به روز رسانی می‌شود ... خبرگزاری میزان - شهاب‌الدین عزیزی خادم امروز (جمعه) با حضور در برنامه تلویزیونی ورزش و مردم به حواشی پیرامون تیم ملی فوتبال و انتصابات اخیر در برخی سمت‌ها،...

کد خبر: 681627
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۱/۲۵-۰۳:۳۶
ارسال توسط :
بازدید: 1
عزیزی خادم: درحال حسابرسی می باشیم تا ببینیم چه چیزی تحویل گرفته‌ایم/ سال‌ها از بی‌برنامگی رنج بردیم

به روز رسانی می‌شود ...

خبرگزاری میزان - شهاب‌الدین عزیزی خادم امروز (جمعه) با حضور در برنامه تلویزیونی ورزش و مردم به حواشی پیرامون تیم ملی فوتبال و انتصابات اخیر در برخی سمت‌ها، صحبت‌هایی انجام داد که گزیده آن را در زیر می‌خوانید:

* وقتی می‌خواهیم وارد ۱ مجموعه‌ای شویم باید اسناد و مدارکی داشته باشیم. از وقتی که به فدراسیون فوتبال آمدیم، اعضای هیئت رییسه را انتخاب کردیم و ۱ جلسه را هم با حضور آن‌ها برگزار کردیم.

* افرادی همچون ماجدی، افشاریان، سراجی، بهاروند، بهرام رضائیان، براتی، موسوی و مهرعلی را برای بخش‌های مختلف انتخاب کردیم که همگی از بهترین‌ها محسوب می‌شوند و در مجموع تیمی متحد و منسجم داریم.

* مهرعلی فردی بین‌المللی است و تجربه دارد. قنبرزاده را هم در کنار خودمان داریم و انسان متبحری است و به عنوان سرپرست دبیرکلی از طرف هیئت‌ رئیسه منصوب شدند. رفیعی هم از افراد کارآمد می باشند و در بخش حقوقی فعالیت می دارند. افراد دیگری هم می باشند که اضافه خواهند شد.

* سال‌ها از بی‌برنامگی رنج بردیم که از جمله آن‌ها میزبانی‌ها و بدهی‌ها بود که باید دسته ‌بندی کرده و با زمان‌بندی درست به سرانجام برسانیم.

* ابتدا درحال حسابرسی می باشیم تا ببینیم چه چیزی تحویل گرفته‌ایم. باید تمام چیز را شفاف نماییم تا مردم در جریان باشند، چون این فوتبال متعلق به مردم است.

*گرفتن میزبانی‌ها از ایران؟  بعد از انتخاب به عنوان رئیس، نامه‌ای زده شد. بخشی از آن هم از قبل برنامه‌ریزی شده بود. من حقوقدان نیستم و رفیعی این موضوع را راهبری می‌کند. این میزبانی حق واقعی فوتبال ایران (IRAN) است را جابجا کردند. اسکوچیچ و خراطی در جلسه‌ای که داشتند زیربار برگزاری مسابقات به صورت متمرکز نرفتند.

*در مباحث حقوقی از تمامی ظرفیت‌های خود استفاده کردیم تا بتوانیم حداقل جوابگوی مردم باشیم. به دادگاه بین‌المللی ورزش هم رفتیم. ۳ بازی میزبان بودیم و از ۲ جهت باید این موضوع را بررسی کرد. ما سال قبل هم میزبان بودیم و احساس کردیم این ظلمی است که به فوتبال ایران (IRAN) روا داشته شده است.

*برای رسیدن به نتیجه ناامید نیستم. مردم باید قبل از ما در جریان قرار می‌گرفتند. جلسه‌ای با شیخ سلمان داشتم و دیدم که او برای تحکیم روابط آمده بود، اما ما موضوعات مدنظر خود را اعلام کردیم. من دیپلماسی را متوجه می‌شوم و قطعاً مشورت می‌کنم. اعتقاد دارم که باید مسالمت‌آمیز رفتار نماییم، اما چیزی که برای ما مهم است ظلمی بود که به فوتبال ایران (IRAN) تحمیل شد. اگر خودم بیرون فوتبال بودم نسبت به شرایط انتقاد می‌کردم و می‌گفتم واقعا چرا از این فرصت استفاده نشد؟

*بحث اعتراض ما به میزبانی در لحظه آخر ثبت شد. کنفدراسیون فوتبال آسیا ۲ وکیل را معرفی کرده و تا چند روز آینده تعیین تکلیف می شود که یا کشور دیگری میزبان شود یا فرایند حقوقی طی شود و تصمیم نهایی اتخاذ شود. این اتفاق پیش از این رخ نداده بود. من اعتراض می‌کنم، همیشه در کنار مردم هستم. کرسی‌های بین‌المللی ما خنثی و بی‌مصرف بودند و به همین دلیل در مدتی که آمدیم به اندازه ۱ سال نامه‌نگاری و مذاکره کردیم تا حق فوتبال ملی زنده شود. این اتفاق یکی از میراثی است که به ما داده‌اند.

*دادگاه پرونده ویلموتس اوایل تیرماه است، چون آن‌ها خواستار ۱ جلسه غیرحضوری بودند که ما نپذیرفتیم. همین موضوع تمام را گرفتار کرده و بی اعتباری برای فدراسیون فوتبال پیش آورده است. خسارت مالی زیادی هم دیدیم. فوتبال در ۱ سال گذشته مسائل خاص خودش را داشته، اما حالا وارد مسیر جدیدی شدیم. صورت‌های مالی در حال بررسی است و تیم‌های ملی ۱ ریال هم درآمدزایی نداشته‌اند.

*برای بحث لیگ برتر کارگروهی تشکیل شده است. ۱ بسته اقتصادی تدارک دیده‌ایم و کارشناس دادگستری هم آورده‌ایم تا فوتبال را رفته رفته اقتصادی نماییم. تیم ملی اولویت ما است و باید جذب اسپانسر داشته باشیم. کارشناس اقتصادی قیمت می‌دهد و ما آگهی می‌کنیم که بعد‌ها نهاد‌های نظارتی به راحتی بتوانند بررسی کنند. تا روز گذشته ۳ گزارش از تیم‌های ملی داشتیم؛ عده‌ای می‌گفتند ۱۸ تیم ملی داریم و عده‌ای می‌گویند ۱۴ تیم ملی داریم. تیم ملی باید به مسیر اصلی خود باز گردد.

*ما هنوز دست به تغییرات اساسی نزدیم. کمیته توسعه فنی داریم که ماجدی هم آنجا حضور دارد. امامی‌فر را به آکادمی آوردم، چون دیدم تحصیل کرده و با سابقه است. فوتبال متعلق به تمام مردم است. صد‌ها نفر ۲ دهه است که پشت در‌های بسته مانده‌اند. ما در حال توسعه فوتبال می باشیم. نخستین جلسه ما در زاهدان برگزار خواهد شد. حلقه‌های مفقوده باید مورد توجه قرار بگیرند. نمی‌خواهم نام کسی را بیاورم، اما حتی بلیت هواپیما هم به فدراسیون نمی‌دهند، چون در گذشته بدحساب بودیم.

*انتخاب مجتبی خورشیدی به عنوان سرپرست تیم ملی فوتبال؟ قبل از او با چند نفر صحبت کردم. جلسات متعددی گذاشتم و روزی که به فوتبال آمدم به خیلی از افراد صاحب دید تلفن کردم و خواستم که این سمت را بگیرند. به چند نفر پیشنهاد دادم، اما نیامدند، چون فوتبال ملی به سمتی رفته که خدشه دار شده است. فوتبال متعلق به تمام است و نمی‌توان با خط کش آن را جدا کرد. در فوتبالمان شاهد می باشیم که ۱ مربی ۳ تیم عوض می‌کند و مقابل این اتفاقات را خواهیم گرفت. با چند نفر صحبت کردم که به ما کمک کنند. چارت‌ها دچار تغییراتی خواهد شد.

*چارت فدراسیون در حال تغییر است. نگاه ما چیز دیگری است. در رده تیم ملی سمت‌های بالاتری خواهیم داشت تا بر تمام چیز نظارت کند. تیم ملی روی لبه تیغ است و نظارت بر آن برعهده من است. از روزی که اسکوچیچ آمده پیام‌های زیادی به من رسیده و افراد مختلف انتقاد کردند. جلساتی با هاشمیان و اسکوچیچ داشتم و با قدرت از آن‌ها حمایت می‌کنیم. مربیانی داریم که قراردادی نبسته‌اند و به کار خود ادامه می‌دهند. امامی‌فر فرد باتجربه‌ای است و از او در آکادمی استفاده کردیم.

*باید از رسانه‌ها تشکر کنم. آن‌ها با مطالبی که نوشتند به ما نشان دادند که انتظار بالایی از ما می دارند. حوزه فنی در اختیار من نیست و کمیته توسعه فنی داریم. هیأت رئیسه تصمیم گیری می‌کند. وارد فوتبالی شدیم که هنوز زمین چمن ایده‌آل نداریم و تیم‌های ملی ۱ ریال هم درآمدزایی نداشته‌اند. تیم ملی نماد فوتبال کشورمان است و در موضوعاتی همچون لباس و تدارکات هم مشکلاتی وجود داشت.

*علی جوادی از دوستان خوب من است و او خواسته که نباشد، اما ما هنوز به جمع‌بندی نرسیدیم. انتصاب‌ها در اختیار من است و هرکسی باید مسئولیت خودش را انجام دهد. جوادی استعفا کرده، اما من هنوز نپذیرفته‌ام.

*در فوتبالی که هیچ آژانسی حاضر نبود برای تیم ملی بلیت بگیرد یا در بخش البسه مشکلاتی داشتیم به سختی می‌توان کار کرد. از مسئولان کیش تشکر می‌کنم، اما در شرایطی که غرق بدهی می باشیم اقدامات خوبی انجام دادیم. چارتر گرفتیم و این یعنی تیم ملی اعتبار پیدا می‌کند. هتل داریوش پذیرفت که به صورت رایگان میزبان تیم ملی باشد. اگر می‌خواستم هتل قبلی را بگیرم دچار مشکل می‌شدیم، چون پولش را پرداخت نکرده بودند. موضوعات اصلی باید حل و برنامه‌ریزی شود.

ادامه دارد ...

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=681627
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : ورزشی
جنجال «کلاه» گل‌محمدی
۱۴۰۰/۰۱/۲۵-۰۲:۳۲

آفتاب‌‌نیوز : رقابت‌های گروه E لیگ قهرمانان ۲۰۲۱ آسیا در حالی از چهارشنبه با برگزاری ۲ دیدار پرسپولیس - الوحده امارات و الریان قطر - گوا هند شروع می‌شود که کنفدراسیون فوتبال آسیا برای جلوگیری از...

ارسال توسط : آفتاب
حذف مدافع عنوان قهرمانی به دست پاری‌سن‌ژرمن/ وداع تلخ پورتو با لیگ قهرمانان اروپا باوجود سوپرگل طارمی + فیلم
۱۴۰۰/۰۱/۲۵-۰۲:۰۴

خبرگزاری میزان - شب نخست از دور برگشت مرحله ۱ چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا ۲۰۲۰-۲۰۲۱ شب گذشته (سه‌شنبه) در حالی با برگزاذی ۲ دیدار به پایان رسید که بایرن مونیخ، مدافع عنوان قهرمانی با شکست در...

ارسال توسط : میزان آنلاین
گل طارمی به چلسی و شب تعظیم اروپا به هنر ایرانی
۱۴۰۰/۰۱/۲۵-۰۲:۰۲

طارمی پس از بلند کردن دست به سمت آسمان و دعایی که زیر لب می‌خواند، وارد زمین شد تا امیدوار به درخشش دوباره در لیگ قهرمانان اروپا باشد و همانند دیدار رفت برابر یوونتوس، این بار در تقابل برگشت مقابل...

ارسال توسط : تابناک
فیلم| سوپرگل طارمی به چلسی/ پورتو حذف شد
۱۴۰۰/۰۱/۲۵-۰۱:۵۹

پورتو با تک گل مهدی طارمی برابر چلسی به پیروزی دست پیدا کرد اما نتوانست به دور بعد لیگ قهرمانان اروپا صعود کند....

ارسال توسط : آفتاب
پاری‌سن‌ژرمن راهی نیمه نهایی شد
۱۴۰۰/۰۱/۲۵-۰۱:۵۹

آفتاب‌‌نیوز : سه‌شنبه شب از دور برگشت مرحله ۱ چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا، پاری‌سن‌ژرمن فرانسه در ورزشگاه «استادوفرانس» از بایرن ‌مونیخ آلمان پذیرایی کرد که این بازی با برتری ۱ بر صفر بایرن...

ارسال توسط : آفتاب