نجات گران ایجاد شده است.

وی اضافه کرد: اداره امور امدادگران و نجات گران بسیار برای ما حائز اهمیت است، زیرا امور داوطلبان که در جمعیت هلال احمر نقش به سزایی می دارند، در این اداره بررسی می‌شود.

معاون برنامه ریزی و آموزش‌های تخصصی سازمان امداد و نجات اظهار کرد: بیمه، تشویقی و اعطای درجه بوسیله این اداره انجام می‌شود.

پنج وظیفه مهم اداره امور امدادگران و نجاتگران

فاطمه سلامی رییس اداره امور امدادگران و نجاتگران در گفت‌وگو با میزان گفت: اعطا و ارتقا درجه امدادگران و نجات گران در ۳ سطح شهرستانی، استانی و کشوری انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: این درجات شامل امدادگر یکم، امدادگر دوم، امدادگر سوم، نجاتگر یکم، نجاتگر دوم، نجاتگر سوم و ایثار می‌شود.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر ادامه داد: درجات بر حسب موقعیت جغرافیایی دسته بندی می‌شوند به این معنا که امدادگری در سطح شهرستان، نجاتگری در سطح استان و درجه ایثار به سطح کشوری تعلق دارد.

سلامی اظهار کرد: در ۳۱ استان، کمیته‌هایی برگزار شده و پرونده‌های داوطلبان بررسی شده و درجات ارتقا می‌یابد. جلسات کشوری به صورت دوره‌ای برگزار می‌شود.

وی درباره چگونگی اعطا درجه بیان کرد: پرونده داوطلبان پس از گذراندن دوره‌های مختلف، بوسیله کمیته بررسی می‌شود. افرادی که شرایط ارتقا درجه می دارند باید در آزمون‌های آمادگی جسمانی و مهارتی نمره لازم را کسب کنند تا موفق به دریافت درجه بالاتر شوند.

رییس اداره امور امدادگران و نجاتگران درباره بیمه گفت: تمام داوطلبان بیمه «مسئولیت امدادگران و نجات گران» می باشند، به این معنا که اگر در حوادث و عملیات‌ها آسیب ببینند، خسارت، غرامت و دیه پرداخت خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه اردو‌ها ادامه داد: برای ایجاد انگیزه و تشویق داوطلبان برای ماندن در چرخه جمعیت هلال احمر، اردو‌های کشوری برگزار می‌کنیم و از بین داوطلبان فعال در پایگاه‌ها شرکت کنندگان را انتخاب می‌کنیم.

سلامی اظهار کرد: ما باشگاهی داریم که هدف از آن ایجاد و حفظ ارتباط بین امدادگران، نجاتگران و جمعیت هلال احمر است. دبیران این باشگاه‌ها در ۳ سطح شهرستانی، استانی و کشوری با برگزاری انتخابات، تعیین می‌شوند و ارتباط با استان‌ها و پیگیری مسائل را برقرار کنند.

این کارشناس حوزه امدادگران گفت: بررسی انتقادات، پیشنهادات و بررسی شکایات امدادگران و نحاتگران نیز بوسیله همین اداره انجام می‌شود.

رییس اداره امور امدادگران و نجاتگران درباره تعداد داوطلبان بیان کرد: در حال حاضر ۴۹ هزارو ۵۰۷ داوطلب داریم که ۸۵۸ داوطلب درجه ایثار می دارند که ۷۶۹ نفر از آن‌ها مرد و ۹۲ نفر زن می باشند.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
لینک کوتاه خبر:
Scroll to Top