. دوربین مداربسته ، به عنوان عاملی بازدارنده پیش از وقوع جرایم عمل می کند. امروزه نیاز است که محیط های حائز اهمیت و پر تردد را با استفاده از سیستم دوربین مداربسته، پوشش داد تا علاوه بر نظارت و کنترل...

کد خبر: 829371
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۸/۰۳-۲۱:۳۳
ارسال توسط :
بازدید: 6
ضرورت نصب دوربین مداربسته داهوا در منزل

http://file.tesmino.ir/reportage/35492559/image_6171e54c282f6626529fe6757eb678ed009f6202.png

دوربین مداربسته ، به عنوان عاملی بازدارنده پیش از وقوع جرایم عمل می کند. امروزه نیاز است که محیط های حائز اهمیت و پر تردد را با استفاده از سیستم دوربین مداربسته، پوشش داد تا علاوه بر نظارت و کنترل محیط، هیچ دغدغه و نگرانی در خصوص امنیت محیط نداشته باشیم. یکی از این محیط های بسیار مهم، منزل است که امن ترین محل برای زندگی و آرامش افراد محسوب می شود. بنابراین بحث اهمیت و ضرورت نصب دوربین مداربسته داهوا در منزل مطرح می شود که در این مقاله به آن می پردازیم.

نصب دوربین مداربسته داهوا، چه امکاناتی را فراهم می سازد؟

برند داهوا، یکی از معروف ترین برندهای دنیای نظارت تصویری است که با ارائه سبد گسترده و متنوع خود، می تواند انتخابی عالی در بسیاری از پروژه ها باشد. می توانید با کلیک بر روی " محصولات دوربین مداربسته داهوا " محصول مورد دید خود را انتخاب و تهیه نمایید. سبد کالای داهوا، شامل دوربین های تشخیص و شناسایی چهره، حرارتی، پلاک خوان، ضد انفجار، ضد خوردگی، دوربین های باکس، چند لنزی ( پانوراما )، چشم ماهی (Fisheye)  و ... می باشد که هر ۱ در کاربردی خاص مورد استفاده قرار می گیرند. بنابراین با نصب دوربین مداربسته داهوا مناسب می توانید محیط منزل خود را در مقابل رویدادهای احتمالی ایمن نمایید.

  • یکی از مواردی که در هنگام نصب دوربین مداربسته داهوا ، مطرح می شود، شکل ظاهری و کیس دوربین است. دوربین های بولت و دام یکی از معمول ترین دوربین های موجود در سبد کالای هر برندی می باشند. این نوع دوربین ها در رزولوشن، برد IR متفاوت، لنزهای متفاوت، امکانات و ویژگی های متفاوتی ارائه شده اند. دوربین های بولت و دام، می توانند در محیط های خارجی و داخلی منزل نصب شوند. دوربین های دام را می توان به عنوان دوربین سقفی مورد استفاده قرار داد. این دوربین ها، اغلب در محیط های داخلی و یا در قسمت های خاصی از محیط های خارجی ( گوشه دیوار یا قسمت های مسقف ) مورد استفاده قرار می گیرند. نصب دوربین های بولت، بسیار معمول تر از دوربین های دام است. دوربین های بولت می توانند هم در محیط های خارجی و هم در محیط های داخلی مورد استفاده قرار گیرند.

http://file.tesmino.ir/reportage/35492559/image_4f0ca2df2847b23b81d2139dfbad401cf54033c4.png

  • دوربین های تشخیص چهره (Face Detection) و شناسایی چهره(Face Recognition) ، از جمله دوربین هایی می باشند که در منازل مورد استفاده قرار می گیرند. می توان ورودی لابی های مجتمع های مسکونی را با استفاده از دوربین های شناسایی چهره پوشش داد و دیتابیس خاصی را در آن ها تعیین کرد تا در صورت عدم تشخیص چهره ها بوسیله این دوربین ها، هشدارهای لازم در خصوص ورود افراد ناشناس به شخص لابی من، اعلانات لازم داده شود. می توان با نصب دوربین مداربسته داهوا با قابلیت تشخیص چهره، در محیط لابی و یا ورودی ها، از تصویرها چهره افراد در حال تردد، عکس تهیه کرد تا در صورت نیاز و لزوم ( در صورت رخداد وقایع ) بتوان تصویرها را به مراجع محترم قضایی ارجاع داد.
  • دوربین های پلاک خوان، از دیگر دوربین کاربردی می باشند که می توانند در محیط های مسکونی، ورودی پارکینگ های مجتمع های مسکونی، پارکینگ های طبقاتی و ... مورد استفاده قرار گیرند. یکی از دوربین های محبوب پلاک خوانی، دوربین ITC-237 می باشد که قادر است که تصویرها پلاک ها را با رزولوشن 2MP، ثبت و ذخیره نماید. با نصب دوربین مداربسته داهوا ، امکان ذخیره پلاک ها را در لیست سیاه و سفید فراهم می شود. یعنی می توان پلاک های مجاز را در لیست سفید و پلاک های غیر مجاز را در لیست سیاه قرار داد تا بتوان مدیریت کرد که چه خودروهایی وارد پارکینگ شوند و راهبند تنها برای خودروهای مجاز درب را باز کند. بنابراین می توان با نصب دوربین مداربسته داهوا از نوع پلاک خوان، می توان گزارشات روزانه، هفته ای، ماهیانه و سالانه از زمان و تاریخ تردد خودروها، پلاک، رنگ و سایر مشخصات آن ها تهیه کرد.

http://file.tesmino.ir/reportage/35492559/image_0b157a18386b70f0626b9888fcbfdf63af16ab8c.png

نصب دوربین مداربسته داهوا، در چه نقاطی از منزل ضروری است ؟

نیاز است که نقاط مختلف منزل که برای ساکنین حائز اهمیت است را با استفاده از سیستم دوربین مداربسته، پوشش داد. در ادامه به بررسی این نقاط می پردازیم.

  • ورودی مجتمع و یا حیاط منزل : یکی از مهم ترین بخش های منزل، ورودی آن است واقعا چرا که در بسیاری از موارد، سارقان از این نقاط به منزل ورود می کنند، بنابراین نیاز است که دوربینی انتخاب شود که از رزولوشن بالایی برخوردار باشد تا تصویرها محیط با جزئیات بهتری ذخیره شود.
  • اغلب منازل و آپارتمان هایی که دارای حیاط و فضای خارجی می باشند، در معرض سرقت قرار می گیرند. بنابراین نیاز است که با نصب دوربین مداربسته داهوا ، با قابلیت هوشمند چون : Tripwire ( عبور از خط )، Tripwire ( ورود به منطقه ممنوع ) و ... خطوط فرضی و یا نواحی را در قسمت بالای دیوار و یا اطراف دیوار مشخص نمود تا اگر شخصی قصد ورود به منزل را داشت، از طریق اعلان آژیر مانع ورود سارقان شد. در این شرایط، می توانید از سیستم مداربسته بستر کواکسیال با تکنولوژی HDCVI و یا تحت شبکه استفاده نمایید. اگر قصد خرید از محصولات بستر کواکسیال را دارید نیاز است که دستگاه ذخیره ساز تکنولوژی HDCVI از قابلیت های IVS یا هوشمند پشتیبانی نماید. اگر هم قصد خرید از محصولات بستر تحت شبکه را دارید نیاز است که دوربین تحت شبکه و دستگاه ذخیره ساز تحت شبکه ای را انتخاب نمایید که از قابلیت های IVS یا هوشمند، پشتیبانی نماید.

در ادامه به معرفی چند محصول از تکنولوژی HDCVI که از قابلیت های هوشمند، پشتیبانی می کنند می پردازیم.

DH-XVR5108HS-4KL-X : این دستگاه ذخیره ساز پنتابرید 8 کانال، قادر است از دوربین هایی تا رزولوشن 8MP و از ۱ هارد 10TB پشتیبانی کند.

DH-XVR5832S-X : این دستگاه ذخیره ساز پنتابرید 32 کانال، نیز قادر است که از دوربین هایی تا رزولوشن 8MP و از 8 هارد 10TB پشتیبانی کند.

در ادامه به معرفی چند محصول از تکنولوژی IP که از قابلیت های هوشمند پشتیبانی می کنند می پردازیم.

IPC5831EP-ZE : این دوربین مداربسته تحت شبکه 8MP، با بهره گیری از لنز موتورایز، قابلیت های هوشمند ( چون : عبور از خط فرضی و محدوده ممنوع، اشیای جا مانده و گم شده )، تشخیص چهره، رم داخلی (Micro SD Card)، قابلیت IK10 ( مقاومت در برابر ضربات خارجی )، IP67 ( مقاومت در برابر گرد و غبار، باران و برف ) می تواند انتخابی عالی به منظور نظارت محیط باشد. بنابراین می توان با نصب دوربین مداربسته داهوا مذکور، محیط منزل را از بسیاری از وقایع در امان نگه داشت.

HFW2231SP-S-S2: این دوربین مداربسته تحت شبکه  2MP داهوا، استارلایت قادر است تصویرها تمام رنگی را در تمام ساعات شبانه روز ارائه نماید. با بهره گیری از قابلیت Smart IR، امکان ارائه تصویرها سیاه و سفید در شب ها تا فاصله 30 متر دارد. بدنه آن نیز بر مبنای استاندارد IP67 و IK10 طراحی شده است. با نصب دوربین مداربسته داهوا مذکور، می توان از رخدادهایی چون : عبور از خط و ورود به منطقه ممنوع مطلع شد.

اغلب دستگاه های ذخیره ساز تحت شبکه داهوا (NVR) قادر می باشند که از قابلیت های IVS ( هوشمند ) پشتیبانی کنند. می توانید با مراجعه به وب سایت فراگستر الکترونیک، محصول مورد نیاز خود را انتخاب نمایید.

  • یکی دیگر از نقاطی که می بایست بوسیله دوربین های مداربسته پوشش داده شود، آسانسورها می باشند. اغلب این محیط ها، بوسیله دوربین های دام پوشش داده می شود.
  • می توان با نصب دوربین مداربسته داهوا در راهروها، راه پله ها و پاگردها، امنیت بیشتری را در این اماکن به ارمغان آورد.

کلام آخر در خصوص ضرورت نصب دوربین مداربسته داهوا در منزل

همانطور که شرح داده شد، با نصب دوربین مداربسته داهوا در نقاط مختلف منزل، امنیت و آرامش را به میزان بیشتری به ارمغان آورد. یکی از فاکتورهای مهم در خرید دوربین مداربسته، گارانتی آن است، شرکت فراگستر الکترونیک بزرگترین عرضه کننده و ارائه دهنده محصولات داهوا در ایران (IRAN) با خدمات گارانتی 25 ماه و پشتیبانی 24 ساعت می باشد. می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به شماره 02153862 تماس و یا به وب سایت فراگستر الکترونیک مراجعه نمایید.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=829371
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : اقتصادی
رئیس کمیسیون اقتصادی: چند نرخی‌بودن ارز موجب فساد است
۱۴۰۰/۰۸/۰۳-۲۱:۳۲

. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه نرخ ارز باید بر اساس نرخ رسمی باشد که فارغ از نرخ نیمایی است، گفت: هرجا ارز چندنرخی باشد موجب فساد است.. . محمدرضا  پورابراهیمی امشب در نشست...

ارسال توسط : دنیای اقتصاد
میرکاظمی: دستگاه‌ها باید در قبال دریافت بودجه پاسخگو باشند
۱۴۰۰/۰۸/۰۳-۲۱:۲۴

. به گزارش اقتصادآنلاین، سیدمسعود میرکاظمی در نوزدهمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، که با حضور مشاور عالی رییس مجلس شورای اسلامی، جمعی از نمایندگان مجلس شورای...

ارسال توسط : اقتصاد آنلاین
افزایش نگرانی‌های سرمایه‌گذاران در ترکیه / بدترین بحران اقتصادی بعد از سال۲۰۰۲؟
۱۴۰۰/۰۸/۰۳-۲۱:۲۴

اقتصاد آنلاین – اکرم شعبانی؛ لیر ترکیه در سطح آسیا امروز دوشنبه تا ۲.۸ درصد نسبت به روز جمعه سقوط کرد و هر دلار به قیمت ۹.۸۵ لیر معامله شد، درست در زمانی که حجم معاملات سبک می‌تواند نوسانات بازار...

ارسال توسط : اقتصاد آنلاین
دولت از انتهای شهریور اوراق بدهی در بازار سرمایه نفروخته است
۱۴۰۰/۰۸/۰۳-۲۱:۲۰

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان با نقل قول از فرابورس، خانم ندا بشیری از انجام عملیات بازار باز بانک مرکزی به ارزش حدود ۳۷ هزار میلیارد تومان در جریان معاملات امروز بازار‌های فرابورس...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
دستگاه‌ها باید در قبال دریافت بودجه پاسخگو باشند
۱۴۰۰/۰۸/۰۳-۲۱:۲۰

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از سازمان برنامه و بودجه، سیدمسعود میرکاظمی در نوزدهمین جلسه ستاد تهیه و تدوین لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور، که با حضور مشاور عالی رئیس مجلس شورای...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان