بولتون: اعمال فشار حداکثری به ایران را ادامه می دهیم

بولتون: اعمال فشار حداکثری به ایران را ادامه می دهیم

مشاور امنیت ملی ترامپ در شرایطی که مردم ایران متاثر از سیل گسترده و خسارات ناشی از آن هستند، از تداوم فشار حداکثری بر این مردم سخن گفت.

به گزارش ایرنا، جان بولتون روز دوشنبه در سالروز رای بیش از 98 درصد مردم ایران به جمهوری اسلامی، یادداشت توئیتری نوشت که نشان داد آنها هیچ گاه به مردم ایران و تصمیم آنها نمی اندیشند و برخلاف مواضع ادعایی، برایشان اهمیتی ندارد.

مشاور امنیت ملی ترامپ افزود ایران درگیری و بی ثباتی را برمی انگیزد تا نفوذ خود را گسترش دهد و با کمترین هزینه برای اقداماتش، همسایگان خود را تهدید کند.

بولتون مقاله ای به قلم برت استفنز را که سه روز پیش در نیویورک تایمز منتشر شد و پیشتر مورد استناد دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا علیه مردم ایران قرار گرفته بود، پیوست این یادداشت خود کرده است.

وی افزود: بیش از این نخواهد بود. ما اعمال فشار حداکثری را تا زمانی که تهران رفتار ناپذیرفتنی خود را متوقف کند، ادامه می دهیم.

یادداشت مشاور امنیت ملی ترامپ در 12 فروردین (روز جمهوری اسلامی) به خوبی نشان از آن دارد که او به سخنگوی منافقینی تبدیل شده است که از روز نخست هم با جمهوری اسلامی مخالف بودند و دستشان به خون حداقل 17 هزار شهروند بی گناه ایرانی آلوده است.

دونالد ترامپ در هجدهم اردیبهشت ماه سال گذشته، به صورت غیرقانونی و یکجانبه از توافق هسته ای ایران خارج شد و تحریم های شدیدی را علیه فعالیت های اقتصادی ایران وضع کرد که آثار آن متوجه مردم و امداد رسانی به آنها شده است.

این در حالی است که دادگاه بین المللی لاهه، در حکم موقت خود از سردمداران کاخ سفید خواسته است نیازهای زندگی اعم از غذا و دارو و خدمات هواپیمایی مشمول تحریم ها قرار نگیرد اما واشنگتن از اجرای این حکم خودداری کرده است به گونه ای که علی اصغر پیوندی، رئیس جمعیت هلال احمر اظهار کرد: پیش از تحریم‌ها برخی حساب‌های دارای سوییفت متعلق به هلال احمر داشتیم که از طریق آنها برای جذب کمک جهانی اقدام می‌کردیم، اما در حال حاضر این حساب‌ها مشمول تحریم شده است و امکان انتقال پول از کشورهای دیگر و همین طور از فدراسیون جهانی صلیب سرخ به ایران در هنگام حادثه وجود ندارد.

درصورتی که مطلب مغایر با قوانین جمهوری اسلامی ایران می باشد از طریق صفحه تماس با ما گزارش دهید.
در صورت ناقص بودن مطلب روی منبع کلیک کنید و مطلب را بصورت کامل بخوانید.


گزارش تخلف

تمامی مطالب از سایت های مجاز فارسی و ایرانی تهیه و جمع آوری شده است و تمام فرآیند جمع آوری اخبار به صورت خودکار انجام می گیرد. مسئولیت صحت محتوای این خبر بر عهده خبرگزاری منبع و منتشر کننده آن است، در صورت وجود هرگونه مشکل از طریق صفحه گزارش تخلف اطلاع دهید.

روی خط خبر

دوستان ما