. بیشتر بخوانید: . برای مشاهده آخرین اخبار تئاتر طی هفته جاری اینجا کلیک کنید . . به همین مناسبت خبرنگار گروه فرهنگی دیتانیوز با نقل خبرگزاری میزان به مهمترین اخبار تئاتر در هفته جاری...

کد خبر: 735842
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۳/۲۵-۱۱:۱۹
ارسال توسط :
بازدید: 6
چراغ تماشاخانه‌ها باز هم روشن شد/آغاز اجرای مجدد ۳ نمایش در مجموعه تئاتر شهر
  • بیشتر بخوانید:
  • برای مشاهده آخرین اخبار تئاتر طی هفته جاری اینجا کلیک کنید

به همین مناسبت خبرنگار گروه فرهنگی دیتانیوز با نقل خبرگزاری میزان به مهمترین اخبار تئاتر در هفته جاری پرداخته است:

آغاز اجرای مجدد ۳ نمایش در مجموعه تئاتر شهر

آغاز اجرای مجدد ۳ نمایش در مجموعه تئاتر شهر

تاریخ شروع اجرای مجدد ۳ اثر نمایشی که از فروردین سال ۱۴۰۰ در تالارهای مختلف تئاتر شهر روی صحنه رفته بود، اعلام شد.

تاریخ شروع اجرای مجدد ۳ اثر نمایشی که از فروردین ماه سال جاری در تالار‌های تئاتر شهر به صحنه رفته، اما به دلیل تغییر شرایط کرونایی شهر تهران به وضعیت بحرانی، اجرای خود را متوقف کردند، بر مبنای اعلام آمادگی هر ۳ گروه و پس از مصوبه اخیر ستاد ملی مقابله کرونا برای از سرگیری فعالیت گروه‌های مشاغل ۱ و ۲ اعلام شد.

اجرای این ۳ اثر نمایشی در حالی است که نحوه فروش بلیت و حضور تماشاگران در تالار‌های نمایشی با در دید گرفتن ظرفیت پنجاه درصدی تالار‌ها و موارد مربوط به فاصله گذاری براساس شیوه نامه‌های بهداشتی صورت می‌گیرد.

از روز ۳ شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه نمایش «کنسرت مرگ گرم» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی محمدرضا عطایی فر ساعت ۱۸ به مدت زمان ۹۰ دقیقه و قیمت بلیت ۴۰ هزار تومان اجرای خود را در تالار قشقایی تئاتر شهر شروع می‌کند.

گروه بازیگران این نمایش (به ترتیب اپیزود): اپیزود یک: زری اماد، محسن زرابادی، اپیزود دو: مهتاب باجلان، ‎علی حیدری، دانیال بلوری، اپیزود سه: محمدهادی عطایی، خسرو کشاورز، محمدباقر صفانور، بیتا شیری، اپیزود چهار: حسین میرزاییان، محمدرضا عطایی فر، الهه جوانمهر، اپیزود پنج: علی یعقوب زاده، الناز مکاری، اپیزود شش: زری اماد، رعنا حسین دخت، رهام شریفی، اپیزود هفت: محمد آسایشلو، مهدی اشتری، فائزه رجبی، احسان حاجیان، پرنیا عسگری، بیتا شیری، سپهر صفرخانی، سهیل صفرخانی، آرمین میرزایی، پارسا شیرازیان، علیرضا عرب، علیرضا اسلامی گیلانی می باشند.

روایت داستانی نمایش «کنسرت مرگ گرم» از دهه چهل شروع شده و تا دهه ١۴۰۰ ادامه خواهد یافت. این نمایش به صورت داستان گو در ۷ اپیزود با زبان موسیقی، رخداد‌های مهم هر دهه را روی صحنه روایت می‌کند.

«مِرفی» عنوان دیگر نمایش مجموعه تئاتر شهر است که از روز ۳ شنبه ۲۸ اردیبهشت ماه در تالار سایه مجموعه تئاتر شهر به نویسندگی سپیده ضیایی و کارگردانی نگین ضیایی پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد.

در این نمایش که ساعت ۱۸:۴۵ با مدت زمان ۶۰ دقیقه و قیمت بلیت ۳۰ هزار تومان روی صحنه می‌رود، (به ترتیب حروف الفبا) حامد ادوای، نیما انصافیان، ساجده حمیدی منزه، شادی ضیایی، رضا مرشد، امین موحدی پور به عنوان بازیگر حضور می دارند.

در خلاصه نمایش آمده است: در عین حال که نمیشه انتظار داشت اوضاع بهتر بشه، دست کم لزومی نداره واهمه داشته باشیم که چیزی بدتر بشه. اوضاع همیشه همونطور که هست باقی می‌مونه. به این ترتیب، خارج از وجود خود مِرفی، دست کم ۵ نفر به مِرفی نیاز دارن.

در تالار چهارسو تئاتر موزیکال «جنگ و صلح» به نویسندگی، طراحی و کارگردانی میثم یوسفی از روز پنجشنبه ۳۰ اردیبهشت ساعت ۱۹ به مدت زمان ۴۰ دقیقه و قیمت بلیت ۴۰ هزار تومان روی صحنه می‌رود.

شاهین علایی نژاد، مهناز غمخوار، محمد صمدی، مصطفی ایزدی، پریسا فلاح زاده، مرتضی حقی، هومن قاسم خانی، هانیه مهر افزون، زهرا دوستی گروه بازیگران و بازی دهندگان نمایش را تشکیل می‌دهند.

در خلاصه داستان تئاتر موزیکال «جنگ و صلح» آمده است: «در مجلس بزمی ۲ خانواده ساز‌های سنتی (ایرانی) و کلاسیک (فرنگی) در حال اجرای موسیقی می باشند که ۲ ساز جوان کمانچه از خانواده ساز‌های ایرانی و چنگ از خانواده ساز‌های کلاسیک رخ در رخ یکدیگر قرار گرفته و ۱ دل نه صد دل عاشق و واله و شیفته یکدیگر می‌شوند، اما با توجه به اختلافات بین فرهنگی و خانوادگی شان با ممنوعیت خانواده هایشان مواجه می‌شوند.»

آغاز اجرای «عمو لاوروف» از ۲۵ اردیبهشت ماه

آغاز اجرای «عمو لاوروف» از ۲۵ اردیبهشت ماه

نمایش «عمو لاوروف» به نویسندگی و کارگردانی امیر امیری از ۲۵ اردیبهشت ماه روی صحنه خواهد رفت.

نمایش «عمو لاوروف» نویسندگی و کارگردانی امیر امیری از پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه اجرای خود را در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر شروع می‌کند.

محمد هاشم زاده تهیه کننده نمایش «عمولاوروف» در این باره اظهار کرد: در ۱ سال اخیر و به خاطر شرایط کرونایی پیش آمده بار‌ها به دلیل محدودیت اجرا‌های صحنه‌ای و به تعویق افتادن اجراها، متحمل خسارت‌های مالی زیادی شدیم. علاوه بر این خسارت‌های مالی، برخی از مخاطبان تئاتری به دلیل این که بار‌ها اقدام به رزرو و تهیه بلیت کرده بودند و هر بار متحمل تصمیمات ناگهانی ستاد ملی کرونا کشور شدند، اطمینان خاطر خود را نسبت به تماشای کار‌های صحنه‌ای در شرایط مناسب و با خیالی آسوده از دست داده اند.

وی ادامه داد: در زیر بار مسئولیت‌ها و دغدغه‌هایی که نسبت به تئاتر داشتیم، سعی کردیم در این مدت پشت کار بمانیم تا زحمات ۱ ساله تیم به قوت خود باقی بماند و در نهایت کار را به اجرا برسانیم و مخاطبان خود را بیش از این منتظر نگه نداریم. خدا رو شکر طی این مدت از حمایت رسانه‌ها بی بهره نبوده ایم و مورد لطف بسیاری از هنرمندان مخاطبان و به خصوص اصحاب رسانه قرار گرفتیم؛ لذا تصمیم بر این شده است که به جهت قدردانی از هنرمندان و دوستان دغدغه‌مند تئاتری‌مان و به خصوص خبرنگاران و عکاسان که این مدت ما را از حمایت خود بی دریغ نگذاشتند، از آن‌ها دعوت نماییم تا به مناسبت بازگشایی مجدد سالن‌ها پنجشنبه و جمعه ۲۵ و ۲۶ اردیبهشت در نخستین اجرا‌های این اثر که مصادف با عید فطر نیز شده است مهمان ما باشند.

به تازگی پوستر این اثر نمایشی نیز با طرحی از مهدی کیانی رونمایی و منتشر شده است. «عمو لاوروف» نویسندگی و کارگردانی امیر امیری از پنجشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه ساعت ۲۰ اجرای خود را در سالن ناظرزاده کرمانی تماشاخانه ایرانشهر شروع می‌کند.

بازگشایی مرکز تئاتر مولوی با نمایش «شب/خارجی/یرما»

بازگشایی مرکز تئاتر مولوی با نمایش «شب/خارجی/یرما»

همزمان با برداشته شدن محدودیت های کرونایی نمایش «شب/خارجی/یرما» روی صحنه می‌رود.

نمایش «شب/خارجی/یرما» به طراحی، دراماتورژی و کارگردانی نسیم ادبی و ندا شاهرخی از ۲۶ اردیبهشت ماه در مرکز تئاتر مولوی به صحنه می‌رود.

این نمایش که در دسته تئاتر مستند - نمایشی قرار می گیرد، روایت زنی به نام یرما است که برای آنچه آرزویش را دارد می جنگد و تسلیم قضاوت های جامعه نمی شود، روایت یرما با روایت های مستند بازیگران از زندگی شخصی خود گره می خورد و به این ترتیب نمایش «شب/خارجی/یرما» روی صحنه جان می گیرد.

این‌نمایش که بر اساس نمایشنامه «یرما» اثر فدریکو گارسیا لورکا نویسندگی شده، تولید مدرسه تئاتر فانوس است.

نمایش فوق با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی از بیست و ششم اردیبهشت ماه سال جاری ساعت ۱۸ در سالن اصلی مرکز تئاتر مولوی میزبان مخاطبان است و در روزهای شنبه نیز اجرا نخواهد داشت.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=735842
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : فرهنگی هنری
آخرین روز پخش تبلیغات نامزد‌ها در شبکه‌های استانی
۱۴۰۰/۰۳/۲۵-۱۱:۱۸

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی معاونت امور استان ها، اعلام کرد و گوی نامزد‌های انتخابات ریاست جمهوری امروز نیز راس ساعت ۱۶:۳۰ روی آنتن شبکه‌های استانی و محلی رسانه ملی می‌رود.. این برنامه‌ها...

ارسال توسط : میزان آنلاین
تشریح طرح‌های بنیاد کرامت رضوی برای محرومیت زدایی
۱۴۰۰/۰۳/۲۵-۱۰:۵۵

خبرگزاری میزان - طبق اعلام آستان نیوز، محمدحسین استادآقا صبح امروز در نشست با اصحاب رسانه گفت: امسال ویژه برنامه‌های متنوعی بوسیله ۷ زیرمجموعه بنیاد کرامت رضوی به اجرا گذاشته خواهد شد.. از اسکان...

ارسال توسط : میزان آنلاین
دعوت از اصحاب فرهنگ و اهالی قلم و اندیشه برای مشارکت حداکثری در انتخابات
۱۴۰۰/۰۳/۲۵-۱۰:۵۵

خبرگزاری میزان - طبق اعلام روابط عمومی خانه کتاب و ادبیات ایران، این مجموعه از اصحاب فرهنگ و اهالی قلم و اندیشه برای مشارکت حداکثری در انتخابات دعوت کرد.. . . بیشتر بخوانید: . برای مطالعه...

ارسال توسط : میزان آنلاین
مدیر انتشارات ۲۷ بعثت: شاهد حضور غیر قانونی کاغذ دولتی در بازار آزاد می باشیم
۱۴۰۰/۰۳/۲۵-۱۰:۵۵

مازیار حاتمی در گفت‌وگو با دیتانیوز با نقل خبرگزاری میزان پیرامون شرایط امروز بازار نشر گفت: عمده‌ترین عامل کاهش چاپ کتاب افزایش قیمت کاغذ بوده است ناشران خصوصی تلاش می دارند تا با انتشار کتاب،...

ارسال توسط : میزان آنلاین
مدیر انتشارات ۲۷ بعثت: شاهد حضور غیر قانونی کاغذ دولتی در بازار آزاد می باشیم
۱۴۰۰/۰۳/۲۵-۱۰:۲۰

مازیار حاتمی در گفت‌وگو با دیتانیوز با نقل خبرگزاری میزان پیرامون شرایط امروز بازار نشر گفت: عمده‌ترین عامل کاهش چاپ کتاب افزایش قیمت کاغذ بوده است ناشران خصوصی تلاش می دارند تا با انتشار کتاب،...

ارسال توسط : میزان آنلاین