به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،این روز‌ها به لطف کرونا ماسک‌ها باعث شده‌اند شهروندان و مسافران هم از کرونا و هم از گرد و غبار ناشی از ذرات ماسه معلق در هوای ساداتشهر رامسر...

کد خبر: 843195
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۸/۰۶-۲۲:۱۳
بازدید: 36
ماسه به جای کرونا در ساداتشهر رامسر جان انسان‌ها را تهدید می‌کند!

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ،این روز‌ها به لطف کرونا ماسک‌ها باعث شده‌اند شهروندان و مسافران هم از کرونا و هم از گرد و غبار ناشی از ذرات ماسه معلق در هوای ساداتشهر رامسر مازندران اندکی مصون بمانند.

اما در این منطقه و البته دیگر مناطق رامسر کارگاه‌های ماسه‌ای که سودش به جیب برخی از افراد و دودش به چشم ملت می‌رود، بسیار دیده می‌شود.

اینجا «منطقه ۱۵ خرداد ساداتشهر رامسر جنب لوله گاز» است و این یکی از کارگاه‌های شن و ماسه‌ای است که ظاهراً هیچ قدرتی چنانکه گفته می‌شود توان تعطیلی یا مهار آن را ندارد.

کافی در این منطقه تازه جدا شده از رامسر اندکی قدم بزنید تا واقعیتی بنام آلاینده‌های ناشی از ماسه که هم مشام را پر میکند و هم سروصدای ناشی از ماشین‌های مشغول تهیه و توزیع ماسهبه همراه دارد که سلامتی، آسایش و آرامشی را که شمال کشور و به ویژه رامسر را به مخاطره می‌اندازد.

ساداتشهر رامسر قربانی عده‌ای سودجو شده است که در آن عده‌ای بدون هیچ ترسی مشغول فعالیت و مال اندوزی می باشند.

از ساکنین می‌پرسی واقعا چرا اعتراض نمی‌کنید و به مراجع قانونی داد نمی‌برید؟ جواب روشن است عدم پاسخگویی از یکسو و تهدید از ناحیه صاحب یا صاحبان کارگاه ماسه از سوی دیگر، به بیان دیگر اهالی می‌گویند حاصل دوندگی نه رسیدن به مقصود و مقصد که پاره شدن کفش‌هاست!

 صاحبان کارگاه اینجا نه تعطیل و نه غیر تعطیل نمی‌شناسند.

اگر در این خصوص و البته در موارد مشابه سخن از فساد نباشد در خوشبینانه‌ترین حالت سخن از اهمال مسئولان از یکسو و البته موثر و نافذ نبودن قانون ازسوی دیگر است.

این روایت مردم از این بحران زیست محیطی است که بر سر ایشان آوار شده و در دم دستی‌ترین پیامد آنان را دست به جارو و آب کرده تا روزانه و بلکه ساعت به ساعت غبار از محیط زندگیشان برگیرند!

مقام پاسخگو واقعاً کیست؟ محیط زیست؟ شهرداری؟ شورای شهر؟ قوه قضاییه؟ و یا... هیچ کس نمی‌داند، چون ظاهراً راه‌های مختلف را پیموده و ناامید از اثرگذاری تسلیم تقدیر شده اند!

حالا با روی کارآمدن دولت تازه که به فساد ستیزی شهره است و با قرار گرفتن شخصیتی با برند مبارزه (fight) با قانون‌گریزی اهالی مازندران در ۱ قالب کلی و مردم منطقه ۱۵ خرداد ساداتشهر امیدوارند تا به لطف اجرا و اعمال قانون بوسیله ۲ دستگاه و روسای بزرگوار آن لطافت هوای شمال را مجدداً روانه ریه‌های خویش ببینند و میهمان نوازیشان برای مردم سرتاسر کشور را کاملتر از هر زمان عرضه می دارند.

انتهای پیام/ف

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
برچسب ها:
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=843195
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : استان ها
گرانی یقه بازار پوشاک را ول نمی کند/گیاهی از سرزمین‌های دور/وعده بی سرانجام واریزی!
۱۴۰۰/۰۸/۰۶-۱۸:۱۶

۱۸:۰۰ - ۰۶ آبان ۱۴۰۰ ۷۹۴۵۱۳۹...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
از آقازادگی تا دامادزادگی/ ۳ قلمرو جدانشدنی/ داستان سوختن سوخت!
۱۴۰۰/۰۸/۰۶-۰۸:۵۲

۰۸:۱۹ - ۰۶ آبان ۱۴۰۰ ۷۹۴۳۶۵۴...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
سه قلمرو جدانشدنی/از آقازادگی تا دامادزادگی/داستان سوختن سوخت!
۱۴۰۰/۰۸/۰۶-۰۸:۲۸

۰۸:۱۹ - ۰۶ آبان ۱۴۰۰ ۷۹۴۳۶۵۴...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
کودکان کار، شاغلان کوچک، اما بدون دستمزد/ تلخی گرانی زیر زبان قنادان و شیرینی فروشان/ بی برنامگی‌هایی که خشکسالی‌ها را بیشتر کرد
۱۴۰۰/۰۸/۰۵-۱۸:۱۲

۱۸:۰۲ - ۰۵ آبان ۱۴۰۰ ۷۹۴۴۵۱۲...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
شوشتر، یزد و ماسوله «شهر کامل» ایران (IRAN) لقب گرفتند
۱۴۰۰/۰۸/۰۵-۱۲:۵۶

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، «شهر کامل» ۱ برند با اهمیت بسیار بالا است که وقتی شهری این عنوان را به دست می‌آورد در بُعد ملی و جهانی در جامعه تخصصی معماری و شهرسازی معرفی می‌شود و...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان