رئیس پلیس (police) مبارزه (fight) با مواد مخدر با اشاره به اینکه تمرکز اقدامات مقابله‌ای ناجا در مرزهای شرقی کشور گفت: برابر تدابیر فرمانده ناجا مبنی بر زمین گیر کردن قاچاقچیان در نقاط مرزی، کشف...

کد خبر: 827919
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۷/۰۵-۰۲:۳۰
ارسال توسط :
بازدید: 10
کشف بیش از ۷۶ درصد مواد مخدر در مرزهای شرقی و جنوب شرقی کشور
کشف بیش از ۷۶ درصد مواد مخدر در مرزهای شرقی و جنوب شرقی کشور

رئیس پلیس (police) مبارزه (fight) با مواد مخدر با اشاره به اینکه تمرکز اقدامات مقابله‌ای ناجا در مرزهای شرقی کشور گفت: برابر تدابیر فرمانده ناجا مبنی بر زمین گیر کردن قاچاقچیان در نقاط مرزی، کشف بیش از ۷۶ درصد مواد مخدر در مرزهای شرقی و جنوب شرقی نشانگر موفقیت نیروی انتظامی در این زمینه است.

به گزارش  پایگاه خبری پلیس، سردار مجید کریمی در نشست تعاملی با رئیس و نمایندگان کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی بر ضرورت رفع خلاء های قانونی حوزه مقابله با مواد مخدر و توانمند سازی معتادان متجاهر پس از ترک، تاکید کرد و اضافه کرد: بر اساس اعلام دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل(UNODC) بیش از ۲۲۴ هزار هکتار از مزارع کشور افغانستان در سال ۲۰۲۰ میلادی زیر کشت خشخاش رفته است که در مقایسه با سال گذشته شاهد افزایش ۳۷ درصدی مزارع کشت خشخاش در این کشور می باشیم.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به حجم بالای تولید مواد مخدر در افغانستان اشاره کرد و گفت: پس از گذشت ۱۹ سال از حضور نظامیان کشورهای غربی در خاک افغانستان به عذر مبارزه (fight) با قاچاق مواد مخدر، متاسفانه امروز نه تنها شاهد کاهش تولید و مقابله با این بلای خانمان سوز از سوی آنها نبوده ایم؛ بلکه کشف بیش از ۲۰ تن متامفتامین(شیشه) تزانزیت شده از کشور افغانستان به داخل خاک جمهوری اسلامی ایران (IRAN) در سال ۱۳۹۹ نشان از افزایش چند برابری تولید مواد مخدر صنعتی و سنتی در این کشور می باشد.

سردار کریمی اضافه کرد: از آنجایی که یکی از مطالبات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) ضربه زدن به بنیان های مالی شبکه های قاچاق و ترانزیت مواد مخدر است همواره این دغدغه در دستور کار پلیس (police) مبارزه (fight) با مواد مخدر قرار داشته؛ به طوری که در سال گذشته پلیس (police) توانست زیان های قابل توجهی را به بنیان های اقتصادی و مالی سوداگران مرگ ضربه وارد کند که این در نوع خود ۱ رکورد بی سابقه محسوب می شود.

رئیس پلیس (police) مبارزه (fight) با مواد مخدر ناجا به وجود چالش ها و خلاءهای موجود بر سر راه مبارزه (fight) با مواد مخدر در کشور اشاره کرد و گفت: عدم اجرای دقیق و کامل سیاست های کلی مبارزه (fight) با مواد مخدر ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری(مدظله العالی)، کاهش میزان مجازات مجرمان مواد مخدر، عدم تناسب بین جرم و مجازات، وجود خلاء های قانونی در مبارزه (fight) با قاچاقچیان مواد مخدر از جمله چالش های می باشند که امید است با هم افزایی و نگاه مثبت اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس و تسریع در روند تصویب قانون تازه مبارزه (fight) با مواد مخدر، مرتفع شود.

سردار کریمی به ضرورت توانمند سازی معتادان متجاهر پس از ترک اشاره کرد و اضافه کرد: توانمند سازی و صیانت از معتادان متجاهر نگهداری شده در مراکز ترک، همواره یکی از دغدغه ها پلیس (police) است و امیدواریم با ایفاء نقش سازمانهای متولی ظرفیت نگهداری و توانمندی سازی معتادان متجاهر افزایش یابد.

انسداد مرزهای کشور طی سال های آینده

ولی اسکندری رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در ادامه این نشست گفت: با توجه به ضرورت انسداد مرزها در راستای جلوگیری از ورود مواد مخدر به کشور، جلساتی در این خصوص برگزار و موضوعاتی در مجلس مطرح شد و قرار است نسبت به انسداد مرزهای کشور ظرف سال های آینده با استفاده از ظرفیت و توان نیروی انتظامی اقدام شود.

وی در ادامه با تاکید بر ضرورت ایفاء نقش دیگر سازمانها و نهادهای عهده دار مسئولیت در امر مبارزه (fight) با مواد مخدر گفت: موضوع مواد مخدر همواره به عنوان یکی از آسیب های اجتماعی اصلی در جلسات کمیسیون اجتماعی مجلس مطرح است و امیدواریم با هم افزایی بیشتر و احصاء نقاط ضعف و قوت سایر دستگاه ها، شاهد روند مطلوب تری در مهار این آسیب اجتماعی باشیم.

اسکندری به اولویت حل خلاء های قانونی در بحث بازداشت (دستگیری) و آزادی متهمان حوزه مواد مخدر اشاره کرد و اضافه کرد: کمیسیون اجتماعی مجلس آمادگی کامل خود را در مواردی نظیر بازنگری و بروزرسانی قوانین، حل و فصل خلاء های قانونی، افزایش ردیف های اعتباری مربوط به مبارزه (fight) با مواد مخدر، برگزاری نشست های دوره ای با حضور مسئولین سایر سازمان ها و نهادهای مرتبط اعلام می دارد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
برچسب ها:
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=827919
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : حوادث
آزادی جوان سراوانی از چنگال آدم‌ربایان
۱۴۰۰/۰۷/۰۵-۰۱:۰۸

 سردار احمد طاهری در تشریح جزئیات این خبر اظهار داشت: در خرداد ماه سال جاری در پی ربایش جوانی 28 ساله در یکی از محلات شهرستان سراوان بلافاصله تیمی از کارآگاهان پلیس (police) آگاهی آن شهرستان وارد...

ارسال توسط : آفتاب
پارک صخره‌ای ایذه به‌نام علی لندی نامگذاری می‌شود
۱۴۰۰/۰۷/۰۵-۰۰:۰۰

علیرضا ره‌انجام اظهار داشت: ساعتی پیش جلسه فوق‌العاده شورای شهر و شهرداری برای نامگذاری مکانی به نام شهید علی لندی برگزار شد.. وی اضافه کرد: پس از بحث و تبادل دید بین شرکت‌کنندگان در جلسه مقرر شد که...

ارسال توسط : آفتاب
شکست صدا و سیما از فضای مجازی
۱۴۰۰/۰۷/۰۴-۲۰:۳۶

مرکز افکارسنجی دانشجویان ایران (IRAN) (ایسپا)، در ۱ نظرسنجی، با طرح پرسشِ «شما اخبار روز جامعه را بیشتر از چه منبعی پیگیری می‌کنید»، به سراغ مردم رفته است.. این نظرسنجی، شهریور امسال، در ۱ جمعیت...

ارسال توسط : آفتاب
تشریح شرایط راهپیمایی اربعین در تهران
۱۴۰۰/۰۷/۰۴-۱۷:۳۲

پیشنهاد ارائه کارت واکسن برای دریافت مجوز تردد بین استانی انوشیروان محسنی بندپی در پایان جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: گزارش‌های ارائه شده در جلسه امروز...

ارسال توسط : آفتاب
تشریح شرایط راهپیمایی اربعین درتهران/پیشنهاد ارائه کارت واکسن برای دریافت مجوز تردد بین استانی
۱۴۰۰/۰۷/۰۴-۱۷:۰۸

انوشیروان محسنی بندپی در پایان جلسه ستاد مقابله با کرونای استان تهران در جمع خبرنگاران گفت: گزارش‌های ارائه شده در جلسه امروز نشان می‌دهد که پس از ۹ هفته متوالی افزایش آمارهای کرونا خوشبختانه شاهد...

ارسال توسط : آفتاب