باشگاه خبرنگاران: نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی از افزایش نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ گرم ۲۰ تا ۲۱ هزار تومان است.. حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی...

کد خبر: 589593
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۸-۱۰:۳۹
ارسال توسط :
بازدید: 3
قیمت مرغ روی کانال ۲۱ هزار تومان

باشگاه خبرنگاران: نایب رئیس انجمن صنفی مرغداران گوشتی از افزایش نرخ مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ گرم ۲۰ تا ۲۱ هزار تومان است.

حبیب اسداله نژاد نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ، از افزایش قیمت مرغ در بازار خبر داد و گفت: امروز قیمت هر کیلو مرغ زنده درب مرغداری ۱۴ هزار و ۵۰۰ تا ۱۵ هزار تومان و مرغ گرم در خرده فروشی ها ۲۰ تا ۲۱ هزار تومان است.

به گفته وی، قیمت کنونی هر کیلو مرغ زنده نسبت به روز قبل ۵۰۰ تا ۷۰۰ تومان و مرغ گرم ۱ هزار تا ۱ هزار و ۲۰۰ تومان رشد داشته است.

اسداله نژاد ادامه داد: با توجه به افزایش نرخ مولفه های تولید و بهبود نسبی حجم‌ تقاضا، قیمت مرغ تا حدودی رشد داشته است که امیدواریم به نرخ منطقی خود برسد.

این مقام مسئول قیمت واقعی هر کیلو مرغ زنده را ۱۷ هزار و ۵۰۰ تومان و مرغ گرم را ۲۴ هزار تومان اعلام کرد و گفت: بنابر مصوبه کارگروه تنظیم بازار، قیمت مصوب هر کیلو ذرت بعد از اعلام نرخ مصوب مرغ ۱۴ درصد، کنجاله سویا ۲۰ درصد و جوجه یکروزه ۵۰ درصد گران شد که تمامی این مولفه ها بر نرخ تمام شده تولید تاثیر گذار می باشند.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه تخصیص نهاده دامی با نرخ مصوب کماکان در حال انجام است، بیان کرد: دولت به ازای هر قطعه مرغ ۴ کیلو نهاده با نرخ مصوب تا سن ۴۰ روز در دید گرفته است که به علت نگهداری مرغ بالای سن ۴۰ روز بخشی از نهاده مورد نیاز از بازار آزاد تامین‌ می شود.

اسداله نژاد نرخ کنونی هر کیلو ذرت در بازار سیاه را ۳ هزار و ۸۰۰ تا ۳ هزار و ۹۰۰ تومان و کنجاله سویا را ۸ تا ۹ هزار تومان اعلام کرد.

این مقام‌مسئول با بیان اینکه قیمت جوجه یکروزه بالاتر از نرخ مصوب ستاد تنظیم بازار است، گفت: در حال حاضر نرخ هر قطعه جوجه یکروزه ۴ هزار و ۵۰۰ تومان بوده که این نرخ ۳۰۰ تومان بالاتر از قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار است.

وی درباره آخرین وضعیت جوجه ریزی شب عید بیان کرد: هر چه به سمت جوجه ریزی ایام عید پیش رویم، نرخ جوجه یکروزه به سبب ازدیاد تقاضا از سوی مرغداران بالاتر از این قیمت می رود واقعا چرا که مرغداران به صورت سنتی تصور می کنند که تولید در ایام عید توجیه اقتصادی دارد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی ادامه داد: کانون انجمن صنفی مرغداران با ارسال آنالیز هزینه تمام شده به وزارت جهاد کشاورزی و سازمان حمایت خواستار اصلاح قیمت مرغ با قید فوریت بر مبنای مولفه‌های تولید شده است.

اسذاله نژاد با بیان اینکه مشکلی در تولید نداریم، گفت: کارگروه تنظیم بازار برای ایام پایانی سال مصوب کرده که ۱۲۰ میلیون قطعه جوجه ریزی صورت گیرد، اما به علت نبود کشش بازار همانند سنوات قبل این میزان مازاد بر نیاز کشور است.

به گفته وی، با توجه به شرایط فعلی بازار برای ایام‌پایانی سال ۸۵ تا ۹۰ میلیون قطعه باید جوجه ریزی صورت گیرد.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی با تاکید بر خرید مرغ به صورت مستقیم از مرغدار بیان کرد: دولت به منظور حمایت از تولیدکننده باید به تعهدات خود عمل کند، همانگونه که در مقاطعی که بازار آشفته است و به مرغدار فشار می آورد که با نرخ مصوب اقدام به عرضه کند.

نایب رئیس کانون انجمن‌صنفی مرغداران گوشتی با اشاره به اینکه مشکلی در تولید مرغ نداریم، بیان کرد: با توجه به پتانسیل تولید، امکان صادرات ۱ میلیون تن مرغ مازاد وجود دارد که به علت نبود سیاست گذاری منطقی، بحث صادرات منتفی است.

نایب رئیس کانون انجمن صنفی مرغداران گوشتی اضافه کرد: اگر تامین نهاده با نرخ مصوب به ۱۰۰ درصد برسد، دیگر شاهد بازار سیاه و عرضه با نرخ های بالاتر نیستیم.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=589593
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : اقتصادی
دلایل کاهش ۱۴ درصدی شاخص بورس
۱۳۹۹/۱۰/۲۸-۱۰:۳۵

خبرگزاری فارس: هفته‌های منفی بورس باز هم شروع شده است و این بار هم پای دولتمردان در میان است. بازار سرمایه هنوز نتوانسته واکنش درستی به تصمیمات دولتی‌ها نشان دهد. بعضی ناظران بازار معتقدند ریزش...

ارسال توسط : فردانیوز
محسن هاشمی حضورش در انتخابات 1400 را رد کرد
۱۳۹۹/۱۰/۲۸-۱۰:۳۲

. . . . . . . . سایت خوان روز نامه (newspaper) دنیای اقتصاد. . . . . . تاریخ انتشار :...

ارسال توسط : دنیای اقتصاد
ترامپ «کیف هسته‌ای» را از واشنگتن دی‌سی خارج می‌کند
۱۳۹۹/۱۰/۲۸-۱۰:۳۲

. به گزارش بیزینس اینسایدر، یکی از مهمترین بخش ها در زمان انتقال قدرت از ۱ رئیس جمهور به رئیس جمهور دیگر در آمریکا انتقال فرماندهی و کنترل اختیارات زرادخانه هسته ای آمریکا است اما به دید می رسد...

ارسال توسط : دنیای اقتصاد
دو راهی دولت؛ کاهش قیمت دلار یا رشد بورس
۱۳۹۹/۱۰/۲۸-۱۰:۳۲

. به گزارش اقتصادنیوز،چندی پیش در جلسه ای که تیم اقتصادی برای کمک به رشد شاخص کل بورس برگزار شده ۱ سئوال پیش روی اعضای تیم اقتصادی قرار گرفته است. آیا انتظار دارید نرخ ارز روند نزولی...

ارسال توسط : دنیای اقتصاد
ترافیک در ورودی و خروجی‌های مشهد سنگین است
۱۳۹۹/۱۰/۲۸-۱۰:۳۲

. . . . . . . . سایت خوان روز نامه (newspaper) دنیای اقتصاد. . . . . . تاریخ انتشار :...

ارسال توسط : دنیای اقتصاد