به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری زمین، مرز عراق و كردستان حوالی مریوان را لرزاند.. این زلزله در ۲۴ کیلومتری مریوان، ۲۷ کیلومتری چناره و ۲۸...

کد خبر: 678109
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۱/۲۸-۰۷:۵۱
بازدید: 5
زلزله ۵.۳ ریشتری مریوان را لرزاند/ نیروهای امدادی به منطقه اعزام شدند

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، زمین‌لرزه‌ای به بزرگی ۵.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری زمین، مرز عراق و كردستان حوالی مریوان را لرزاند.

این زلزله در ۲۴ کیلومتری مریوان، ۲۷ کیلومتری چناره و ۲۸ کیلومتری بوئین سفلی (روستایی در بانه)، ۹۸ کیلومتری سنندج روی داد و مردم شهر‌های سقز، بانه و دیواندره نیز آن را احساس کردند.

گفتنی است: این زلزله ۲۰ ثانیه بوده و برخی خانه‌ها در بخش خاومیرآباد و روستای تازه آباد مریوان را خسارت زده است.

بر اثر وقوع زمین لرزه‌ای به بزرگی ۵/۳ ریشتری که در عمق ۱۰ کیلومتری از سطح زمین در حوالی مریوان در مرز استان کردستان و عراق رخ داده ۴ تیم ارزیاب به محل حادثه اعزام شده است.

نیروهای امدادی به منطقه اعزام شدند

مدیرکل مدریت بحران استانداری کردستان اظهار داشت: نیرو‌های امدادی در شهرستان‌های بانه، مریوان و سروآباد برای بررسی خسارات احتمالی این زلزله به مناطق مختلف اعزام و تاکنون گزارشی از خسارت اعلام نشده است.

زلزله ۵.۳ ریشتری مریوان را لرزاند/ نیروهای امدادی به منطقه اعزام شدند

محمد فلاحی اضافه کرد: تمامی تیم‌های امدادی هلال احمر و فوریت‌های پزشکی در این ۳ شهرستان در حالت آماده باش می باشند و در صورت نیاز به امدادرسانی وارد عمل می‌شوند.

او اضافه کرد: این زلزله در شهر‌های دیگر استان کردستان از جمله سنندج، سقز و دیواندره هم احساس شد و تاکنون خساراتی ناشی از آن در این شهرستان‌ها نیز گزارش نشده است.


بیشتر بخوانید:


لحظه وقوع زلزله در شهر مریوان