مدیرعامل گروه صنعتی ایران (IRAN) خودرو، گفت: 24 قطعه ساز در استان مرکزی به صورت مستقیم با ایران (IRAN) خودرو همکاری می کنند که ۵ درصد قطعه سازان ایران (IRAN) خودرو را تشکیل می دهد، ایران (IRAN)...

کد خبر: 589628
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۹-۱۶:۵۲
ارسال توسط :
بازدید: 5
استفاده حداکثری ایران (IRAN) خودرو از ظرفیت قطعه‌سازی استان مرکزی
مدیرعامل گروه صنعتی ایران (IRAN) خودرو، گفت: 24 قطعه ساز در استان مرکزی به صورت مستقیم با ایران (IRAN) خودرو همکاری می کنند که ۵ درصد قطعه سازان ایران (IRAN) خودرو را تشکیل می دهد، ایران (IRAN) خودرو آمادگی دارد که سطح همکاری را از دید تعداد شرکت ها و قطعات تولیدی، افزایش دهد.

به گزارش ایکوپرس؛ فرشاد مقیمی، در شورای اعلام کرد و گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی تصریح کرد: هر شرکتی که آمادگی داخلی سازی داشته باشد دعوت به همکاری می نماییم.

وی با بیان این که قطعه سازان استان مرکزی، شریک ایران (IRAN) خودرو در تولید محصول تازه می باشند، اظهار کرد: پروژه تارا را در شرایط سخت تحریم و در مدت زمان کوتاهی با کمک سازندگان به نتیجه رسانده ایم و این محصول به زودی وارد بازار خواهد شد. خوشبختانه قطعه سازان، جلوتر از برنامه زمانبندی برای تولید قطعات تارا می باشند.

مدیرعامل ایران (IRAN) خودرو بر استفاده حداکثری از ظرفیت های موجود در استان مرکزی تاکید کرد و گفت: برای همکاری در حوزه تامین محصولات ایران (IRAN) خودرو دیزل نیز آمادگی داریم.


وی تاکید کرد: برای حمایت از بخش خصوصی، هر جایی که این بخش بتواند سرمایه گذاری کند، ایران (IRAN) خودرو ورود پیدا نمی کند.

مقیمی گفت: نیازمندی های ایران (IRAN) خودرو روی میز است و هر شرکتی که آمادگی داشته باشد، برای داخلی سازی قطعات اعلام آمادگی می نماییم.

وی به دستاوردهای حوزه داخلی سازی اشاره کرد و گفت: قریب به 100 قطعه که در سال گذشته از خارج از کشور تامین می کردیم داخلی سازی شده و کاهش وابستگی داشته ایم.


وی بر تشکیل کمیته های مشترک میان قطعه سازان استان مرکزی با ایران (IRAN) خودرو برای حل و فصل سریع موانع تولید، تولید با کیفیت و قیمت رقابتی تاکید کرد.  

ایران خودرو از ظرفیت های استان مرکزی استفاده کند

استاندار اراک در جلسه شورای اعلام کرد و گوی دولت و بخش خصوصی این استان گفت: ظرفیت های بسیار خوبی برای تولید قطعه خودرو وجود دارد و فعالیت های شرکت های قطعه ساز نویدبخش رشد بسیار خوبی در استان مرکزی است.

سید علی آقازاده اضافه کرد: استان مرکزی ظرفیت هزاران میلیارد تومان برای سرمایه گذاری در حوزه قطعه سازی دارد.

وی سفر مدیر (manager) عامل ایران (IRAN) خودرو به استان مرکزی را فرصت خوبی برای شروع کارهای بزرگ دانست و گفت: قطعا با تمایل ایران (IRAN) خودرو می توان به نتیجه نهایی دست یافت.

نباید ارز و اشتغال را به خارجی ها بدهیم

نماینده مردم اراک و کمیجان در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه، خودروسازی را بعد از صنعت نفت، بزرگترین صنعت کشور دانست و گفت: خودروسازی در اقتصاد ملی با گردش مالی بالا و اشتغالزایی، جایگاه ویژه و ممتازی دارد.

کریمی ضمن قدرانی از تلاش های مدیرعامل گروه صنعتی ایران (IRAN) خودرو در داخلی سازی تولید گفت: ایران (IRAN) خودرو به صورت جدی به داخلی سازی اهتمام داشته است، این شرکت با برگزاری نمایشگاه های مختلف همکاری با سایر صنایع از جمله دفاعی برای تسریع در داخلی سازی قطعات خودرو گام های بلندی برداشته است. در تولید مدل های تازه خودرو و افزایش تیراژ تولید گام های خوبی برداشته شده، در کنار آن تعهدات معوق به صفر نزدیک می شود و این اقدامات بسیار مثبت و موثر بوده است.

این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، ضمن انتقاد از مصوبه اخیر دولت و نهادهای تصمیم گیر در واردات کامیون و اتوبوس گفت: خط تولید اتوبوس در ایران (IRAN) خودرو دیزل بعد از تقریبا 10 سال راه اندازی شده است، با توجه به این که ظرفیت تولید داخلی وجود دارد نباید ارز و اشتغال را به خارجی ها بدهیم. می توان نیاز را از داخل کشور رفع نماییم.

قیمت نهاده های تولید ۳ برابر شده است

رییس انجمن قطعه سازان استان مرکزی نیز در این نشست اظهار کرد: با توجه به ۳ برابر شدن قیمت نهاده های تولید از سال گذشته تاکنون، فشار زیادی به واحدهای تولیدی وارد شده است.
محمدرضا رعنایی اضافه کرد: ظرفیت های خوبی در استان مرکزی وجود دارد که امکان بالفعل شدن آن به راحتی فراهم می شود و لازمه آن ایجاد همگرایی ایران (IRAN) خودرو، مدیران استان و سایر دست اندرکاران است تا از این سرمایه ملی استفاده شود.

آمادگی داریم تجهیزات مورد نیاز ایران (IRAN) خودرو را تولید نماییم

دبیر شورای اعلام کرد و گوی دولت و بخش خصوصی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: می توان به منظور بررسی توانمندی های استان مرکزی در ایجاد خطوط تولید تازه قطعه سازی، کمیته ای تخصصی ایجاد کرد.
حمیدرضا مهدی نیا با بیان این که ایران (IRAN) خودرو می تواند نسبت به ایجاد و انتقال خط تولید و تکنولوژی قطعه سازی در استان مرکزی اقدام کند، گفت: با توجه به ظرفیت های موجود در استان مرکزی آمادگی داریم تا بخشی از تجهیزات مورد نیاز ایران (IRAN) خودرو را تولید نماییم.

در جلسه شورای اعلام کرد و گوی دولت و بخش خصوصی، علاوه بر مدیرعامل و مدیران ارشد گروه صنعتی ایران (IRAN) خودرو، مقامات استان اراک از جمله استاندار، رییس اصناف، رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی، ۳ تن ازنمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی و رییس و نمایندگان انجمن های قطعه سازی حضور داشتند. برخی از مقامات نیز به صورت بر خط (آنلاین) در این نشست حضور یافتند. حاضران در این جلسه به بررسی وضعیت صنایع مرتبط با خودروسازی در استان مرکزی و مسیرهای برون رفت از موانع تولید پرداختند.

گفتنی است،‌ مدیرعامل گروه صنعتی ایران (IRAN) خودرو امروز در سفر ۱ روزه به استان مرکزی، علاوه بر حضور در شورای اعلام کرد و گوی دولت و بخش خصوصی این استان، با حضور در نمایشگاه توانمندسازان استان مرکزی که در محل اتاق بازرگانی استان مرکزی برپا بود، از دستاوردهای قطعه سازان بازدید کرد. مقیمی از خطوط تولید و توانمندی های قطعه سازان اراک و پروژه‌های ساخت داخل آنان بازدید کرد. وی از شرکت‌های قطعه ساز کوشاوران و نیروساز و ماشین سازی اراک و آذراب بازدید کرد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
برچسب ها:
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=589628
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : اقتصادی
مرگ سالانه ٣٠هزار نفر در کشور بر اثر آلودگی هوا
۱۳۹۹/۱۰/۲۹-۱۶:۵۲

. به گزارش اقتصاد آنلاین، شینا انصاری صبح امروز در ششمین نشست تخصصی کمیته محیط زیست کلانشهرهای کشور که بصورت برخط برگزار شد با اشاره به اینکه تقارن این نشست با هفته هوای پاک گفت: در حال...

ارسال توسط : اقتصاد آنلاین
طرح «طراوت» بانک صادرات ایران (IRAN) در ایستگاه صنعت نشر
۱۳۹۹/۱۰/۲۹-۱۶:۵۲

به گزارش اقتصادآنلاین، حجت‌اله صیدی در نشست خبری نخستین نمایشگاه مجازی کتاب تهران که با حضور محسن جوادی، معاون امور فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رمضان‌علی سبحانی‌فر، مدیرعامل شرکت پست، رئیس...

ارسال توسط : اقتصاد آنلاین
ششمین دورۀ «الکام‌استارز» با حمایت ایرانسل شروع به کار کرد
۱۳۹۹/۱۰/۲۹-۱۶:۵۲

. به گزارش اقتصادآنلاین، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، حامی اکوسیستم نوآوری، به‌عنوان حامی اصلی در ششمین دوره الکام استارز حضور دارد. این رویداد نوآورانه که شامل ۳ بخش الکام‌پیچ،...

ارسال توسط : اقتصاد آنلاین
ماجرا قبض ۴۰ میلیارد تومانی برق چه می باشد؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۹-۱۶:۵۲

در حالی که انتشار تصویر قبض برق ۴۰ میلیاردی طی روزهای گذشته بحث داغ رسانه ها و شبکه های اجتماعی شده بود اما به دید می رسد این موضوع به دردسر بزرگی برای ۱ مشترک دیگر تبدیل شده است. به گزارش...

ارسال توسط : صبحانه آنلاین
کدام کارگران عیدی کامل نمی گیرند؟
۱۳۹۹/۱۰/۲۹-۱۶:۵۲

بر اساس قانون مربوط به نحوه تعیین عیدی و پاداش سالانه کارگران شاغل در کارگاه‌های مشمول قانون کار مصوب سال ۱۳۷۰، کلیه کارفرمایان کارگاه های مشمول قانون کار مکلفند به هر ۱ از کارگران خود به نسبت ۱...

ارسال توسط : صبحانه آنلاین