به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت حماسه شهدای ۱۶ مهر سال ۶۶ و روز نیروی دریایی سپاه برگزار شد ، دریادار تنگسیری اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران...

کد خبر: 864409
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۸/۰۶-۲۲:۱۰
بازدید: 24
آمریکایی ها تا کنون در خلیج فارس ۶ سیلی محکم از ما خورده اند/ همواره در مقابل ظالم ایستاده ایم

به گزارش  گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان ، در مراسمی که به مناسبت گرامیداشت حماسه شهدای ۱۶ مهر سال ۶۶ و روز نیروی دریایی سپاه برگزار شد ، دریادار تنگسیری اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران (IRAN) کشوری است که بعد از ۴۳ سال محاصره اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه محکم ایستاده است. ما کشوری می باشیم که وزارت جنگ را به وزارت دفاع تبدیل کردیم.

دریادار تنگسیری فرمانده نیروی دریایی سپاه ضمن برشمردن برخی از رویارویی‌های انقلاب اسلامی مقابل استکبار جهانی گفت: نیروی دریایی سپاه در خلیج فارس ۶ عملیات موفق در مقابل آمریکای متجاوز انجام داده که در این عملیات‌ها، هیمنه قدرت پوشالی آمریکا در خلیج فارس شکسته شده است، چون راه ما راه حق بود و به خدا توکل کردیم، پیروز شدیم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه اضافه کرد: ما هیچگاه در خلیج فارس شروع کننده جنگ نبودیم. با اینکه آمریکایی‌ها نفتکش‌ها، سکو‌ها و پایانه‌های نفتی ما را هدف قرار می‌دادند ما خویشتن داری کردیم، بعد از این تمام خسارتی که آن‌ها به ما وارد کردند، ما وارد جنگ ۱ و نیم ساله با آمریکایی‌ها شدیم و ۶ سیلی محکم و عبرت آموز به آن‌ها زدیم.

سردار تنگسیری گفت: شهید مهدوی و همرزمانش در ۱ حماسه بزرگ، مستقیم و نابرابر هیمنه قدرت پوشالی آمریکای جنایتکار را خُرد کردند و نقطه عطفی را در تاریخ مبارزات ملت ایران (IRAN) در مقابل استکبار جهانی رقم زدند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه راهبرد امنیت، صلح، صفا و آرامش در خلیج فارس گفت: ما هیچ ناامنی و درگیری را در این منطقه راهبردی برنمی تابیم، خلیج فارس خانه ما و کشور‌های همسایه ماست. آمریکایی‌ها در خلیج فارس جایی ندارند. زیرا هرجایی که حضور یافتند نامنی را با خود آوردند.

دریادار تنگسیری تصریح کرد:حضور نامشروع رژیم جعلی اشغالگر قدس، امنیت این منطقه راهبردی را مختل می‌کند و هزینه سنگینی را بر این منطقه تحمیل خواهد کرد. زیبنده کشور‌های مسلمان منطقه نیست که یکی از جنایتکارترین رژیم که قبله اول مسلمین را اشغال کرده است در این منطقه حساس حضور پیدا کند. این منطقه مسلمان نشین است و حضور رژیم صهیونیستی کودک کش در مرز‌های کشورمان را در مرز‌های کشورمان تحمل نمی‌کنیم.

سردار تنگسیری گفت: پیام خون شهید مهدوی و همرزمانش برقراری صلح، ثبات و امنیت در خلیج فارس است ما همواره در دفاع از مظلوم و در مقابل ظالم ایستاده ایم.

فرمانده نیروی دریایی سپاه اضافه کرد: امروز نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به عنوان ۱ قدرت واحده در مقابل هر متجاوزی که بخواهد دست درازی به منافع نظام اسلامی کند، با صلابت خواهند ایستاد و دست متجاوز را قطع و پایش را می‌شکنند و چشمش را کور کنند.

او در ادامه گفت:در ۴۳ سال عمر انقلاب اسلامی نه به کشوری تجاوز کردیم و نه اجازه تجاوز داده ایم. ما کشوری اسلامی می باشیم و اسلام یعنی صلح، صفا، دوستی و برادری و ما از اول انقلاب تا کنون بر این اصل پایبند بوده ایم. هیچ گاه از مرگ نمی‌ترسیم و مرگ در راه خدا و دفاع از اسلام را شرف خود می‌دانیم و جان بر کف از منافع جمهوری اسلامی دفاع خواهیم کرد.

دریادار تنگسیری با اشاره به اینکه توانمندی‌های نیروی دریایی سپاه در حوزه‌های رزمی و تاکتیکی گفت: ما ملتی مظلوم، اما مقتدر می باشیم. روی پای خود ایستادیم و تحریم‌های ظالمانه را تحمل کردیم و امروز افتخار می‌کنیم و تمام تجهیزاتمان مورد نیاز دفاعی کشورمان را خودمان میسازیم.

انتهای پیام/ب

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=864409
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : استان ها
گرانی یقه بازار پوشاک را ول نمی کند/گیاهی از سرزمین‌های دور/وعده بی سرانجام واریزی!
۱۴۰۰/۰۸/۰۶-۱۸:۱۶

۱۸:۰۰ - ۰۶ آبان ۱۴۰۰ ۷۹۴۵۱۳۹...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
از آقازادگی تا دامادزادگی/ ۳ قلمرو جدانشدنی/ داستان سوختن سوخت!
۱۴۰۰/۰۸/۰۶-۰۸:۵۲

۰۸:۱۹ - ۰۶ آبان ۱۴۰۰ ۷۹۴۳۶۵۴...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
سه قلمرو جدانشدنی/از آقازادگی تا دامادزادگی/داستان سوختن سوخت!
۱۴۰۰/۰۸/۰۶-۰۸:۲۸

۰۸:۱۹ - ۰۶ آبان ۱۴۰۰ ۷۹۴۳۶۵۴...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
کودکان کار، شاغلان کوچک، اما بدون دستمزد/ تلخی گرانی زیر زبان قنادان و شیرینی فروشان/ بی برنامگی‌هایی که خشکسالی‌ها را بیشتر کرد
۱۴۰۰/۰۸/۰۵-۱۸:۱۲

۱۸:۰۲ - ۰۵ آبان ۱۴۰۰ ۷۹۴۴۵۱۲...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
شوشتر، یزد و ماسوله «شهر کامل» ایران (IRAN) لقب گرفتند
۱۴۰۰/۰۸/۰۵-۱۲:۵۶

به گزارش گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان، «شهر کامل» ۱ برند با اهمیت بسیار بالا است که وقتی شهری این عنوان را به دست می‌آورد در بُعد ملی و جهانی در جامعه تخصصی معماری و شهرسازی معرفی می‌شود و...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان