متهم گفت: من و ارشیا باهم در کلاس دهم هم‌کلاسی بودیم اما او و دوستش، مانی، رفتارهایی داشتند که خانواده‌ام اجازه نمی‌دادند با آنها رفت‌وآمد داشته باشم. من ارتباطم را با آنها کم کردم و همین موضوع...

کد خبر: 797572
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۵/۰۳-۰۹:۳۵
ارسال توسط :
بازدید: 12
دعوای کودکانه مرگ نوجوان 15 ساله را رقم زد

متهم گفت: من و ارشیا باهم در کلاس دهم هم‌کلاسی بودیم اما او و دوستش، مانی، رفتارهایی داشتند که خانواده‌ام اجازه نمی‌دادند با آنها رفت‌وآمد داشته باشم. من ارتباطم را با آنها کم کردم و همین موضوع باعث دلخوری آن ۲ شده بود. آنها چند بار در اینستاگرام کری‌خوانی کردند و آخرین‌بار از من خواستند تا برای تسویه‌حساب به پارک بروم. من از ترسم چاقو همراه برده بودم که در آن درگیری ناخواسته ارشیا کشته شد.

این پسر نوجوان ادامه داد: من بعد از قتل خیلی ترسیده بودم و حتی از خانه فرار کردم. تمام مدت گریه می‌کردم، عابری دلش برایم سوخت و به سمت من آمد، او دید گرسنه و درمانده هستم و به من کمک کرد و اعلام کرد خودت را تسلیم پلیس (police) کن و من هم کمکت می‌کنم. بعد هم با پدر و مادرم تماس گرفت. آن مرد من را تا دم ایستگاه پلیس (police) برد و بعد تحویل مأموران داد و پلیس (police) هم به پدر و مادرم خبر داد.

به‌دنبال اعتراف‌های پسر نوجوان ۴ دوست او نیز به اتهام شرکت در نزاع منجر به قتل بازداشت شدند و همگی در شعبه هفتم دادگاه کیفری ۱ استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.

در ابتدای جلسه پدر و مادر ارشیا برای سامیار حکم‌ قصاص خواستند. سپس نماینده کانون اصلاح و تربیت که در دادگاه حضور داشت، گفت: کمیسیون ۳ و ۵ نفره پزشکی قانونی در گزارشی اعلام کرده است سامیار هنگام ارتکاب جرم از رشد و کمال عقلی برخوردار نبوده است. از این‌رو تقاضا دارم طبق ماده 91 قانون مجازات اسلامی با او برخورد شود.

سپس سامیار به تشریح جزئیات ماجرا پرداخت و گفت: من و ارشیا با هم دوستان صمیمی بودیم، اما از وقتی رفت‌وآمدهایم را با او کم کرده بودم با هم کل‌کل داشتیم. شب یلدا بود و من عکس سفره یلدا را در اینستاگرام استوری کرده بودم؛ اما دوست مشترک من و سامیار به نام مانی برایم پیغام فرستاد و من را مسخره کرد. او می‌گفت تو به درد این کارها نمی‌خوری. من می‌دانستم او به هواخواهی سامیار با من درگیر شده است. جوابش را ندادم اما اعلام کرد اگر راست می‌گویی و نمی‌ترسی به پارک بیا. او با من قرار ملاقات گذاشت. من که می‌دانستم مانی همراه دوستانش به محل قرار می‌آید، از ترسم چاقو برداشتم. وقتی به پارک رسیدم مانی به همراه سامیار و سهیل و دوستان دیگرش به آنجا آمده بودند. آنها به سمتم حمله کردند و من برای ترساندن‌شان چاقو کشیدم. چاقو را در هوا می‌چرخاندم که ناخواسته به صورت ارشیا برخورد  کرد. دوستانش همگی به من حمله کردند و من را از پشت‌سر گرفتند. من تلاش می‌کردم تا خودم را از دست آنها نجات دهم که ناخواسته چاقو به گردن ارشیا برخورد کرد و من که ترسیده بودم، فرار کردم.

متهم ادامه داد: با ارشیا دوست بودم و نمی‌خواستم او را بکشم. ضربه اتفاقی و در درگیری با گردن او برخورد کرد. من از ترسم شب را پارک ماندم. حتی با خانواده‌ام هم تماس نگرفتم. گرسنه بودم و در پارک گریه می‌کردم که ۱ رهگذر سر صحبت را با من باز کرد و برایم ساندویچ خرید. وقتی واقعیت را به او گفتم، مرا تشویق کرد تا به پلیس (police) آگاهی بروم و خودم را تسلیم کنم. من از آنچه اتفاق افتاده بود، به‌شدت ترسیده بودم و حتی نمی‌دانستم کشتن ۱ آدم چه شکلی است. من حتی نمی‌دانستم ارشیا را کشته‌ام و فکر می‌کردم او تنها زخمی شده است؛ اما همین فکر که با چاقوی من زخمی شده بود، حالم را خیلی بد می‌کرد. من فکر می‌کردم آدمکش‌ها آدم‌های عجیبی می باشند و ممکن نیست من آدم بکشم. بعد هم فکر کردم کسی با من کاری ندارد. من واقعیت کاری را که کرده بودم، اصلا نمی‌دانستم.

سپس ۴ متهم دیگر که همگی زیر ۱۸ سال بودند، اتهام شرکت در درگیری منجر به قتل را پذیرفتند. آنها گفتند: ما فکر نمی‌کردیم کار به اینجا بکشد و فکر می‌کردیم مثل همیشه که در مدرسه جروبحث می‌کنیم، تمام چیز خیلی زود و بدون مشکلی تمام می‌شود. اصلا نمی‌دانیم چطور شد که ارشیا و سامیار آن‌طور به جان هم افتادند.
چهار پسربچه در ادامه از دادگاه درخواست بخشش کردند.
در پایان جلسه قضات دادگاه با توجه به دید پزشکی قانونی و ماده ۹۱ قانون مجازات اسلامی سامیار را از قصاص معاف کرده و او را به پرداخت دیه و ۵ سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت محکوم کردند. مانی نیز به ۱ سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت محکوم شد.

قضات دادگاه برای سایر متهمان نوجوان جزای نقدی در دید گرفتند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=797572
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : اقتصادی
بازگشایی خط‌آهن جلفا-روسیه-اروپا مستلزم دیپلماسی منطقه‌ای در قفقاز جنوبی/دولتِ بعد راه‌اندازی خط را دنبال کند
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۹:۴۷

به گزارش شفاف، علی ضیائی اظهار داشت: اتصال ترانزیتی ایران (IRAN) به روسیه از جمله مسائل مطرح در فضای حمل و نقل و سیاست خارجی کشور است، از بدو فروپاشی شوروی اتصال زمینی ایران (IRAN) به روسیه وابسته...

ارسال توسط : شفاف
اکسپوی ۲۰۲۰ دبی فرصتی برای تقویت تجارت بین‌المللی ایران
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۹:۴۵

. نمایشگاه اکسپوی 2020 دبی 9 مهر سال جاری شروع شده و تا 11 فروردین 1401 دایر خواهد بود. رئیس اتاق مشترک ایران (IRAN) و امارات، برگزاری این نمایشگاه را فرصتی برای تقویت توان صادراتی ایران (IRAN)...

ارسال توسط : تابناک
شهید بهشتی روز شهادتش به همسرش چه گفت؟
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۹:۴۵

. . . . . . . . سایت خوان روز نامه (newspaper) دنیای اقتصاد. . . . . . تاریخ انتشار :...

ارسال توسط : دنیای اقتصاد
گران ترین . ارزان ترین شهرها برای مهاجران خارجی
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۹:۴۵

نکته جالب توجه در این رتبه بندی، حضور پایتخت شهر ترکمنستان به عنوان یکی از گران قیمت ترین شهرهای جهان برای مهاجرین خارجی است! به گفته مرکر، دلیل این مساله درآمد بسیار پایین اتباع خارجی در این شهر...

ارسال توسط : دنیای اقتصاد
گرانی عجیب؛ هندوانه به قیمت امارات!
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۹:۴۵

میوه های فصل مثل هندوانه از ابتدا چقدر صادر شده اند و در کشورهای حاشیه خلیج فارس با چه قیمتی به فروش می رسند؟  به گزارش صبحانه،این روزها اگر به میوه فروشی رفته باشید، حتما از قیمت بالای میوه ها...

ارسال توسط : صبحانه آنلاین