محمد حسن قوسیان مقدم دبیر کل جمعیت هلال احمر در اعلام کرد ‌‌‌وگو با میزان به تشریح مهمترین اقدامات و فعالیت‌های برون مرزی هلال احمر پرداخت و با اشاره به اینکه فعالیت سازمان‌ها و معاونت‌های...

کد خبر: 774255
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۳/۲۵-۱۱:۴۴
ارسال توسط :
بازدید: 2
جزئیات فعالیت‌های برون مرزی جمعیت هلال احمر

محمد حسن قوسیان مقدم دبیر کل جمعیت هلال احمر در اعلام کرد ‌‌‌وگو با میزان به تشریح مهمترین اقدامات و فعالیت‌های برون مرزی هلال احمر پرداخت و با اشاره به اینکه فعالیت سازمان‌ها و معاونت‌های زیرمجموعه این نهاد، گفت: حوزه برون مرزی هلال احمر در بخش بهداشت و درمان و امدادرسانی بین المللی فعال است و این جمعیت در ۱۴ کشور، مراکز فعال دارد.


قوسیان در مورد فعالیت‌های برون مرزی سازمان گفت:ما در فعالیت‌های برون مرزی در حوزه هماهنگی برای دریافت کمک‌های بین المللی در سال گذشته به شکل رفت و برگشت عمل کردیم، مثلا برای چین ۱ محموله ۱ میلیونی ماسک ارسال کردیم و در مقابل ۱۰۰ محموله دریافت کردیم.


وی اضافه کرد: از شروع تمام گیری کرونا ۷ مورد کمک نقدی در حدود ۴۷ میلیارد تومان، ۱۴ محموله غیر نقدی مجموعا ۱۷۱ میلیارد تومان، و ۱۴۶ محموله به وزن ۱۷۰ تن ترخیص کردیم و تحویل وزارت بهداشت داده ایم. در حوزه طرح‌های ملی نیز طرح ملی آمران سلامت، بیماران و افراد آسیب پذیر ۲ پروپوزال به فدراسیون دادیم و کمک نقدی دریافت کرده ایم.


دبیر کل جمعیت هلال احمر در مورد کمک‌های ارسالی و فعالیت‌های این سازمان گفت: فعالیت‌های برون مرزی ما و اقداماتی که از سوی جمعیت هلال احمر کشورمان صورت گرفته می‌توان به احداث بیمارستان صحرایی در بیروت واعزام تیم درمانی به کشور لبنان، ارسال محموله اهدایی ماسک برای چین، ارسال محموله ۱۰ هزار ماسک و ۱۵۰۰ محموله ضد عفونی به صلیب سرخ سیرالئون، محموله اهدایی به ارمنستان اشاره کرد.


وی اظهار کرد: در پروژه‌های بین المللی نیز با کمک داوطلبان خود سازمان و مراکز بین المللی ۱ پروژه حفاظت از محیط زیست، وپیشگیری از مصرف مواد مخدر داشتیم.

قوسیان گفت:جمعیت هلال احمر کشور در زلزله ترکیه و جنگ قره باغ اعلام آمادگی کرد، اما کشور میزبان تقاضای کمکی نداشتند.

ایران عضو هیئت حکام فدراسیون صلیب سرخ جهانی

دبیر کل جمعیت هلال احمر با توجه به جایگاه ایران (IRAN) در فدراسیون جهانی صلیب سرخ گفت:جمعیت هلال احمر ایران (IRAN) جزءهیئت حکام می باشند، در ۱۹۲ کشور هر ۴ سال یکبار تعداد محدودی انتخاب می‌شوندکه در مصوبات نقش دارد کشور‌های جزءهیئت حکام باید عضو جمعیت‌های مطرح باشند دنیا باشند.


وی با اشاره به اینکه این موضوع که همچنان جمعیت هلال احمر ایران (IRAN) در ۱۴ کشور دنیا مراکز فعال دارد، گفت: عمده تمرکز کمک‌های این سازمان در حوزه برون مرزی کشور‌های محروم از جمله کشور‌های آفریقایی می باشند در منطقه خودمان نیز در افغانستان و عراق پایگاه‌های فعال داریم.

قوسیان در مورد فعالیت‌های برون مرزی این سازمان در حوزه آموزش گفت: در حوزه آموزش ما در افغانستان در مرز دوغارون طرح آموزش برای پیشگیری و جلوگیری از تلفات برخورد با مین داریم مهاجرینی که به کشورشان برمی گردند یا افرادی که قصد عبور ازین مرز را برای ورود به کشورمان می دارند.

اثرات فرهنگی فعالیت های برون مرزی جمعیت هلال احمر

قوسیان با اشاره به اینکه این موضوع که اقدامات و شعار‌های سازمان و طور کلی صلیب سرخ جهانی همسو با آموزه‌های دینی ما می باشند در کمک رسانی به همنوع و صرف در دید گرفتن هویت انسانی آن‌ها موجب شده که روند مثبتی به لحاظ فرهنگی نیز در کشور‌های میزبان انجام بپذیرید.


برای مثال فعالیت‌های مثبت جمعیت هلال احمر کشور مان در کنیا که در حدود ۱۳ و ۱۴ فعالیت مستمر است موجب شده است که به افتخار پزشکان ایرانی بخواهند نام آنان را بر مراکزشان بگذارند که درخواست ما این بود که این نام گذاری بنام ائمهه اطهار باشد، با اینکه این کشور مسیحی می باشند. اما چنین اقداماتی می‌تواند تاثیرات فرهنگی را نیز همراستا با سایر اهدافمان پیش ببرد. بدین گونه ما آن‌ها را به اسلام دعوت کردیم، اما با زبانی غیر از زبان خودمان، زبانی مشترک یافته ایم تا بتوانیم به انجام فعالیتمان بپردازیم. همان گونه که خداوند ۱۴۰۰ سال پیش در قرآن فرموده بی منت آلام بشری را تسکین دهیم همان چیزی که  امروزه شعار صلیب سرخ هم هست اصل بی غرضی.


در پایان دبیر کل سازمان هلال احمر با بیان اینکه حوزه فعالیت این سازمان بسیار گسترده است گفت: این سازمان در حوزه‌های مختلفی فعالیت می‌کند، اگر بخواهمم هلال احمر را بدون غرض بررسی نماییم به شکل چند وزارت خانه دارد عمل می‌کند، امداد و نجات، درمان، مراکز توانبخشی، تهیه و تامین دارو‌های کمیاب، در حال حاضر نیز در مورد ورود واکسن و رایزنی‌ها در این خصوص، در حوزه جوانان نیز در دانشگاه‌ها و مدارس حضور داریم و فعالیت می‌کنیم.


انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=774255
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : اجتماعی
راه‌های فراری دادن مورچه از خانه
۱۴۰۰/۰۳/۲۵-۱۱:۳۴

. به دید می‌رسد مورچه‌ها حشرات آرام و بدون دردسر می باشند، ولی خوب وقتی تعدادشان زیاد می‌شود و به مواد غذایی و یا حتی مزارع هجوم می‌برند افراد را کلافه کنند.. . به گزارش دیتانیوز با نقل خبرگزاری صدا و...

ارسال توسط : عصرایران
توضیحات اسماعیلی درباره ادعای کاندیدا‌های ریاست جمهوری مبنی برعلت تعطیلی واحد‌های تولیدی
۱۴۰۰/۰۳/۲۵-۱۱:۲۶

به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- محترم قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، چهل و پنجمین نشست خبری غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه با اصحاب رسانه امروز (سه‌شنبه بیست و پنجم خرداد ماه) به صورت...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
نحوه برخورد با انسان‌های سلطه گر
۱۴۰۰/۰۳/۲۵-۱۱:۱۴

به گزارش خبرنگار حوزه ازدواج و خانواده گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، با نقل قول از SmartBrief، از بیش از ۲۱۰ هزار نفر، سوال "شما چگونه با کسی که شخصیتی کاملاً سلطه گر دارد برخورد می‌کنید؟ "...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
جهانپور: بخش خصوصی موفق به واردات واکسن نشد/ مجوز مصرف اضطراری برای هیچ‌کدام از واکسن‌های داخلی صادر نشده است
۱۴۰۰/۰۳/۲۵-۱۱:۱۰

. سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: هنوز مجوز مصرف اضطراری برای هیچ کدام از واکسن‌های تولید داخل صادر نشده است.. «کیانوش جهانپور» سخنگوی سازمان غذا و دارو در گفت‌و گو با ایلنا، با اشاره به اینکه آخرین...

ارسال توسط : عصرایران
چهل و پنجمین نشست خبری سخنگوی دستگاه قضا شروع شد
۱۴۰۰/۰۳/۲۵-۱۱:۰۲

به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- محترم قضایی گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان، چهل و پنجمین نشست خبری غلامحسین اسماعیلی سخنگوی قوه قضاییه با اصحاب رسانه امروز (سه‌شنبه بیست و پنجم خرداد ماه) به صورت...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان