در شرایط بسیار سنگین و دشوار قرار داریم. سعید نمکی، وزیر بهداشت طی روزهای اخیر مدام از شرایط پیش آمده گلایه کرده و معتقد است سفرهای نوروزی عامل شیوع کرونا و موج چهارم این بیماری است. وی گفت: نظام...

کد خبر: 679984
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۱/۲۸-۰۶:۰۹
ارسال توسط :
بازدید: 5
افزایش تصاعدی فوتی های کرونا در پایتخت

 در شرایط بسیار سنگین و دشوار قرار داریم

سعید نمکی، وزیر بهداشت طی روزهای اخیر مدام از شرایط پیش آمده گلایه کرده و معتقد است سفرهای نوروزی عامل شیوع کرونا و موج چهارم این بیماری است. وی گفت: نظام سلامت علیرغم تمامی تلاش ‌ها برای دستیابی به مرگ و میرهای تک رقمی امروزه با مشکل مواجه است و نباید اجازه داد افسار از دست ما رها شده و مرگ و میرها افزایش یابد. امروزه مهار اژدهای کووید ۱۹ چموش سرکش از دست ما رها شده و مشخص نیست چه زمانی مرگ ۳ رقمی را کاهش دهیم. در حال حاضر در شرایط بسیار سنگین و دشوار قرار داریم.

افزایش تصاعدی فوتی های کرونا در پایتخت

۲۰ هزار و ۹۵۴ بیمار تازه مبتلا به کووید۱۹ طی ۲۴ ساعت گذشته

 سیماسادات لاری سخنگوی وزارت بهداشت هم اعلام کرد: از دیروز تا امروز ۱۸ فروردین ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۲۰ هزار و ۹۵۴ بیمار تازه مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۲ هزار و ۳۱۹ نفر از آنها بستری شدند.

وی ادامه داد: مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱ میلیون و ۹۸۴ هزار و ۳۴۸ نفر رسید. متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۱۹۳ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۶۳ هزار و ۶۹۹ نفر رسید.

سخنگوی وزارت بهداشت تصریح کرد: خوشبختانه تا کنون ۱ میلیون و ۶۷۵ هزار و  ۸۹۱ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.

به گفته لاری، ۴ هزار و ۱۷۷ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار می دارند. تا کنون ۱۳ میلیون و ۳۳۱ هزار و ۲۲۹ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.

افزایش تصاعدی فوتی های کرونا در پایتخت

 با محدویت‌های نیم بند نمی‌توان شرایط را کنترل کرد

پیام طبرسی رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری درباره وضعیت بیمارستان‌های تهران به ویژه مسیح دانشوری گفت:خواستار تصمیم گیری درست ستاد کرونا در کنترل بحران پیک چهارم در کشور می باشیم و با محدویت‌های نیم بند نمی توان شرایط را کنترل کرد.

وی اضافه کرد: بیمارستان‌ها در حال حاضر اشباع شده و بخش‌های تازه باز می شود که این هم محدود است و بعد از چند روز به بن بست می‌رسیم.

طبرسی بیان داشت: نکته مهم، رعایت پروتکل‌های بهداشتی و از چرخه انداختن ویروس است. محدودیت‌ها باید سریعتر اعمال شود تا موج تازه به پایان برسد.

رئیس بخش عفونی بیمارستان مسیح دانشوری از افزایش آمار بستری ها و مراجعان به بخش اورژانس این بیمارستان خبر داد و گفت: خوشبختانه تعداد مرگ و میر چندان بالا نرفته است ولی خوب بیماران بستری در بخش و آی سی یو زیاد شده است. تعداد مراجعان به 5 برابر اسفند رسیده است . ما بر اساس تخت های خالی بیماران را بستری می نماییم. به عنوان مثال ۲ روز گذشته با بازکردن بخش تازه 50 نفر بستری داشتیم ولی خوب دیروز با کاهش تخت های خالی 15 نفر در بیمارستان ما بستری شدند.

 آسانسوری شدن آمار مبتلایان 

طبرسی اظهارات دکتر حریرچی را مبنی بر آسانسوری شدن مبتلایان تایید کرد و گفت: به دلیل پر بودن تخت ها در بیمارستان ها برخی خانواده ها مجبورند عزیزان خود را در چند بیمارستان بستری کنند.

افزایش تصاعدی فوتی های کرونا در پایتخت

زهرا نژادبهرام عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران درباره تأثیر اجرای طرح ترافیک و شلوغی مترو در شیوع بیماری کرونا به خبرنگار فارس گفت:‌بر اساس آخرین بررسی‌هایی که سال گذشته ستاد مقابله با کرونا انجام شد مشخص شد لغو طرح ترافیک تأثیری در افزایش ابتلا به کرونا و شیوع این بیماری ندارد.

وی اضافه کرد: لغو طرح ترافیک که در سال گذشته انجام گرفت تنها منجر به قفل شدن خیابان‌ها، گره ترافیکی و تجمع در معابر و جریان‌های شهری شد از طرفی ترافیک خیابان‌ها علت در ترافیک ماندن اتوبوس‌ها بود و این مسأله نتیجه معکوس در پیشگیری از ابتلا به کرونا داشته است.

افزایش تصاعدی فوتی های کرونا در پایتخت

سرانجام تعطیلی مترو تهران

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با توجه به سوال این پرسش که آیا تعطیلی مترو تهران با توجه به کرونا مدنظر است یا خیر، گفت:‌ این مسأله منوط به تصمیم ستاد مقابله کرونا است نمایندگان شورای شهر تهران عضو این ستاد می باشند و ما می‌توانیم تنها پیشنهاد بدهیم ولی خوب برنامه‌های اجرایی بر عهده ما نیست.

نژادبهرام خاطرنشان کرد: تا زمانی که ادارات و مکان‌های تجاری اقتصادی باز است تعطیلی مترو معنایی ندارد واقعا چرا که بسیاری از افراد امکان رسیدن به سر کار و فعالیت‌شان بدون مترو وجود ندارد.

وی بیان داشت: در صورت تعطیلی ادارات و بسیاری از فعالیت‌های اقتصادی قطعاً آمار مسافران مترو نیز کاهش می‌یابد ولی خوب به طور کلی رویکرد ما تابعیت از مدیریت واحد ستاد مقابله با کرونا است.

پیشنهاد دهنده تعطیلی 10 روزه پایتخت می باشیم/ فوتی ها 300 درصد افزایش یافت

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران با اعلام اینکه من به عنوان عضوی از شورا پیشنهاددهنده تعطیلی 10 روزه پایتخت نیز هستم، گفت: شیوع کرونا شدت یافته و 300 درصد آمار فوتی‌ها بیشتر شده است از همین رو شخصا از علیرضا زالی رئیس ستاد کرونا تهران خواستار تعطیلی 10 روزه تهران هستم.

محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران هم درباره وضعیت قرمز کرونایی و پیشنهاد تعطیلی 10 روز تهران اعلام داشت: شرایط واقعا بحرانی است و ستاد بحران کرونا جلسات جدی را برگزار کرده است.

افزایش تصاعدی فوتی های کرونا در پایتخت

لغو طرح به شورای شهر بستگی ندارد

وی درباره اینکه آیا طرح ترافیک لغو می‌شود یا خیر گفت: لغو طرح به شورای شهر بستگی ندارد. تعطیلی شهر نیز جزو وظایف شورا نیست. البته شورا کمیته مربوط به کرونا را فعال کرده و در حال رصد شرایط می باشیم. 

هاشمی بیان داشت: در بهشت زهرا(س) به آمار کمتر از 20 متوفی در طول روز رسیده بودیم ولی خوب در حال حاضر این رقم به 60 فوتی در روز رسیده است. روز گذشته این عدد ثابت و 54 مورد بود و اگر این موضوع ادامه یابد، آن را در شورا به بحث می‌گذاریم. 

30 دقیقه حضور در مترو مشکلی نخواهد داشت

وی درباره وضعیت حمل و نقل عمومی در شرایط قرمز کرونا گفت: اخیراً گزارشی از سوی اتحادیه بین‌المللی حمل و نقل عمومی داشتیم مبنی بر اینکه اگر مسافران کمتر از 20 تا 30 دقیقه در  حمل و نقل عمومی باشند خطر کمتری آنها را تهدید می‌کند ولی خوب اگر طولانی‌مدت باشد احتمال آلودگی به کرونا وجود دارد. 

هاشمی در مورد سیستم تهویه حمل و نقل عمومی گفت: برنامه‌ای طراحی و انجام شده که هوا از بیرون گرفته شود و هوای داخل کابین گردش نیابد.

وی بیان داشت: در ایام نوروز تعداد مسافران به کمتر از 300 هزار نفر در روز رسید که هنوز تعداد مسافران نسبت به قبل از عید افزایش نیافته است. البته طی ۱ هفته آینده احتمالاً تعداد مسافران افزایش می‌یابد و در طی این هفته باید برای این موضوع مسئله نیز تصمیم‌گیری نماییم.

وضعیت تهران در هاله ای از ابهام

وضعیت تهران به لحاظ شیوع کرونا بحرانی شده و به گفته مسوولان بهداشت و درمان اگر اقدامات فوری صورت نگیرد وضعیت بسیار وخیم خواهد شد. کرونا در مترو و حمل و نقل عمومی در حال جولان است و باید چاره ای اندیشیده شود. تعطیلی تهران و لغو طرح ترافیک هم در حاله ای از ابهام است و  سرانجام آن هنوز مشخص نیست و باید دید مسوولان چه تصمیمی اتخاذ خواهند کرد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
برچسب ها:
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=679984
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : علمی پزشکی
گیاه «شِنگ» چه می باشد و چه خواصی دارد؟
۱۴۰۰/۰۱/۲۸-۰۵:۳۲

به گزارش ایسنا از برگ‌های شنگ در سالاد استفاده کنند و ایرانیان آن را مانند کاهو و کاسنی با سرکه و بدون آن می‌خورند، چون بسیار خنک است. خوردن برگ‌های شنگ اسهال و خون‌ریزی معده را بند می‌آورد و از...

ارسال توسط : الف
ویزیت پزشکان در ۱۴۰۰ هم گران شد/ نرخ‌های جدید
۱۴۰۰/۰۱/۲۸-۰۴:۴۶

آفتاب‌‌نیوز : دکتر سجاد رضوی درباره جزئیات رشد تعرفه‌های سال ۱۴۰۰، گفت: رشد تعرفه‌های امسال حدودا در کل ۲۸.۵ درصد بود که در اجزای مختلفی مانند ویزیت، جزء فنی، جزء حرفه‌ای، هتلینگ، دارو و...

ارسال توسط : آفتاب
پس از بهبودی تا چه زمان در برابر کرونا ایمن می باشیم؟
۱۴۰۰/۰۱/۲۸-۰۴:۰۸

به گزارش خبرنگار حوزه بهداشت و درمان گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با نقل قول از مدیکال اکسپرس، این ۱ سوال باز است که بعد از غلبه بر عفونت سارس-کووید ۲، محافظت در برابر عفونت مجدد (ابتلای...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
مادران شیرده مراقب مصرف چربی باشند
۱۴۰۰/۰۱/۲۸-۰۳:۴۹

آفتاب‌‌نیوز : در این تحقیق دانشگاه بریتیش کلمبیا، اوکاناگان، کانادا، دکتر دینا گیبسون، محقق بیوشیمی به همراه دکتر سانجو جوش که جنبه‌های بیوشیمیایی چربی‌های رژیم غذایی را مطالعه می‌­کند، با دکتر...

ارسال توسط : آفتاب
۱۲ عارضه جانبی تزریق واکسن کرونای آسترازنکا
۱۴۰۰/۰۱/۲۸-۰۲:۰۴

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران با نقل قول از اکسپرس، شیوع کووید ۱۹ در جهان مرگبارترین تمام گیری ۱ قرن اخیر را رقم زده است. با نزدیک شدن شمار قربانیان این ویروس به ۳...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان