مقام معظم رهبري در ارتباط تصويري با نمايندگان تشكل‌هاي دانشجويي فرمودند: «نياز امروز ما تحول است ، راه ايجاد تحول ، تشكيل يك دولت معتقد به تحول و معتقد به عنصر تحول‌آفريني يعني عنصر جوان نخبه، مؤمن...

کد خبر: 774208
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۳/۲۵-۱۲:۱۷
ارسال توسط :
بازدید: 0
رويكرد تغییر با گفتمان تحول

مقام معظم رهبري در ارتباط تصويري با نمايندگان تشكل‌هاي دانشجويي فرمودند: «نياز امروز ما تحول است ، راه ايجاد تحول ، تشكيل يك دولت معتقد به تحول و معتقد به عنصر تحول‌آفريني يعني عنصر جوان نخبه، مؤمن انقلابي و ... تحول ممكن است.»

ملت ايران 28 خرداد به پاي صندوق هاي رأي مي‌روند تا با يك انتخاب «تحول‌آفرين» فصل جديدي از حيات انقلاب اسلامي را در قرن جديد شروع نمايند.

آنچه امروز در محافل سياسي و رسانه‌اي كشور مي‌گذرد سخن از يك تغيير و تحول در ساخت نظام اجرايي و يك نوسازي در دستگاه هاي اجرايي كشور است.

نخبگان علمي و فني در دانشگاه و نخبگان ايده‌پرداز و تئوريسين در حوزه‌هاي علميه همگي به تغيير و تحول و عبور از اشتباهات بدكاركردي و كج‌كاركردي نظام اجرايي فعلي فكر مي‌كنند. رئيس جمهور آينده بايد اين انرژي عظيم تئوريك را در روان‌سازي خدمت دولت به‌كار گيرد. اين به‌كارگيري هم در حوزه فكر و انديشه و نظريه معطوف به تحول است و هم در به‌كارگيري جوانان پرانرژي، نخبه و انقلابي كه در انديشكده‌هاي حوزه و دانشگاه به اندازه‌اي از تربيت كارگزار تراز دولت اسلامي رسيده‌اند.

تحول تابع يك رويكرد عقلاني مبتني بر بصيرت انقلابي است كه در شماري از نامزدهاي مطرح در مناظرات به‌خوبي ديده مي‌شود.«تحول» و «تغيير» ، با بلبشو و هرج و مرج مرزبندي دارد و بر مدار قانون اساسي و قوانين كشور در ريل خود خواهد افتاد. بسياري از نابساماني‌ها به دليل خروج از ممشاي قانون به وجود آمده است.
تحول ما را باید به وضع احسن برگرداند.وضع احسن يعني حركت به سمت آرمان‌هاي امام(ره) و انقلاب با همان شور و هيجان و آهنگ روزهاي آغازين انقلاب!
وضع احسن يعني شتاب در اسلامي شدن مناسبات اجتماعي، اقتصادي و فرهنگي و وضع موجود جامعه، بسط عدالت و پاسداشت استقلال ملي !تحول يعني حركت جامعه بر مدار احكام خدا و فرامين قرآن و اين حركت را رئيس جمهور بر اساس سوگندي كه مي‌خورد در اجرا بايد ساماندهي كند.

تحول يعني نوآوري در شيوه اداره كشور با يك حركت جهشي  وجهادی در تمام سطوح حكمراني! مردم بايد احساس كنند چنين تحولي را با بسط گفتمان «تحول» در حال و هواي انتخابات رياست جمهوري 1400 صورت مي گيرد.
كساني كه به عزت و عظمت ايران فكر مي كنند، كساني كه به امنيت و منافع و رفاه ملي فكر مي‌كنند به پاي صندوق رأي مي آيند تا خالق «تحول»و «تغيير» در زندگي خود باشند .

دشمنان اسلام و بدخواهان ملت در رأس آن آمريكا و ۳ كشور شرور اروپايي با اين تحول مخالفند و آن را مغاير منافع خود در ايران و منطقه و جهان مي‌دانند.عده‌اي هم در داخل اين بدخواهي را نمايندگي مي‌كنند . اين جماعت تحريم اقتصادي را با تحريم انتخابات سنجاق كرده‌اند تا به هدف شوم خود برسند.
موضوع امروز ما يك انتخاب درست و اصلح با شور و هيجان و مشاركت وسيع است. ملت عزيز ايران بايد با مشاركت بالا و نيز رأي بالا به نامزد منتخب در اين امتحان الهي با بصيرت وارد شود تا امنيت ، منافع و رفاه ملي را با رأي آگاهانه تقويت و تضمين كنند.

گفتمان تحول يك گفتمان مسلط در جامعه امروز ايران است و مردم خواهان تغييرات جدي و اساسي در نظام اجرايي كشور می باشند، اما يكي از نامزدهاي محترم مي‌گويد: «مي‌خواهم دولت سوم خاتمي را تشكيل دهم» در حالي‌كه با موضع صريح آقاي خاتمي در انتخابات رياست جمهوري يازدهم و دوازدهم با حمايت صددرصدي از روحانی، دولت سوم و چهارم خود را تشكيل داد و براساس آخرين نظرسنجي‌ها دولت سوم و چهارم خاتمی نامحبوب‌ترين دولت پس از انقلاب است.

موضع مجمع روحانيون مبارز و اجماع‌ساز در قبال ۲ نامزد «روكشي» اشتباهات و اشكالات دولت فعلي مشخص است. آن‌ها نتوانستند از اين جايگاه به دليل از دست دادن سرمايه اجتماعي خود از اين ۲ حمايت كنند.

بحران سازمان، بحران رهبري، بحران گفتمان در اردوگاه اصلاحات وضعيتی پديد آورده است كه نمي‌توانند كمترين همراهي با كاروان تغيير و گفتمان تحول نمايند. طيف حاميان دولت كنوني اكنون در ميان گزينه‌هاي تحريم خاموش، تحريم فعال و شركت در انتخابات‌گير افتاده‌اند. در گزينه اول و دوم آن‌ها را با مواضع دشمنان اسلام و انقلاب نزديك مي‌كند و گزينه سوم آن‌ها را در آوردگاه انقلاب نگه مي‌دارد. بايد ديد در روزهاي منتهي به 28 خرداد كدام را انتخاب مي‌كنند؟

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=774208
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : سیاسی
پسر چینی که فیلم دختران ایرانی را منتشر می‌کرد آزاد شد
۱۴۰۰/۰۳/۲۵-۱۲:۱۶

به گزارش دیتانیوز با نقل خبرگزاری خبرآنلاین، خبرنگاری از غلامحسین اسماعیلی پرسید درباره سخنان مقامات اوکراین که گفته اند ابتدا باید محاکمه مقصران سانحه انجام شود و بعد خسارات دریافت شود، چه نظری...

ارسال توسط : خبر آنلاین
نامه عارف خطاب به مردم: برای آینده ایران (IRAN) رأی می دهم
۱۴۰۰/۰۳/۲۵-۱۲:۱۶

محمدرضا عارف رئیس بنیاد امید ایرانیان با انتشار نامه ای خطاب به مردم ایران (IRAN) با بیان اینکه خشم و نارضایتی عمیق مردم از وضعیت موجود را درک می کنم و به احساسات پاک آنها احترام می گذارم، تاکید...

ارسال توسط : خبر آنلاین
اصولگرایان نگران شدند/ رویای وحدت از بین می رود؟
۱۴۰۰/۰۳/۲۵-۱۲:۱۶

 به فاصله ۳ روز تا برگزاری سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، حضور و مشارکت مردم دغدغه بسیاری از مسئولان و چهره‌های سیاسی است. اصولگرایان چشم انتظار انصراف‌های دیگر نامزدها به نفع حجت الاسلام...

ارسال توسط : خبر آنلاین
هشدار رییس اتحادیه گوشت گوسفندی به کشتار بره‌های ماده/ وضعیت بازار گوشت در هفته‌های آینده
۱۴۰۰/۰۳/۲۵-۱۲:۱۶

. . علی اصغر ملکی با بیان اینکه بازار گوشت گوسفندی دچار رکود است و شاهد کاهش قیمت‌ها می باشیم، گفت: در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم گوشت شیشک با کیفیت، برای عرضه به مشتری ۱۲۵ تا ۱۳۰ هزار تومان است....

ارسال توسط : خبر آنلاین
بلاتکلیفی ۵ فیلمی که می‌خواهند با حمایت سازمان سینمایی اکران شوند
۱۴۰۰/۰۳/۲۵-۱۲:۱۶

۱۲:۱۲ - ۲۵ خرداد ۱۴۰۰ ۷۷۸۹۴۱۸...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان