تسنیم: شهردار تهران گفت: با برنامه‌ریزی که برای ۶ ماهه دوم سال انجام داده‌ایم شهروندان تهرانی تفاوت جدی را در ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ خواهند دید و در واقع شهر تهران در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ متفاوت از ۶...

کد خبر: 874235
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۹/۱۰-۱۹:۱۵
ارسال توسط :
بازدید: 15
زاکانی: تهران در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ متفاوت خواهد شد
زاکانی: تهران در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ متفاوت خواهد شد

تسنیم: شهردار تهران گفت: با برنامه‌ریزی که برای ۶ ماهه دوم سال انجام داده‌ایم شهروندان تهرانی تفاوت جدی را در ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ خواهند دید و در واقع شهر تهران در نیمه دوم سال ۱۴۰۰ متفاوت از ۶ ماهه اول سال خواهد بود.

علیرضا زاکانی شهردار تهران در جریان هفدهمین جلسه شورای شهرتهران اظهار کرد: قریب به ۱ ماه و نیم است که بنده افتخار شهردار شدن پایتخت را دارم و در این مدت اساس کار ما تعامل با شورای شهر بوده است.

وی تصریح کرد: نه بنده و نه شورا به دنبال کار سلیقه‌ای نیستیم و شهر هم این مسئله را نمی‌طلبد و ما برای آینده ۱ افقی را ترسیم کردیم که گام به گام به سمت آینده مطلوب پیش خواهیم رفت و البته در ابتدا باید شرایط خود را می‌سنجیدیم.

شهردار تهران اضافه کرد: در ۱ بازه زمانی ۲۶ روزه و تا پیش از صدور حکم بنده از سوی وزیر کشور در آن مقطع زمان مناسبی برای شناخت شهر تهران وجود داشت. البته بنده پیش از این نیز درباره پایتخت شناخت داشتم، اما باید به موضوعات اشراف کاملتری پیدا می‌کردم و در آن بازه ۲۶ روزه جلسات مستمری را با رؤسای شرکت‌ها و سازمانها، معاونین شهرداران نواحی برگزار کردیم و در آن جلسات بیش از اینکه بنده صحبت کنم شنونده بودم.

زاکانی با اشاره به اینکه راه‌اندازی ۱۰ کارگروه اضافه کرد: این ۱۰ کارگروه مکلف شدند شرایط فعلی را مبتنی بر آینده مطلوب بررسی کنند و نتایج خود را اعلام کردند و فاز شناخت ما در این مرحله به پایان رسید.

وی با اشاره به اینکه بزرگترین چالش شهرداری در مقطعی که بنده شهردار شدم پرداخت حقوق و دستمزد به کارمندان شهرداری بود گفت: این مسئله در ۲ سال گذشته نیزن چالش‌های جدی را برای مدیریت شهری گذشته به وجود آورده بود به طوری که پرداخت حقوق از ۲۸ ماه شروع و تا ۱۵ ماه طول می‌کشید.

شهردار تهران ادامه داد: با این شرایط ما شرمنده کارمندان می‌شدیم و تلاش ما بر این بود که با برنامه‌ریزی و از طریق معاونت اقتصادی شهرداری پرداخت دستمزد و حقوق‌ها را منظم انجام دهیم و توفیق پیدا کردیم تا پرداخت حقوق‌ها را در همان تایم تعیین شده و ۲۸ ماه برسیم بدون اینکه ۱ اپلیسون خلاف نماییم.

زاکانی ادامه داد: زمانی که ما پرداخت حقوق‌ها را به موقع انجام دادیم برخی‌ها گفتند آیا معجزه‌ای در شهرداری انجام شد و بنده گفتم بله، کار‌ها نظامند شده است و براساس ۱ قاعده انجام می‌شود. اتفاق بزرگ بعدی راه‌اندازی خزانه واحد در شهرداری بود به طوری که در ۱ نوبت ۱ هزار و ۲۰۰ حساب تبدیل به ۱ خزانه واحد شد که این کار در راستای شفافیت در پرداخت و هزینه‌ها خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه با این اتفاقات کارستانی در مجموعه شهرداری انجام شده است گفت: ما ریل‌گذاری برای آینده انجام داده‌ایم و این مسیر شهرداری می‌تواند الگوی بزرگ و دقیقی برای سایر مجموعه‌ها و دستگاه‌ها باشد.

وی در ادامه این جلسه با اشاره به اینکه انتصابات انجام شده در بدنه شهرداری گفت: گام بعدی که ما در شهرداری پایتخت شروع کردیم فاز انتصابات بوده است و ما می‌توانستیم سلیقه‌ای عمل نماییم، اما بنده این مسئله را نپذیرفتم و در واقع سوابق مجرب‌ترین افراد را در حوزه کانون ارزیابی مورد بررسی قرار دادیم و این کار بسیار منطقی و دقیق انجام گرفت. البته نمی‌توانیم اعلام نماییم تمام چیز قطعی است، اما این روش روش درستی بود.

شهردار تهران ادامه داد: بنده از افراد داخل و بیرون شهرداری خواهش کردم رزومه خود را ارائه کنند ضمن اینکه در درون شورا هیچ ۱ از اعضا فشاری را در ارتباط با انتصابات افراد به بنده وارد نکردند و اگر پیشنهادی نیز بود به ما ارائه کردند و ما هیچ دعوا و اختلافی را در شورا و شهرداری نداشتیم.

وی با بیان اینکه جایگاه شورا مشخص و شهردار تهران نیز منتخب شورا است گفت: در کنار این کارگروه هیئت ۹ نفره انتصابات شکل گرفته بود که افراد را مورد ارزیابی قرار می‌دادند و می‌توان اعلام کرد صددرصد از ملاک‌های مدنظر در کانون و هیئت ۹ نفره انجام شده است و ان‌شاءالله ما به زودی راه‌اندازی اداره انتصابات که از ضروریات شهرداری است را در قالب ۱ لایحه به شورا پیشن‌ها خواهیم داد.

وی گفت: بحث انتصابات در مجموعه شهرداری را می‌توان ۱ الگو معرفی کرد که در هیچ ۱ از انتصابات در کشور این روش انجام نشده است و به تعویق افتادن صدور احکام شهرداران و معاونین و... به دلیل استعلامات انجام شده بود و به بحث تایید استعلام تایید آن انجام شود.

زاکانی به سومین اقدام شهرداری تهران در ۱ ماه و نیم گذشته اشاره کرد و گفت: در آن روز‌ها ما ۲۰۰ الی ۳۰۰ نفر از شهروندن خود را به دلیل کرونا از دست می‌دادیم و خانواده‌ها داغدار می‌شدند و اقدام شهرداری نیز در این مرحله ناظر به واکسیناسیون شهروندان تهرانی شد که در این بخش نیز سازمان مدیریت پیشگیری از بحران نیز در پیک کرونا واکسیناسیون گروه‌های مختلف را شروع کرد. به طوری که سهم ۵۰ درصدی را در این بخش شهرداری برعهده گرفت.

شهردار تهران ادامه داد: بحث بعدی ما تنظیم ۱ برنامه تحولی در ۱ بازه زمانی ۶ ماهه بود و در واقع برنامه‌ریزی شده است که در ۶ ماهه آینده ۱ کار ویژه‌ای نسبت به نیمه اول سال ۱۴۰۰ انجام شود.

وی ادامه داد: بر همین اساس برنامه میان مدت و بلندمدتی از سوی معاونین برای ۶ ماهه دوم سال ۱۴۰۰ دریافت شده تا بتوانیم در ۱ بازه زمانی ۶ ماهه براساس احکام بودجه سالانه تفاوت جدی را در شهر ایجاد نماییم و قطعا شهر تهران در ۶ ماهه آینده متفاوت‌تر از نیمه اول سال ۱۴۰۰ خواهد شد.

زاکانی ادامه داد: کار ویژه‌ای که مدنظر مدیریت شهری قرار گرفته است در ۲ هفته قبل شروع کردیم مسئله فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی است و ان‌شاءالله چهره شهر بعد از سالیان سال ۱ چهره دیگری را خواهد داشت و ان‌شاءالله در بحث ساماندهی معتادان متجاهر و کودکان کار اقدامات موثری را انجام خواهیم داد اگرچه این وظیفه شهرداری نیست، اما در آینده نزدیک می‌خواهیم آنگونه خدمت نماییم که این افراد را بسازیم و به جامعه برگردانیم اگرچه این کار زمان خواهد برد.

شهردار تهران در ادامه به مسئله نگهداشت شهر تهران اشاره کرد و گفت: یکی از موضوعات مهم این مسئله است که مسئله نگهداشت شهر تهیه و به معاونان ابلاغ شده است ان‌شاءالله ۱ نهضت خدمت رسانی و کار جدی در حوزه نگهداشت خواهیم داشت.

وی در ادامه با اشاره به اینکه انتشار برخی از اخبار کذب و دروغ اضافه کرد: این اخبار با اهداف و شائبه‌های سیاسی منتشر می‌شود، اما هدف ما کار کردن در شهرداری و خدمت به مردم است و از این افراد نیز می‌خواهیم در رویه خود تجدیدنظر کنند واقعا چرا که جامعه نیاز به کار دارد و باید در فضایی آرام تلاش و خدمت نماییم و از رسانه‌ها درخواست می‌کنم اخبار کذب و نادرست منتشر نکنند واقعا چرا که این مسئله به نفع هیچ کسی نیست.

وی با اشاره به اینکه ا نتصاب مشاوران خود در مجموعه شهرداری گفت: ما ۹ مشاور داریم و برای هر چیزی نقشه راهی ترسیم کرده‌ایم که البته در گذشته ۱۵ مشاور انتخاب شده بود که سازمان بازرسی تذکر داده بود. هدف ما این است که مشاورین فراتر از معاونت‌ها نقش داشته باشند و تا امروز نیز ۳ مشاور منصوب شده است که از آن جمله می‌توان به مشاوری که مسئولیت حوزه ریاست را نیز برعهده دارد اشاره کرد علاوه بر اینکه ۲ مشاور نیز در حوزه زیست‌پذیری شهر و رفع آلودگی هوا و مشاور شهرسازی انتصاب شده است.

شهردار تهران در پایان با اشاره به اینکه مجموعه مدیریت شهری اعم از شورا و شهرداری تلاش خواهد کرد در ۱ مسیر واحد حرکت کند گفت: امیدواریم در این مسیر به مردم خدمت نماییم و شرایط خوبی را رقم بزنیم.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=874235
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : سیاسی
ایرانسل زیرساخت‌های لبه فناوری را پیاده‌سازی کرده است
۱۴۰۰/۰۹/۱۰-۱۹:۰۸

به گزارش روابط عمومی ایرانسل، دکتر عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری‌اطلاعات، بعدازظهر روز سه‌شنبه ۹ آذر ۱۴۰۰ طی بازدید از ساختمان مرکزی ایرانسل، با ابراز خرسندی از اینکه با دستاوردهای شرکت...

ارسال توسط : خبر آنلاین
سخنگوی کمیسیون امنیت ملی: گروسی قرار است گزارشی از فعالیت‌های ایران (IRAN) در شورای حکام ارائه دهد / تلاش شده تا در این گزارش بهانه‌ای دست اروپایی‌ها در مذاکرات وین نیافتد
۱۴۰۰/۰۹/۱۰-۱۹:۰۴

. ایرنا: کمیسیون امنیت ملی مجلس شورای اسلامی امروز در نشستی با حضور رییس سازمان انرژی اتمی، سفر مدیر (manager) کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران (IRAN) را بررسی کرد.. محمود عباس زاده مشکینی در...

ارسال توسط : انتخاب
سازمان بسیج روحانیون: اکثریت طلاب زیر خط فقر زندگی کنند / دولت با استفاده از بسیج، مشکل «زاینده رود» را برطرف کند
۱۴۰۰/۰۹/۱۰-۱۹:۰۴

. فارس: مسئول سازمان بسیج اساتید، طلاب و روحانیون با بیان اینکه اکثریت طلاب زیر خط فقر زندگی کنند، گفت: دولت با استفاده از بسیج، مشکل «زاینده رود» را برطرف کنند.. حجت الاسلام محمدرضا تویسرکانی، مسئول...

ارسال توسط : انتخاب
دیدار میقاتی و عون مشکل عدم برگزاری جلسات کابینه را حل نکرد
۱۴۰۰/۰۹/۱۰-۱۸:۵۶

به گزارش شفاف، با نقل قول از العربی الجدید، ۱ منبع نزدیک به نجیب میقاتی، نخست وزیر لبنان اعلام کرد، میقاتی با میشل عون، رئیس جمهوری این کشور که عصر روز گذشته از قطر بازگشته، دیدار کرد و ۲ طرف در...

ارسال توسط : شفاف
رایزنی‌های امروز باقری در وین با نمایندگان ۳ کشور اروپایی
۱۴۰۰/۰۹/۱۰-۱۸:۵۲

 وی با نمایندگان ۳ کشور اروپایی عضو برجام با حضور انریکه مورا به رایزنی پرداخت. این نخستین دیدار باقری با نمایندگان این ۳ کشور در وین به صورت ۳ جانبه است.به گزارش فارس، «علی باقری» معاون سیاسی وزیر...

ارسال توسط : الف