خبرگزاری میزان - عوامل سریال «صبح آخرین روز» یکشنبه ۶ تیر مهمان اداره کل روابط عمومی سازمان صداوسیما بودند. حسین تبریزی، کارگردان، مصطفی علمی فرد، تهیه کننده به همراه کاوه خداشناس در نقش شهید مجید...

کد خبر: 797296
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۶/۲۵-۱۹:۲۳
ارسال توسط :
بازدید: 32
حضور عوامل سریال «صبح آخرین روز» در امور مخاطبان روابط عمومی سازمان صداوسیما

خبرگزاری میزان - عوامل سریال «صبح آخرین روز» یکشنبه ۶ تیر مهمان اداره کل روابط عمومی سازمان صداوسیما بودند. حسین تبریزی، کارگردان، مصطفی علمی فرد، تهیه کننده به همراه کاوه خداشناس در نقش شهید مجید شهریار، سپیده خداوردی در نقش همسر شهید شهریاری، مهران رجبی در نقش پدربزرگ و حمیدرضا عطایی عظیمی در نقش مامور امنیتی و سید محسن لطیفی، مدیر (manager) کل صداوسیمای مرکز زنجان در امور مخاطبان روابط عمومی سازمان صدا و سیما (۱۶۲) حضور یافتند و بعد از ۱ ساعت، اعلام کرد و گوی بی واسطه با مخاطبان، در نشست خبری این سریال شرکت کردند.

سپیده خداوردی بازیگر نقش همسر شهید شهریاری درباره نظرات مردم نسبت به این سریال گفت: امروز با نگاه محبت آمیز مردم به نقشم که نقش همسر و مادری فداکار، بود روبرو شدم. نظرات مردم همگی مثبت بود.

این بازیگر به بخش احساسی و عاطفی زندگی دکتر شهریاری و همسرش که سراسر از عشق همدلی بود اشاره و گفت: مخاطبانی که با من صحبت داشتن تا پیش از این تنها شخصیت علمی ایشان را می‌شناختند که پس از پخش این سریال به زوایای احساسی و زیبای زندگی ایشان هم پی بردن و دکتر بهجت قاسمی همسر شهید شهریاری از اینکه حتی ۲ نفر با دیدن این سریال به لحاظ دینی و تحصیلی با زندگی و خانواده شهید شهریاری همزاد پنداری کنند و مسیر این شهید بزرگوار را طی کنند بسیار خرسند بودند. خداوردی به تاکید بر اینکه که تمامی اتفاقات و بازتاب‌های این سریال مثبت بود، گفت: درام سریال درام خوبی بود و توانست خوب با مردم ارتباط برقرار کند و بسیاری از مخاطبان که شهید شهریاری را تنها بعنوان دانشمند هسته‌ای می‌شناختند توانستند با این سریال همراه شده و از دیدن آن لذت ببرند.

وی در بخش دیگری از پاسخ به این سوال که این نقش روی شما چقدر تاثیرگذار بود، اضافه کرد: در این سریال من نقش بانویی تحصیل کرده و واقعی را بازی می‌کردم که با توجه به شرایط دشوار زندگی اش با شهید شهریاری همسر و مادری از خودگذشته بود و عشق این بانوی فرهیخته و مادر فداکار به عمق وجود نشست و با تمام وجود لمسش کردم.

سید محسن لطیفی، مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان هم با تاکید بر اینکه شهید مجید شهریاری نه تنها ۱ دانشمند هسته‌ای سرآمد برای ایران (IRAN) که در میان کشور‌های منطقه باشد و نشان دهد که تلاش‌های چنین دانشمندانی که کشورمان کمک کرد تا در دوران سختی تحریم و شرایط کرونایی بتوانیم در پزشکی هسته‌ای و رادیو درمانی بی نیاز شویم.

سید محسن لطیفی، مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان هم با تاکید بر اینکه شهید مجید شهریاری نه تنها ۱ دانشمند هسته‌ای سرآمد برای ایران (IRAN) که در میان کشور‌های منطقه باشد و نشان دهد که تلاش‌های چنین دانشمندانی که کشورمان کمک کرد تا در دوران سختی تحریم و شرایط کرونایی بتوانیم در پزشکی هسته‌ای و رادیو درمانی بی نیاز شویم.

مدیرکل صداوسیمای مرکز زنجان اضافه کرد: زمان تصویربرداری این سریال فاخر تلویزیونی تمامی عوامل سریال حضور شهید شهریاری را کنار خود لمس می‌کردند و این موجب ایجاد ۱ ارتباط عاطفی میان بازیگران این سریال شده بود و همگی با این سریال همزاد پنداری کردند و این حس موجب تقویت کار شد و در نتیجه حاصل این کار به دل مردم نشست.

حمیدرضا عطایی، بازیگر نقش مامور امنیتی سریال صبح آخرین روز هم از دیگران بازیگران این مجموعه در امور مخاطبان اداره کل روابط عمومی صداوسیما بود درخصوص بازتاب انعکاس نظرات مخاطبان نسبت به این سریال گفت: تمامی مخاطبانی که امروز با من تلفنی صحبت داشتند همگی این سریال را دوست داشتند و از ما خواستند سریال‌هایی از این جنس که در آن مشاهیر و قهرمانان ملی کشورمان معرفی می‌شوند ساخته شود.

مصطفی علمی فرد، تهیه کننده سریال صبح آخرین روز که در واحد مخاطبان حضور داشت، درباره نظرات مردم درباره این سریال گفت: خوشبختانه اقبال خوبی شده بود و اغلب دوستان راضی بودند که موضوع کار مزید علت و استقبال عمومی است، چون که جنس کار و موضوع فاخر وارزشمندی بوده و هست و این باعث خوشحالی ماست.

نشست مجازی با حضور عوامل سریال صبح آخرین روز

پس از ۱ ساعت از حضور عوامل سریال صبح آخرین روز در واحد ۱۶۲، نشست مجازی با حضور عوامل سریال با اهالی رسانه برگزار شد.

سیدمحسن لطیفی، مدیر (manager) کل صداوسیمای مرکز زنجان گفت: ایده اولیه ساخت نخبه هسته‌ای کشورمان از سال ۹۷ شکل گرفت و ساخت این سریال بایستی با مساعدت بسیاری از نهاد‌های مختلف شکل می‌گرفت که خوشبختانه تمامی نهاد‌های مربوطه کمک کردند.

لطیفی به تشریح شرایط سخت تصویربرداری این سریال اشاره و اضافه کرد: تصویربرداری این کار در شرایط سخت کرونایی شکل گرفت و خوشبختانه تمامی عوامل پشت صحنه، کارگردان، تهیه کننده و بازیگران اصلی و محلی این سریال بدون حاشیه کار را

وی با تاکید بر اینکه انشاءلله با مساعدت مدیران سازمان از این دانشمند هسته‌ای کشورمان در ابعاد دیگر شخصیتی شان کار‌های بیشتری تولید و پخش شود، ادامه داد: این کار برای ما باقیات صالحات بود و طبق صحبت‌هایی که با مخاطبان داشتم تمامی‌گروه‌های سنی به ویژه نوجوانان و جوانان که گروه هدف ما می باشند و خانواده‌هایشان همگی راضی و بودند.

مدیرکل صداوسیمای زنجان به بازخورد پخش این سریال میان مردم استان زنجان اشاره کرد و گفت: خدارشکر این سریال میان مردم زنجان بازخورد خوبی داشت واقعا چرا که کودکی زندگی شهید شهریاری در زنجان نشان دهنده بخشی از فرهنگ مردم زنجان است، مردم این استان به پیشینه خود علاقمندند و تولید این سریال در استان زنجان نگاه مسوولان استان به توانمندی‌های بازیگران محلی و ساخت چنین سریال‌های فاخری در استان بالا برده است.

وی گفت: خوشبختانه اولین کار با مشارکت مسولان و ارگان‌های استان ساخته شد و پس از پخش آن بسیاری از دستگاه‌های دولتی استان اذعان داشتند که واقعا چرا از همکاری ما برای ساخت این مجموعه استفاده نکردید و این هجم از استقبال بوسیله مسوولان زنجان و تهران تهیه چنین کار‌های فاخری را راحت‌تر می‌کند.

لطیفی به ساخت مجموعه‌هایی، چون شیخ اشراق، شهاب الدین سهروردی، روزبه که از مفاخر استان زنجان می باشند اشاره و گفت: روزبه از مفاخر و تحصیل کردگان مدرسه علوی تهران است که در زنجان دیده به جهان گشود و قرار است در آینده سریال فاخری از ایشان برای تقدیر از معلمان ساخته شود

توانستیم از این پیچ تاریخی با کمترین انتقاد عبور نماییم

مصطفی علمی فرد، تهیه کننده این سریال هم با توجه به سوال این سوال مخاطبان مجازی که شما در تولید این سریال با چه چالش‌هایی روبرو بودید گفت: ما ۱ سال ونیم با همکاری روابط عمومی معاونت امور استان‌ها و صداوسیمای مرکز زنجان

وی گفت: خوشبختانه اولین کار با مشارکت مسولان و ارگان‌های استان ساخته شد و پس از پخش آن بسیاری از دستگاه‌های دولتی استان اذعان داشتند که واقعا چرا از همکاری ما برای ساخت این مجموعه استفاده نکردید و این هجم از استقبال بوسیله مسوولان زنجان و تهران تهیه چنین کار‌های فاخری را راحتتر می‌کند.

لطیفی به ساخت مجموعه‌هایی، چون شیخ اشراق، شهاب الدین سهروردی، روزبه که از مفاخر استان زنجان می باشند اشاره و گفت: روزبه از مفاخر و تحصیل کردگان مدرسه علوی تهران است که در زنجان دیده به جهان گشود و قرار است در آینده سریال فاخری از ایشان برای تقدیر از معلمان ساخته شود.

توانستیم از این پیچ تاریخی با کمترین انتقاد عبور نماییم

مصطفی علمی فرد، تهیه کننده این سریال هم با توجه به سوال این سوال مخاطبان مجازی که شما در تولید این سریال با چه چالش‌هایی روبرو بودید گفت: ما ۱ سال ونیم با همکاری روابط عمومی معاونت امور استان‌ها و صداوسیمای مرکز زنجان توانستیم با همدلی ۱ کار تیمی را تولید نماییم که عوامل سریال آن جزو بهترین‌ها بودند که توانستند در شرایط سخت کرونایی ما را همراهی کنند.

تهیه کننده سریال صبح آخرین روز با اشاره به اینکه ما توانستیم از این پیچ تاریخی با کمترین انتقاد عبور نماییم، ادامه داد: امروز احساس کردم مخاطبان ۱ رضایت نسبی از سریال داشتن، چون داستان این سریال زندگینامه یکی از افراد نخبه بود که ابعاد و جایگاه واقعی شان بعد از ساخت این سریال برای مردم با توجه حساسیتی که روی شخصیت این شهید بعد از ۱ دهه از شهادتشان وجود داشت با همراهی خوب خانواده شهید بزرگوار در شرایطی که ۲ سوم کشور با ۲ پیک شدید کرونا روبرو بود در زنجان و تهران تهیه شد و با اقبال عمومی مردم و خانواده این شهید روبرو شد.

همراهی خانواده شهید دلگرمان کرد

حسین تبریزی، کارگردان این سریال هم در این نشست با تاکید بر اینکه اصولا بیشتر کارگردانان دنبال روایت قهرمانان دوره معاصر نمی‌روند، اضافه کرد: انتظارات خانواده قهرمانان ملی و جامعه در این موضوعات کار را سخت کرده و خوشبختانه در این کار مشکلی سر راه ما نبود، چون معمولا در تولید این آثار که به معرفی بیوگرافی آنان پرداخته می‌شود خانواده‌های آن‌ها مانع اصلی می باشند که اجازه نمی‌دهند به شخصیت نزدیک شویم، اما خوشبختانه در تهیه این سریال خانواده شهید شهریاری بسیار با من همراه بودند و این کار را برای ما راحت کرد.

کارگردان سریال صبح آخرین روز به شرایط سخت تصویربرداری در دوران کرونا اشاره کرد و گفت: در شرایطی ما کار تصویربرداری را انجام می‌دادیم که هنرمندان باید بدون ماسک جلوی دوربین می‌آمدند. تمام تلاش ما این بود که تصویری از شهید شهریاری بسازیم کشیده شود و تمام تلاش ما این بود که مظلومیت و در عین حال اعتلای شخصیتشان این بزرگوار با هدف اعتلای واقعی جایگاه ایران (IRAN) از نقطه شروع و زادگاهشان استان زنجان تا مراحل طی درجات علمی ایشان صادقانه به تصویر کشیده شود.

حسین تبریزی گفت: این اولین تجربه حضورم در واحد ۱۶۲ سازمان بود و احساس کردم مردم چقدر دقت دید می دارند و پلان به پلان کار و ریزه کاری‌ها را دیده و راجع به آن دید می‌دهند و برای من هیجان انگیز بود حتی از شهر‌هایی تماس گرفتند که حتی نام این مناطق را نشنیدم و امیدوارم که اساتید بزرگوار این حوزه بیایند و کار‌های فاخر و درخور شان بیشتری از این قهرمانان ملی کشورمان تولید کنند.

مهران رجبی، بازیگر نقش پدر بزرگ شهید شهریاری هم گفت: در ابتدای کار متاسفانه من درگیر کرونا شدم و ۱۵ روز در بیمارستان زنجان بستری شدم و پس از بهبودی با ضعف بدنی که داشتم این کار را بازی کردم و انشالله برای شهدای شاخص دیگر هم چنین سریالی‌هایی ساخته شود خانطرنشان می‌کنم خیلی‌ها پیش از این شهید شهریاری را نمی‌شناختند و با ساخت این سریال به ابعاد واقعی این نخبه هسته‌ای کشورمان دست یافتند.

سپیده خداوردی بازیگر نقش همسر شهید شهریاری هم گفت: تمامی‌کسانی که با من در ۱۶۲ صحبت کردند رضایت کامل داشتند و هیچ چیز برای بازیگر بهتر از این نیست که ثمره کار دیده شود و خوشایند مردم باشد.

خداراشاکرم که سرمان بالاست

کاوه خداشناس بازیگر نقش شهید شهریاری با اشاره به اینکه اگر نقش من به دل مخاطبان نشسته است به خاطر شخصیت حقیقی و مظلوم شهید شهریاری است، گفت: تلاش کردم در ایفای نقشم شخصیت پر مهر و عاطفی شهید شهریاری نسبت به خانواده و فرزندانش را نشان دهم و با دقت تمام به شخصیت نزدیک شوم و وارد فضایی عاطفی شهید شهریاری با همسرش شده تا به دل مخاطب بنشیند و برای خلق لحظات احساسی با تمام وجود مایه گذاشتم و با توجه به نظرات امروز مردم در واحد ۱۶۲ خداراشاکرم که سرمان بالاست.

عطایی، بازیگر نقش مامور امنیتی سریال صبح آخرین روز از سختی کار اعلام کرد و اضافه کرد: کار شخصا برایم لذت بخش بود و برایم حضور در چنین پروژه‌ای باعث افتخار بود. این بازیگر به پچیدگی‌های نقش ماموران امنیتی در سریال‌ها اشاره و گفت: این نقش‌ها جدای از پیچیدگی‌هایی که دارد نمایانگر یکسری واقعیات در فیلم است که همگی براساس یکسری پرونده‌هایی که ملاحظات امنیتی بالایی دارد و بازیگران چنین نقش‌هایی باید آمادگی بدنی بالایی داشته و جنس بازی در نقش مامور امنیتی متفاوت است و من سعی کردم با کمک تهیه کننده این سریال طراحی‌هایی خلاقانه‌ای داشته باشم که خداراشکر بازخورد خوبی داشت.

صبح آخرین روز را خود شهید دکتر شهریاری ساخت

محمدحسین رنجبران، مدیرکل روابط عمومی سازمان صداوسیما هم گفت: به شما و عوامل سریال صبح آخرین روز خداقوت می‌گویم کار شما جهادی بود شما دردوره‌ای پای کار آمدید که نباید ماسک می‌زدید در حالیکه واکسن کرونا نیامده بود و شما جانتان را برای این کار کف دستانتان گذاشتید.

رنجبران به ۱۹۷ ارتباط مخاطبان در زمان حضور عوامل اشاره کرد و گفت: آماری که مرکز تحقیقات درباره سریال داده آمار خوبی است واقعا چرا که سریال در دوره تبلیغات انتخاباتی پخش می‌شد و توانسته بود مخاطب پیگیر و هدفمند را به خود جلب کند. وی اعلام کرد این کار به تنهایی ارزشمند است و بزرگ است، ساخت چنین مجموعه‌ای آن هم با بودجه محدود و در استان زنجان کار حرفه‌ای و درجه یکی از کار درآمد.

مدیرکل روابط عمومی سازمان به ساخت سریال‌هایی فاخر، چون جلال درآذربایجان شرقی، نرگس آذربایجان غربی، بانوی سردار در استان‌ها اشاره و گفت: ساخت این سریال‌ها از جمله کار‌های بزرگی است که با حمایت و تاکید رئیس سازمان و همکاری معاونت امور استان‌ها ساخته شده است، شما کار بزرگی در مسیر نشان دادن کسانی که جانشان را برای امنیت کشور و مردم فدا کنند کردید و این بسیار ارزشمند است، سریال صبح آخرین روز را به اعتراف بازیگران و عوامل سریال، خود شهید شهریاری ساخت، این نگاه نگاهی است که از بطن انسان است و می‌تواند در روی جامعه و مردم اثرگذار باشد.

سریال «صبح آخرین روز» در ۳۰ قسمت ۵۰ دقیقه‌ای در صدا و سیمای مرکز زنجان به سفارش مرکز سیمای استان‌ها و با مشارکت سازمان انرژی اتمی، وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح، وزارت دفاع و پشتیبانی نیرو‌های مسلح و استانداری زنجان تولید شد.

سریال صبح آخرین روز ۱۵ شهریور ۹۴ گذشته به کارگردانی حسین تبریزی و تهیه کنندگی مصطفی علمی فرد و نویسندگی حسن عطارها، فاطمه حیدری و مرتضی اصفهانی به مدت ۷ ماه در ۴۵۰ لوکیشن، هنرمندی ۴۰۰ بازیگر نقش اصلی و فرعی و ۱۲۳۳ سکانس به تولید رسید و از شبکه ۲ سیما پخش شد.

داستان سریال «صبح آخرین روز» از صبح روز ترور شهید شهریاری شروع شده و به گذشته برمی‌گردد و ۴۶ سال زندگی او را روایت می‌کند. شهید دکتر مجید شهریاری، استاد دانشگاه شهید بهشتی و از دانشمندان هسته‌ای ایران (IRAN) بود که در سال ۱۳۴۵ در زنجان متولد شد و در هشتم آذر ۱۳۸۹ بوسیله رژیم صهیونیستی و با همکاری اطلاعاتی منافقان در ۱ عملیات تروریستی به شهادت رسید.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=797296
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : فرهنگی هنری
«سربلند»؛ روایت زندگی زمینی ۱ جوان ۲۷ ساله به نام محسن حججی
۱۴۰۰/۰۶/۲۵-۱۷:۴۸

خبرگزاری میزان - سربلند؛ روایت زندگیِ زمینیِ ۱ جوانِ ۲۷ ساله است که در ابتدای جوانی بر ترس و غفلت چیره شد؛ او که راهی به روزنه‎های غیب عالم یافت تا خود را به آسمان رساند.. محسن را شاید دیده باشی و...

ارسال توسط : میزان آنلاین
سامانه ثبت‌نام اربعین دوباره باز شد
۱۴۰۰/۰۶/۲۵-۱۷:۴۴

به گزارش ایسنا، شرط نخست سفر اربعین، تزریق ۲ دز واکسن کرونا است که بنا بر اعلام وزارت بهداشت، از بین متقاضیانی که ثبت‌نام اولیه را انجام داده‌اند، تا کنون اطلاعات واکسیناسیون ۴۹ هزار و ۳۷۶ هزار...

ارسال توسط : الف
«سربلند»؛ روایت زندگی زمینی ۱ جوان ۲۷ ساله به نام محسن حججی
۱۴۰۰/۰۶/۲۵-۱۷:۲۴

خبرگزاری میزان - سربلند؛ روایت زندگیِ زمینیِ ۱ جوانِ ۲۷ ساله است که در ابتدای جوانی بر ترس و غفلت چیره شد؛ او که راهی به روزنه‎های غیب عالم یافت تا خود را به آسمان رساند.. محسن را شاید دیده باشی و...

ارسال توسط : میزان آنلاین
منتقد مجله ورایتی: «زالاوا» چرخشی تازه در قراردادهای ژانری
۱۴۰۰/۰۶/۲۵-۱۶:۵۶

منصور جهانی ـ «آلیسا سایمون» منتقد سرشناس سینمای جهان در سایت مجله معتبر سینمایی «ورایتی» Variety در مورد فیلم سینمایی «زالاوا» به کارگردان فیلمساز کُردستانی «ارسلان امیری» نوشت: «ارسلان امیری» که...

ارسال توسط : عصرایران
«از این ستون به آن ستون» مجموعه خاطرات کوتاه ۱ زائر از پیاده‌روی اربعین سال‌های گذشته
۱۴۰۰/۰۶/۲۵-۱۶:۴۰

محمدرضا وحیدزاده در گفت‌وگو با دیتانیوز با نقل خبرگزاری میزان پیرامون مضمون کتاب «از این ستون به آن ستون» گفت: کتاب «از این ستون به آن ستون» روایتی تجربیات من در پیاده روی اربعین سال‌های گذشته است،...

ارسال توسط : میزان آنلاین