آفتاب‌‌نیوز : بررسی‌ها نشان می‌داد ارشیا در درگیری با یکی از هم‌کلاسی‌هایش به نام سامیار ۱۶‌ساله کشته شده است. تلاش برای ردیابی پسر نوجوان شروع شده بود که صبح روز بعد او به پلیس (police) آگاهی رفت،...

کد خبر: 797617
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۵/۰۳-۱۲:۰۷
ارسال توسط :
بازدید: 18
مجازات قتل کودکانه به‌ خاطر استوری اینستاگرام/ از ترسم چاقو برداشتم
آفتاب‌‌نیوز :

بررسی‌ها نشان می‌داد ارشیا در درگیری با یکی از هم‌کلاسی‌هایش به نام سامیار ۱۶‌ساله کشته شده است. تلاش برای ردیابی پسر نوجوان شروع شده بود که صبح روز بعد او به پلیس (police) آگاهی رفت، تسلیم پلیس (police) شد و به قتل هم‌کلاسی‌اش اعتراف کرد.

متهم گفت: من و ارشیا باهم در کلاس دهم هم‌کلاسی بودیم اما او و دوستش، مانی، رفتارهایی داشتند که خانواده‌ام اجازه نمی‌دادند با آنها رفت‌وآمد داشته باشم. من ارتباطم را با آنها کم کردم و همین موضوع باعث دلخوری آن ۲ شده بود. آنها چند بار در اینستاگرام کری‌خوانی کردند و آخرین‌بار از من خواستند تا برای تسویه‌حساب به پارک بروم. من از ترسم چاقو همراه برده بودم که در آن درگیری ناخواسته ارشیا کشته شد.

این پسر نوجوان ادامه داد: من بعد از قتل خیلی ترسیده بودم و حتی از خانه فرار کردم. تمام مدت گریه می‌کردم، عابری دلش برایم سوخت و به سمت من آمد، او دید گرسنه و درمانده هستم و به من کمک کرد و اعلام کرد خودت را تسلیم پلیس (police) کن و من هم کمکت می‌کنم. بعد هم با پدر و مادرم تماس گرفت. آن مرد من را تا دم ایستگاه پلیس (police) برد و بعد تحویل مأموران داد و پلیس (police) هم به پدر و مادرم خبر داد.

به‌دنبال اعتراف‌های پسر نوجوان ۴ دوست او نیز به اتهام شرکت در نزاع منجر به قتل بازداشت شدند و همگی در شعبه هفتم دادگاه کیفری ۱ استان تهران پای میز محاکمه ایستادند.

در ابتدای جلسه پدر و مادر ارشیا برای سامیار حکم‌ قصاص خواستند. سپس نماینده کانون اصلاح و تربیت که در دادگاه حضور داشت، گفت: کمیسیون ۳ و ۵ نفره پزشکی قانونی در گزارشی اعلام کرده است سامیار هنگام ارتکاب جرم از رشد و کمال عقلی برخوردار نبوده است. از این‌رو تقاضا دارم طبق ماده 91 قانون مجازات اسلامی با او برخورد شود.

سپس سامیار به تشریح جزئیات ماجرا پرداخت و گفت: من و ارشیا با هم دوستان صمیمی بودیم، اما از وقتی رفت‌وآمدهایم را با او کم کرده بودم با هم کل‌کل داشتیم. شب یلدا بود و من عکس سفره یلدا را در اینستاگرام استوری کرده بودم؛ اما دوست مشترک من و سامیار به نام مانی برایم پیغام فرستاد و من را مسخره کرد. او می‌گفت تو به درد این کارها نمی‌خوری. من می‌دانستم او به هواخواهی سامیار با من درگیر شده است. جوابش را ندادم اما اعلام کرد اگر راست می‌گویی و نمی‌ترسی به پارک بیا. او با من قرار ملاقات گذاشت. من که می‌دانستم مانی همراه دوستانش به محل قرار می‌آید، از ترسم چاقو برداشتم. وقتی به پارک رسیدم مانی به همراه سامیار و سهیل و دوستان دیگرش به آنجا آمده بودند. آنها به سمتم حمله کردند و من برای ترساندن‌شان چاقو کشیدم. چاقو را در هوا می‌چرخاندم که ناخواسته به صورت ارشیا برخورد کرد. دوستانش همگی به من حمله کردند و من را از پشت‌سر گرفتند. من تلاش می‌کردم تا خودم را از دست آنها نجات دهم که ناخواسته چاقو به گردن ارشیا برخورد کرد و من که ترسیده بودم، فرار کردم.

متهم ادامه داد: با ارشیا دوست بودم و نمی‌خواستم او را بکشم. ضربه اتفاقی و در درگیری با گردن او برخورد کرد. من از ترسم شب را پارک ماندم. حتی با خانواده‌ام هم تماس نگرفتم. گرسنه بودم و در پارک گریه می‌کردم که ۱ رهگذر سر صحبت را با من باز کرد و برایم ساندویچ خرید. وقتی واقعیت را به او گفتم، مرا تشویق کرد تا به پلیس (police) آگاهی بروم و خودم را تسلیم کنم. من از آنچه اتفاق افتاده بود، به‌شدت ترسیده بودم و حتی نمی‌دانستم کشتن ۱ آدم چه شکلی است. من حتی نمی‌دانستم ارشیا را کشته‌ام و فکر می‌کردم او تنها زخمی شده است؛ اما همین فکر که با چاقوی من زخمی شده بود، حالم را خیلی بد می‌کرد. من فکر می‌کردم آدمکش‌ها آدم‌های عجیبی می باشند و ممکن نیست من آدم بکشم. بعد هم فکر کردم کسی با من کاری ندارد. من واقعیت کاری را که کرده بودم، اصلا نمی‌دانستم.

سپس ۴ متهم دیگر که همگی زیر ۱۸ سال بودند، اتهام شرکت در درگیری منجر به قتل را پذیرفتند. آنها گفتند: ما فکر نمی‌کردیم کار به اینجا بکشد و فکر می‌کردیم مثل همیشه که در مدرسه جروبحث می‌کنیم، تمام چیز خیلی زود و بدون مشکلی تمام می‌شود. اصلا نمی‌دانیم چطور شد که ارشیا و سامیار آن‌طور به جان هم افتادند.
چهار پسربچه در ادامه از دادگاه درخواست بخشش کردند.
در پایان جلسه قضات دادگاه با توجه به دید پزشکی قانونی و ماده ۹۱ قانون مجازات اسلامی سامیار را از قصاص معاف کرده و او را به پرداخت دیه و ۵ سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت محکوم کردند. مانی نیز به ۱ سال نگهداری در کانون اصلاح و تربیت محکوم شد.

قضات دادگاه برای سایر متهمان نوجوان جزای نقدی در دید گرفتند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=797617
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : حوادث
آنچه باید در مورد نوع دلتا پلاس ویروس کرونا بدانید
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۹:۴۵

آفتاب‌‌نیوز :  دکتر ان کا آرورا گفت: «دلتا پلاس در مقایسه با سایر انواع آن تمایل بیشتری به پوشش مخاط در ریه‌ها دارد اما به این معنی نیست که باعث بیماری شدیدتر و یا قابلیت انتقال بیشتر می‌شود. البته...

ارسال توسط : آفتاب
مجازات قتل کودکانه به‌ خاطر استوری اینستاگرام/ از ترسم چاقو برداشتم
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۹:۳۲

آفتاب‌‌نیوز : بررسی‌ها نشان می‌داد ارشیا در درگیری با یکی از هم‌کلاسی‌هایش به نام سامیار ۱۶‌ساله کشته شده است. تلاش برای ردیابی پسر نوجوان شروع شده بود که صبح روز بعد او به پلیس (police) آگاهی رفت،...

ارسال توسط : آفتاب
وضعیت خشکسالی مشهد بسیار بحرانی است
۱۴۰۰/۰۴/۰۶-۱۹:۰۶

آفتاب‌‌نیوز : طی سال آبی گذشته تا کنون آمار بارش‌ها در کل استان ۱۱۸ میلی‌متر بوده که از این مقدار تنها ۹۳ میلی‌متر بارندگی متعلق به مشهد است. در خراسان رضوی متوسط خشکسالی حدودا ۸۱ درصد است اما در...

ارسال توسط : آفتاب
ضارب محیط‌بان تنگ صیاد به ۳ سال حبس محکوم شد
۱۴۰۰/۰۴/۰۶-۱۷:۵۱

آفتاب‌‌نیوز : شهرام احمدی روز یکشنبه در اعلام کرد و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: ماموران در جریان شناسایی و برخورد با ۳ متخلف شکار غیرمجاز در پارک ملی و منطقه حفاظت‌شده تنگ صیاد مواجه شدند .. به...

ارسال توسط : آفتاب
کندی واکسیناسیون، سرعت مرگ
۱۴۰۰/۰۴/۰۶-۱۶:۱۰

آفتاب‌‌نیوز : «روزانه بیش از ۱۰۰ نفر در کشور جانشان را در اثر کرونا از دست می‌دهند و بالای ۱۰ هزار مورد رسمی ابتلا ثبت می‌شود؛ روندی که حالا صعودی شده و با قرمزشدن وضعیت ۵ استان جنوبی در حال پیشروی...

ارسال توسط : آفتاب