عصر ایران (IRAN) ؛ کاوه معین‌فر - چند روز از سانحه اتوبوس خبرنگاران محیط زیستی گذشته است و ما همچنان دل نگران حسن ظهوری می باشیم، او در ای سی یو (بخش مراقبت‌های ویژه) بیمارستان امام خمینی ارومیه...

کد خبر: 797323
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۵/۰۳-۱۰:۱۴
ارسال توسط :
بازدید: 23
حسن ظهوری ؛ این جهان به افرادی چون او نیاز دارد

عصر ایران (IRAN) ؛ کاوه معین‌فر - چند روز از سانحه اتوبوس خبرنگاران محیط زیستی گذشته است و ما همچنان دل نگران حسن ظهوری می باشیم، او در ای سی یو (بخش مراقبت‌های ویژه) بیمارستان امام خمینی ارومیه است، امروز دومین عمل جراحی اش انجام شده است.

حسن ظهوری و زینب رحیمی هر 2 خبرنگار عصر ایران (IRAN) در آن سفر کذایی بودند که شکر خدا حال جسمی زینب رحیمی خوب است، اما حال روحی اش ... چه بگویم؟ مگر می‌شود با دوستان و همکارانت چنین حادثه‌ای را از سر گذرانده باشی و 2 نفر از آنها پرپر شده باشند و حال روحی خوبی داشته باشی؟

زینب رحیمی 

حسن جان ظهوری ؛ این جهان به افرادی چون او نیاز دارد

حسن ظهوری همان لحظه سانحه دنده‌اش شکسته است، سوراخ شدن ریه و ... زهرا کشوری هم که در آن اتوبوس بوده امروز در روز نامه (newspaper) ایران (IRAN) نوشت: «می‌رسیم بیمارستان نقده، حسن ظهوری روی تخت فریاد می‌زند سوختم. یعنی چه؟ حسن که خوب بود. به من کمک کرد تا سوار آمبولانس‌ شوم. یکی می‌گوید: نه خوب نیست. گرم بود، متوجه نشده بود که دنده اش، شکسته و سینه‌اش را سوراخ کرده بود. خون آرام آرام سینه‌اش را می‌گیرد.»

حسن ظهوری هم خبرنگار است، هم مستند ساز، عکاس، نویسنده و فراتر از اینها ۱ دغدغه‌مند محیط زیستی به تمام معناست، به جای نشستن، تز دادن و غر زدن، همیشه در حال تهیه و تولید است، همین 2 هفته قبل بودکه گزارش او و زینب رحیمی درباره گور ایرانی مادر که برای فرزند مرده اش سوگواری می‌کرد یکی از نادرترین تصویرها ارتباط بین مادر و فرزند در حیوانات را ثبت کرد. صحنه‌هایی اعجاب‌آور از سوگواری گورخر ماده‌ای که فرزندش را از دست داده و به دنبال ماشین حامل فرزند مرده‌اش می‌دوید.

این گزارش با استقبال زیاد جامعه محیط زیستی ایران (IRAN) همراه شد و بسیاری از فعالان و هنرمندان کشور آنرا در صفحات مجازی خود به اشتراک گذاشتند. ۱ پیام ساده برای حسن فرستادم وتبریک و خسته نباشید گفتم، بهم زنگ زد و ذوق زده تعریف کرد در چه شرایطی و چگونه با لنز تله 500 آن تصویرها را فیلمبرداری کرده است. اعلام کرد در دمای 50 درجه پارک ملی کویر وقتی ضبط تصویرها تمام شد چنان بدنش آب از دست داده بود که 12 آب معدنی کوچک را پشت سر هم نوشیده است. اعلام کرد به تهران که برگشتند 16 ساعت بدون وقفه تدوین کردند ، گفتار متن نوشتند، ضبط کردند و ... تا آن نسخه 12 دقیقه‌ای را حاضر کردند.

حسن ظهوری

حسن ظهوری

ذوق و احساسی که در آن لحظه در صدایش بود را با هیچ کلماتی نمی‌توان بیان کرد، باید صدایش را ضبط می‌کردم و می‌شنیدید تا بدانید چه حسی در حسن بود.

حدود 2 ساعت بعد از سانحه اتوبوس یعنی 20 و 30 دقیقه دوم تیر ماه با حسن تماس گرفتم تنها گفت: خوبم، دنده ام شکسته و نمی‌تونم حرف بزنم . آن صدا کجا و این صدا کجا؟ اصلا صدای حسن و خنده‌هایی که از ته دل بیرون می‌آمد، هر کسی را تحت تاثیر قرار می‌داد. حالا این صدا اینقدر گرفته است!

از آن روز تا به حال هر ۱ ساعت، هر 2 ساعت و ... یاد حسن می‌افتم و از ته دل آرزو می‌کنم حالش بهتر شود، با تمام وجود نگرانم، این تنها حال من نیست حال تمام همکاران، دوستان و خانواده حسن در چند روز گذشته است.

حسن

برخی اوقات حسن ۱ کوله پشتی پر از دوربین، لنز، میکروفن، سه‌پایه، نور و ... بر کول انداخته و تنها خود و یا نهایتا با ۱ همکار دیگر به دل ماجرا می‌زند، هم مصاحبه می‌کند، هم تصویر می‌گیرد، هم صدا را چک می‌کند و ... او مصداق بارز ارتش تک نفره است.

ارتش تک نفره‌ای که وقتی گزارش یا مستندی که ساخته است را می‌بینی حیرت زده می‌شوی از این تمام تلاش و همت، سخت‌کوشی، ریزبینی، نکته سنجی و ... برای اثبات این موارد کافی است یکی از تولیدات حسن را ببینید، گزارش هشدار دهنده حسن درباره فرونشست های ناشی از بی آبی اطراف تهران را ببینید یا گزارش او از قبرستان مسیحی‌های کرمان که نشان می‌دهد از سنگ قبر گرفته تا اسکلت‌ها را دزدیده‌اند و ... مثال‌ها آنقدر زیاد است که الان خودم از حجم آنها تعجب کردم.

حسن از زُمره کسانی است که زندگی خود را وقف کرده تا جهانی بهتر، زیباتر و درست‌تر داشته باشیم، سعی می‌کند از هر راهی شده انسانها را به تفکر وادارد که با خودمان، اطرافمان، محل زندگی و ... رفتاری با تعمق و تامل بیشتر داشته باشیم.

حال که رئیس سازمان محیط زیست ۱ عذرخواهی ساده هم نمی‌کند و حتی به گونه ای رفتار می‌کند که انگار باید خبرنگاران آسیب دیده از ایشان پوزش بطلبند که در این چند روز برای ایشان این تمام دردسر درست کرده اند، من تنها می توانم برای حسن ظهوری و امثال او، به احترام بایستم و کلاه از سر بردارم.

ما در عصر ایران، همراه با خانواده و دوستان حسن تمام دست به دعاییم، لطفا شما هم از هر راهی که خود درست می‌دانید انرژی بفرستید که حسن ظهوری حالش بهتر شود. این جهان به افرادی چون حسن نیاز دارد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=797323
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : فرهنگی هنری
سینما و انبوهی از پردیس‌های بسته شده/وقتی در اوج امیدواری ۱ جهش تازه از کرونا سینما را آشفته می‌کند
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۹:۴۳

خبرگزاری میزان - در سال‌های اخیر با افزایش رشد چشمگیر ساخت و توسعه پردیس‌های سینمایی مواجه بوده‌ایم. نفس ساخت پردیس‌های سینمایی قطعا مفید و برای تفریحات، خرید، دورهمی و البته دیدن فیلم در سینما...

ارسال توسط : میزان آنلاین
چگونه از پردیس به کرج برویم؟
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۹:۳۴

. تهران خواهی نخواهی مرکز ایران (IRAN) است. بنابراین طبیعی است که در اطراف آن، شهر‌هایی به مرور زمان، تاسیس شوند. یکی از این شهرها با نام کرج، به مرور زمان تبدیل به استان البرز شد. به دلیل نزدیکی...

ارسال توسط : الف
تولید ۱۰۰ قسمت دیگر از مجموعه «کلبه عمو پورنگ»/حضور چهره‌های متفاوت در فصل جدید
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۸:۵۹

مسلم آقاجان‌زاده در گفت‌وگو با دیتانیوز با نقل خبرگزاری میزان پیرامون تغییرات سری تازه «کلبه عمو پورنگ» گفت: در سری تازه «کلبه عمو پورنگ» ۳ لوکیشن تازه به این مجموعه اضافه شده است. تا اینجا در حدود...

ارسال توسط : میزان آنلاین
سینما و انبوهی از پردیس‌های بسته شده/وقتی در اوج امیدواری ۱ جهش تازه از کرونا بروز می‌کند
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۸:۵۷

خبرگزاری میزان - در سال‌های اخیر با افزایش رشد چشمگیر ساخت و توسعه پردیس‌های سینمایی مواجه بوده‌ایم. نفس ساخت پردیس‌های سینمایی قطعا مفید و برای تفریحات، خرید، دورهمی و البته دیدن فیلم در سینما...

ارسال توسط : میزان آنلاین
تولید ۱۰۰ قسمت دیگر از مجموعه «کلبه عمو پورنگ»/حضور چهره‌های متفاوت در فصل جدید
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۸:۱۴

مسلم آقاجان‌زاده در گفت‌وگو با دیتانیوز با نقل خبرگزاری میزان پیرامون تغییرات سری تازه «کلبه عمو پورنگ» گفت: در سری تازه «کلبه عمو پورنگ» ۳ لوکیشن تازه به این مجموعه اضافه شده است. تا اینجا در حدود...

ارسال توسط : میزان آنلاین