به گزارش یورو نیوز، اورزولا فون درلاین، رییس کمیسیون اروپا امروز سخنرانی سالانه خود درباره وضعیت اتحادیه اروپا را ارائه داد و ضمن مرور عملکرد ۱۲ ماه گذشته بازوی اجرایی این اتحادیه، برنامه‌های سال...

کد خبر: 830034
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۷/۰۵-۰۰:۲۹
ارسال توسط :
بازدید: 10
افزایش کمک های بشردوستانه به افغانستان

به گزارش یورو نیوز، اورزولا فون درلاین، رییس کمیسیون اروپا امروز سخنرانی سالانه خود درباره وضعیت اتحادیه اروپا را ارائه داد و ضمن مرور عملکرد ۱۲ ماه گذشته بازوی اجرایی این اتحادیه، برنامه‌های سال آینده آن را اعلام کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، او سخنرانی خود را با مرور عملکرد کمیسیون اروپا در مقابله با همه‌گیری ویروس کرونا و واکسیناسیون عمومی در برابر بیماری کووید۱۹ شروع کرد و در ادامه به توضیح برنامه‌های دفاعی، زیست محیطی، حقوق بشری اتحادیه اروپا پرداخت و خواستار همکاری مشترک اعضا در مقابله با بحران مهاجرت و تقویت اتحادیه در حوزه تولید نیمه‌رساناها و رقابت دیجیتالی شد.

 فون درلاین در ادامه این سخنرانی اعلام کرد که اتحادیه اروپا ۱۰۰ میلیون یوروی دیگر را برای کمک‌های بشردوستانه به افغانستان اختصاص می‌دهد. او وعده داد که در مقابله با لهستان و مجارستان بر سر استانداردهای دموکراتیک کوتاه نیاید و تهدید کرد که اقدام حقوقی بیشتری صورت داده و بودجه ها را مسدود کند.

او این سخنرانی را مقابل نمایندگان پارلمان اروپا انجام داد. این دهمین سخنرانی سالانه رییس کمیسیون اروپا و دومین سخنرانی اورزولا فون درلاین در مقام ریاست کمیسیون اروپا بود. نمایندگان پارلمان اروپا نظرات خود را درباره عملکرد و برنامه‌های کمیسیون اروپا پس از سخنرانی فون‌ درلاین بیان کردند.

قانون آزادی رسانه‌های اروپا سال آینده ارائه می‌شود

رییس کمیسیون اروپا با تاکید بر لزوم آزادی رسانه‌ها در اتحادیه اروپا اعلام کرد حفاظت از روز نامه (newspaper) نگاران در جریان انجام وظایف شغلی خود باید تقویت شود.
او ادامه داد: «اطلاعات ۱ کالای عمومی است و ما باید از تمامی کسانی که در راه ایجاد شفافیت اطلاعات تلاش کنند، حمایت و محافظت نماییم.» فون درلاین خبر داد که بازوی اجرایی اتحادیه اروپا قانون آزادی رسانه‌های اروپا سال آینده ارائه می‌کند.

رییس کمیسیون اروپا اعلام کرد بروکسل برای دفاع از ارزش‌های بنیادینی که اتحادیه اروپا بر آن استوار است، از جمله دموکراسی، حاکمیت قانون، آزادی بیان و رسانه‌های مستقل «مصمم» است. او با اشاره با خبر دیتانیوز و گزارش سالانه حاکمیت قانون برخی تحولات در کشورهای عضو را نگران کننده توصیف کرد و خواستار اتخاذ رویه مشترک در میان تمام اعضای اتحادیه اروپا در عمل به قوانین مشترک این اتحادیه شد.

بروکسل قانون مبارزه (fight) با خشونت علیه زنان را تا پایان سال ارائه می‌کند

به گفته فون‌ درلاین، کمیسیون اروپا تا پایان سال قانونی را برای مبارزه (fight) با خشونت علیه زنان پیشنهاد می‌کند.

رییس بازوی اجرایی اتحادیه اروپا که امکان قانون‌گذاری در اتحادیه را می دارند، گفت: «در این مورد تعقیب کیفری مناسب، اقدامات پیشگیرانه و حفاظتی» صورت می‌گیرد. وی این موارد را چه به صورت آنلاین و چه در زندگی واقعی ذکر کرد.

اجرای پیمان تازه مهاجرت و پناهندگی باید تسریع شود

رییس کمیسیون اروپا ضمن انتقاد از اقدام بلاروس برای صدور مجوز به مهاجران غیرقانونی برای عبور از مرز این کشور با اتحادیه اروپا اعلام کرد که افزایش عبور غیرقانونی از مرزهای اتحادیه در ماه‌های اخیر نشان داد که «هر کشوری در برقراری سیستم مهاجرتی اروپا سهمی غیرقابل انکار دارد.»
فون درلاین ادامه داد، تا زمانی که ما در مورد نحوه مدیریت مهاجران غیرقانونی در چارچوب مشترکی اقدام نکنیم، مخالفان و قاچاقچیان انسان از تفاوت رویکردها در اتحادیه اروپا سوء استفاده خواهند کرد.
او ضمن دفاع از پیمان تازه پیشنهادی در مورد مهاجرت و پناهندگی اعلام کرد که این پیمان هر آنچه را که کشورها برای مدیریت مشترک شرایط مختلف بحران مهاجرت نیاز می دارند، پیش‌بینی کرده است. فون درلاین پیشرفت حاصل از بررسی این پیمان را در کشورهای عضو بسیار کُند عنوان کرد.

اتحادیه اروپا توان دفاعی خود را تقویت می‌کند

رییس کمیسیون اروپا با اشاره به اینکه این که نظم تازه بین‌المللی با رقابت شدیدتر برخی کشورها در حال شکل‌گیری است، گفت: «ما به ارزیابی مشترک تهدیداتی که با آن روبرو می باشیم و نیز اتخاذ رویکرد مشترک برای مقابله با آنها نیاز داریم.»
بر همین اساس او با تاکید بر لزوم ایجاد اتحادیه دفاعی اروپا اعلام کرد که اجلاس دفاعی اروپا در سال ۲۰۲۲ از سوی ریاست جمهوری فرانسه برگزار خواهد شد.
فون درلاین بر لزوم تقویت همکاری اطلاعاتی اعضای اتحادیه تاکید کرد و آن را مساله‌ای «حیاتی» توصیف کرد. او ضمن این که خواستار کاهش وابستگی کشورهای اتحادیه اروپا به تجهیزات نظامی تولیدی در خارج از مرزهای این اتحادیه شد، از کشورهای عضو خواست تا در زمینه دفاع سایبری منابع خود را «یکپارچه» کنند.
رییس کمیسیون اروپا گفت: «زمان آن فرا رسیده است که اروپا برای دفاع از خود در برابر حملات سایبری، جایی که ناتو و سازمان ملل حضور ندارند، اقدام کند و بحرانهای رخ داده در این حوزه را به موقع مدیریت کند.»

اتحادیه اروپا کمک‌های بشردوستانه خود را به افغانستان ۱۰۰ میلیون یورو افزایش می‌دهد

رییس کمیسیون اروپا ضمن هشدار نسبت به وقوع خطر قحطی و فاجعه انسانی در افغانستان تاکید کرد که اتحادیه اروپا همچنان در کنار مردم افغانستان خواهد بود.
فون در لاین اعلام کرد که اتحادیه اروپا کمک‌های بشردوستانه خود را به افغانستان ۱۰۰ میلیون یورو افزایش می‌دهد و این کمک مازاد بر بسته بشردوستانه ۲۰۰ میلیون یورویی است که پیشتر اعلام شده بود.

اتحادیه اروپا سالانه ۲۵ میلیارد یورو کمک زیست محیطی به کشورهای در حال توسعه اعطا می‌کند

رییس کمیسیون اروپا با یادآوری این که اتحادیه اروپا آماده انجام هرگونه اقدامی در زمینه مقابله با تخریب محیط زیست جهان است توضیح داد که اتحادیه اروپا سالانه ۲۵ میلیارد دلار در زمینه مقابله با بحران زیست محیطی به کشورهای در حال توسعه کمک می‌کند و تا سال ۲۰۲۷ نیز ۴ میلیارد یوروی دیگر به این کمک اضافه کرده خواهد شد.
او فاش کرد که اتحادیه اروپا بودجه خارجی خود را در حوزه تنوع زیستی، به ویژه در مورد آسیب‌پذیرترین کشورها، ۲ برابر خواهد کرد.
او ضمن استقبال از برنامه‌های ژاپن و ایالات متحده برای رسیدن به هدف توقف تولید گازهای گلخانه‌ای تا سال ۲۰۵۰ از این کشورها خواست تا برای تحقق این هدف، برنامه مشخص و عملیاتی خود را در نشست آب و هوایی گلاسکو که از اواخر اکتبر آینده شروع می‌شود، ارائه کنند.
رییس کمیسیون اروپا از چین خواست تا در اجرای برنامه‌ توقف استفاده از سوخت‌های فسیلی قاطعیت بیشتری به خرج دهد.

اتحادیه اروپا باید رهبر جهان در زمینه تولید نیمه‌رساناها شود

رییس کمیسیون اتحادیه اروپا با تاکید بر این که حوزه دیجیتال مساله اصلی ما در آینده است و اعلام کرد که کمیسیون به زودی قانون تازه تراشه‌ها را ارائه می دهد. او اظهار داشت که همه‌گیری کرونا منجر به کمبود جهانی نیمه‌رساناها شده است و این رخداد نقص ما را بیش از پیش نمایان کرد؛ چنان که ۸۰ درصد نیمه‌رساناها در کشورهای آسیایی تولید می‌شود و سهم اتحادیه اروپا تنها ۶ درصد است.
فون درلاین اظهار داشت که این حوزه بدل به مساله حاکمیتی در بخش فناوری شده و به همین دلیل ما باید تمام توان خود را برای بهبود جایگاهمان در این حوزه به کار گیریم.

برنامه تازه برای پیشگیری از تبدیل اپیدمی به همه‌گیری جهانی

اورزولا فون درلاین، رییس کمیسیون اروپا اعلام کرد که «من ۱ ماموریت تازه سلامت، آمادگی و تاب‌آوری را برای کل اتحادیه اروپا پیشنهاد می‌کنم و باید این برنامه تا سال ۲۰۲۷ با بودجه ۵۰ میلیارد یورویی حمایت شود.»
وی تاکید کرد که «هدف اصلی این ماموریت این است که اطمینان حاصل شود که هیچ ویروسی هرگز در ۱ اپیدمی محلی دوباره به همه‌گیری جهانی تبدیل نشود.»
وی اضافه کرد: «هیچ بازگشت سرمایه‌ای بهتر از این وجود ندارد.»

۷۰۰ میلیون دُز واکسن به ۱۳۰ کشور جهان تحویل دادیم

رییس کمیسیون اروپا اعلام کرد که تا کنون بیش از ۷۰۰ میلیون دُز واکسن کووید-۱۹ در ۲۷ کشور عضو توزیع شده است و اتحادیه اروپا ۷۰۰ میلیون دُز دیگر را به بیش از ۱۳۰ کشور در سراسر جهان تحویل داده است. فون‌ درلاین اعلام کرد که اتحادیه اروپا تا پایان سال ۲۰۲۱ حدود ۲۵۰ میلیون دُز و تا اواسط سال ۲۰۲۲ نیز ۲۰۰ میلیون دُز دیگر به کشورهای کم درآمد تحویل می‌دهد.
فون درلاین از سرمایه‌گذاری اتحادیه اروپا برای ایجاد ظرفیت تولید ۱ میلیارد دُز واکسن کرونا با فناوری ام‌آران‌ای در آفریقا خبر داد.

اروپا در زمینه واکسیناسیون در جهان پیشرو است

رییس کمیسیون اروپا گفت: «امروز اروپا در زمینه واکسیناسیون در جهان پیشرو است. بیش از ۷۰ درصد از جمعیت بزرگسال اروپا کاملا واکسینه شده‌اند. ما تنها کسانی می باشیم که نیمی از تولید خود را صادر کرده‌ایم.»

ناتو و اتحادیه اروپا اعلامیه مشترک همکاری ارائه کنند

اورزولا فون درلاین، رییس کمیسیون اروپا در سخنانی در پارلمان اروپا گفت: باید در مشارکت مشترک خود سرمایه‌گذاری نماییم و از قدرت منحصر به فرد هر طرف استفاده به عمل آوریم. و به همین دلیل است که ما با ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو بر روی اعلامیه مشترک تازه اتحادیه اروپا و ناتو که قرار است قبل از پایان سال ارائه شود، همکاری می‌کنیم.

دبیرکل ناتو به تازگی در مصاحبه با روز نامه (newspaper) نیویورک تایمز از ایده ۱ ارتش اروپایی انتقاد کرده و اعلام کرد تشکیل "ساختارهای موازی" می‌تواند وحدت درون ائتلاف را از بین ببرد و اتحاد نظامی را تضعیف کند.

با این حال جوزپ بورل، نماینده ارشد اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاست امنیتی در مخالفت با این اظهارات به روز نامه (newspaper) لوموند اعلام کرد که خودمختاری استراتژیک این بلوک به معنای جایگزین برای ناتو نیست.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=830034
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : اقتصادی
افزایش قیمت کالاهای اساسی؛ رکوردشکنی برنج، گوشت و شکر
۱۴۰۰/۰۷/۰۵-۰۰:۱۶

جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می‌دهد که قیمت انواع برنج داخلی در مرداد ماه بیش از ۴۳ درصد افزایش یافته است. به گزارش صبحانه، جدیدترین آمار منتشر شده از سوی...

ارسال توسط : صبحانه آنلاین
تولید بیش از ۲.۶ میلیون دستگاه لوازم‌خانگی بزرگ
۱۴۰۰/۰۷/۰۵-۰۰:۱۶

بررسی آمارهای رسمی منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۲‌میلیون و ۶۱۰ هزار دستگاه لوازم‌خانگی بزرگ شامل انواع تلویزیون، یخچال و فریزر، ماشین لباس‌شویی و کولر آبی است. به گزارش صبحانه،...

ارسال توسط : صبحانه آنلاین
قیمت انواع کوله پشتی در بازار + جدول
۱۴۰۰/۰۷/۰۵-۰۰:۰۸

۰۰:۰۲ - ۰۵ مهر ۱۴۰۰ ۷۹۰۷۸۳۹...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
ایران محور دیدار رابرت مالی با وزیر خارجه عراق
۱۴۰۰/۰۷/۰۵-۰۰:۰۰

. رابرت مالی فرستاده ویژه آمریکا در امور ایران (IRAN) شامگاه امروز یکشنبه با فؤاد حسین وزیر خارجه عراق دیدار کرد.. . پایگاه خبری بغداد الیوم گزارش داد، این دیدار در محل اقامت وزیر خارجه عراق در...

ارسال توسط : دنیای اقتصاد
تصویری از محل تدفین علامه حسن زاده آملی
۱۴۰۰/۰۷/۰۵-۰۰:۰۰

. . . . . . . . سایت خوان روز نامه (newspaper) دنیای اقتصاد. . . . . . تاریخ انتشار :...

ارسال توسط : دنیای اقتصاد