بازی کلمه­ای است که با شنیدن آن به دوران شیرین و پر از حس و حال خوب کودکی سفر می­کنیم. آن زمان که تنها دغدغه زندگی­مان بازی با همسن و سالان خودمان بود. چه روز­هایی که به دلیل باخت در بازی مانند ابر...

کد خبر: 779472
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۵/۱۲-۰۹:۲۸
ارسال توسط :
بازدید: 10
تفاوت بین بازی ­های بردگیم و بازی­ های آنلاین را بشناسید

بازی کلمه­ای است که با شنیدن آن به دوران شیرین و پر از حس و حال خوب کودکی سفر می­کنیم. آن زمان که تنها دغدغه زندگی­مان بازی با همسن و سالان خودمان بود. چه روز­هایی که به دلیل باخت در بازی مانند ابر بهار گریسته­ایم و به دلیل برد از رقیبمان کودکانه شاد بوده­ایم. رفته رفته بزرگ شده و آن بازی­های جذاب جای خود را به کامپیوتر­ها و گوشی­های هوشمند داد. با ما همراه باشید تا تعاریف بازی­های بردگیم و بازی­های آنلاین و تفاوت بین آن­ها را بهتر بشناسید.

تفاوت بین بازی ­های بردگیم و بازی­ های آنلاین را بشناسید

بردگیم(بازی رومیزی) چه می باشد؟

بردگیم همان بازی رومیزی است که افراد دور میز یا صفحه بازی گرد می­آیند. بردگیم شامل مهره‌ها، کارت‌ها یا ژتون‌هایی است که طبق قانون یا قوانین از پیش تعیین شده بر روی همان برد چیده یا جا به جا می‌شوند. ۲ نفر، ۷ نفر و گاهی هم بیشتر می­توانند در بازی­های بردگیم مشارکت کنند. برخی از بازی­های بردگیم استراتژیک، بعضی دیگر بر اساس شانس و بعضی از آن­ها نیازمند ۲ فاکتور شانس و مهارت می باشند. بازی­های رومیزی بر اساس ۱ هدف مشخص شده پیش می­روند که بازیکنان برای رسیدن به آن با یکدیگر رقابت می­کنند. بازی­های بردگیم انواع مختلفی می دارند که آشنایی با تمام آن­ها تقریبا غیر ممکن است. این بازی­ها در دسته­بندی­های متفاوتی قرار می­گیرند که اصلی­ترین دسته­بندی بر اساس ژانر است. ژانر­های مختلف این نوع بازی عبارت اند از:

 • بازی­های استراتژیک

بازی­های استراتژیک در بازی‌های رومیزی سنتی مانند شطرنج، تخته ‌نرد و مینیاتور ریشه می دارند. این بازی­ها حاوی داستان­های به خصوصی نیستند؛ اما بازیکنان بر طبق قوانین خاصی به بازی می­پردازند.

 • بازی­های معمایی یا استنباطی

بازی‌های استنباطی و معمایی حول و حوش حل ۱ معما از جمله یافتن قاتل، حدس زدن آینده نامعلوم خود یا خانواده­تان می­چرخند. بنابراین، بازیکنان بازی­های معمایی باید به مهارت تجزیه و تحلیل دست یابند؛ تا معماهای داخل بازی را کشف و حل کنند. این بازی‌ها هوش معمایی بازیکنان را تقویت کرده؛ و آن­ها را به سمت حل مسئله سوق می­دهند.

 • بازی­های آموزشی

برخی افراد شوق فراوانی برای آموختن و یادگیری ندارند و آن را کسل کننده می­پندارند. شما را با دسته بازی­های آموزشی آشنا می­کنیم تا بدانید یاد گرفتن و آموزش نیز کاری جالب و جذاب است. مخاطب بازی­های آموزشی اکثرا کودکان می باشند که علاقه بسیاری برای یادگرفتن چیز­های مختلفی می دارند. هم بازی کن، هم یاد بگیر!

 • بازی­های تعاملی

بازی­های تعاملی مناسب افراد با شخصیت جنگجو می باشند. در بازی­های تعاملی ۱ تیم متشکل از افراد حاضر دور بردگیم، در مقابل بردگیم یا تیم مقابل بازی می­کنند.

تفاوت بین بازی ­های بردگیم و بازی­ های آنلاین را بشناسید

 • بازی­های آلمانی

بازی­های آلمانی بعد از بحبوحه جنگ جهانی دوم در آلمان پدیدار شدند. بازی رومیزی آلمانی در این برهه زمانی به منظور دور هم جمع کردن اعضای خانواده و وقت به شادی گذراندن پا به عرصه گذاشتند. این بازی­ها بسیار آسان بوده و فاکتور شانس نقش مهمی بر عهده دارد.

 • بازی­های جاسوسی

بازی­های جاسوسی طرفداران فراوانی می دارند که به صورت گروهی انجام می­شوند. نقش هر گروه مخفی باقی مانده و گروه مقابل اطلاعی از آن ندارد. بازی­های مافیایی در دسته بازی­های جاسوسی قرار می دارند که امروزه هم علاقه­­مندان و طرفداران بسیاری یافته است.

 • بازی­های مخصوص مهمانی

افراد در مهمانی­های خانوادگی برای خوش گذراندن بازی­های بسیاری را انجام می­دهند. بازی­های مهمانی به صورت گروهی انجام می­شوند. این بازی داستان خاصی ندارد؛ و افراد برای برنده شدن باید دقت عمل به خرج دهند.

 • بازی­های فکری

افراد با سنین متفاوتی طرفدار بازی­های فکری می باشند. این بازی­ها هوش و ذهن شما را به چالش می­کشند. بازی­های فکری برای کودکان مانند بازی های فکری انتشارات هوپا به منظور افزایش هوش و استفاده از آن بسیار موثر می باشند. امروزه انواع بسیاری از آن­ها در بازار موجود می باشند که سایت خرید بازی ­های فکری نیز به منظور خرید آسان در دسترس است.

بازی­های آنلاین چه می باشد؟

بازی­های آنلاین بازی های شبکه ای می باشند که از ساختار شبکه­های کامپیوتری فراتر رفته؛ و با دیجیتال مارکتینگ وارد بعد تازه اینترنتی یا شبکه جهانی اینترنت شده­اند. در گذشته­های نه چندان دور به منظور برقراری ارتباط بین ۲ یا چند کامپیوتر برای انجام بازی­های آنلاین از کابل­های سیمی استفاده می­کردند. این پیشرفت دست­آورد بزرگی در دنیای بازی­های آنلاین محسوب می­شود؛ زیرا بازی­ها از حالت تک بازیکنی یا ROBOT خارج شده و به چند بازیکنی تبدیل شدند. با گذشت زمان به منظور برقراری ارتباط بین کامپیوتر­ها از بی­سیم و مودم به جای کابل سیمی بهره بردند؛ که رقیب شما در این حالت از شخص مجازی به ۱ شخص حقیقی تبدیل می­شود. امروزه با گسترش دنیای اینترنت مخاطب بازی­های آنلاین دیگر ۱ یا ۲ نفر نیستند؛ بلکه با میلیون­ها نفر سروکار می دارند. از این رو، باید کیفیت خدمات خود را ارتقا دهند.

تفاوت بین بازی ­های بردگیم و بازی­ های آنلاین را بشناسید

تفاوت بین بازی­های بردگیم و بازی­های آنلاین

 • یکی از تفاوت­های بازی­های بردگیم و بازی­های آنلاین این است که برای انجام بازی­های بردگیم مهمانان، اعضای خانواده و دوستان به دور هم جمع شده و اوقات خوشی را سپری می­کنند. اما بازی­های آنلاین با افراد حقیقی ناشناسی در ۱ فضای اینترنتی و مجازی انجام می­شوند. پس، بازی­های رومیزی حس دوستی را بین افراد شرکت کننده حتی در حالت باخت گروهی حفظ می­کند.
 • بازی­های آنلاین نیاز مبرمی به کامپیوتر، لپ تاپ و اینترنت می دارند. بازیکن گاهی برای مدت طولانی بدون حرکت و ثابت بر روی صندلی کامپیوتر می­نشیند و به مانیتور نگاه می­کند. از این رو، با گذشت زمان نیاز به مراجعه به چشم پزشکی و تهیه عینک طبی می دارند. ستون فقرات بازیکن نیز در اثر نشستن طولانی بر روی صندلی در موقعیت نادرستی قرار می­گیرد که ممکن است باعث کمر درد و یا گوز پشتی شود. در حالی که بازی­های بردگیم بیشتر به عنوان سپری کردن اوقات خوش در دور ۱ میز انجام می­شود. این تفاوت بین بازی­های بردگیم و بازی­های آنلاین با سلامتی عمومی بدنتان سروکار دارد؛ پس با احتیاط عمل کنید.
 • از آنجا که بازی­های آنلاین با استفاده از لپ تاپ و اینترنت انجام می­شوند، اگر لپ تاپ یا کامپیوتر شما خراب شود یا بسوزد؛ هزینه زیادی برای تعمیر یا تعویض آن باید بپردازید. از طرف دیگر خرید و شارژ اینترنت نیز هزینه دیگری دربر دارد. در حالی­که، شما با خرید ۱ بازی رومیزی می­توانید مدت­ها از آن بدون هزینه اضافی دیگری استفاده کنید. پس ارزان قیمت بودن بازی­های بردگیم و دسترسی همگانی به آن از تفاوت بین بازی­های بردگیم و بازی­های آنلاین است.

سخن آخر

با تعاریف بازی­های بردگیم و انواع آن، بازی­های آنلاین، تفاوت بین بازی­های بردگیم و بازی­های آنلاین آشنا شدید. بازی­های بردگیم گزینه مناسبی برای خوش گذراندن در ۱ جمع خانوادگی یا دوستانه است. اما در بازی­های آنلاین شما پشت لپ تاپ نشسته و با فرد یا افراد حقیقی مجازی بازی می­کنید. بازی­های رومیزی خلاقیت بازیکنان را افزایش داده و روابط بین افراد را بهبود می­بخشند. پس، در دنیای واقعی خوش بازی کنید.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=779472
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : فناوری و ارتباطات
استابلایزر فاراتل چه می باشد و چه تفاوتی با محصولات مشابه دارد؟
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۹:۳۴

معضل قطع ناگهانی و نوسانات مداوم برق در ایران (IRAN) سابقه چندین ساله دارد و متاسفانه حل آن در اختیار شما نیست اما می‌توانید از دستگاه‌های الکترونیکی خود به بهترین شکل مراقبت نمایید و از وارد آمدن...

ارسال توسط : الف
آموزش پاک کردن لکه عطر از روی لباس در کمترین زمان + راهنمای خرید عطر زنانه
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۹:۳۴

لکه ها همیشه موجب آزار و اذیت ما می شوند و گاهی آن قدر پر قدرت می باشند که پاک کردن آن ها به ۱ کابوس تبدیل می شود. برای پاک کردن لکه ها از روی لباس ها، فرش ها و دیگر موارد همیشه ترفندی وجود دارد....

ارسال توسط : الف
Fast Startup ویندوز چه می باشد و واقعا چرا باید غیر فعال شود
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۹:۲۱

ویژگی Fast Startup در ویندوز قابلیتی است که به شما امکان می‌دهد رایانه خود را سریع‌تر از معمول راه‌اندازی کنید. راه‌اندازی سریع به شما کمک می‌کند که در زمان خود صرفه‌جویی نمایید و اتلاف وقتی که در...

ارسال توسط : زومیت
iOS 15 از هات‌اسپات با پروتکل امنیتی WPA3 پشتیبانی می‌کند
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۸:۴۶

چندی پیش اپل در کنفرانس توسعه‌دهندگان از جدیدترین سیستم‌عامل گوشی‌های هوشمندش موسوم به iOS رونمایی کرد؛ نسخه‌ای که احتمالاً به‌صورت نهایی در بازه‌ی شهریور و مهر سال جاری برای عموم کاربران منتشر...

ارسال توسط : زومیت
کدام خودروها در صف رونمایی می باشند؟
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۳:۴۸

DS ۹. این خودرو که بوسیله خودروساز فرانسوی دی اس عرضه می شود قرار است رقیب خودروهای محبوبی نظیر Audi A۴ و مرسدس بنز کلاس C باشد. این خودرو هم به صورت بنزینی و هم به صورت هیبریدی عرضه شده و از ۱...

ارسال توسط : الف