حضرت آیت الله خامنه‌ای، اقتصاد را موضوع اصلی کشور خواندند و اضافه کردند: اینکه در سال‌های اخیر شعار هر سال، موضوعی اقتصادی انتخاب شده، به همین دلیل است. ضمن آنکه معیشت مردم حقاً دچار تنگی شده و در...

کد خبر: 606190
تاریخ انتشار: ۱۳۹۹/۱۲/۱۱-۱۷:۰۳
ارسال توسط :
بازدید: 12
علاج تحریم‌ها؛ «خنثی‌سازی و غلبه بر آنها»

حضرت آیت الله خامنه‌ای، اقتصاد را موضوع اصلی کشور خواندند و اضافه کردند: اینکه در سال‌های اخیر شعار هر سال، موضوعی اقتصادی انتخاب شده، به همین دلیل است. ضمن آنکه معیشت مردم حقاً دچار تنگی شده و در ماه‌های اخیر نیز کرونا، مشکلات را بیشتر کرده است.

ایشان اضافه کردند: هدف از برگزاری این جلسه، بیان راهکار‌های عملی است که در کوتاه‌مدت نتیجه دهد و تأثیر آن در زندگی مردم مشخص شود که البته لازمه اجرای این راهکار‌های عملی و تأثیرگذاری آنها، همت جدی و تلاش پیگیر رؤسای قوا و مسئولان مرتبط با ۳ قوه در تشکیلات و سازمان‌های آن‌ها است.

رهبر انقلاب اسلامی قبل از بیان راهکارها، ۲ نکته مهم را بیان کردند و اضافه کردند: کارشناسان برای مشکلات اقتصادی کشور راهکار‌های مشترکی می دارند بنابراین مشکل، نداشتن یا ندانستن راهکار نیست بلکه نیازمند همت، شجاعت و اهتمام جدی و پیگیری می باشیم.

مشکل اقتصاد کشور نداشتن راهکار نیست همت، شجاعت و پیگیری جدی  نیاز است

رهبر انقلاب اسلامی نکته دوم خود را به موضوع تحریم‌ها به عنوان ۱ واقعیت تلخ و جنایت امریکا و شرکای اروپایی بر ضد ملت ایران (IRAN) اختصاص دادند و اضافه کردند: این جنایت سال‌ها است که بر ضد ملت ایران (IRAN) انجام می‌شود، اما در ۳ سال اخیر شدت یافته است.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با تأکید بر اینکه برای علاج تحریم‌ها ۲ مسیر «خنثی‌سازی تحریم‌ها و غلبه بر آنها» و «رفع تحریم» وجود دارد، اضافه کردند: البته ما مسیر رفع تحریم را ۱ بار امتحان و چند سال مذاکره کردیم، اما به نتیجه‌ای نرسید.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه مسیر غلبه بر تحریم‌ها و بی‌اثر کردن آن‌ها گفتند: این مسیر ممکن است در ابتدای کار، سختی‌ها و مشکلاتی داشته باشد، اما خوش‌عاقبت است.

اگر با تلاش و ابتکار و با سینه سپر کردن در مقابل مشکلات بتوانیم بر تحریم‌ها غلبه نماییم و طرف مقابل بی‌اثر شدن تحریم‌ها را ببیند، به‌تدریج دست از تحریم برخواهد داشت

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اضافه کردند: اگر با تلاش و ابتکار و با سینه سپر کردن در مقابل مشکلات بتوانیم بر تحریم‌ها غلبه نماییم و طرف مقابل بی‌اثر شدن تحریم‌ها را ببیند، به‌تدریج دست از تحریم برخواهد داشت.

ایشان ۲ نکته مقدماتی خود را اینگونه جمع بندی کردند: ما ظرفیت‌ها و توانایی‌های فراوانی برای بی‌اثر کردن تحریم‌ها داریم، به شرط آنکه بخواهیم و همت نماییم و به دل مشکلات برویم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای سپس با بیان بعضی از راه‌حل‌های پیشنهاد شده کارشناسان و متخصصان در ۴ سرفصل «کسری بودجه»، «افزایش سرمایه گذاری دولتی و نهاد‌های عمومی»، «جهش تولید» و «حمایت از قشر‌های ضعیف» ابراز امیدواری کردند که با اجرای این راهکارها، آثار مثبتی در اقتصاد کشور و زندگی مردم پدید آید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به اینکه با وجود برخی کارها، شعار سال در حد انتظار تحقق نیافته، اضافه کردند: کارشناسانِ بخش‌های دولتی و غیردولتی برخی راهکار‌های عملیاتی مشخص را برای جهش تولید پیشنهاد کرده اند از جمله: «افزایش تولید خودرو با اتکاء به ظرفیت قطعه‌سازان داخلی»، «افزایش تولیدات صنعت نفت با تکیه بر دانش‌بنیان کردن صنایع نفتی» و «افزایش تولید خوراک دام و دانه‌های روغنی».

رهبر انقلاب بر «ضرورت حمایت از قشر‌های ضعیف» تأکید کردند و اضافه کردند: اقتصاد خانواده‌ها به علت رکود تورمی در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده و اکنون نیز کرونا بر مشکلات اضافه کرده و دشواری‌های جدی معیشتی برای گروه‌های زیادی از مردم به‌وجود آورده است که باید در این زمینه اقدامی جدی انجام داد.

ایشان «ایجاد نظام متمرکز تأمین اجتماعی برای آحاد مردم» و «ایجاد پایگاه ملی ایرانیان با اتصالِ پایگاه‌های مختلف اطلاعاتی به یکدیگر» را از جمله پیشنهاد‌های کارشناسان برای کاهش مشکلات مردم برشمردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه با تأکید بر اینکه باید بنا را بر این بگذاریم که گشایشی از خارج انجام نخواهد شد، اضافه کردند: کسانی که برخی چشم امید به آن‌ها می دارند با ما دشمنی کنند، ضمن آنکه شرایط داخلی آن‌ها به هیچ‌وجه روشن نیست و گرفتاری‌های اخیر، امکان صحبت و موضع‌گیری در مسائل بین المللی را به آن‌ها نمی‌دهد و نمی‌توان روی حرف آن‌ها حساب و برنامه‌ریزی کرد.

مشکل اقتصاد کشور نداشتن راهکار نیست همت، شجاعت و پیگیری جدی  نیاز است

ایشان به یاوه‌گویی‌های اخیر ۳ کشور اروپایی نیز اشاره کردند و گفتند: وضع امریکا که مشخص نیست و اروپایی‌ها هم دائماً در حال موضع گیری بر ضد ایران (IRAN) می باشند. آن‌ها در حالی‌که خودشان بیشترین دخالت‌های نادرست را در مسائل منطقه می دارند، به ما می‌گویند در منطقه دخالت نکنید و در حالی‌که انگلیس و فرانسه دارای موشک‌های مخرب اتمی می باشند و آلمان نیز در این مسیر قرار دارد، به ما می‌گویند موشک نداشته باشید.

رهبر انقلاب اسلامی گفتند: به شما چه ربطی دارد، شما اول خودتان را اصلاح نمایید و بعد اظهار دید کنید.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تأکید کردند: به بیگانگان نمی‌توان اطمینان کرد و به امید گشایش آن‌ها بود.

اگر حرکت و عمل در دستور کار قرار گیرد و کار‌هایی که می‌تواند به نفع مردم باشد، انجام شود، یقیناً دولت دوازدهم پایان خوبی خواهد داشت

رهبر انقلاب اسلامی در پایان اضافه کردند: اگر حرکت و عمل در دستور کار قرار گیرد و کار‌هایی که می‌تواند به نفع مردم باشد، انجام شود، یقیناً دولت دوازدهم پایان خوبی خواهد داشت.

پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی آقای روحانی رئیس‌جمهور به برگزاری ۵۰ جلسه شورای‌عالی هماهنگی اقتصادی از زمان تشکیل این شورا اشاره کرد و اضافه کرد: در این جلسات ۲۲۶ طرح در بخش‌های مختلف از جمله مسائل ناظر به اشتغال، اصلاح امور بانکی و بودجه، شفافیت، نظام پرداخت، سرمایه‌گذاری، فروش نفت و کنترل قیمت ارز و کالا‌های اساسی مصوب شد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=606190
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : سیاسی
ظریف: آمریکا تا تعهداتش را انجام ندهد، حق بازگشت به برجام ندارد
۱۳۹۹/۱۲/۱۱-۱۶:۵۹

آفتاب‌‌نیوز : ابوالفضل عمویی در توضیح جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی گفت: جلسه فوق العاده کمیسیون امنیت ملی جهت پیگیری اجرای قانون اقدام راهبردی برای لغو تحریم ها با حضور دکتر ظریف...

ارسال توسط : آفتاب
تولیدات سایپا بر اساس توجه به مطالبات مردمی/ ایجاد ۷۰۰ مرکز آموزش فنی و حرفه ای در نمایندگی‌های سایپا
۱۳۹۹/۱۲/۱۱-۱۶:۵۵

به گزارش خبرآنلاین و با نقل قول از سایپانیوز، علی اوسط هاشمی در حاشیه امضای تفاهم‌نامه همکاری آموزشی بین گروه خودروسازی سایپا و سازمان آموزش فنی و حرفه ای کشور، تصریح کرد: گروه خودروسازی سایپا نسبت...

ارسال توسط : خبر آنلاین
مراسم اولین سالگرد گرامیداشت قهرمان فقید «سیامند رحمان» برگزارشد
۱۳۹۹/۱۲/۱۱-۱۶:۵۵

با حضور مقامات وزارتی، ورزشی، استانی و محلی، اولین مراسم سالگرد جهان پهلوان «سیامند رحمان» در شهرستان اشنویه برگزارشد.به گزارش خبرآنلاین آذربایجان‌غربی، اولین سالگرد گرامیداشت «سیامند رحمان» در...

ارسال توسط : خبر آنلاین
عبدالملکی: برخی سودجویان با دریافت وام‌های میلیاردی اقتصاد کشور را نابود کرده‌اند
۱۳۹۹/۱۲/۱۱-۱۶:۵۵

به گزارش خبرآنلاین از زنجان : حجت‌الله عبدالملکی در دیدار با جهادگران حوزه اشتغال استان زنجان با انتقاد از وضعیت بد اقتصاد در کشور اظهار داشت: در ۱ مقطعی قرار داریم که اگر نهادهای انقلابی همانند...

ارسال توسط : خبر آنلاین
سردار سلامی: اندیشه‌های ظاهر شده در دهه‌های اول سپاه باید به نسل‌های بعدی انتقال یابد
۱۳۹۹/۱۲/۱۱-۱۶:۵۰

به گزارش تسنیم،‌ سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پانزدهمین جشنواره پاسداران اهل قلم از تلاشگران عرصه کتاب به عنوان پرچمداران آگاهی نام برد و گفت: هویت اصلی...

ارسال توسط : الف