هاشمی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛ . سعید هاشمی رئیس دانشگاه علم و فرهنگ در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره بودجه دانشگاه...

کد خبر: 828498
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۷/۰۵-۰۱:۴۶
بازدید: 9
افزایش ۲۵ درصدی شهریه دانشگاه علم و فرهنگ در سال تحصیلی جدید

هاشمی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛

سعید هاشمی رئیس دانشگاه علم و فرهنگ در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره بودجه دانشگاه برای سال ۱۴۰۰ اظهار کرد: بودجه دانشگاه بر اساس شهریه بوده و مبلغ آن با تورم همخوانی ندارد.

او اضافه کرد: معمولا سالانه ۲۵ درصد به شهریه‌ها اضافه می‌شود، اما هزینه‌ها ۳ الی ۴ برابر می‌شود که به هر حال با استفاده از سایر منابع توانسته ایم بودجه خود را تنظیم نماییم.

هاشمی درباره افزایش شهریه‌های دانشگاه علم و فرهنگ از مهر ۱۴۰۰ اظهار کرد: طبق روال مابقی دانشگاه‌های دیگر دانشگاه علم و فرهنگ هم برای مهر ۱۴۰۰ حدود ۲۵ درصد به شهریه‌های خود اضافه کرده است.

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ گفت: شهریه دانشگاه علم و فرهنگ در رشته‌های مختلف متفاوت است، اما تقریبا تا ۲۵ درصد را به شهریه دانشجویان اضافه کرده ام.

او با اشاره به اینکه پرداخت وام به دانشجویان علم و فرهنگ در جهت رفع معضل شهریه بیان کرد: وام‌های مختلفی از سوی دانشگاه علم و فرهنگ به دانشجویان پرداخت می‌شود، با طرح آسیب دیدگان کرونایی هم می‌توانیم دانشجویان را تحت حمایت خود قرار دهیم، برای مثال در سال گذشته حدود ۱ و نیم میلیارد تومان تا ۱ میلیارد و هفتصد هزارتومان به دانشجویان مختلف بر اساس شرایطی که داشته اند به خصوص در دوران کرونا برای درک بیشتر آن‌ها تخفیف داده ایم.

۳۰ درصد آموزش‌ها بعد از کرونا مجازی خواهند بود

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ اضافه کرد: با توجه به تجربه به دست آمده در آموزش‌های مجازی حتی در صورت بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها هم آموزش‌های ترکیبی یعنی حضوری و مجازی در کنار هم ادامه خواهند داشت.

هاشمی تصریح کرد: درباره تجربه دانشگاه از آموزش‌های مجازی اظهار کرد: تجربه خوبی از آموزش‌های مجازی در دوران کرونا داشتیم، اما قاعدتا یادگیری در آموزش‌های حضوری بهتر است.

او ادامه داد: استادان باید روی آموزش‌های مجازی مسلط باشند و از فیلم‌های کمک آموزشی استفاده کنند، ولی خوب در حال حاضر فرهنگ بهره گیری از فضای الکترونیکی برای تدریس در کشور ما کمتر شیوع پیدا کرده است.

رئیس دانشگاه علم و فرهنگ بیان کرد: طی ۱ سال و نیمی که آموزش‌های دانشگاهی مجازی شد تجربیات خوبی به دست آوردیم و قاعدتا آموزش‌های الکترونیکی را تا درصدی پیش خواهیم برد.

هاشمی در پایان گفت: در صورت بهبود شرایط و بازگشایی حضوری دانشگاه‌ها حتما ۷۰ درصد آموزش‌ها را به شیوه حضوری و ۳۰ درصد را مجازی پیش خواهیم برد.


بیشتر بخوانید


انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=828498
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : علمی پزشکی
ورود به آموزش های مهارتی نیازمند هدایت تحصیلی مناسب است
۱۴۰۰/۰۷/۰۵-۰۱:۱۶

صالحی عمران در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان: . ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای کشور در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
عوارض جبران ناپذیر خوابیدن با لنز‌های طبی/ چسب واکسن، جایگزین تزریق با سرنگ می‌شود؟ / ۷ روش برای داشتن خوابی آرام
۱۴۰۰/۰۷/۰۵-۰۰:۰۸

اخبار کلینیکی باشگاه خبرنگاران جوان را در این بسته مشاهده کنید. . به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، اگر موفق به رصد اخبار کلینیکی باشگاه...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
به جای گرفتن رژیم های مقطعی، سبک رژیم غذایی خود را رعایت کنید
۱۴۰۰/۰۷/۰۴-۲۳:۲۴

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، با نقل قول از مجله سلف، اگر سعی دارید وزن خود را کاهش دهید،  و رژیم هایی را که نوید کاهش سریع وزن را می دهند رعایت کنید، بهتر است...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
ایران در زمینه نانو پزشکی پیشرفت‌های چشمگیری داشته است
۱۴۰۰/۰۷/۰۴-۲۳:۲۴

۲۳:۱۳ - ۰۴ مهر ۱۴۰۰ ۷۹۰۸۶۳۲...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
پیش بینی رئیس شرکت فایزر: تمام گیری کرونا تا ۱ سال دیگر تمام می‌شود
۱۴۰۰/۰۷/۰۴-۲۳:۱۲

ایرنا: رئیس شرکت آمریکایی فایزر روز یکشنبه به وقت محلی پیش بینی کرد که تمام گیری بیماری کووید ۱۹ تا ۱ سال دیگر به پایان خواهد رسید اما سویه‌های تازه این بیماری ایجاد خواهند شد و همراه ما خواهند...

ارسال توسط : انتخاب