اعضای ۱ باند مخوف زورگیری که با کتک زدن شهروندان، اموال آن ها را می ربودند در حالی به چنگ پلیس (police) افتادند که با استفاده از «گل» پلاک موتورسیکلت هایشان را مخدوش کرده بودند.. به گزارش خراسان،...

کد خبر: 589585
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۸-۱۰:۵۰
ارسال توسط :
بازدید: 2
کلاه مالباخته بر سر زورگیران مخوف!

اعضای ۱ باند مخوف زورگیری که با کتک زدن شهروندان، اموال آن ها را می ربودند در حالی به چنگ پلیس (police) افتادند که با استفاده از «گل» پلاک موتورسیکلت هایشان را مخدوش کرده بودند.

به گزارش خراسان، ماجرای بازداشت (دستگیری) باند مخوف «زورگیران سیاه پوش» هجدهم دی زمانی در دستور کار نیروهای کلانتری شهرک ناجای مشهد قرار گرفت که در ۱ شب ۴ فقره زورگیری از شهروندان به پلیس (police) گزارش شد.

شهروندانی که طعمه زورگیران مخوف شده بودند به ماموران کلانتری گفتند که زورگیران سیاه پوش، قمه وحشتناکی در دست داشتند و برخی از افراد را مورد ضرب و جرح قرار داده بودند.

در همین حال یکی از شاکیان مدعی شد که موتورسواران زورگیر حتی کلاه چرمی او را نیز از سرش برداشته اند که از ترس تنها سکوت کرده است.

بنابر این گزارش، با توجه به اهمیت و حساسیت ماجرای زورگیری، بلافاصله گروه های گشت محسوس و نامحسوس با صدور دستوری از سوی سرهنگ محمد فیاضی (رئیس کلانتری شهرک ناجا) وارد عمل شدند و به گشت زنی در کوچه پس کوچه های حوزه استحفاظی پرداختند. نیروهای کارآزموده گشت که تاکنون سارقان زیادی را با هوشیاری خود به دام انداخته اند، این بار به دنبال سوژه جالبی بودند تا سریعتر زورگیران را دستگیر کنند.

در حالی که تمام شاکیان از کاپشن های مشکی زورگیران موتورسوار سخن می گفتند، ماجرای زورگیری کلاه یکی از شاکیان نیز مورد توجه پلیس (police) قرار گرفت.

چهار فقره زورگیری در ۱ شب، موضوعی بودکه نیروهای انتظامی نمی توانستند به راحتی از کنار آن بگذرند و به همین دلیل تمام گشتی ها با ۱ رمز کد واحد به جست و جو در محل های تردد احتمالی زورگیران موتورسوار پرداختند تا این که ساعت 12 نیمه شب ناگهان سرنشینان ۲ دستگاه موتورسیکلت سیاه رنگ توجه نیروهای گشت نامحسوس را به خود جلب کردند. «گل آلود» بودن پلاک موتورسیکلت ها موضوعی نبود که از چشم نیروهای تیزبین کلانتری شهرک ناجا پنهان بماند به همین دلیل آن ها بی درنگ و با چراغ گردان خاموش، موتورسواران را در حالی به محاصره درآوردند که ۳ تن از آنان کاپشن مشکی به تن داشتند و این همان مشخصاتی بود که مال باختگان ساعتی قبل به پلیس (police) گزارش داده بودند.

بنابراین ماموران انتظامی در ۱ عملیات غافلگیرانه ۴ سرنشین ۲ موتورسیکلت را با استفاده از فنون دفاع شخصی به دام انداختند و در حالی به کلانتری هدایت کردند که یکی از زورگیران کلاه چرمی قهوه ای رنگ نیز بر سر داشت.

در بازرسی بدنی از آنان ۱ قبضه قمه به همراه چندین تلفن همراه کشف شد و متهمان در دایره تجسس مورد بازجویی های تخصصی قرار گرفتند. با خبر دیتانیوز و گزارش خراسان، در این هنگام ۴ مالباخته که شبانه طعمه زورگیران شده بودند به کلانتری آمدند و با دیدن متهمان بلافاصله آن ها را شناسایی کردند.

در همین حال یکی از مال باختگان که هنوز از ترس قمه زورگیران آرامش خود را بازنیافته بود با دیدن کلاه چرمی خود بر سر یکی از زورگیران، لبخندی بر لبانش نشست و در حالی که از نیروهای انتظامی برای بازداشت (دستگیری) دزدان مخوف قدردانی می کرد، کلاهش را از سر زورگیر جوان برداشت و بر سر خود گذاشت.

از سوی دیگر با توجه به حساسیت ماجرای زورگیری های خشن و با صدور دستوراتی ویژه از سوی قاضی دکتر اسماعیل رحمانی کلاکوب (معاون دادستان مرکز خراسان رضوی) اعضای این باند زورگیری برای ادامه بازجویی ها در حالی در اختیار نیروهای تجسس قرار گرفتند که بررسی ها نشان می داد موتورسواران دیگری نیز از اعضای باند «زورگیران سیاه پوش» می باشند و طبق اظهارات شاکیان در صحنه های وحشتناک زورگیری حضور داشتند.

اگرچه متهمان دستگیر شده ابتدا تلاش می کردند زورگیری ها را به اعضای فراری باند نسبت دهند اما در برابر شواهد و دلایل مستند نیروهای تجسس دوام نیاوردند و در نهایت به ارتکاب ۴ فقره زورگیری در ۱ شب و ضرب و جرح برخی از طعمه ها اعتراف کردند.

تحقیقات بیشتر برای بازداشت (دستگیری) اعضای دیگر این باند مخوف و کشف سرقت های احتمالی دیگر آنان با راهنمایی های معاون دادستان مشهد همچنان ادامه دارد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=589585
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : اجتماعی
بیم و امید خانواده‌ها از بازگشایی مدارس در سایه کرونا
۱۳۹۹/۱۰/۲۸-۱۰:۴۱

خبرگزاری میزان- در حالی قدم به قدم به شروع بازگشایی مجدد مدارس نزدیک می‌شویم که ویروس کرونا همچنان می‌تازد و شرایط بسیاری از مناطق کشور در پی شیوع بیماری کرونا بحرانی است. اخبار مرگ و میر، آمار...

ارسال توسط : میزان آنلاین
وزارت بهداشت: نحوه برگزاری امتحانات پایان ترم علوم پزشکی تغییر نمی‌کند / دانشجویان علوم پزشکی در اولویت دریافت واکسن کرونا
۱۳۹۹/۱۰/۲۸-۱۰:۲۷

مدیر کل امور دانشجویی وزارت بهداشت با تاکید بر اینکه برنامه و نحوه امتحانات پایان ترم دانشجویان علوم پزشکی با توجه به عادی شدن شرایط برخی شهرها از دید شیوع کرونا ویروس تغییر نمی‌کند، گفت: قطعا...

ارسال توسط : انتخاب
وضعیت جاده‌ها و رراه ها، امروز ۲۸ دی ۹۹ / بارش برف و باران در جاده‌های ۹ استان
۱۳۹۹/۱۰/۲۸-۰۹:۵۳

مرکز مدیریت اطلاعات راه‌ها و حمل‌و نقل جاده‌ای از بارش برف و باران در محورهای استان های کردستان، زنجان، کرمانشاه، مرکزی، اصفهان، لرستان، چهارمحال و بختیاری و کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.. به گزارش...

ارسال توسط : انتخاب
۹ نفر از عاملان به کارگیری کودکان کار در مشهد بازداشت شدند
۱۳۹۹/۱۰/۲۸-۰۹:۵۳

معاون دادستان عمومی و انقلاب مشهد گفت: ۹ نفر از عاملان به‌کارگیری کودکان کار در این شهر طی ۲ مرحله عملیات مربوط به ساماندهی این دسته از کودکان، بازداشت شدند.. به گزارش روابط عمومی و ارتباطات...

ارسال توسط : انتخاب
آزادی 5 زندانی با کمک ۱ ایرانی مقیم امریکا
۱۳۹۹/۱۰/۲۸-۰۹:۴۶

  رییس ستاد مردمی رسیدگی به امور دیه و کمک به زندانیان خراسان رضوی گفت: مساعدت ۴۷۰ میلیون ریالی هموطن نیکوکار مقیم آمریکا منجر به آزادی ۵ زندانی جرایم غیرعمد در این استان شد.. جواد غفاریان طوسی روز...

ارسال توسط : عصرایران