چرا نئاندرتال ها قادر به نقاشی نبودند؟

چرا نئاندرتال ها قادر به نقاشی نبودند؟

پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا نشان می دهد که نئاندرتال ها از انجام نقاشی ناتوان بوده اند. البته نئاندرتال ها خطوط ساده ای را طراحی می کردند اما قادر به طراحی های پیشرفته نبوده اند.

به گزارش سرویس خواندنی های انتخاب، نئاندرتال ها مغز های بزرگی داشتند و قادر به ساخت ابزارهایی پیچیده بودند، اما هرگز قادر به کشیدن تصاویر واضحی نبوده اند.

این در حالی است که انسانهای اولیه نسل بعد از نئاندرتال ها  تصاویری زنده از حیوانات و دیگر موارد را در نقاشی های خود نشان می دادند.ریچارد کاس، استاد روانشناسی دانشگاه دیویس، معتقد است این تفاوت را می توان به این واقعیت مرتبط دانست که نئاندرتال ها ذهنی بسته تر داشتند.

بر اساس یک مطالعه که در نشریه Evolutionary Studies منتشر شده است، نئاندرتال ها در هماهنگی دست و چشم  و شکار بسیار قدرتمند عمل می کردند اما در بخش طراحی و نقاشی بسیار ضعیف ظاهر می شدند.در توصیف این تضاد می توان نتیجه گرفت که چون بخشی از شکار نئاندرتال ها از طریق دست و با پرتاب سنگ انجام می شد در نتیجه نئاندرتال ها در بخش پرتاب و استفاده از دست قدرتمند بودند اما در دیگر بخش ها ضعیف عمل می کردند.

جالب است بدانید بعدها و به مرور زمان، با ایجاد تغییرات در رژیم غذایی نئاندرتال ها و البته تغییرات در سبک زندگی آنان توانایی طراحی نسل های بعدی انسان های اولیه دستخوش تغییراتی شد و تنها نئاندرتالها بودند که در اجرای طرح های نقاشی ضعیف عمل می کردند.

بسیاری از ویژگی های شخصیت انسان ها به مرور زمان و در طول هزاران سال متحول شده است و به نظر می رسد قدرت نقاشی کردن نیز یکی از همین موارد است.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

روی خط خبر

پربحث ترین ها

دوستان ما