. . ایده بهای شخصی به این احساس برمی‌گردد که شما فرد خوبی هستید که لیاقت برخورد با احترام را دارید و اگر برای خود ارزش قائل باشید، ذاتاً احساس می‌کنید مهربان، دلسوز و محترم هستید و در ازای آن شایسته...

کد خبر: 592253
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۳-۱۸:۵۵
بازدید: 7
با این روش‌های ساده برای خود بیشتر ارزش قائل شویم

با این روش‌های ساده برای خود بیشتر ارزش قائل شویم

ایده بهای شخصی به این احساس برمی‌گردد که شما فرد خوبی هستید که لیاقت برخورد با احترام را دارید و اگر برای خود ارزش قائل باشید، ذاتاً احساس می‌کنید مهربان، دلسوز و محترم هستید و در ازای آن شایسته همان چیز‌ها و دریافت همان رفتارهای قبل احترام هستید.

همسو شدن با بهای شخصی خود به ما این امکان را می‌دهد که به مراحل عملی‌تری برویم که این ارزش را رشد و پرورش دهند و این کار از طریق ارزش‌گذاری شخصی انجام می‌شود.

ارزش شخصی چه می باشد؟

در حالی که بهای شخصی احساسی است، ارزش شخصی اخلاقی است و اینجاست که ما اساس احساسات خود را می‌گذاریم و آن را عملی می‌کنیم.

به طور مثال؛ ارزش شخصی وسیله نقلیه رانندگی است که به ما امکان می‌دهد پیاده‌روی را طی نماییم و به گونه‌ای عمل نماییم که با آنچه برای آن ارزش قائل می باشیم، همسو باشد.

این در نحوه صحبت ما با مردم یا در گام‌هایی که برای بیان حقیقت خود برمی‌داریم، نشان داده می‌شود و بهای شخصی و ارزش شخصی هر ۲ از یکدیگر تغذیه کنند، اما ذکر تفاوت‌های ظریف آن‌ها بسیار مفید است.

بها و ارزش شخصی چه تفاوتی با هم می دارند؟

بهای شخصی در هسته اصلی وجود ماست، بدین معنا که چگونه گام برداشتن در زندگی و هدفمان و چگونه لیاقت خود را به عنوان انسان رشد دادن از نشانه‌های آن است و ما می‌توانیم استدلال نماییم که احساس سالم ارزشمندی شخصی در قبال تصمیماتی که می‌گیریم، روابطی که برقرار می‌کنیم و مسیر‌های زندگی که انتخاب می‌کنیم، نقش بسزایی می دارند.

از طرف دیگر، این نکته مهم را در دید بگیرید که اگر برای خود ارزش قائل نشوید، این موضوع می‌تواند منجر به شاخه‌هایی از خود انتقادی تهاجمی و تخریب چهره از خود شود.

ارزش شخصی عملی است که ما را با آن بهای شخصی همسو می‌کند و ما می‌توانیم ارزش خود را به عنوان عنصر تغذیه‌ای دیگر و در اصطلاح، چتر بزرگتر و ارزشی خود بدانیم که ارزش گذاری، خود به روش‌های عملی نشان داده می‌شود که بسیاری از آن‌ها در این مطلب زیر بیان شده است.

هنگامی که یاد می‌گیریم چگونه برای خود ارزش قائل شویم، نه تنها ارزش شخصی خود را پرورش می‌دهیم، بلکه این انرژی را به جوامع خود و افراد موجود در آن‌ها نیز انتقال می‌دهیم.

چگونه برای خودمان ارزش قائل شویم؟

 منتقد درونی خود را بپذیرید

همه ما آن صدای بلند درونی را داریم که همیشه مهربان نیست. هنگامی که ایده‌ها و پروژه‌هایی در دست داریم، این صدا مداخله می‌کند و اغلب، ما را ترغیب می‌کند که به خودمان ایمان نداشته باشیم و در صورت عدم کنترل، منتقد درونی می‌تواند تأثیرات مخربی بر عزت نفس ما بگذارد.

این جایی برای رشد ارزش شخصی ما نیست و درگیر شدن با این منتقد اغلب ۱ سفر مادام‌العمر است. اما اولین قدم خوب تصدیق آن است. بنابراین، بسیاری از مردم با این صدا عمر خود را می‌گذرانند و هرگز نمی‌دانند که این منتقد درونی ۱ دیکتاتور و به نوعی افسارگسیخته شده است و هنگامی که می‌توانید مکث نمایید و تصدیق نمایید که شما هم دارای منتقد درونی هستید، می‌توانید قدرت و ارزش خود را پس بگیرید.

راه‌های ساده برای بیشتر ارزش قائل شدن برای خود

دریافت کردن  تعریف و تمجید 

دفعه بعدی که شخصی از شما تعریف کرد، متوجه شوید که آیا آن تعارف را به سرعت به عقب می‌فرستید یا دست خود را با اهانت تکان می‌دهید تا جلب توجه نکند.

ما آنقدر از بی‌نیاز شدن می‌ترسیم که به سختی کلمات خوبی که کسی برای ما ارسال می‌کند را دریافت می‌کنیم و واقعاً، مقصر واقعی در اینجا این است که ما غالباً باور نداریم که لیاقت تعریف را داریم!

حقیقت زیبا در اینجا این است که ما اغلب خودمان را به همان روشی که دیگران ما را می‌بینند، نمی‌بینیم. بنابراین، دفعه بعدی که شخصی حرف خوبی درباره شما زد، آن‌ها را باور نمایید و سخنان آن‌ها را کاملاً دریافت کنید.

برای تلاش‌ها قدردان باشید

همیشه نشان دادن زندگی آسان نیست و ما همیشه متوقف نمی‌شویم تا ببینیم که چقدر در زندگی روزمره تلاش می‌کنیم و یکی از راه‌های بالا بردن ارزش خودتان این است که از تمام کار‌هایی که انجام می‌دهید، سپاسگزار باشید.

انتقادپذیری آسان است، اما شما همیشه بهترین تلاش خود را می‌کنید و این کار را ادامه دهید و پیشرفت کوچک را جشن بگیرید که با این کار، تمام وجود شما ده برابر سپاسگزار شما خواهد بود.

خودتان را ببخشید

وقتی تمام چیز طبق برنامه پیش نمی‌رود، بخشش را تمرین کنید.

وقتی مردم به شما آسیب می‌رسانند، گذشت را تمرین نمایید و نگه داشتن کینه، چه از جانب دیگران و چه از طرف خودتان، مانند این است که عمداً خود را با بار‌هایی روبه‌رو نمایید که نیازی به حمل آن‌ها نیست.

بخشش، درمانی رایگان است که می‌تواند وقتی که تلخی را تحمل می‌کنیم، بسیاری از رنج‌های ما را تسکین دهد و شایسته است که آن را در زندگی روزمره‌مان پیاده نماییم، اما این بدان معنا نیست که برخی از افراد، از بخشش‌های مداوم ما سوءاستفاده کنند.

 تأیید کردن را جلوی آینه تمرین کنید

کلمات، قدرت بالایی می دارند و کلمات مثبت مانند معجزات کوچکی می باشند که منتظر جوانه زدن می باشند و از آنجا که چشم‌ها آینه روح می باشند، تمرین اظهارات گفتاری در آینه حتی بیشتر قدرتمند است.

وقتی می‌توانیم نگاه خود را بگیریم و فضای خود را با کلمات مثبت پر نماییم، آن انرژی را به اعماق روان خود می‌فرستیم.


بیشتر بخوانید


 به رویا‌های خود توجه کنید

خواه بخواهید آن‌ها را در دفترچه یادداشت خود بنویسید یا ۱ صفحه بینایی درست کنید، توجه به رویاهایتان ۱ چرخه ارزش و در حقیقت، ۱ ارزش بی پایان است و رویا‌های شما عمیق‌ترین آرزو‌های شما می باشند.

وقتی به آن‌ها شکل نوری می‌تابید، روح و قلب خود را به شکلی روحانی و عاطفی برآورده می‌کنید. شما در حال آموزش دادن و تقویت خود هستید که باور نمایید لیاقت این آرزو‌ها را دارید.

خودتان را مقایسه نکنید

شما به اندازه ۱ دانه برف منحصر به فرد هستید و هیچکس دیگری مثل شما وجود ندارد و تمام ما می‌دانیم که "مقایسه دزد شادی است" و  آسان است که خودمان را با دیگران مقایسه نماییم و فکر نماییم که به نوعی عقب می باشیم یا فقدان آن را داریم اما در حقیقت، این درست نیست.

شما دقیقاً همان جایی هستید که باید در بازه زمانی زندگی خود باشید و  اعتماد و اعتقاد داشته باشید که هرکس در زمان مناسب و الهی مسیر خود را طی می‌کند. به جای تمرکز بر آنچه دیگران بر شما می دارند، بر سفر منحصر به فرد خود تمرکز نمایید و از فرصت‌های پیش رو هیجان زده شوید.

راه‌های خدمت به دیگران را پیدا کنید

هنگامی که ما به خدمات روی می‌آوریم، به طور همزمان بها و ارزش شخصی خود را تغذیه می‌کنیم و بخشش به دیگران چیزی فراتر از داوطلب شدن است و این چیزی از خودمان ارائه می‌دهد که کاملاً گرانبها و متعلق به خود ماست.

اگر مهارت خاصی دارید که مایلید آن را به اشتراک بگذارید، این کار را نمایید تا  وضعیت کنونی مرتب شود و با این کار، جامعه از اشتراک سهم شخصی شما در جهان بهره‌مند می‌شود.

خودتان را همان گونه که هستید، بپذیرید

زندگی مجدد گذشته هیچ فایده‌ای ندارد، چراکه تمام شده است و تعجب از آینده فایده‌ای ندارد، چون هنوز نیامده است و بزرگترین هدیه شما به خود این است که خود را همان طور که الان هستید، قبول کنید.

راه‌های ساده برای بیشتر ارزش قائل شدن برای خود

دنیا کامل‌تر می‌شود تا می‌توانید معتبر ظاهر شوید. زیرا دنیا این طور است که به دیگران نیز جرأت چنین کاری را می‌دهد و بدون شک با پیشرفت زندگی خود، تغییر کرده و رشد خواهید کرد، اما در حال حاضر، چگونه می‌توانید خود واقعی تان را نشان دهید و به این شکل ظاهر شوید؟

به کم قانع نباشید

اگر ناراضی هستید، به وجود خود توجه نمایید و از خود بپرسید چه چیزی باعث خوشحالی شما می‌شود؟ شما مجبور نیستید چیزی یا کسی را که برای شما شادی و رضایت ایجاد نمی‌کند، تحمل کنید.

ما اغلب فکر می‌کنیم که باید خوشبختی خود را فدای برخی از نکات اساسی نماییم، اما این صحت ندارد. همیشه انتخاب‌هایی در زندگی وجود دارد و این شما هستید که باید باور نمایید لیاقت بهترین‌ها را دارید.

 وقتی شک دارید، پشتکار خود را به یاد بیاورید

اگر موردی وجود دارد که می‌تواند ارزش خود را کاهش دهد، فکر کردن به این موضوع است که شما کافی نیستید و یا به نوعی شکست خورده‌اید.

وقتی این اتفاق افتاد، به هدف نهایی یا رویای خود فکر نمایید و به یاد داشته باشید که استقامت، تأمین سوخت، بی حد و حصر است و این همیشه در اختیار شماست تا بیشتر به هدف برسید.

نتیجه‌گیری

بهای شخصی اصطلاحی است که نمایانگر وجود اصلی ما و کسانی است که در مرکز انسانیت خود می باشیم و مراحلی که ما برای همسویی عملی با آن ارزش انجام می‌دهیم، تعریف و هدف از ارزش شخصی است.

ممکن است تصور شود که این مراحل پیچیده و زمان‌بر می باشند و یادگیری اینکه برای خود ارزش قائل شوید نیاز به ۱ تغییر ملایم در دیدگاه نحوه ظاهر شدن در زندگی خود دارد، اما باید بدانید که چنین تغییرات کوچک و در عین حال قوی می‌تواند تمام چیز را برای خودتان و سود بیشتر متفاوت کند و شما را به سمت موفقیت پیش ببرد.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=592253
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : اجتماعی
هسته های جهادی به ٢٠٠ هزار هسته خواهد رسید
۱۳۹۹/۱۲/۱۳-۱۸:۲۱

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان،خدابخشی عضو شورای عالی امنیت ملی در هفتمین نشست ملی استان ها و شهرستان های هدف اظهار کرد: ما نسبت به گروه های جهادی دین داریم....

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
معاون استاندار تهران: قیمت مصوب مرغ ۲۰۴۰۰ تومان است
۱۳۹۹/۱۲/۱۳-۱۸:۰۴

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار تهران گفت: مرغ ۲ قیمت ندارد و تنها قیمت مرغ ۲۰۴۰۰ تومان همان قیمت مصوب است و خرید مرغ بالاتر از این قیمت تخلف است.. به گزارش ایسنا، حشمت الله عسگری در جلسه تنظیم...

ارسال توسط : عصرایران
زیرساخت‌های شورای عالی استان‌ها متحول شده است
۱۳۹۹/۱۲/۱۳-۱۸:۰۲

خبرگزاری میزان- علیرضا احمدی رئیس شورای عالی استان‌ها در روز اول چهلمین اجلاس شورای عالی استان‌ها، که امروز (چهارشنبه) برگزار شد گفت: یکی از وظایف اصلی شورای عالی استان‌ها بردن طرح به مجلس است و...

ارسال توسط : میزان آنلاین
پیگیری مطالبات شهدا و ایثارگران جهادی در دستور کار است
۱۳۹۹/۱۲/۱۳-۱۷:۴۱

به گزارش خبرنگار حوزه رفاه و تعاون گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، سردار زهرایی مسئول بسیج سازندگی در هفتمین نشست ملی استان‌ها و شهرستان‌های هدف اظهار کرد: در سیل سال گذشته خوزستان زمانی که ۲...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
تعطیلی فعالیت کارگاه های ساختمانی در روز های جمعه
۱۳۹۹/۱۲/۱۳-۱۷:۳۱

پارسینه: شهردار منطقه۱۳ از ممنوعیت فعالیت کارگاه ساختمانی دارای مزاحمت صوتی و ترافیکی در روز های تعطیل بنا به...

ارسال توسط : پارسینه