وزیر نفت گفت: در دید داریم طرحی عظیم با بیش از ۲ میلیارد دلار هزینه سرمایه‌گذاری شامل زنجیره‌ای کامل از تولید گاز تا پالایش و تفکیک گاز، طرح پتروشیمی و بخش‌های پائین‌دست آن در غرب کرمانشاه اجرا...

کد خبر: 589670
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۰/۲۸-۱۰:۵۸
ارسال توسط :
بازدید: 2
ابرپروژه وزارت نفت در کرمانشاه

وزیر نفت گفت: در دید داریم طرحی عظیم با بیش از ۲ میلیارد دلار هزینه سرمایه‌گذاری شامل زنجیره‌ای کامل از تولید گاز تا پالایش و تفکیک گاز، طرح پتروشیمی و بخش‌های پائین‌دست آن در غرب کرمانشاه اجرا نماییم.

به گزارشر تسنیم، بیژن زنگنه، وزیر نفت در پنجمین همایش مسئولیت اجتماعی صنعت نفت گفت: «سند مسئولیت اجتماعی صنعت نفت» جمع‌بندی فعالیت‌های صنعت نفت در بازه زمانی ۷ تا ۸ سال اخیر (دولت‌های یازدهم و دوازهم) در زمینه مسئولیت اجتماعی خواهد بود و برای آینده و دولت بعدی ریل‌گذاری می‌شود.

وی تاکید کرد: مسئولیت اجتماعی از بخش‌های جدیدی به شمار می‌آید که صنعت نفت به آن ورود کرده است و دستاوردهای صنعت نفت در این زمینه، با پشتکار دکتر طالبیان (مشاور اجتماعی وزیر نفت) خوشبختانه امروز با ۸ سال گذشته بسیار تفاوت دارد.

وزیر نفت اضافه کرد: در حوزه علوم انسانی مشکل کشور ما در این است که دست اندرکاران آن کمتر می‌توانند وارد حوزه عملیاتی شوند و پیشنهادهایی بدهند که به بهبود شرایط کمک کند، اما در صنعت نفت این اتفاق محقق شد و امروز اگر بخواهیم در این صنعت طرحی را اجرا نماییم، تلاش می‌کنیم در محیط پیرامونی، مردم و طبیعت را مدنظر قرار دهیم و با آنها دوست باشیم.

زنگنه تصریح کرد: موضوع مسئولیت اجتماعی در صنعت نفت، ۱ نهاد مسئول مشاورت اجتماعی در سطح وزارتخانه دارد و در شرکت‌ها نیز باید همین به همین رویه برقرار باشد، اما در بعضی از موارد دیده می‌شود که در شرکت‌ها، این بخش تنها تبدیل به ۱ ستاد و سمت با گریدهای بالا می‌شود، در حالی که شرایط نباید اینگونه باشد، سنجش صلاحیت و توانمندی افراد برای فعالیت در این زمینه الزامی است و باید اطمینان حاصل نماییم که این افراد می‌توانند ما را رشد دهند و تکمیل کننده زنجیره باشند.

وی گفت: البته نهادهایی هم مانند مدیریت نظارت بر طرح‌های عمرانی مناطق نفتخیز و امور بانوان و خانواده صنعت نفت به‌طور مستقیم با این حوزه پیوند می دارند.

وزیر نفت اضافه کرد: هر چقدر ما بتوانیم کارها و طرح‌های عمرانی را به دور از فشارها و خواسته‌های سیاسی و منطبق بر منافع درازمدت مردم منطقه، تعریف نماییم، به‌طور طبیعی اثربخشی این پروژه‌ها و رضایتمندی مردم افزایش می‌یابد و افزون بر آن ارتباط بین مردم منطقه و صنعت نفت تقویت می‌شود.

زنگنه پیشنهاد اختصاص ۴ درصد از اعتبارات پروژه‌های بزرگ نفتی برای طرح های عمرانی و ایفای مسئولیت‌های اجتماعی را ابتکاری نو و موفق در صنعت نفت برشمرد و گفت: این طرح با استقبال بسیار خوبی روبه‌رو شد و امیدواریم به عنوان الگو در دیگر سازمان‌ها مدنظر قرار گیرد که البته در اجرای آن باید تلاش نماییم، مطالعات کارشناسی دقیقی انجام شود که بدون مطالعه هزینه نماییم.

وی اضافه کرد: برای نمونه در دید داریم طرحی عظیم با بیش از ۲ میلیارد دلار هزینه سرمایه‌گذاری شامل زنجیره‌ای کامل از تولید گاز تا پالایش و تفکیک گاز، طرح پتروشیمی و بخش‌های پائین‌دست آن در غرب کرمانشاه اجرا نماییم، از این رو به‌منظور اجرای آن و همزمان انجام مطالعات توسعه‌ای منطقه، ۱ مشاور گرفته‌ایم تا اثرگذاری این طرح در منطقه و تاثیر آن بر بهبود وضع زندگی مردم و رضایتمندی و اوضاع آینده آنان را بررسی کند.

وزیر نفت گفت: اثرگذاری اجتماعی تمام طرح‌های صنعت نفت باید بررسی شود و لازم است به این منظور ارتباط ما با دانشکده‌های علوم اجتماعی تقویت شود.

زنگنه، نظام‌نامه ایفای مسئولیت‌ اجتماعی صنعت نفت را اقدام مهمی در این بخش برشمرد و اضافه کرد: شاید این طرح در ظاهر شامل بدیهیات باشد، اما وقتی بدیهیات حوزه اجتماعی کنار یکدیگر جمع شود، تحولات زیادی رخ می‌دهد.

وی یکی از بخش‌های مهم در زمینه مسئولیت اجتماعی را توجه به بانوان و کودکان جامعه دانست و گفت: بانوان و کودکان محور تحول در جامعه می باشند، از این رو باید به بحث آموزش و اشتغال بانوان توجه زیادی داشت.

وزیر نفت تاکید کرد: برای موفقیت در عرصه‌های اجتماعی باید به عنوان خدمتگزار مردم را دوست داشته باشیم و هر چقدر می‌توانیم با علاقه به آنان خدمت و فکر شده کار نماییم که اثر آن از سرمایه‌گذاری‌های عظیم بیشتر است.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=589670
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : تازه ها
راهکار آزادسازی منابع بلوکه شده ایران
۱۳۹۹/۱۰/۲۸-۱۰:۵۷

سید احمد آوایی نماینده مجلس درباره انتقال پول‌های بلوکه شده به ایران (IRAN) گفت: حل این موضوع به وجود ۱ دیپلماسی فعال که مذاکرات مکرری را در برنامه خود قرار دهد، نیاز دارد، زیرا انتقال پول‌های...

ارسال توسط : فرارو
آمادگی ایران (IRAN) برای افزایش تولید نفت به میزان پیش از تحریم‌ها
۱۳۹۹/۱۰/۲۸-۱۰:۵۷

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب گفت: ایران (IRAN) آماده است کاهش تکلیفی تولید نفت را هر زمانی که اعلام شود، متوقف کرده و تولید نفت را در ۱ روز به ۹۵ درصد از تولید پیش از تحریم‌ها برساند.. به...

ارسال توسط : فرارو
پایان کارآزمایی بالینی واکسنِ اول کرونا تا قبل از ۱۴۰۰
۱۳۹۹/۱۰/۲۸-۱۰:۵۷

دبیر کمیته علمی ستاد ملی مقابله کرونا با تاکید بر اینکه نتایج کارآزمایی بالینی واکسن ایرانی کرونا تاکنون بسیار خوب بوده است، گفت: امیدواریم کارآزمایی بالینی این واکسن تا پیش از نوروز ۱۴۰۰ به اتمام...

ارسال توسط : فرارو
ترامپ «کیف هسته ای» را در تحویل بایدن نخواهد داد!
۱۳۹۹/۱۰/۲۸-۱۰:۵۷

یکی از مهمترین بخش‌ها در زمان انتقال قدرت از ۱ رئیس جمهور به رئیس جمهور دیگر در آمریکا انتقال فرماندهی و کنترل اختیارات زرادخانه هسته‌ای آمریکا است، اما به دید می‌رسد ترامپ، رئیس جمهور کنونی آمریکا...

ارسال توسط : فرارو
شرط ورود رئیسی به انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰
۱۳۹۹/۱۰/۲۸-۱۰:۴۷

«حمیدرضا ترقی»، چهره سیاسی اصولگرا، درباره برگزاری نشست اخیر شورای ائتلاف گفت: پنجشنبه هفته گذشته، جلسه مسئولان استان‌های شورای ائتلاف برگزار شد. صحبت‌های انتخاباتی در ارتباط با انتخابات...

ارسال توسط : پارسینه