. به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، فواد ایزدی کارشناس مسائل آمریکا و سید مصطفی خوش چشم کارشناس مسائل بین الملل امشب ۲۵ دی ماه با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری به بررسی موضوع آمریکا؛...

کد خبر: 589651
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۱/۰۷-۰۲:۲۶
بازدید: 4
ایزدی: اگر استیضاح ترامپ رای (vote) بیاورد از حقوق ریاست جمهوری و داشتن محافظ محروم می شود / خوش چشم: زیرساخت‌های آمریکا فرسوده و کهنه است

به گزارش خبرنگار سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، فواد ایزدی کارشناس مسائل آمریکا و سید مصطفی خوش چشم کارشناس مسائل بین الملل امشب ۲۵ دی ماه با حضور در برنامه گفت‌وگوی ویژه خبری به بررسی موضوع آمریکا؛ هیمنه پوشالی که شکست پرداختند.

خوش چشم کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به اینکه آمریکا تصویری هالیوودی و شکست ناپذیراز خود ترسیم کرده است و حتی شماری از سیاستمداران آمریکا نیز فریب این تصویر را خورده اند، اما واقعیت چیز دیگری است گفت: شرکت‌های آی تی در آمریکا بیشتر ذیل قدرت حزب دموکرات می باشند و بخش اندکی از حزب جمهوری خواه به شاکله این کشور پایبند می باشند، آمریکا چه از بعد موافقین و چه از بعد مخالفین خود را به گونه‌ای تصویرسازی کرده است که او را ۱ ابرقدرت بسیار قدرتمند از داخل می‌دانند.

او ادامه داد: آمریکا را از داخل قدرتمند می‌دانند، زیرا تصویر هالیوودی و قدرتمندانه در جنگ نرم در فضای رسانه ایجاد کرده است، بسیاری از سیاستمداران آمریکایی خوابشان برده است، بسیاری از آن‌ها خودشان انگار غافلگیر شده‌اند که وضعیت جامعه در آمریکا ملتهب است.

خوش چشم تصریح کرد: جامعه نخبگان سیاسی در آمریکا در بیرون از کشور هزینه‌های بسیار زیادی انجام داده‌اند تا به دنبال تثبیت هژمونی خودشان باشند.

این کارشناس مسائل بین الملل با اشاره به اینکه رسانه‌های اجتماعی آمریکا تحت قیمومیت حزب دموکرات و بخشی از جمهوری خواهان می باشند اضافه کرد: جالب است که رسانه‌های اجتماعی، در‌های خود را به روی فرمانده کل قوای آمریکا بسته اند، آمریکا به جای فیلتر کردن شبکه‌های مجازی در حال خط دادن به آن‌ها برای با پنبه سربریدن ترامپ و هوادارانش است.

او با اشاره به اینکه هزینه‌های آمریکا در بیرون بیشتر شده است گفت: زیرساخت‌های آمریکا فرسوده و کهنه شده است، ترامپ در سال ۲۰۱۶ در کمپین انتخاباتی اش اعلام کرد با پولی که در منطقه خاورمیانه خرج شده می‌توانستند چندین بار آمریکا را آسفالت کنند.

خوش چشم با اشاره به اینکه وضعیت ایستگاه‌های مترو در آمریکا اضافه کرد: هزینه‌های زیاد آمریکا در بیرون باعث شده تا جامعه در داخل دچار فقر بیشتری شود، لذا آمریکا رو به افول است و این موضوع به دلیل فقیر شدن مردم، نداشتن پوشش مردمی و تامین اجتماعی نیست بلکه دلایل زیادی وجود می دارند که سبب افول آمریکا شده است.

این کارشناس مسائل بین الملل اظهار کرد: مردم می‌دانستند که ترامپ شارلاتان است و کارنامه سیاسی ندارد، آن‌ها می‌دانستند که رئیس‌جمهور ۱ کشور باید دارای فضایل اخلاقی نمونه‌ای به عنوان فرمانده کل قوا باشد، اما آن‌ها کسی را انتخاب کردند که دارای رذایل اخلاقی بود، آن‌ها می‌دانستند او دچار مشکلات اقتصادی و فساد است و می‌دانستند که روابط اخلاقی اش دچار مشکل است لذا آن‌ها چقدر احساس ناامیدی می‌کردند که به چنین فردی که خود را بیرون از جامعه سیاسی معرفی می‌کرد پناه آوردند، او با زرنگی توانست رهبری این گروه‌ها را به عهده بگیرد.

او ادامه داد: ترامپ با زرنگی توانست رهبری آن‌ها را به عهده بگیرد و شعار‌های پوپولیستی می‌داد، تلویزیون و رسانه در آمریکا تاثیر گذاری زیادی در هدایت افکار عمومی دارد، جامعه غربی دچار ۱ سری از مشکلات است، وقتی مشکلات اقتصادی زیاد می‌شود، مردم اظهار نارضایتی بیشتری کنند. آمریکا سعی می‌کند در روایت‌گری هایشان ما را غافلگیر کند و صحبت از ۸۰ میلیون رای (vote) بایدن و ۷۵ میلیون رای (vote) ترامپ می‌کند و هیچ وقت از ۷۰ الی ۸۰ میلیونی که رأی ندادند صحبت نمی‌کند.

او اضافه کرد: ترامپ تولید دستگاه سیاسی آمریکا است، رسانه‌های آمریکا سعی کنند، نارضایتی‌های فقرا و کسانی که تامین اجتماعی ندارند را به بیرون انعکاس ندهند.

این کارشناس مسائل بین‌الملل با اشاره به اینکه خود آمریکایی‌ها نام اعتراضات کنونی در آمریکا را فتنه گذاشته است بیان کرد: در آمریکا شبکه مجازی و فضای رسانه‌های رسمی کنترلی را که داشتند دیگر ندارد، در آمریکا بیشتر حصر مجازی مطرح است، اگر ترامپ پول داشته باشد بلافاصله می‌تواند شبکه تلویزیونی بزند و فاکس را از رونق بیندازد.

خوش چشم ادامه داد: ۱ سری از جمهوریخواهان استدلال کنند که استیضاح برای کسی است که صاحب قدرت باشد و بعد از آن نمی‌شود که شهروند عادی را استیضاح کرد، برخی از ساکتین از ترامپ و فردای خود می‌ترسند لذا آن‌ها می‌ترسند که حزب دموکرات آن‌ها را از سیستم بیرون بیندازند، جنبش‌های آمریکا تمام نخواهد شد، زیرا ۱ خانم تازه از راه رسیده می‌گوید امروز که بایدن به قدرت برسد، فردا صبح به دلیل روابط فساد انگیزی که او با اوکراین داشته وی را استیضاح می‌کند.

فواد ایزدی استاد دانشگاه تهران با اشاره به اینکه اولین قربانیان استعمار آمریکا مردم خود آمریکا می باشند گفت: ترام‍پ مولود جریان اعتراضی در آمریکا است، اما اکنون معترضان دیگر حرف ترامپ را که خواستار آرامش شده گوش نمی‌دهند.

ایزدی با بیان اینکه اکنون با تصویب استیضاح ترام‍پ، سنا حکم هیات ژوری را پیدا کرده است عنوان کرد: اگر استیضاح ترامپ رای (vote) بیاورد دیگر نه حقوق ریاست جمهوری می‌گیرد و نه محافظ خواهد داشت.

در حال تکمیل...

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=589651
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : تازه ها
دادخواست علیه ترامپ مختومه اعلام شد
۱۳۹۹/۱۱/۰۷-۰۲:۱۱

دادگاه عالی آمریکا روز دوشنبه خبر داد که به دادخواستی علیه «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا درباره سوء استفاده از قدرت در دوران ریاست جمهوری وی پایان داده است.این دادخواست پس از آن...

ارسال توسط : پارسینه
سرقت اطلاعات بانکی ۲۰۰۰ شهروند با چند کیلو میوه!
۱۳۹۹/۱۱/۰۷-۰۱:۲۴

فرمانده انتظامی البرز از بازداشت (دستگیری) اعضای باندی که به صورت گسترده در سطح کشور و در پوشش میوه فروشی اقدام به ۲۰ میلیارد کلاهبرداری از ۲۰۰۰ نفر کرده بودند، خبر داد.. به گزارش ایسنا، سردار...

ارسال توسط : فرارو
‌مقصد پنهان پول‌شویان
۱۳۹۹/۱۱/۰۷-۰۱:۱۳

هر بار سر و صدای فروش ۱ تابلوی هنری یا ۱ حراجی بزرگ بلند می‌شود، نخستین عبارتی که در همان لحظه در ذهن نقش می‌بندد این کلمه است: پول‌شویی.. به گزارش شرق، پول‌شویی در تمام کسب‌وکارها می‌تواند اتفاق...

ارسال توسط : فرارو
جن‌گیران و مسئولان
۱۳۹۹/۱۱/۰۷-۰۰:۳۹

به دید می‌رسد که تنها سید‌صادق و عباس غفاری نبودند که به جن‌گیران دولت احمدی‌نژاد معروف شدند. افراد دیگری هم می باشند که حالا احمد توکلی جرئت کرده و به آنها اشاره کرده است. او نویسندگی که غسال...

ارسال توسط : فرارو
دستگیری کلاهبردار ۲۰۰ میلیاردی در"البرز"
۱۳۹۹/۱۱/۰۷-۰۰:۳۷

به گزارش تابناک با نقل قول از ایلنا از البرز سردار عباسعلی محمدیان با اشاره به اینکه بازداشت (دستگیری) کلاهبرداری ۲۰۰ میلیاردی در البرز اظهار داشت: در پی دریافت ۱ فقره حکم جلب متهم و کلاهبردار...

ارسال توسط : تابناک