صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (دست اندر کار تحویل واکسن اسپوتنیک وی به کشور‌های دیگر) اعلام کرد که از اسلواکی خواسته است به دلیل نقض مفاد قرارداد تحویل واکسن "اسپوتنیک وی" محموله‌های ارسالی را به...

کد خبر: 681649
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۱/۲۸-۰۶:۲۳
ارسال توسط :
بازدید: 0
روسیه خواستار پس فرستادن واکسن اسپوتنیک وی از سوی اسلواکی شد
صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه (دست اندر کار تحویل واکسن اسپوتنیک وی به کشور‌های دیگر) اعلام کرد که از اسلواکی خواسته است به دلیل نقض مفاد قرارداد تحویل واکسن "اسپوتنیک وی" محموله‌های ارسالی را به مسکو باز گرداند.

به گزارش روز جمعه ایرنا، این بیانیه صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه در حساب کاربری واکسن اسپوتنیک وی در شبکه پیام رسان توئیتر منتشر و در آن گفته شده است که روسیه از اسلواکی خواستار بازپس فرستادن محموله واکسن اسپوتنیک وی شده است تا به کشور‌های دیگر تحویل شود.

در بیانیه خاطرنشان شده است: این درخواست در رابطه با موارد متعدد نقض مفاد قرارداد ارسال محموله واکسن به اسلواکی صورت گرفته است.

از جمله این موارد نقض قرارداد، به آزمایش واکسن اسپوتنیک وی از سوی سازمان کنترل داروی اسلواکی در آزمایشگاهی اشاره شده است که فاقد مجوز رسمی اتحادیه اروپا بوده است.

علاوه بر این بر اساس بیانیه صندوق سرمایه گذاری مستقیم روسیه، سازمان کنترل داروی اسلواکی اقدام به انتشار اطلاعات جعلی درباره اسپوتنیک وی کرده است.

خرید واکسن اسپوتنیک وی منجر به اختلافات جدی سیاسی در اسلواکی شده است.

ایوان کورچوک، وزیر امور خارجه اسلواکی، نخست وزیر را که شخصاً برای دریافت اولین محموله واکسن اسپوتنیک وی در فرودگاه حاضر شد را مورد انتقاد قرار داد و زوزانا چاپوتووا رئیس جمهور این کشور هم با استفاده از واکسن اسپوتنیک وی برای واکسیناسیون کرونا مخالفت کرد.

روز سوم آوریل تولیدکنندگان اسپوتنیک وی گزارش‌های منتشر شده درباره واکسن ارسالی به اسلواکی را جعلی خواندند.

به گزارش اسپوتنیک، تولیدکنندگان واکسن اسپوتنیک وی گزارش‌های منتشر شده مبنی بر تفاوت واکسن تحویلی به اسلواکی با آنچه در مجله معتبر پزشکی لنست منتشر شده است را جعلی خواندند.

پیش از این نشریه "Dennik" اسلواکی ششم آوریل با نقل قول از منابع خود از تفاوت میان واکسن ارسال شده به این کشور و آنچه نتایج آن تایید شده است خبر داده بود. در این مقاله تأکید شده بود که هنگام تصمیم گیری در مورد خرید اسپوتنیک وی، مقامات اسلواکی دقیقاً به مقاله منتشر شده در لنست اعتماد کرده بودند.

تولیدکنندگان "اسپوتنیک وی"، درمورد این مطالب خاطر نشان کردند که در آینده نزدیک انتظار "اخبار جعلی و تحریک بیشتر از سوی مخالفان اسپوتنیک وی در اسلواکی را می دارندکه تلاش کنند این واکسن را بی اعتبار کنند.

لازم به ذکر است که آژانس دارویی اروپا از ۴ مارس بررسی کارایی، ایمنی و کیفیت واکسن روسی "اسپوتنیک وی" را با هدف ارزیابی انطباق آن با استاندارد‌های اتحادیه اروپا شروع کرد، ولی خوب برخی کشور‌های اروپایی از جمله مجارستان و اسلواکی به طور مستقل این واکسن را تایید و تزریق آن را شروع کردند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=681649
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : بین الملل
خرابکاری در تاسیسات نطنز و سکوت اروپا و آمریکا
۱۴۰۰/۰۱/۲۸-۰۵:۵۶

خبرگزاری میزان - خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای نطنز  از سوی کشور‌های مدعی، محکوم نشد.. . تاسیسات هسته‌ای نطنز چند روز پیش با خرابکاری روبرو بود که انگشت اتهام چنین اقدامی به سوی رژیم صهیونیستی نشانه...

ارسال توسط : میزان آنلاین
تشدید رقابت‌های انتخاباتی در آلمان برای جانشینی مرکل
۱۴۰۰/۰۱/۲۸-۰۵:۴۷

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان با نقل قول از رویترز، کمتر از ۵ ماه مانده تا انتخابات پارلمانی در آلمان، رقابت بر سر جانشینی آنگلا مرکل، صدراعظم آلمان افزایش یافته است.. بر این اساس،...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
خرابکاری در تاسیسات نطنز و سکوت اروپا و آمریکا
۱۴۰۰/۰۱/۲۸-۰۵:۲۲

خبرگزاری میزان - خرابکاری در تاسیسات هسته‌ای نطنز  از سوی کشور‌های مدعی، محکوم نشد.. . تاسیسات هسته‌ای نطنز چند روز پیش با خرابکاری روبرو بود که انگشت اتهام چنین اقدامی به سوی رژیم صهیونیستی نشانه...

ارسال توسط : میزان آنلاین
تلاش سازمان همکاری شانگهای برای تبادل تجاری بر مبنای پول ملی
۱۴۰۰/۰۱/۲۸-۰۴:۵۱

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان با نقل قول از دیتانیوز با نقل خبرگزاری ایتارتاس، ولادیمیر نوروف، دبیر کل سازمان همکاری شانگهای اعلام کرد کشور‌های عضو این سازمان به عنوان بخشی از توسعه...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
قتل سیاه پوستان در آمریکا و چرایی گسترش اعتراضات ضد نژادپرستی
۱۴۰۰/۰۱/۲۸-۰۴:۱۵

خبرگزاری میزان - هرج و مرج، آشوب و اعتراض در هر کشوری دلایل خاص خود را دارد؛ حال اگر کشوری، چون آمریکا که داعیه ریاست و مدیریت جهانی را داشته باشد و با مشکلات عدیده‌ای در داخل مواجه باشد، شرایط...

ارسال توسط : میزان آنلاین