به گزارش دیتانیوز با نقل خبرگزاری خبرآنلاین؛ شهاب‌الدین عزیزی خادم فرا رسیدن سال تازه را تبریک اعلام کرد و درمورد ارزیابی عملکردش در فدراسیون فوتبال اظهار داشت: وقتی می‌خواهیم وارد ۱ مجموعه‌ای شویم...

کد خبر: 681644
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۱/۲۸-۰۷:۰۳
ارسال توسط :
بازدید: 2
عزیزی خادم: بلیت هواپیما هم به فدراسیون نمی‌دهند؛ دروغ نخواهیم گفت!

به گزارش دیتانیوز با نقل خبرگزاری خبرآنلاین؛ شهاب‌الدین عزیزی خادم فرا رسیدن سال تازه را تبریک اعلام کرد و درمورد ارزیابی عملکردش در فدراسیون فوتبال اظهار داشت: وقتی می‌خواهیم وارد ۱ مجموعه‌ای شویم باید اسناد و مدارکی داشته باشیم. از وقتی که به فدراسیون فوتبال آمدیم، اعضای هیأت رئیسه را انتخاب کردیم. ۱ جلسه را هم با حضور آنها برگزار کردیم.

*افراد حاضر در فدراسیون فوتبال از بهترین ها می باشند

وی اضافه کرد: افرادی همچون ماجدی، افشاریان، سراجی، بهاروند، بهرام رضائیان، براتی، موسوی و مهرعلی را برای بخش‌های مختلف انتخاب کردیم که همگی از بهترین‌ها محسوب می‌شوند. در مجموع تیمی متحد و منسجم داریم.

*ما آگاهانه شرایط سخت فدراسیون فوتبال را پذیرفتیم

وی درخصوص اینکه سابقه فوتبالی صرفاً برای انتخاب افراد مدنظر قرار گرفته نشده است، ادامه داد: فردی همچون مهرعلی فردی بین‌المللی است. باید از زحمات نبی تشکر کنم که خودش انصراف داد. قنبرزاده، مدیرعامل نفت و عضو هیأت رئیسه سازمان لیگ هم به عنوان سرپرست دبیرکلی انتخاب شد. در حوزه حقوقی از رفیعی استفاده می‌کنیم. در مدتی که ما آمده‌ایم نیمی از زمان تعطیلی بود، اما روند رو به جلو است. شرایط فدراسیون فوتبال بسیار سخت بود و تمام از آن آگاه می باشند. ما هم آگاهانه این سمت را پذیرفتیم.

*سال ها از بی برنامگی در فدراسیون فوتبال رنج بردیم

عزیزی خادم عنوان کرد: سال‌ها از بی‌برنامگی رنج بردیم که از جمله آنهامیزبانی‌ها و بدهی‌ها بود که باید دسته ‌بندی کرده و با زمان‌بندی درست به سرانجام برسانیم. ابتدا درحال حسابرسی می باشیم تا ببینیم چه چیزی تحویل گرفته‌ایم. باید تمام چیز را شفاف نماییم تا مردم در جریان باشند، چون این فوتبال متعلق به مردم است.

*به CAS اعتراض کردیم تا زیر بار ظلم نرویم

رئیس فدراسیون فوتبال درمورد بحث میزبانی‌هایی که از ایران (IRAN) گرفته شد، اضافه کرد: مردم باید در جریان باشند. بعد از اینکه با لطف خدا و اعتماد مجمع به عنوان رئیس انتخاب شدم نامه‌ای زده شد. بخشی از آن هم از قبل برنامه‌ریزی شده بود. من حقوقدان نیستم و رفیعی این موضوع را راهبری می‌کند. این میزبانی حق واقعی فوتبال ایران (IRAN) است را جابجا کردند. اسکوچیچ و خراطی در جلسه‌ای که داشتند زیربار برگزاری مسابقات به صورت متمرکز نرفتند. در مباحث حقوقی از تمامی ظرفیت‌های خود استفاده کردیم تا بتوانیم حداقل جوابگوی مردم باشیم. به دادگاه بین‌المللی ورزش هم رفتیم. ۳ بازی میزبان بودیم و از ۲ جهت باید این موضوع را بررسی کرد. ما سال قبل هم میزبان بودیم و احساس کردیم این ظلمی است که به فوتبال ایران (IRAN) روا داشته شده است.

* خودم هم بیرون فوتبال بودم نسبت به شرایط انتقاد می‌کردم

عزیزی خادم با توجه به سوال این سوال که آیا شکایت ایران (IRAN) به نتیجه خواهد رسید یا خیر، اضافه کرد: برای رسیدن به نتیجه ناامید نیستم. مردم باید قبل از ما در جریان قرار می‌گرفتند. جلسه ای با شیخ سلمان داشتم و دیدم که او برای تحکیم روابط آمده بود، اما ما موضوعات مدنظر خود را اعلام کردیم. من دیپلماسی را متوجه می‌شوم و قطعاً مشورت می‌کنم. اعتقاد دارم که باید مسالمت‌آمیز رفتار نماییم، اما چیزی که برای ما مهم است ظلمی بود که به فوتبال ایران (IRAN) تحمیل شد. اگر خودم بیرون فوتبال بودم نسبت به شرایط انتقاد می‌کردم و می‌گفتم واقعا چرا از این فرصت استفاده نشد؟

*کرسی های بین المللی ما بی مصرف می باشند؛ در این مدت به اندازه ۱ سال نامه نگاری و مذاکره کردیم

وی ادامه داد: بحث اعتراض ما به میزبانی در لحظه آخر ثبت شد. کنفدراسیون فوتبال آسیا ۲ وکیل را معرفی کرده و تا چند روز آینده تعیین تکلیف می شود که یا کشور دیگری میزبان شود یا فرایند حقوقی طی شود و تصمیم نهایی اتخاذ شود. این اتفاق پیش از این رخ نداده بود. من اعتراض می‌کنم، همیشه در کنار مردم هستم. کرسی‌های بین‌المللی ما خنثی و بی‌مصرف بودند و به همین دلیل در مدتی که آمدیم به اندازه ۱ سال نامه‌نگاری و مذاکره کردیم تا حق فوتبال ملی زنده شود. این اتفاق یکی از میراثی است که به ما داده‌اند.

*پرونده ویلموتس در اوایل تیرماه رسیدگی می شود

رئیس فدراسیون فوتبال عنوان کرد: دادگاه پرونده ویلموتس اوایل تیرماه است، چون آنها خواستار ۱ جلسه غیرحضوری بودند که ما نپذیرفتیم. همین موضوع تمام را گرفتار کرده و بی اعتباری برای فدراسیون فوتبال پیش آورده است. خسارت مالی زیادی هم دیدیم. فوتبال در ۱ سال گذشته مسائل خاص خودش را داشته، اما حالا وارد مسیر جدیدی شدیم. صورت‌های مالی در حال بررسی است و تیم‌های ملی ۱ ریال هم درآمدزایی نداشته‌اند.

*تیم ملی فوتبال باید به مسیر اصلی خود بازگردد

عزیزی‌خادم عنوان کرد: برای بحث لیگ برتر کارگروهی تشکیل شده است. ۱ بسته اقتصادی تدارک دیده‌ایم و کارشناس دادگستری هم آورده‌ایم تا فوتبال را رفته رفته اقتصادی نماییم. تیم ملی اولویت ما است و باید جذب اسپانسر داشته باشیم. کارشناس اقتصادی قیمت می‌دهد و ما آگهی می‌کنیم که بعدها نهادهای نظارتی به راحتی بتوانند بررسی کنند. تا روز گذشته 3 گزارش از تیم‌های ملی داشتیم؛ عده‌ای می‌گفتند 18 تیم ملی داریم و عده‌ای می‌گویند 14 تیم ملی داریم. تیم ملی باید به مسیر اصلی خود باز گردد.

* بلیت هواپیما هم به فدراسیون نمی‌دهند، چون در گذشته بدحساب بودیم

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: ما هنوز دست به تغییرات اساسی نزدیم. کمیته توسعه فنی داریم که ماجدی هم آنجا حضور دارد. امامی‌فر را به آکادمی آوردم، چون دیدم تحصیل کرده و با سابقه است. فوتبال متعلق به تمام مردم است. صدها نفر ۲ دهه است که پشت درهای بسته مانده‌اند. ما در حال توسعه فوتبال می باشیم. نخستین جلسه ما در زاهدان برگزار خواهد شد. حلقه‌های مفقوده باید مورد توجه قرار بگیرند. نمی‌خواهم نام کسی را بیاورم، اما حتی بلیت هواپیما هم به فدراسیون نمی‌دهند، چون در گذشته بدحساب بودیم.

*قبل از حضور خورشیدی در فدراسیون با چند نفر صحبت کردیم اما نیامدند

عزیزی خادم درمورد انتخاب مجتبی خورشیدی به عنوان سرپرست تیم ملی فوتبال، تصریح کرد: قبل از او با چند نفر صحبت کردم. جلسات متعددی گذاشتم و روزی که به فوتبال آمدم به خیلی از افراد صاحب دید تلفن کردم و خواستم که این سمت را بگیرند. به چند نفر پیشنهاد دادم، اما نیامدند، چون فوتبال ملی به سمتی رفته که خدشه دار شده است. فوتبال متعلق به تمام است و نمی توان با خط کش آن را جدا کرد. در فوتبال ‌مان شاهد می باشیم که ۱ مربی ۳ تیم عوض می‌کند و مقابل این اتفاقات را خواهیم گرفت. با چند نفر صحبت کردم که به ما کمک کنند. چارت‌ها دچار تغییراتی خواهد شد.

*جلساتی با هاشمیان و اسکوچیچ داشتم و با قدرت از آنها حمایت می‌کنیم

وی درخصوص اینکه می‌گویند افراد بهتری می‌توانستند سرپرست تیم ملی شوند، اضافه کرد: چارت در حال تغییر است. نگاه ما چیز دیگری است. در رده تیم‌ ملی سمت‌های بالاتری خواهیم داشت تا بر تمام چیز نظارت کند. تیم ملی روی لبه تیغ است و نظارت بر آن برعهده من است. از روزی که اسکوچیچ آمده پیام‌های زیادی به من رسیده و افراد مختلف انتقاد کردند. جلساتی با هاشمیان و اسکوچیچ داشتم و با قدرت از آنها حمایت می‌کنیم. مربیانی داریم که قراردادی نبسته‌اند و به کار خود ادامه می‌دهند. امامی‌فر فرد باتجربه‌ای است و از او در آکادمی استفاده کردیم.

*رسانه ها با مطالبی که نوشتند نشان دادند از ما انتظار بالایی می دارند

رئیس فدراسیون فوتبال عنوان کرد: بایداز رسانه‌ها تشکر کنم. آنها با مطالبی که نوشتند به ما نشان دادند که انتظار بالایی از ما می دارند. حوزه فنی در اختیار من نیست و کمیته توسعه فنی داریم. هیأت رئیسه تصمیم گیری می‌کند. وارد فوتبالی شدیم که هنوز زمین چمن ایده‌آل نداریم و تیم‌های ملی ۱ ریال هم درآمدزایی نداشته‌اند. تیم ملی نماد فوتبال کشورمان است و در موضوعاتی همچون لباس و تدارکات هم مشکلاتی وجود داشت.

*جوادی استعفا کرده، اما من هنوز نپذیرفته‌ام

عزیزی خادم درخصوص استعفای علی جوادی، اظهار داشت: علی جوادی از دوستان خوب من است و او خواسته که نباشد، اما ما هنوز به جمع‌بندی نرسیدیم. انتصاب‌ها در اختیار من است و هرکسی باید مسئولیت خودش را انجام دهد. جوادی استعفا کرده، اما من هنوز نپذیرفته‌ام.

*در فوتبالی که هیچ آژانسی برای تیم ملی بلیت نمی گرفت، به سختی می توان کار کرد

وی درمورد جا ماندن سرمربی تیم ملی از اتوبوس بازیکنان بعد از بازی، گفت: ابتدا باید کلیات حل شود. در فوتبالی که هیچ آژانسی حاضر نبود برای تیم ملی بلیت بگیرد یا در بخش البسه مشکلاتی داشتیم به سختی می‌توان کار کرد. از مسئولان کیش تشکر می‌کنم، اما در شرایطی که غرق بدهی می باشیم اقدامات خوبی انجام دادیم. چارتر گرفتیم و این یعنی تیم ملی اعتبار پیدا می‌کند. هتل داریوش پذیرفت که به صورت رایگان میزبان تیم ملی باشد. اگر می خواستم هتل قبلی را بگیرم دچار مشکل می‌شدیم، چون پولش را پرداخت نکرده بودند. موضوعات اصلی باید حل و برنامه‌ریزی شود.

*در فدراسیون فوتبال دروغ نحواهیم اعلام کرد و با فساد مبارزه (fight) می نماییم

رئیس فدراسیون فوتبال اظهار داشت: در حوزه پزشکی حتماً با دکتر نوروزی مشورت می‌کنم. اعتقاد ما بر مشورت پذیری است و توصیه نمی‌پذیریم. دروغ نخواهیم گفت، چون اگر ۱ دروغ بگوییم در ادامه باید 5 دروغ دیگر بگوییم. با فساد مبارزه (fight) خواهیم کرد. در همین مدت با افرادی همچون دایی، پروین و ... تماس گرفتم و خواستم که به ما کمک کنند، چون فوتبال متعلق به تمام آنها است. با ذوالفقارنسب و حاج‌رضایی و ... در تماس هستم. تنها ۱ انتصاب صورت گرفته و آن هم دلایل خاصی دارد و با مشورت انجام شد. درمورد تیم ملی امید هیچ ارتباطی بین کمیته ملی المپیک و فدراسیون نبود که ما مذاکرات خوبی انجام دادیم تا برای مسابقات پاریس برنامه‌ریزی نماییم. برای فوتسال با شمسایی و شمس صحبت کردم. به دنبال ایجاد اتحادیه مربیان و کانون مربیان و ... می باشیم. 

*ما آمده ایم تا تابوشکنی نماییم و فوتبال باید به مناطق کم برخوردار برود

عزیزی‌خادم عنوان کرد: فوتبال باید به مناطق کم برخوردار برود. کارشناس رسمی دادگستری باید ارزش‌ها را به ما عنوان کند و پولی که می‌آید باید خرج تیم ملی و توسعه فوتبال شود. ما آمده‌ایم که تابوشکنی نماییم. در حوزه‌های حقوقی و سایر بخش‌ها فراخوان خواهیم داد تا افراد متخصص را انتخاب نماییم. در حوزه استعدادیابی، کشور را به 4 قسمت تقسیم کرده‌ایم. 

*چارتر تیم ملی گرفته شده و هتلش آماده است

وی ادامه داد: از افرادی که به من کمک کردند تا انتخاب شوم تشکر می‌کنم و می‌دانم که آنها توقعی از من ندارند. به سمت مسیری که ایمان داریم حرکت می‌کنیم. اولویت اصلی ما تیم ملی است و اقدامات خوبی برای استعدادیابی صورت گرفته است. چارتر تیم ملی گرفته شده و هتلش هم آماده است. هنوز کاری را شروع نکرده‌ایم.

*افزایش 200 - 300 برابری حقوق داوران را خواهیم داشت

رئیس فدراسیون فوتبال درمورد مبارزه (fight) فساد در فوتبال، گفت: چارتی که در حال نویسندگی شدن است، چیزی به نام کمیته فرهنگی وجود ندارد. مسئولیت اجتماعی جایگزین شده و باید تلاش نماییم اعتبار را به فوتبال ایران (IRAN) بازگردانیم. کسی که در بیرجند نشسته و کسی که در سنندج حضور دارد باید از فوتبال استفاده کند. 20 سال این اتفاقات در فوتبال رخ نداده است. متاسفانه در اجرای برنامه‌های خود به مشکلاتی همچون میزبانی و ویلموتس و ... برخورد کرده‌ایم. دستمزد داوران هم باید مورد بررسی قرار بگیرد. افزایش 200 - 300 برابری حقوق داوران را خواهیم داشت. فوتبال کار نکرده زیادی دارد که ما در حال برنامه‌ریزی می باشیم.

*تصمیم گیری درباره ادامه ممنوعیت حضور خارجی ها باید در هیات رئیسه مطرح شود

عزیزی خادم درمورد ممنوعیت حضور خارجی‌ها، تصریح کرد: باید در هیأت رئیسه مطرح نماییم. من آدم توصیه پذیری نیستم. در هیأت رئیسه بودم و در پیکان هم فعالیت کردم. منافع فوتبال ملی برای ما از تمام چیز مهمتر است. مربی و بازیکن خارجی باید صندوقی ایجاد کنند و به ما ضمانت بانکی بدهند تا چهره فدراسیون خدشه‌دار نشود. نباید بازهم پرونده‌ سازی نماییم تا بازهم دچار مشکل شویم. اعتقاد دارم هرجایی که مشارکت و شفاف‌سازی باشد تمام چیز خوب پیش خواهد رفت، اما این دلیل نمی‌شود که فدراسیون نظارت نکند.

*به دنبال ایجاد کارگروه چابک سازی لیگ می باشیم

وی درمورد کارگروه چابک‌سازی لیگ، گفت: سه‌شنبه جلسه‌ای خواهیم داشت. نمی‌توان ۱ شبه تمام کارها را انجام داد. باید زمان داد. سال‌ها چنین کارهایی در فوتبال ایران (IRAN) انجام نشده است.

*بخش زیادی از بدهی ها به شستا پرداخت شده است

رئیس فدراسیون فوتبال درخصوص حل مشکل شستا، تصریح کرد: یکی از مشکلاتی که داشتیم داستان ویلموتس بود و حالا بدهی به شستا هم جز همان پرونده است. بخش اعظمی از بدهی‌ها به یورو داده شده و سایر مبالغ را هم تعامل خواهیم کرد تا پرداخت شود. در این فوتبال باید دید چه چیزهایی گروگان گرفته شده است. بخش زیادی از بدهی‌ها به شستا پرداخت شده است. ساختمان فدراسیون تغییر نخواهد کرد و باید کمپ را بسازیم و به آنجا برویم. 

*درباره واگذاری ۳ دنگ از ساختمان پرسپولیس نامه ای را ندیدم

عزیزی خادم درخصوص واگذاری ۳ دنگ از ساختمان پرسپولیس، گفت: من چیزی ندیده‌ام. فرهنگ شفاهی را نمی‌پذیرم و تمام چیز باید کتبی باشد. واقعیت و برنامه برای ما چیزهایی است که مکتوب شده و رضایتمندی افکار عمومی و مردم برای ما مهم است.

*درباره انتخابات هیات تهران باید با دبیرکل صحبت کنم و اقداماتی انجام می شود

وی درمورد اعتراض به انتخابات هیأت تهران، اضافه کرد: در این خصوص باید دبیر کل صحبت کردم و گویا اعتراض‌هایی  به صورت کتبی شده است. قطعاً در این راستا اقداماتی انجام خواهد شد. در راستای نگاه عدالت محور در کنار مظلوم خواهیم ایستاد. دراولین جلسه به زاهدان خواهیم رفت. فوتبال متعلق به تمام است و استان‌ها باید از ظرفیت‌ها استفاده کنند. فوتبال باید بتواند از منابع خود برای منافع خود استفاده کند. کمک‌هایی که می‌شود به هویت ملی ما کمک خواهد کرد.

*به ماجدی ماموریت دادم تا با بزرگترهای فوتبال تماس بگیرد

رئیس فدراسیون فوتبال گفت: وظیفه ما دفاع از حقوق ملت و مردم است. اینکه چه نتیجه‌ای می‌شود دیگر دست ما نیست. در گذشته حداقل امکانات را در تیم ملی نمی‌دیدیم، اما ما در حال ریل‌گذاری می باشیم و اجازه نمی‌دهیم با نگاه بسته پیش برویم. با یکی از چهره‌های مطرح فوتبال صحبت کردم و می‌گفت بعد از 8 سال اولین بار است که ۱ نفر از فدراسیون به ما زنگ می‌زند. به ماجدی ماموریت دادم تا با بزرگترها تماس بگیرد.

*من دخالتی در تصمیمات کمیته فنی نمی کنم

عزیزی خادم درمورد اظهارات ماجدی مبنی بر اینکه انتصاب‌ها در کمیته فنی صورت خواهد گرفت، اضافه کرد: اساسنامه می‌گوید تصمیم جمعی باید گرفته شود و هر تصمیمی که  در حوزه فنی تیم‌های ملی گرفته ‌شود باید در کمیته فنی باشد؛ این همان کاری است که در گذشته به این شکل وجود نداشت. من صلاحیت این را ندارم که در این خصوص صحبت کنم. صلاحیت آن کمیته فنی است که من دخالتی در آن ندارم. کمیته فنی پیشنهاد می‌دهد و به هیأت رئیسه می‌رود و در آنجا تصمیم گیری می‌شود.

*بااحترام به مسئولان AFC قطعا به دنبال احقاق حق فوتبال خواهیم رفت

عزیزی خادم درخصوص گرفتن میزبانی فوتسال از ایران (IRAN) و دادن آن به ازبکستان، اضافه کرد: به قدرت دیپلماسی باز می‌گردد. همین اتفاق برای تیم ملی بزرگسالان افتاده و چه انتظاری دارید؟ با احترامی که مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا دارم قطعاً به دنبال احقاق حق فوتبال خواهیم رفت. در آستانه ماه مبارک رمضان می باشیم امیدوارم تمام بتوانند به افراد نزدیک خود کمک کنند.

بیشتر بخوانید: رکورد ملی 200 متر شنای پروانه ایران (IRAN) شکست

253 251

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=681644
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : فناوری و ارتباطات
سفیدترین رنگ ساختمان ساخته شد
۱۴۰۰/۰۱/۲۸-۰۶:۳۹

به گزارش ایسنا و با نقل قول از آی‌ای، ۱ رنگ فوق العاده سفید به تازگی بوسیله دانشمندان دانشگاه "پردو" ایجاد شده است که مرزهای سفید بودن را جابجا کرده است.. مهندسان دانشگاه "پردو"(Purdue) در ۱ بیانیه...

ارسال توسط : الف
موشک مسافربری ایلان ماسک: از «نیویورک» تا «توکیو» تنها در 37 دقیقه! (+عکس)
۱۴۰۰/۰۱/۲۸-۰۱:۳۳

عصرایران- ایلان ماسک مرد شماره ۱ کمپانی خودروسازی تسلا و تعدادی دیگر از استارت آپ های موفق است که پس از مرگ استیو جابز به اعتقاد خیلی ها تبدیل به مطرح ترین فرد حوزه فناوری آمریکا و جهان شده است.. وی...

ارسال توسط : عصرایران
رونمایی از پرچمدار تازه بنز
۱۴۰۰/۰۱/۲۸-۰۰:۳۷

به گزارش ایسنا با نقل قول از سی ان بی سی، مرسدس بنز با رونمایی از ۱ سدان لوکس جذاب در دید دارد به جنگ تسلا  و سایر غول های خودروسازی برود که خود را برای تصاحب سهم بزرگ تر از بازار خودروهای الکتریکی...

ارسال توسط : الف
تیم Project Zero گوگل برای رفع نقص امنیتی مهلت بیشتری به توسعه‌دهندگان می‌دهد
۱۴۰۰/۰۱/۲۷-۲۳:۴۶

تیم امنیتی پروژه زیرو گوگل (Google Project Zero) در بیانیه‌ای اعلام کرده است ۳۰ روز بیشتر از قبل برای تشریح عمومی جزئیات آسیب‌پذیری‌ها صبر می‌کند تا توسعه‌‌دهندگان زمان کافی برای رفع کردن...

ارسال توسط : زومیت
اولین گونه از انسان با مغزی ابتدایی آفریقا را ترک کرد
۱۴۰۰/۰۱/۲۷-۲۳:۱۲

براساس مطالعه‌ی جدیدی که نشان داد انسان‌های مدرن نسبتا اخیرا یعنی بین ۱/۷ میلیون تا ۱/۵ میلیون سال پیش تکامل پیدا کرده‌اند تا به ارگان پیشرفته تفکر ما دست پیدا کنند، مغز انسان‌های اولیه شبیه مغز...

ارسال توسط : زومیت