خبرگزاری میزان - مردم فرانسه با افشاگری‌هایی مبنی بر اینکه از سال ۱۹۵۰ تاکنون، ۲۱۶ هزار کودک در کلیسا‌ها مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند، در شوک فرو رفته اند.. به گزارش «آناتولی»، وقتی موارد...

کد خبر: 867896
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۸/۰۳-۱۸:۱۹
ارسال توسط :
بازدید: 7
سونامی تجاوز‌ در کلیساهای کاتولیک فرانسه

خبرگزاری میزان - مردم فرانسه با افشاگری‌هایی مبنی بر اینکه از سال ۱۹۵۰ تاکنون، ۲۱۶ هزار کودک در کلیسا‌ها مورد سوء استفاده جنسی قرار گرفته اند، در شوک فرو رفته اند.

به گزارش «آناتولی»، وقتی موارد سوء استفاده جنسی بوسیله کارکنان در مدارس خصوصی و موسسات وابسته به کلیسای کاتولیک اضافه شود، این رقم به ۳۳۰ هزار نفر می‌رسد.

بر اساس گزارش کمیسیون مستقل رسیدگی به سوء استفاده‌های جنسی در کلیساها، موسوم به (CIASE)، در ۷۰ سال گذشته ۱۵ هزار بزرگسال در کلیسا‌ها در معرض خشونت جنسی قرار گرفته اند؛ این تعداد در مواردی که در موسسات وابسته به کلیسا وجود دارد به ۳۵ هزار نفر می‌رسد.

لورنس پوژاد، ۵۵ ساله، رئیس انجمن «سنتینل»، که در رابطه با قربانیان سوء استفاده در جوامع مسیحی فرانسه فعالیت می‌کند، اعلام کرد «این سونامی است؛ این گزارش تکان دهنده بود؛ این اعداد میانگین می باشند؛ این اعداد در واقع بیشتر است، زیرا افرادی می باشند که از دنیا رفته اند و یا در رابطه با تجربه خود صحبت نکرده اند.»

وی در ادامه اضافه کرد «رسیدن به ارقام درست واقعاً مهم است؛ این گزارش باعث شد تمام این موضوعات ناشناس در تاریخ ثبت شوند؛ تأکید این گزارش بر مسئولیت کلیسا تاریخی است.»

پوژاد، می گوید که اعداد و ارقام نشان دهنده میزان سوء استفاده و سیستمی است که برای ارتکاب سوء استفاده‌های جنسی و سکوت قربانیان اجرا شده است.

به گفته وی، «بسیاری از والدین نمی‌دانند که فرزندان بزرگسالشان در جوامع مسیحی مورد سوء استفاده قرار می‌گیرند؛ این بسیار نگران کننده است، زیرا پس از مرگ والدین، فرزندان بزرگسال متوجه می‌شوند که در مسیر اشتباه می باشند و تحت حمایت افراد غیرقابل اعتماد می باشند.»

وی معتقد است که اظهارات اریک ۲ مولینس-بوفور، رئیس کنفرانس اسقف‌های فرانسه در ۶ اکتبر، انتقادات زیادی را به دنبال داشت، زیرا از افشای سوء استفاده جنسی جلوگیری می‌کرد؛ ۲ مولینس-بوفور در این اظهارات گفته بود «محرمانه بودن اعتراف (در کلیسا) بالاتر از قوانین کشور است.»

لورنس پوژاد در بخش دیگری اظهار داشت که محرمانه بودن اعتراف در کلیسا‌ها باید مجدداً مورد ارزیابی قرار بگیرد تا کودکانی که مورد آزار جنسی قرار گرفته اند بتوانند صحبت کنند.


انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=867896
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : بین الملل
بازگشت مدیر (manager) مالی هواوی به کار پس از آزادی
۱۴۰۰/۰۸/۰۳-۱۸:۰۴

منگ وانژو، مدیر (manager) مالی هواوی که به مدت ۳ سال در کانادا برای جلوگیری از استرداد به آمریکا مبارزه (fight) کرد، روز دوشنبه به محل کار خود در دفتر مرکزی این غول فناوری چینی در شنزن بازگشت.. به...

ارسال توسط : عصرایران
کودتا در سودان و تداوم نگرانی عربی و جهانی نسبت به آن
۱۴۰۰/۰۸/۰۳-۱۸:۰۴

نهادها و مسؤولان مختلف جهان به خصوص کشورهای عربی به اقدام امروز ارتش سودان در کودتا علیه دولت انتقالی این کشور با بازداشت نخست وزیر و تعداد دیگری از مقامات این کشور واکنش نشان دادند.. به گزارش...

ارسال توسط : عصرایران
تغییرات اقلیمی و بحران قطعی برق طولانی مدت در آمریکا
۱۴۰۰/۰۸/۰۳-۱۸:۰۰

خبرگزاری میزان – تغییرات اقلیمی، آمریکا را از جهات مختلفی تحت تاثیر قرار داده است، اما مهم‌ترین چالش این کشور از این تغییرات، قطعی برق مکرر و طولانی مدت است.. . به گزارش «واشنگتن پست»، طوفان‌های...

ارسال توسط : میزان آنلاین
جزئیات کودتا در سودان؛ ارتش دولت انتقالی را منحل کرد
۱۴۰۰/۰۸/۰۳-۱۷:۳۲

نظامیان بامداد این روز عبدالله حمدوک، نخست وزیر و شمار گسترده‌ای از اعضای دولت و شورای انتقالی سودان را بازداشت کردند.. این حادثه پس از هفته‌ها تنش میان دولت‌های انتقالی نظامی و مدنی روی می‌دهد. در...

ارسال توسط : آفتاب
تاکید هادی العامری بر روند سیاسی مبتنی بر انتخابات در عراق
۱۴۰۰/۰۸/۰۳-۱۷:۱۲

۱۷:۰۰ - ۰۳ آبان ۱۴۰۰ ۷۹۴۱۹۹۷...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان