اتوماسیون صنعتی استفاده از سیستم‌های کنترلی مانند رایانه‌ها یا روبات‌ها و فناوری‌های اطلاعاتی برای مدیریت فرایندهای مختلف و ماشین‌آلات در ۱ صنعت، برای جایگزینی انسان است.. این دومین مرحله فراتر از...

کد خبر: 797625
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۵/۰۳-۱۰:۱۷
ارسال توسط :
بازدید: 19
 بهترین ابزار اتوماسیون صنعتی

 بهترین ابزار اتوماسیون صنعتیاتوماسیون صنعتی استفاده از سیستم‌های کنترلی مانند رایانه‌ها یا روبات‌ها و فناوری‌های اطلاعاتی برای مدیریت فرایندهای مختلف و ماشین‌آلات در ۱ صنعت، برای جایگزینی انسان است.

این دومین مرحله فراتر از مکانیزاسیون در حوزه صنعتی‌سازی است. این اتفاق با همراهی بهترین ابزار اتوماسیون صنعتی ، به درستی پیش خواهد رفت.

اوایل، هدف اتوماسیون افزایش بهره‌وری (ازآنجاکه سیستم‌های خودکار می‌توانند 24 ساعت شبانه‌روز کار کنند) و کاهش هزینه‌های مرتبط با اپراتورهای انسانی (به‌عنوان‌مثال دستمزد و مزایا) بود.

با این‌حال، امروزه تمرکز اتوماسیون به سمت افزایش کیفیت و انعطاف‌پذیری در فرآیند تولید سوق یافته است. برای نمونه، در صنعت اتومبیل‌سازی، نصب پیستون در موتور قبلا به صورت دستی و با میزان خطای 1-1.5٪ انجام می‌شد. در حال حاضر، این کار با استفاده از ماشین‌آلات خودکار با نرخ خطای 0.00001 انجام می‌شود.

پی‌ال‌سی زیمنس ، انتخاب هیراد کنترل به‌عنوان بهترین ابزار اتوماسیون صنعتی

کنترل‌کننده منطقی قابل‌برنامه‌ریزی (PLC) باتوجه‌به ترتیب ورودی و خروجی چندگانه، تأثیر زیادی در اتوماسیون خواهد گذاشت.

این ابزار ۱ کنترل‌کننده منطقی قابل برنامه‌ریزی است. ما می‌توانیم با استفاده از آن، دستگاه‌ها را کنترل نماییم. از طریق این ابزار به‌راحتی می‌توانیم کار خود را از ۱ فرایند به فرایند دیگر تبدیل نماییم.

در استفاده از این ابزار، این امکان وجود دارد که می‌توانید فعالیت با آن را به‌صورت منطقی برنامه‌ریزی کنید.

به همین دلیل است که نام کنترل‌کننده منطقی قابل برنامه‌ریزی را به خود اختصاص می‌دهد. شما می‌توانید هنگام برنامه‌ریزی، استفاده از آن را نیز کنترل کنید.

این ابزار به طور عمده، برای چندین آرایش ورودی و خروجی طراحی شده است و می‌تواند در برابر درجه حرارت شدید با مقاومت در برابر لرزش و ضربه، بهترین کارایی را داشته باشد.

همان‌طور که اشاره کردیم، مزایایی که معمولا به اتوماسیون نسبت داده می‌شود شامل نرخ تولید بالاتر و افزایش بهره‌وری، استفاده کارآمدتر از مواد، کیفیت بهتر محصول، بهبود ایمنی، هفته‌های کاری کوتاه‌تر برای نیروی کار و کاهش زمان تولید کارخانه است.

از طرفی ایمنی کارگران نیز دلیل مهم دیگری برای اتوماسیون ۱ عملیات صنعتی است. به همین جهت استفاده از بهترین ابزار اتوماسیون صنعتی نیز باید موردتوجه قرار بگیرد. زیرا انتخاب اشتباه ۱ ابزار می‌تواند تمامی روند اتوماسیون ۱ سازمان و یا بخش تولیدی را زیر سؤال ببرد.

چرا باید از بهترین ابزار اتوماسیون صنعتی استفاده نماییم؟

ابزارهای صنعت اتوماسیون طیف گسترده‌ای از تجهیزات را برای آزمایش‌های سفارشی، اتوماسیون فرایند و اتوماسیون صنعتی در برمی‌گیرد.

آنها به ایجاد جایگزین‌های دیجیتالی و مکانیکی برای حل مشکلات در فرایند تولید کمک کنند. این ابزارها به کنترل کیفیت و توسعه محصول نیز کمک خواهند کرد.

اتوماسیون در عین کاهش هزینه‌ها، می‌تواند کارایی عملیات تولید را بسیار بهبود بخشد. به ۱ مرکز امکان تولید انواع محصولات و افزایش تولید را می‌دهد (دستگاهی که می‌تواند تعداد زیادی واحد در دقیقه یا ساعت را بسته‌بندی کند، می‌تواند خط تولید اصلی شرکت را بهبود بخشد).

مزایای اتوماسیون صنعتی

هزینه عملیاتی پایین:

اتوماسیون صنعتی هزینه‌های مراقبت‌های بهداشتی، مرخصی استحقاقی و تعطیلات مرتبط با ۱ اپراتور انسانی را از بین می‌برد. به‌علاوه، این مسئله به مزایای دیگر کارمندان مانند پاداش، پوشش بازنشستگی و غیره نیاز ندارد.

بیش از همه، گرچه با هزینه اولیه بالایی همراه است، موجب صرفه‌جویی در حقوق ماهانه کارگران می‌شود که در بودجه‌بندی انجام ۱ پروژه بسیار موثر است. هزینه نگهداری مربوط به ماشین‌آلات مورداستفاده برای اتوماسیون صنعتی کمتر است.

زیرا اغلب خراب نمی‌شود. در صورت خرابی، تنها مهندسان کامپیوتر و تعمیر و نگهداری موظف به تعمیر آن می باشند و به نیروی زیادی احتیاج نیست.

بهره‌وری بالا

اگرچه بسیاری از شرکت‌ها صدها کارگر تولیدی را برای حداکثر ساعت کار برای ۳ شیفت استخدام کنند، اما کارخانه برای روزهای تعطیل و مواردی ازاین‌دست باید تمهیداتی را بیندیشد.

اتوماسیون صنعتی با اجازه دادن به شرکت برای کار در 7 روز هفته و 365 روز در سال 24 ساعت، بهره‌وری بالایی را به ارمغان خواهد آورد.

کیفیت بالا

اتوماسیون خطای مرتبط با ۱ انسان را کاهش می‌دهد. به‌علاوه، برخلاف انسان، ربات‌ها هیچ خستگی ندارند و این امر باعث می‌شود محصولاتی با کیفیت یکنواخت، در زمان‌های مختلف، تولید شوند.

انعطاف‌پذیری بالا

افزودن ۱ کار تازه در خط مونتاژ نیاز به آموزش با ۱ اپراتور انسانی دارد. بااین‌حال ربات‌ها می‌توانند برای انجام هر کاری برنامه‌ریزی شوند. این مسئله باعث می‌شود روند تولید انعطاف‌پذیرتر باشد.

دقت بالای اطلاعات

جمع‌آوری خودکار داده می‌تواند به شما امکان جمع‌آوری اطلاعات اصلی تولید، بهبود دقت داده‌ها و کاهش هزینه‌های جمع‌آوری اطلاعات را هدیه بدهد.

این امر حقایقی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا در مورد کاهش ضایعات و بهبود فرایندهای خود، تصمیم درستی بگیرید.

ایمنی بالا

اتوماسیون صنعتی با استقرار روبات‌هایی برای کنترل شرایط خطرناک می‌تواند خط تولید را برای کارمندان ایمن کند.

 بهترین ابزار اتوماسیون صنعتی

پس از آشنایی نسبی با اتوماسیون صنعتی و اهمیت استفاده از آن، اجازه دهید در ادامه به معرفی بهترین ابزار اتوماسیون صنعتی بپردازیم.

در تمام لیست‌های ارائه شده در این مورد، محصولات شرکت «زیمنس» به‌عنوان اولین مورد و ارائه‌دهنده بهترین ابزار اتوماسیون صنعتی شناخته شده است.

زیمنس

زیمنس یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های مهندسی در اروپا است. عمده فعالیت‌های این شرکت شامل زیرساخت‌ها، انرژی، اتومبیل و صنعت است.

این شرکت مخفف نوآوری، تعالی مهندسی و قابلیت اطمینان است. زیمنس در زمینه راه‌حل‌های زیرساختی و انرژی و اتوماسیون و نرم‌افزار برای صنعت پیش‌گام است. این شرکت به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان فناوری‌های کم‌مصرف و صرفه جویی در مصرف انرژی در جهان، تشخیص آزمایشگاهی، تجهیزات تصویربرداری پزشکی و فناوری اطلاعات بالینی را ارائه می‌دهد.

محصولاتی که شرکت تولید می‌کند شامل موارد زیر است:

• کمپرسورهای توربو

• توربین‌های بخار

• تابلو برق فشارقوی (قطع‌کننده مدار، جداکننده و تابلو برق عایق گاز)

• تابلو برق

• سیستم‌های نظارت از راه دور (RMS)

کنترل‌کننده منطقی قابل‌برنامه‌ریزی (PLC)

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=797625
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : اقتصادی
بازگشایی خط‌آهن جلفا-روسیه-اروپا مستلزم دیپلماسی منطقه‌ای در قفقاز جنوبی/دولتِ بعد راه‌اندازی خط را دنبال کند
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۹:۴۷

به گزارش شفاف، علی ضیائی اظهار داشت: اتصال ترانزیتی ایران (IRAN) به روسیه از جمله مسائل مطرح در فضای حمل و نقل و سیاست خارجی کشور است، از بدو فروپاشی شوروی اتصال زمینی ایران (IRAN) به روسیه وابسته...

ارسال توسط : شفاف
اکسپوی ۲۰۲۰ دبی فرصتی برای تقویت تجارت بین‌المللی ایران
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۹:۴۵

. نمایشگاه اکسپوی 2020 دبی 9 مهر سال جاری شروع شده و تا 11 فروردین 1401 دایر خواهد بود. رئیس اتاق مشترک ایران (IRAN) و امارات، برگزاری این نمایشگاه را فرصتی برای تقویت توان صادراتی ایران (IRAN)...

ارسال توسط : تابناک
شهید بهشتی روز شهادتش به همسرش چه گفت؟
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۹:۴۵

. . . . . . . . سایت خوان روز نامه (newspaper) دنیای اقتصاد. . . . . . تاریخ انتشار :...

ارسال توسط : دنیای اقتصاد
گران ترین . ارزان ترین شهرها برای مهاجران خارجی
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۹:۴۵

نکته جالب توجه در این رتبه بندی، حضور پایتخت شهر ترکمنستان به عنوان یکی از گران قیمت ترین شهرهای جهان برای مهاجرین خارجی است! به گفته مرکر، دلیل این مساله درآمد بسیار پایین اتباع خارجی در این شهر...

ارسال توسط : دنیای اقتصاد
گرانی عجیب؛ هندوانه به قیمت امارات!
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۹:۴۵

میوه های فصل مثل هندوانه از ابتدا چقدر صادر شده اند و در کشورهای حاشیه خلیج فارس با چه قیمتی به فروش می رسند؟  به گزارش صبحانه،این روزها اگر به میوه فروشی رفته باشید، حتما از قیمت بالای میوه ها...

ارسال توسط : صبحانه آنلاین