به گزارش اقتصادآنلاین ؛ درمان سنتی شامل آنتی‌بیوتیک است. برخی از اقدامات ممکن است به این شرایط کمک کنند، از جمله نوشیدن آب بیشتر برای دفع باکتری‌ها، یا نوشیدن آب قره قاط برای دفع عفونت.. .  روغن...

کد خبر: 867861
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۸/۰۳-۲۱:۲۰
ارسال توسط :
بازدید: 10
آیا می‌توان از روغن نارگیل برای درمان عفونت ادراری استفاده کرد؟

به گزارش اقتصادآنلاین ؛ درمان سنتی شامل آنتی‌بیوتیک است. برخی از اقدامات ممکن است به این شرایط کمک کنند، از جمله نوشیدن آب بیشتر برای دفع باکتری‌ها، یا نوشیدن آب قره قاط برای دفع عفونت.

 روغن نارگیل یکی دیگر از داروهای جایگزین احتمالی است. گفته می‌شود حاوی اسید‌های چرب ضدمیکروبی است که می‌تواند به مبارزه (fight) با عفونت کمک کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی عملکرد، نحوه استفاده و عوارض جانبی احتمالی، به خواندن مطالب ادامه دهید.

روغن-نارگیل

آنچه تحقیقات می‌گویند:

هیچ تحقیق خاصی در مورداستفاده از روغن نارگیل برای درمان عفونت ادراری وجود ندارد. بااین‌وجود، اطلاعات در مورد روغن نارگیل، به‌ویژه روغن نارگیل بکر (VCO) و خواص ضدمیکروبی آن در حال افزایش می باشند.

 در ۱ مطالعه در سال 2013، روغن نارگیل برای مبارزه (fight) با اسهال مقاوم به آنتی‌بیوتیک کلوستریدیوم دیفیسیل نشان‌داده‌شده است. درحالی‌که روغن نارگیل ساده خیلی مانع رشد این باکتری‌ها نمی‌شد، وقتی سلول‌ها در معرض ۰٫۱۵ تا ۱٫۲ درصد روغن نارگیل لیپولیزه قرار گرفتند، رشد آن‌ها کند شد. گرچه این روغن نارگیل معمول شما نیست.

 روغن نارگیل مورداستفاده در این مطالعه شکسته شد تا اسید‌های چرب در دسترس بدن قرار گیرند، این فرم روغن نارگیل در فروشگاه‌ها موجود نیست.

همچنین شواهدی وجود دارد که نشان می‌دهد روغن نارگیل ممکن است در برابر عفونت‌های مخمری و سایر عفونت‌های قارچی مؤثر باشد. در تحقیقی که در سال ۲۰۰۹ روی زنان نیجریه‌ای انجام شد، نشان داده شد که روغن نارگیل علیه کاندیدا - به‌ویژه کاندیدا مقاوم در برابر دارو - فعال است.

 این مقاله از آن زمان در مطالعات متمرکز بر استفاده بالقوه از روغن نارگیل در نوزادان نارس و مبارزه (fight) با انواع خاصی از استرپتکت، از جمله سایر کاربرد‌های دارویی، ذکر شده است. هنوز هم، بیشتر مواردی که در مورداستفاده از روغن نارگیل برای بهبود عفونت ادراری به‌صورت آنلاین پیدا خواهید کرد، بر این موضوع حکایت می دارند.

قبل از اینکه این روش به‌عنوان ۱ درمان آزمایش شده و واقعی مورد تحسین قرار گیرد، تحقیقات بیشتری لازم است.

آیا روش ترجیحی وجود دارد؟

هیچ تحقیقی در مورداستفاده از روغن نارگیل برای عفونت ادراری وجود ندارد، بنابراین روش درمانی استاندارد یا ترجیحی وجود ندارد. گزارش‌ها نشان می‌دهند که می‌توان از چندین روش استفاده کرد. به‌عنوان‌مثال، می‌توانید روغن را به‌صورت موضعی به منطقه آسیب‌دیده بمالید یا روغن نارگیل خالص را ببلعید. می‌توانید آب نارگیل بنوشید، اگرچه ممکن است غلظت اسید‌های چرب آن‌قدر زیاد نباشد.

نحوه استفاده:

اگر مشکوک به عفونت ادراری هستید، بهتر است قبل از آزمایش روش‌های درمانی جایگزین، بوسیله پزشک معاینه شوید. بدون مراقبت‌های پزشکی، عفونت ممکن است منجر به عفونت‌های مکرر یا آسیب کلیه شود.

اگر قبلاً با UTI برخورد کرده‌اید و عفونت شما خفیف به دید می‌رسد - یا می‌خواهید از عفونت جلوگیری نمایید - ممکن است روغن نارگیل مفید باشد.

روغن نارگیل موضعی:

روغن نارگیل ممکن است برای اهداف درمانی مستقیماً روی پوست قرار گیرد. این ماده برای هر چیزی از خشکی پوست و پسوریازیس گرفته تا عفونت‌های پوستی استفاده می‌شود. هنگام استفاده از آن برای عفونت ادراری، می‌توانید آن را آزادانه در ناحیه خارجی تناسلی اعمال کنید.

 البته مراقب باشید: روغن نارگیل نباید به داخل مجرای واژن وارد شود.

مطالعات قدیمی نشان داده است که روغن نارگیل ممکن است ویروس‌هایی مانند HIV و تب‌خال را تنها در عرض ۱ دقیقه پس از استفاده مستقیم از بین ببرد. ازآنجاکه ۱ عفونت ادراری در مثانه وجود دارد، استفاده موضعی از این روغن لزوماً عفونت را متوقف نمی‌کند. در عوض، به علایم خارجی مانند سوزش کمک می‌کند.

افرادی که به نارگیل حساسیت می دارند نباید این روش را امتحان کنند. اگر نمی‌دانید آلرژی دارید یا نه، ۱ تست پچ روی پوست خود امتحان کنید.

روغن نارگیل خوراکی:

هیچ تحقیق خاصی در مورد روغن نارگیل و عفونت ادراری وجود ندارد، بنابراین دوز‌های توصیه شده بوسیله پزشک را برای این روش درمانی پیدا نخواهید کرد. همان‌طور که گفته شد، مصرف روغن نارگیل نسبتاً بی‌خطر است.

 برخی از افراد پیشنهاد کنند اگر علایم بیماری را تجربه می‌کنید هر روز ۲ تا ۳ قاشق غذاخوری روغن نارگیل مصرف کنید. ممکن است بهتر باشد که دوز مصرفی را گسترش دهید، بنابراین می‌توانید ۱ قاشق غذاخوری صبح، یکی بعدازظهر و ۱ وعده عصر بخورید. می‌توانید روغن را با ۱ قاشق بخورید یا آن را به‌صورت ۱ نوشیدنی ذوب کنید.

 روغن نارگیل روغنی است که اغلب در آشپزی استفاده می‌شود. این روغن از ۹۲ درصد چربی اشباع تشکیل شده است و هر قاشق غذاخوری حاوی حدود ۱۱ گرم چربی اشباع است. انجمن قلب آمریکا توصیه می‌کند هر روز چربی اشباع شده را تنها به ۱۳ گرم محدود کنید، بنابراین ممکن است بخواهید آن را کم‌مصرف کنید. اگر به نارگیل حساسیت دارید، روغن نارگیل را مصرف نکنید.

نوشیدن آب نارگیل:

آب نارگیل همان روغن نارگیل نیست، اما از همان منبع است و دارای خواص ضدمیکروبی است. آن‌ها فقط، خوب، سیراب شده‌اند. آب نارگیل مایعی است که درون ۱ نارگیل نارس است. مردم در مناطق مختلف جهان مانند آسیا از آب نارگیل برای مقابله با عفونت‌های دستگاه ادراری استفاده کنند.

در اینجا ایده ما این است که آب نارگیل با دفع ادرار بیشتر، به بدن شما در دفع باکتری‌ها کمک می‌کند. مقدار نوشیدنی واقعاً به خود شما بستگی دارد، اگرچه گفته‌ها بین ۱۲ تا ۱۶ اونس روزانه است، مگر اینکه شرایطی داشته باشید که منجر به تجمع پتاسیم شود. اگرچه خطر کمی در مورد نوشیدن آب نارگیل وجود دارد، اما اگر دائماً در حال تماشای وزن خود هستید، ممکن است بهترین نوشیدنی برای مصرف نباشد.

یک فنجان آب نارگیل حدود ۴۶ کالری دارد. برخی افراد معتقدند که آب کرنبری شیرین نشده ممکن است در مقایسه با آب نارگیل کاربرد بهتری در مبارزه (fight) با عفونت ادراری داشته باشد، خصوصاً وقتی باکتری درگیر، باکتری E. coli باشد.

عوارض جانبی و خطرات احتمالی:

استفاده از روغن نارگیل به‌صورت موضعی یا بلعیدن روغن هیچ خطری ندارد. اما اگر به نارگیل حساسیت دارید، نباید از روغن نارگیل استفاده نمایید یا آب نارگیل بنوشید. پزشک شما می‌تواند انواع روش‌های درمانی دیگر از جمله آنتی‌بیوتیک را برای تسکین علایم شما پیشنهاد دهد. آب نارگیل سرشار از پتاسیم است.

 یک فنجان حاوی حدود ۱۷ درصد از مقدار توصیه شده روزانه است. نوشیدن بیش از حد ممکن است منجر به تجمع پتاسیم در خون شود (هیپرکالمی). در نتیجه، افراد مسن و افرادی که بیماری‌های خاصی مانند بیماری قلبی یا کلیوی می دارند، ممکن است بخواهند قبل از نوشیدن آب نارگیل با پزشکان خود صحبت کنند.

چه موقع به دکتر خود مراجعه کنید:

UTI مسئول حدود 10 میلیون ویزیت پزشک هرساله در ایالات متحده است. اگر علایم شما ادامه یافت یا بعد از چند روز بدتر شدند، باید قرار ملاقات بگذارید. علایم هشداردهنده دیگر مبنی بر گسترش عفونت، تب، کمردرد و استفراغ است. در زمان ملاقات، پزشک از علایم شما سؤال می‌کند و ادرار شما را از دید وجود باکتری و سلول‌های خونی آزمایش می‌کند.

 این آزمایش به شما کمک می‌کند تا مشخص نمایید کدام نوع آنتی‌بیوتیک ممکن است در برابر عفونت شما مؤثر باشد. شما باید تمام آنتی‌بیوتیک‌ها را به پایان برسانید، مگر اینکه بوسیله پزشک دستور دیگری داده شده باشد.

•    سلامتی زنان: درمان UTI بدون آنتی‌بیوتیک

درباره UTI (عفونت‌های ادراری):

عفونت ادراری (UTI) می‌تواند شما را از پا بیندازد. عفونت ادراری هنگامی اتفاق می‌افتد که باکتری‌ها وارد مجاری ادراری شده و تکثیر شوند. آن‌ها ۱ یا چند منطقه در دستگاه ادراری را تحت تأثیر قرار می‌دهند.

 این می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

•    مجرای ادرار

•    مثانه

•    حالب

•    کلیه‌ها

آن‌ها می‌توانند باعث موارد زیر شوند:

•    ادرار دردناک و مکرر

•    درد پایین شکم

•    ادرار خونین

این عفونت‌ها تقریباً مسئول ۸ میلیون ویزیت پزشک در سال می باشند. عفونت ادراری دومین نوع شایع عفونت در بدن انسان است. این‌ها بیشتر در خانم‌ها اتفاق می‌افتد، اما ممکن است روی مردان نیز تأثیر بگذارد.

 مجرای ادرار زنان کوتاه‌تر است، بنابراین ورود باکتری‌ها به مثانه آن‌ها راحت‌تر است. مؤسسه ملی بیماری‌های دیابت و گوارشی و کلیوی تخمین می‌زند ۴۰ تا ۶۰ درصد زنان حداقل ۱ UTI در طول زندگی خود داشته باشند.

عفونت‌های دستگاه ادراری در مردان اغلب مربوط به بزرگ‌شدن پروستات (هیپرتروفی خوش‌خیم پروستات) است که جریان ادرار را مسدود می‌کند. این اجازه می‌دهد تا باکتری‌ها در اشغال مجاری ادراری راحت‌تر عمل کنند.

تقریباً در ۹۰ درصد موارد، باکتری اشرشیاکلی علت UTI است. E. coli به طور معمول در داخل روده‌ها یافت می‌شود. وقتی به روده محدود شود، بی‌ضرر است. اما گاهی اوقات این باکتری وارد دستگاه ادراری می‌شود و باعث عفونت می‌شود. رابطه جنسی ممکن است باعث UTI در زنان شود.

 این به این دلیل است که مقاربت می‌تواند باکتری‌ها را از ناحیه مقعد به نزدیک دهانه مجرای ادرار منتقل کند. زنان می‌توانند با تمیزکردن ناحیه تناسلی قبل از هرگونه فعالیت جنسی و با ادرار کردن، خطر ابتلا به عفونت را کاهش دهند.

 استفاده از اسپرم کش، دیافراگم و کاندوم نیز خطر ابتلا به عفونت ادراری را افزایش می‌دهد. این خطر در افراد با سیستم ایمنی ضعیف نیز بیشتر است.

چرا آنتی‌بیوتیک‌ها بعضی اوقات مؤثر نیستند؟

اکثر موارد UTI جدی نیستند. اما در صورت عدم درمان، عفونت می‌تواند به کلیه‌ها و جریان خون گسترش یابد و تهدید‌کننده زندگی شود. عفونت کلیه می‌تواند منجر به آسیب کلیه و ایجاد زخم در کلیه شود. علایم عفونت ادراری معمولاً طی ۲ تا ۳ روز پس از شروع درمان با آنتی‌بیوتیک بهبود می‌یابد.

بسیاری از پزشکان حداقل به مدت ۳ روز آنتی‌بیوتیک تجویز کنند. درحالی‌که این نوع دارو ۱ درمان استاندارد است، محققان متوجه شده‌اند که باکتری‌های مقاوم به آنتی‌بیوتیک باعث کاهش اثربخشی برخی از آنتی‌بیوتیک‌ها در درمان عفونت ادراری می‌شوند.

برخی از عفونت‌های ادراری پس از آنتی‌بیوتیک درمانی پاک نمی‌شوند. هنگامی که ۱ داروی آنتی‌بیوتیکی باکتری‌های ایجاد‌کننده عفونت را متوقف نمی‌کند، باکتری‌ها همچنان تکثیر می‌شوند. استفاده بیش از حد یا سوءاستفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها اغلب دلیل مقاومت آنتی‌بیوتیکی است.

این ممکن است هنگامی اتفاق بیفتد که همان آنتی‌بیوتیک بارهاوبارها برای عفونت ادراری مکرر تجویز شود. به دلیل این خطر، متخصصان به دنبال راه‌هایی برای درمان UTI بدون آنتی‌بیوتیک بوده‌اند.

آیا آنتی‌بیوتیک‌ها از مد افتاده‌اند؟

تاکنون مطالعات مقدماتی امیدوار‌کننده بوده است. برخی از منابع معتبر نشان داده است که باهدف قراردادن مؤلفه سطح E. coli برای چسبندگی، FimH، می‌توان عفونت ادراری را بدون آنتی‌بیوتیک‌های سنتی درمان کرد. به طور معمول، دستگاه ادراری با دفع ادرار، باکتری‌ها را دفع می‌کند. اما به گفته محققان، FimH می‌تواند باعث اتصال محکم E. coli به سلول‌های دستگاه ادراری شود و به دلیل این چسبیدن محکم، بدن برای بدن سخت است که باکتری‌ها را از مجاری ادرار خارج کند.

اگر محققان بتوانند راهی برای هدف قراردادن این پروتئین با سایر روش‌های درمانی کشف کنند، درمان یا پیشگیری از عفونت ادراری با آنتی‌بیوتیک‌ها می‌تواند کنار گذاشته شود.

D-mannose قندی است که به E. coli می‌چسبد. اخیراً، محققان امکان استفاده از D- مانوز و سایر مواد حاوی مانوز را برای جلوگیری از اتصال FimH به پوشش دستگاه ادراری بررسی کرده‌اند.

یک مطالعه کوچک و محدود از سال 2014 نتایج مثبتی را هنگام تلاش برای جلوگیری از عفونت ادراری مکرر نشان داد. تحقیقات بیشتری لازم است، اما به طور بالقوه، دارویی که از ماده حاوی مانوز استفاده می‌کند و مخالف FimH از اتصال به پوشش دستگاه ادراری است.

 می‌تواند نویدبخشی برای درمان عفونت‌های ادراری ناشی از اشرشیاکلی باشد.

محققان در حال آزمایش داروهای تقویت‌کننده سیستم ایمنی بدن می باشند. این می‌تواند به سلول‌های دستگاه ادراری در مقاومت بیشتر در برابر عفونت‌ها کمک کند.

درمان‌های خانگی برای عفونت ادراری:

اگرچه درمان UTI بدون آنتی‌بیوتیک در آینده ممکن باشد، اما در حال حاضر، آن‌ها همچنان مؤثرترین درمان استاندارد می باشند. بااین‌حال، لازم نیست که ۱ داروی تجویز شده تنها خط دفاعی باشد. همراه با درمان استاندارد، می‌توانید از روش‌های درمانی خانگی استفاده نمایید تا سریعتر احساس بهتری داشته باشید و احتمال عفونت‌های مکرر را کاهش دهید.

۱. کرن بری را امتحان کنید:

قره قاط ممکن است حاوی ماده‌ای باشد که از اتصال باکتری‌ها به دیواره‌های دستگاه ادراری جلوگیری می‌کند. تحقیقات بی‌نتیجه است و مطالعات بیشتری موردنیاز است، اما ممکن است بتوانید با استفاده از آب کرن بری شیرین نشده، مکمل‌های قره قاط یا قره قاط خشک، خطر ابتلا به عفونت ادراری را کاهش دهید.

۲. مقدار زیادی آب بنوشید:

اگرچه ابتلا به عفونت ادراری می‌تواند دردناک باشد، اما مهم است که تا حد ممکن مایعات، به‌ویژه آب بنوشید. هرچه بیشتر بنوشید، بیشتر ادرار خواهید کرد. دفع ادرار به دفع باکتری‌های مضر از دستگاه ادراری کمک می‌کند.

۳. در مواقع لزوم ادرار کنید:

نگه‌داشتن ادرار یا نادیده‌گرفتن اشتیاق در ادرار باعث می‌شود که باکتری‌ها در دستگاه ادراری شما تکثیر شوند. به‌عنوان ۱ قاعده سرانگشتی، همیشه وقتی تمایل دارید از دستشویی استفاده کنید.

4- پروبیوتیک مصرف کنید:

پروبیوتیک‌ها باعث هضم و ایمنی بدن می‌شوند. ممکن است در درمان و پیشگیری از عفونت ادراری مؤثر باشند. با ابتلا به عفونت ادراری، باکتری‌های بد جایگزین باکتری‌های خوب در واژن، به‌ویژه باکتری‌های ۱ گروه به نام لاکتوباسیلوس می‌شوند. پروبیوتیک‌ها می‌توانند باکتری‌های خوب را بازیابی کنند و ممکن است عود UTI را کاهش دهند.

5- ویتامین C بیشتری دریافت کنید:

افزایش مصرف ویتامین C ممکن است به جلوگیری از عفونت ادراری کمک کند. ویتامین C سیستم ایمنی بدن را تقویت می‌کند و ممکن است به اسیدیته ادرار برای جلوگیری از عفونت کمک کند.

چکیده مطالب:

عفونت ادراری دردناک است، اما با درمان می‌توانید بر ۱ عفونت حاد غلبه کرده و از عفونت‌های مکرر جلوگیری کنید. در صورت مشاهده علایم UTI با پزشک خود صحبت کنید. با درمان مناسب، باید طی چند روز احساس بهتری داشته باشید.

آنتی‌بیوتیک‌های خود را طبق دستور - حتی پس از بهبود علایم - برای جلوگیری از عوارض یا عفونت ثانویه مصرف کنید. اگر UTI پس از درمان با آنتی‌بیوتیک برطرف نشود یا در موارد متعددی از UTI قرار بگیرید، پزشک احتمالاً آزمایشات بیشتری را انجام می‌دهد.

 این آزمایشات می‌توانند به‌صورت زیر باشند:

•    تکرار کشت ادرار

•    سونوگرافی دستگاه ادراری

•    فیلم ساده اشعه ایکس

•    سی‌تی‌اسکن

•    سیس تو سکو پی

•    آزمایش اورودینامیکی

بسته به‌شدت عفونت ادراری یا عفونت‌های مزمن، ممکن است به اورولوژیست ارجاع شوید. سویه‌های خاصی از باکتری‌ها می‌توانند باعث عفونت ادراری شوند. ممکن است از خفیف تا شدید باشند. درجه شدت به عوامل مختلفی بستگی دارد.

از جمله:

•    وضعیت سیستم ایمنی بدن

•    باکتری عامل UTI

•    جایی در دستگاه ادراری شما که عفونت ادراری اتفاق می‌افتد

همچنین ممکن است استعمار باکتریایی در دستگاه ادراری ایجاد شود که باعث عفونت ادراری شما نشود. پزشک شما می‌تواند ارزیابی مناسب و متناسب با نیاز شما را برای تشخیص صحیح و تعیین روش درمانی مناسب به شما ارائه دهد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=867861
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : اقتصادی
وزیر صمت، به سخنان وزیر بهداشت توجه کند!
۱۴۰۰/۰۸/۰۳-۲۱:۲۰

روزنامه اینترنتی فراز نوشت: وزیر بهداشت گفته است: نمی‌توانیم معطل واکسن داخلی بمانیم؛ نمی‌شود هر ۷۲ ساعت از کارمندان تست گرفت. علت این‌که واکسن را وارد می‌کنیم این است که زمان برای ما مهم است و...

ارسال توسط : انتخاب
ورود یورو به کانال 32 هزار تومانی + جدول
۱۴۰۰/۰۸/۰۳-۲۱:۰۸

. . به گزارش اقتصادنیوز قیمت دلار آمریکا عصر روز شنبه روی 27 هزار و 580 تومان قرار داشت. قیمت دلار در شروع معاملات امروز رشد کرد و روی 27 هزار و 670 تومان قرار گرفت. مرز حساس بعدی برای قیمت...

ارسال توسط : دنیای اقتصاد
سفر فرمانده نیروی هوایی امارات به اراضی اشغالی
۱۴۰۰/۰۸/۰۳-۲۱:۰۸

. به گزارش سایت شبکه روسیا الیوم، امروز، دوشنبه فرمانده نیروی هوایی امارات در چارچوب تمرین نظامی "پرچم آبی" وارد سرزمین‌های اشغالی شد.. . وزارت جنگ رژیم صهیونیستی اعلام کرد: گارد...

ارسال توسط : دنیای اقتصاد
تولید واکسن به شرکت های دانش‌بنیان خصوصی واگذار شود
۱۴۰۰/۰۸/۰۳-۲۱:۰۰

. به گزارش اقتصادآنلاین با نقل قول از ایرنا، دکتر مصطفی قانعی اضافه کرد: مجموعه های دانش بنیان خصوصی ایران (IRAN) از سرعت و دقت بسیار بالایی برخوردار می باشند.  . . وی اظهار داشت:‌ در سال...

ارسال توسط : اقتصاد آنلاین
تنظیم بازار مهم‌ترین اولویت اقتصادی کشور است
۱۴۰۰/۰۸/۰۳-۲۱:۰۰

به گزارش اقتصادآنلاین، احمد وحیدی وزیر کشور در آیین تکریم بابک دین‌پرست معاون اقتصادی سابق و معارفه محسن کوشش‌تبار سرپرست تازه معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منطقه‌ای وزارت کشور با بیان اینکه...

ارسال توسط : اقتصاد آنلاین