.  به گزارش خبرنگار دیتانیوز با نقل خبرگزاری موج اصفهان، محمدباقر قالیباف در آیین گرامیداشت شهدای هفتم تیر در اردستان اظهار داشت: ارزش آیین‌های گرامیداشت شهیدان به تعبیر رهبر معظم انقلاب...

کد خبر: 797649
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۵/۰۳-۱۱:۴۱
ارسال توسط :
بازدید: 15
شهید بهشتی الگوی سیاست‌ورزی مومنانه برای مسوولان است

 به گزارش خبرنگار دیتانیوز با نقل خبرگزاری موج اصفهان، محمدباقر قالیباف در آیین گرامیداشت شهدای هفتم تیر در اردستان اظهار داشت: ارزش آیین‌های گرامیداشت شهیدان به تعبیر رهبر معظم انقلاب اسلامی به خود شهیدان و خون آنان است، واقعا چرا که این نشست‌ها، مجلس ذکر شهیدان، معرفت آنان، تداوم راهشان و محفلی برای تقویت این مسیر است.

وی شهید بهشتی را سیدالشهدای انقلاب اسلامی دانست و اضافه کرد: امام خمینی (ره) پس از شهادت دکتر بهشتی فرمودند که مظلومیت این شهید در مقابل شهادتش ناچیز است.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پس از شهادت دکتر بهشتی، رهبر معظم انقلاب اسلامی که در آن زمان با توجه به ترور نافرجام منافقان در روز ششم تیر در بیمارستان بودند، گفتند که خداوند این منت را بر ملت، جامعه و ایران (IRAN) اهل بیتی ما گذاشت که منافقان کوردل موفق به شهادت ایشان نشوند و ذخیره انقلاب باقی بماند.

وی با تاکید بر اینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی در همان بیمارستان در مورد شهید بهشتی فرمودند که مظلومیت شهید بهشتی آن است که کسی او را نشناخت و در آینده نیز او را نخواهند شناخت.

سیاستمدار دین‌مدار

قالیباف برگزاری این آیین را فرصتی برای معرفی و شناسایی شهید بهشتی دانست و اضافه کرد: این شهید والامقام یک سیاستمدار دین‌مدار بود؛ آنچه که امروز کمتر در جامعه مشاهده می‌شود.

وی تصریح کرد: شهید بهشتی اسلام‌شناس دیندار و انسانی با جهان‌بینی مبتنی بر مسلک اهل‌بیت(ع) و قرآنی بود که هرگز جهان‌بینی‌ او از باورهای عمیق دینی‌اش بازنماند، بلکه مصمم‌تر بر باورهای دینی خود پافشاری کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی گفت: شهید بهشتی افزون بر ایمان و باورهای نظری، به حکمت عملی هم پایبند بود، به طوری که فقط بر پایه باورهای نظری از اسلام سخن نگفت، بلکه در پیاده‌سازی و عمل کردن در تمامی شئونات زندگی حتی در درون خانواده، تقویت فرزندان و نحوه زندگی اینگونه رفتار می‌کرد.

وی با اشاره به اینکه شهید بهشتی در انضباط شخصی و حکمرانی مسوولیتش بی‌نظیر و زبانزد بود، اظهار داشت: یکی از مظلومیت‌های این شهید گرانقدر، تهمت‌های ناروا به این عزیز بود، اما این شهید هیچگاه از متانت، تعادل و انصاف دور نشد.

پاسخگویی به نقدهای منصفانه

قالیباف با بیان اینکه شهید بهشتی در حالی که با سخنان نازیبا مورد خطاب قرار می‌گرفت، با منطق پاسخگوی نقدهای منصفانه بود، اضافه کرد: این شهید از روحانیون عزیز دارای تربیت خوب انسانی بود و در هر نشست و گفت‌وگویی با شخص برجسته آن دیدار تعامل می‌کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: شهید بهشتی به تمامی معنا مردمی بود و جوانان و مردم دانسته باشند این شهید بر اجرای عدالت در هر شرایط صداقت قائل بود.

به گفته وی، شهید بهشتی اسلام‌شناسی بود که سختی را نمی‌فهمد و در بین کارگزاران نظام و مردم هیچ حجاب و مانعی قائل نمی‌شد، واقعا چرا که حق مردم است با مسوولانشان بدون مانع سخن بگویند.

محمدباقر قالیباف با بیان اینکه جداسازی بین مردم و نظام به بهانه‌های مختلف مطلوب نیست، تصریح کرد: شهید بهشتی ویژگی مسوولیت‌پذیری در برابر مردم داشت و از مردم نیز مسوولیت ‌پذیری و مطالبه‌گری می‌خواست؛ واقعا چرا که اگر مردم در صحنه باشند هرگز حکمرانی دولت ضعیف نمی‌شود.

ریشه‌کن شدن گروهک منافقین

رییس مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه جنایت‌های منافقین گفت: این گروهک مخوف، ظالم و کودک‌کش بیش از ۱۷ هزار نفر از مردم و شخصیت‌های نظام اسلامی را به شهادت رساند.

وی اضافه کرد: پس از شهادت آیت‌الله شهید بهشتی این گروهک به سرعت ریشه‌کن شد، عده‌ای از رزمندگان اسلام برای برخورد و مبارزه (fight) با این گروهک منافق به پشت جبهه‌ها برگشتند و از همین رو هر روز کار منافقان سخت‌تر شد.

قالیباف یادآور شد: اوایل  انقلاب، تهمت‌های ناروایی به شهید بهشتی وارد می‌کردند، برعلیه این شخصیت مجاهد نقدهای غیرمنصفانه بیان می‌شد و تمام این سختی‌ها برای شهید قاسم سلیمانی نیز وجود داشت.

وی اظهار داشت: شهید سلیمانی یکی از رزمندگان و مجاهدانی بود که ۴۰ سال بدون وفقه در راه خدا ایثار کرد، ما کمتر کسی را در دوران ۸ سال دفاع مقدس سراغ داریم که این تمام ایثار و از خود گذشتگی داشته باشد چون تمام این مجاهدت با اخلاص و در اوج گمنامی بود.   

رییس مجلس شورای اسلامی افزود: در آن زمان افرادی که شعار می‌دادند نه غزه نه لبنان، جانم فدای ایران، برخی‌ها در داخل کشور غربی‌ها را حمایت می‌کردند و مسبب این حرکت‌ها را شهید قاسم سلیمانی می‌دانستند، در نشست‌ها و در مقابل شهید سلیمانی می‌گفتند، اما ویژگی این سردار سرافراز اسلام، مردمی بودن بود.  

به گفته وی، سردار سلیمانی در تمامی مسایل سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی به فکر مردم بود، ۲۰ سال در نیروی قدس زحمت کشید و اساس کار این سردار رشید در سخت‌ترین امور، مردم‌داری بود. 

قالیباف یادآور شد: سردار سلیمانی چون مردمی بود، داعش را شکست داد و آمریکا را نه تنها از ایران (IRAN) بلکه از کشورهای اسلامی دور کرد و از تمام از جمله شیعه، سنی و مسیحی دفاع کرد و مقابل ظالمان ایستاد.

وی اظهار داشت: شهید سلیمانی با همین مردم مستضعف و محروم که همواره مدافع انقلاب می باشند مقابل دشمنان تا دندان مسلح ایستادگی، مقاومت و مبارزه (fight) کرد.

رییس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهید سلیمانی با هیچ‌کس قابل مقایسه نبود و به مردم باور و اعتماد داشت، گفت: امروز اگرچه شهیدان بهشتی و سلیمانی در بین ما نیستند اما خون این شهیدان والامقام، ریشه دشمنان را خواهد خشکانید. 

اوج ذلت ترامپ

وی به عهده گرفتن مسوولیت اصلی به شهادت رساندن شهید سلیمانی از سوی دونالد ترامپ رییس جمهوری وقت آمریکا را اوج ذلت دانست و اضافه کرد: پاداش مجاهدت شهادت است و سردار سلیمانی به دست شقیق‌ترین، پلیدترین و منفورترین فرد به شهادت رسید. 

قالیباف با اشاره به اینکه تشییع با شکوه پیکر پاک سردار سلیمانی، تاکید کرد: حضور جمعیت انبوه بیانگر مجاهدت‌های این سردار سرافراز اسلام  و نشان از فرهنگ مجاهدت، خدمت ایشان به مردم دردفاع از ناموس آنها در غزه، سوریه، لبنان، عراق و کشورهای اسلامی بود که عزت به مسلمانان داد.

رییس مجلس گفت: که به برکت خون شهیدان، دولت جدید، مجلس، قوه قضاییه و در کنار جوانان عزیز، برومند و خلاق با حرکت‌های مجاهدانه و بی‌وقفه نارسایی‌های کشور برطرف می‌شود و طی ۵ سال می‌توان آرمش را به اقتصاد کشور و زندگی مردم باز گرداند.

به گزارش موج؛ هفتم تیر ۱۳۶۰ حادثه انفجار بمب در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی در حالی منجر به شهادت دکتر بهشتی نخستین رییس قوه قضاییه جمهوری اسلامی ایران و ۷۲ نفر از اعضای این حزب شد که سه نفر از شهیدان این فاجعه شامل سید نورالله طباطبایی‌نژاد نخستین نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، محمود تفویضی زواره معاون وزیر راه و ترابری و حسن بخشایش عضو حزب جمهوری اسلامی از اردستان بودند.

قالیباف در اردستان

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=797649
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : سرگرمی
شهید بهشتی الگوی سیاست‌ورزی مومنانه برای مسوولان است
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۹:۴۲

.  به گزارش خبرنگار دیتانیوز با نقل خبرگزاری موج اصفهان، محمدباقر قالیباف در آیین گرامیداشت شهدای هفتم تیر در اردستان اظهار داشت: ارزش آیین‌های گرامیداشت شهیدان به تعبیر رهبر معظم انقلاب...

ارسال توسط : موج نیوز
گفتگوی رئیس جمهور آمریکا با رئیس رژیم صهیونیستی پیرامون ایران
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۹:۴۲

. . . به گزارش دیتانیوز با نقل خبرگزاری موج با نقل قول از رویترز، « جو بایدن » رئیس جمهوری ایالات متحده قرار است امروز دوشنبه (۲۸ ژوئن / ۷ ‌ تیر) با «رووین ریولین»...

ارسال توسط : موج نیوز
دولت سیزدهم و چالش های اقتصادی پیش روی
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۹:۴۲

. . . مهدی آزادواری کارشناس مسائل اقتصادی- دیتانیوز با نقل خبرگزاری موج؛ دولت سیزدهم در حالی سکان هدایت کشور را در دست خواهد گرفت که متوجه چالش‌های بزرگ و بی‌‌شماری...

ارسال توسط : موج نیوز
دولت تازه آمریکا دست از سیاست شکست خورده دولت قبلی برنداشته است
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۹:۳۰

. به گزارش دیتانیوز با نقل خبرگزاری موج، محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران (IRAN) به مناسبت گرامیداشت سالگرد بمباران شیمیایی شهر سردشت و روز ملی مبارزه (fight) با...

ارسال توسط : موج نیوز
افتتاح ورزشگاه رستم در اصفهان
۱۴۰۰/۰۴/۰۷-۰۶:۰۷

. . . . . مراسم افتتاح و بهره‌برداری از ورزشگاه رستم در قالب هشتاد و هشتمین برنامه «هر یکشنبه...

ارسال توسط : موج نیوز