به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، آمار ظرفیت، تعداد پذیرفته شده و درصد خالی مانده پذیرش  آزمون کاردانی و کارشناسی ناپیوسته سال ۹۸ تا ۱۴۰۰ دانشگاه علمی کاربردی...

کد خبر: 866731
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۸/۰۶-۲۱:۳۰
بازدید: 17
اعلام پذیرش تعداد پذیرفته شدگان و درصد خالی مانده صندلی در آزمون کاردانی و کارشناسی ناپیوسته

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاهی گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، آمار ظرفیت، تعداد پذیرفته شده و درصد خالی مانده پذیرش  آزمون کاردانی و کارشناسی ناپیوسته سال ۹۸ تا ۱۴۰۰ دانشگاه علمی کاربردی اعلام شد.

بر همین اساس برای کاردانی‌ها تعداد پذیرفته شدگان دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۸ تعداد ۴۶۰۸۱ دانشجو و درصد خالی مانده ۱۸۱۹۴۵ و ظرفیت ۲۲۸۰۲۶ نفر بوده که از این میان درصد خالی صندلی‌ها در این دانشگاه ۷۲.۷۹ نفر بوده است.

در سال گذشته هم تعداد پذیرفته شدگان آزمون کاردانی دانشگاه علمی کاربردی تعداد ۶۱۸۴۶ دانشجو و درصد خالی مانده ۱۵۲۷۹۸ و ظرفیت ۲۱۴۶۴۴ نفر بوده که از این میان درصد خالی صندلی‌ها در این دانشگاه ۷۱.۱۹ نفر بوده است.

در سال جاری هم تعداد پذیرفته شدگان آزمون کاردانی دانشگاه علمی کاربردی تعداد ۶۰۹۷۳ دانشجو و درصد خالی مانده ۱۵۱۳۶۱ و ظرفیت نفر بوده که از این میان درصد خالی صندلی‌ها ۷۱.۲۸ نفر در این دانشگاه بوده است.

اما تعداد پذیرفته شدگان دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۸ تعداد ۴۲۸۲۱ دانشجو و درصد خالی مانده ۱۱۵۳۰۲ و ظرفیت ۱۵۸۱۲۳ نفر بوده که از این میان درصد خالی صندلی‌ها ۷۲۰۹۲ نفر در این دانشگاه بوده است.

تعداد پذیرفته شدگان دانشگاه علمی کاربردی در سال ۹۹ تعداد ۴۴۴۱۱ دانشجو و درصد خالی مانده ۹۱۲۸۵ و ظرفیت ۱۳۵۶۹۶ نفر بوده که از این میان درصد خالی صندلی‌ها ۶۷.۲۷ نفر در این دانشگاه بوده است.

در سال جاری تعداد پذیرفته شدگان دانشگاه علمی کاربردی تعداد ۴۴۲۱۸ دانشجو و درصد خالی مانده ۹۵۲۴۱ و ظرفیت ۱۳۹۴۵۹ نفر بوده که از این میان درصد خالی صندلی‌ها ۶۸.۲۹ نفر در این دانشگاه بوده است.

دانشگاه‌های نوبت دوم

در دانشگاه‌های نوبت دوم یا شبانه در سال ۹۸ آمار ظرفیت دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجویان ۳۰۲۶۶، ظرفیت ۸۲۶۹ و درصد خالی مانده دانشگاه‌ها ۲۱۹۹۷ و درصد خالی ۷۲.۶۸ بوده است.

در سال ۹۹ آمار ظرفیت دانشگاه‌های نوبت دوم برای پذیرش دانشجویان ۲۹۳۸، ظرفیت ۱۷۲۹۸ و درصد خالی مانده دانشگاه‌ها ۱۴۳۶۰ و درصد خالی ۸۳.۲ بوده است.

در سال ۱۴۰۰ آمار ظرفیت دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجویان ۱۸۷۷۷، ظرفیت ۴۸۱۶ و درصد خالی مانده دانشگاه‌ها ۱۳۹۶۱ و ۷۴.۳۵ درصد خالی بوده است.

دانشگاه‌های غیر انتفاعی

در دانشگاه‌های غیر انتفاعی در سال ۹۸ آمار ظرفیت دانشگاه‌ها برای پذیرش دانشجویان ۱۶۹۷۸، ظرفیت ۱۷۱۷۴۰ و درصد خالی مانده دانشگاه‌ها ۱۵۴۷۶۲ و ۹۰.۱۱ درصد خالی بوده است.

آمار ظرفیت دانشگاه‌های غیر انتفاعی در سال ۹۹ برای پذیرش دانشجویان ۶۹۹۱، ظرفیت ۱۵۹۷۴۶ و درصد خالی مانده دانشگاه‌ها ۱۵۲۷۵۵ و ۹۵.۶۲ درصد خالی بوده است.

آمار ظرفیت دانشگاه‌های غیر انتفاعی در سال ۱۴۰۰ برای پذیرش دانشجویان ۱۱۲۱۶، ظرفیت ۱۴۴۷۲۵ و درصد خالی مانده دانشگاه‌ها ۱۳۳۵۰۹ و درصد خالی ۹۲.۲۵ بوده است.

دانشگاه‌های مجازی دولتی

آمار ظرفیت دانشگاه‌ها در مجازی دولتی در سال ۹۸ برای پذیرش دانشجویان ۳۲، ظرفیت ۱۲۰ و درصد خالی مانده دانشگاه‌ها ۸۸ و درصد خالی ۷۳.۳۳ بوده است.

آمار ظرفیت دانشگاه‌ها در مجازی دولتی در سال ۹۹ برای پذیرش دانشجویان ۲۰، ظرفیت ۱۲۰ و درصد خالی مانده دانشگاه‌ها ۱۰۰ و درصد خالی ۸۳.۳۳ بوده است.

آمار ظرفیت دانشگاه‌ها در مجازی دولتی در سال ۱۴۰۰ برای پذیرش دانشجویان ۵۸، ظرفیت ۱۲۰ و درصد خالی مانده دانشگاه‌ها ۶۲ و درصد خالی ۵۱.۶۷ بوده است.

انتهای پیام/ 

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=866731
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : علمی پزشکی
خواص گل گاوزبان
۱۴۰۰/۰۸/۰۶-۲۱:۲۰

گل گاوزبان گیاهی دارویی بوده که به دلیل داشتن خواص سلامتی از گذشته مورد توجه بوده است. این گیاه به خصوص غنی از اسید گاما لینولئیک (GLA) بوده که ۱ اسید چرب امگا ۶ است و نشان داده شد که التهاب را...

ارسال توسط : آفتاب
اهمیت ۸۰ درصدی واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه‌ها در پیشگیری از شیوع کرونا
۱۴۰۰/۰۸/۰۶-۲۱:۱۶

۲۰:۵۸ - ۰۶ آبان ۱۴۰۰ ۷۹۴۶۰۱۳...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
درمان فشار خون با مصرف کدو سبز
۱۴۰۰/۰۸/۰۶-۲۱:۱۶

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان، کدو سبز یکی از انواع سبزیجات است که خواص بیشماری دارد و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود، برای جلوگیری از بروز چین و چروک و پیری...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
داروی ایرانی«آناکینرا» در پروتکل درمانی کرونا قرار گرفت 
۱۴۰۰/۰۸/۰۶-۲۱:۰۸

به گزارش مهر، امیرحسین کاراگاه مدیر (manager) شرکت دانش بنیان در حوزه دارویی در مراسم رونمایی از داروی آناکینرا گفت: این دارو اولین داروی بیوتم است که کلیه مراحل تحقیق، توسعه و تایید و تولید آن در...

ارسال توسط : الف
حمایت دانشگاه فنی و حرفه ای از دانشجویان کم برخوردار
۱۴۰۰/۰۸/۰۶-۲۰:۵۶

۲۰:۴۳ - ۰۶ آبان ۱۴۰۰ ۷۹۴۶۰۰۴...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان