گزارش ایکنا از نشست صریح فراکسیون قرآن مجلس با وزیر ارشاد / . به گزارش خبرنگار ایکنا، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر امروز 27 مهرماه، مهمان جلسه فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس...

کد خبر: 874625
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۹/۰۶-۲۰:۳۱
ارسال توسط :
بازدید: 19
اسماعیلی:‌ فعالیت‌های قرآنی وزارتخانه محدود به ۱ معاونت نیست / تغییر ساختار صندوق هنر به نفع فعالان قرآنی / وعده 3 برابرشدن بیمه قرآنیان

گزارش ایکنا از نشست صریح فراکسیون قرآن مجلس با وزیر ارشاد /

جلسه فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی

به گزارش خبرنگار ایکنا، محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ظهر امروز 27 مهرماه، مهمان جلسه فراکسیون قرآن، عترت و نماز مجلس شورای اسلامی بود.

در این جلسه، علاوه بر وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین نصرالله پژمانفر، رئیس فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی،‌ عبدالهادی فقهی‌زاده، معاون قرآن و عترت وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر اعضای این فراکسیون نیز حضور داشتند که هر کدام به بیان مطالبی پرداختند که مشروح آن در ادامه آمده است.

حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر:‌

این جلسه برگزار شده است تا به برخی فعالیت‌ها که جزء مأموریت‌های کاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هست، پاسخ داده شود. درخواست من از سروران گرامی این است که کمک نماییم تا فعالیت‌های قرآنی از وضعیت فعلی خارج شود. این وضعیت آزاردهنده است و ما را با بحران‌های جدی مواجه کرده است.

ما در عرصه فعالیت‌ها راهی جز تمسک به قرآن و اهل بیت(ع) نداریم. راه نجات ما این است که تمسک به قرآن و اهل بیت معصومین(ع) داشته باشیم. انشاالله در مجلس یازدهم که از عزیزان با انگیزه در عرصه گفتمان انقلابی می باشند، کمک نماییم تا مقداری فضای قرآنی در جامعه تقویت شود.

در فراکسیون قرآن و عترت مجلس شورای اسلامی تدبیری اندیشیده شده و آن هم این است که با تمام نمایندگان استان‌ها در مجامع استانی مکاتبه شده و از آن‌ها خواسته‌ایم، یکی از نماینده‌های آن استان که انگیزه بیشتری در حوزه قرآنی می دارند را به عنوان رابط قرآنی به فراکسیون قرآن و عترت معرفی کنند.

لیست این افراد برای وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی ارسال می شود تا پس از نامه وزیر،‌ این افراد به مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان‌ها معرفی شوند و از این طریق ارتباط بدنه تشکل‌های قرآنی با نمایندگان استان‌ها برقرار شود. چنین مکاتبه‌ای را با وزیر محترم کشور نیز انجام خواهیم داد تا این ارتباط با استانداران نیز برقرار شود.

نکته دیگری که وجود دارد در مورد شورای توسعه فرهنگ قرآنی است که بر اساس قانون موظف است جلسات شوراهای استانی را به صورت منظم برگزار کند، ریاست این شورا در استان‌ها بر عهده نماینده مقام معظم رهبری در استان و نایب رئیس هم استاندار استان است. مشکلی که وجود دارد این است که این جلسات عموماً تشکیل نمی‌شود.

حتماً به وزیر کشور هم مکاتبه خواهیم کرد که یکی از نکته‌هایی که در ارزیابی عملکرد استاندارها ملاک عمل قرار بگیرد، بحث فعالیت‌های قرآنی باشد. من قصد ورود بیشتر به این بحث را ندارم اما در این موضوع بخشی از کار باید از سوی شخص وزیر به صورت جدی مورد پیگیری قرار بگیرد.

بخشی از مسائلی که وجود دارد مستقیماً به ضعف متولی این کار بازمی‌گردد. شورای توسعه فرهنگ قرآنی یکی از زیرمجموعه‌های شورای عالی انقلاب فرهنگی است که با توجه به بحث متولی بودن در اجرای این فعالیت‌ها، کوتاهی کرده است.

درست است عددی که آقایان برای بودجه فعالیت‌های قرآنی پیش‌بینی کنند و انتظار می دارند محقق نمی‌شود اما باید به اندازه همان عددی که دریافت کنند، گزارش کار ارائه دهند و بگویند چه اتفاقاتی در حوزه قرآنی افتاده است. این در حالی است که امروز هیچ عدد، رقم و آمار مشخصی که مربوط به اجرای برنامه‌ها باشد را در اختیار نداریم.

واقعا دردآور است که از دوران ابتدایی تا پایان تحصیلات دبیرستان 720 ساعت کلاس قرآن برای دانش آموزان برگزار نماییم اما درصد قابل توجهی از آنها در روخوانی و روان‌خوانی قرآن مشکل اساسی داشته باشند. باید برای این کار تدبیر نماییم واقعا چرا که در جامعه ما بیسوادی قرآنی قابل دفاع نیست.

این در حالی است که با 10 جلسه آموزش قرآن می‌توان در روخوانی و روانخوانی قرآن به مهارت‌های لازم رسید. باید توضیح داده شود که صرف وقت دانش آموزان و در پایان هم به مهارت لازم نرسیدن چه توجیهی دارد، ما البته قصد توبیخ نداریم اما ۱ جایی باید در برابر این وقت صرف شده پاسخگو باشد.

موضوع دیگر لایحه قانون هفتم توسعه است که حتماً باید مباحث قرآنی در این لایحه دیده شود. همان مواردی که ممکن است در دولت از قلم افتاده باشد، باید در مجلس مورد توجه قرار گرفته شود. نگاه به بحث‌ها و فعالیت‌های قرآنی به گونه‌ای که خروجی آن در گوشه گوشه کشور نمود داشته باشد، باید در قوانین بالادستی دیده شود. ما در قانون اساسی چنین نگاهی را شاهد می باشیم اما انقطاع ایجاد شده است.

مقام معظم رهبری سال‌ها قبل در زمینه حفظ قرآن کریم مطالبه‌ای را مطرح فرمودند،‌ اما این فرمایش سال‌هاست روی زمین مانده است و حتی کسی نیامده است ۱ تعریف جامع از حافظ قرآن ارائه دهد.

مشکلی که وجود دارد این است که برخی در شورای توسعه فرهنگ قرآنی رسوب کرده‌اند که باید کنار بروند و تحولی در شورا ایجاد شود. ما در این موضوع موضع داریم و پیگیر نیز می باشیم. شورای توسعه باید پوست‌اندازی کند و برخی عزیزان که آنجا کاسبی کنند باید کنار بروند تا ۱ مشت جوان فعال به کارها برسند.

عفت شریعتی نماینده زرند:

نکته مهمی که باید بر روی آن کار نماییم، این است که در چهل سال دوم انقلاب سیر تکاملی باید بر اساس قرآن باشد. قرآن کریم ارائه طریق می‌کند ما در چهل سال دوم انقلاب قرار داریم و انقلابی که باید سیر تکاملی آن بر اساس قرآن باشد، اما این‌گونه نبوده است. انشاالله وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عنایت بفرمایند و فرهنگ عملیاتی قرآن و سواد قرآنی تقویت شود تا جامعه ما در این عصر و زمان بتواند با بهره‌گیری از فرمایشات قرآن و عترت مسیر را آنچنان ادامه دهد که به سیر تکاملی به تمدن نوین اسلامی منتهی شود.

سیدجلیل میرمحمدی، نماینده میبد:

درخواست من این است که به موضوع فعالیت‌های قرآنی و نشر این کار به دید ۱ فعالیت روزمره و روزانه نگاه نشود. وضعیت فعالیت‌های به گونه‌ای است که واقعاً از آن راضی نیستیم. ‌

در این جلسه در مورد تربیت حافظان قرآن کریم بحث شد،‌ من می‌گویم تربیت حافظ قرآن پیشکش دوستان، بحث روخوانی و روانخوانی را دریابید. وضعیت روخوانی قرآن کریم به گونه‌ای است که دانشجویان دکتری در مصاحبه‌های خود انگلیسی را بسیار عالی صحبت کنند اما از قرائت ساده قرآن عاجز می باشند.

امروز مشکل بزرگی که ما داریم جزیره ای عمل کردن در عرصه فعالیت‌های قرآنی است. هر کسی به زعم خود کاری را در دست گرفته و انجام می‌دهد. در این جزیزه‌ای عمل کردن موازی‌کاری‌های بسیار زیادی وجود دارد، فعالیت‌هایی وجود دارد که همدیگر را خنثی کنند یا برنامه‌هایی اجرا می‌شود که برنامه نویسندگی شده‌ای برای آن وجود ندارد.

در عرصه فعالیت‌های قرآنی اعتبارات عجیب و غریبی هزینه می‌شود بدون اینکه اثرگذاری داشته باشد. اعتبارات این عرصه بسیار بیشتر از آن است که فکر کنید. اگر بتوانید همدلی و هم افزایی ایجاد نمایید مطمئن باشید اعتبارات چند صد برابرتر از آنچه که روی کاغذ نویسندگی شده است، خواهد بود.

پیشنهاد من این است که در دل این فراکسیون کمیته‌ای تشکیل شود که نمایندگان وزارت ارشاد نیز در آن حضور داشته باشند تا تمام احکام مربوط به مسائل قرآنی و اعتقادی در برنامه‌های توسعه قبلی را احصاء کرده و میزان اجرایی شدن یا نشدن آن را همراه با دلایل آن اعلام کنند. در ادامه نیز همین کمیته احکامی که می‌توانیم برای برنامه هفتم در دید بگیریم را تعیین کنند.

موضوع دیگری که وجود دارد انتقال دادن تمام برنامه‌های قرآنی صدا و سیما به شبکه قرآن است. این در حالی است که این رسانه‌ها بیننده‌ چندانی ندارند. هر وقت چنین مطالبه‌ای از صدا و سیما مطرح می‌شود به راه‌اندازی شبکه قرآن اشاره کنند در حالی که این شبکه بیننده چندانی ندارد.

حجت‌الاسلام محمدتقی نقدعلی، نماینده خمینی‌شهر:

در مظلومیت فرهنگ قرآن بحث بسیار زیاد است، امروز در مورد مدارس قرآن محور هیچ قانونی وجود نداد و اگر مدرسه‌ای بخواهد در این حوزه فعالیت داشته باشد صرفاً از ۱ سری تبصره‌ها استفاده می‌کند تا جای پایی باز کنند.

بیمه فعالان قرآنی مطالبه‌ دیگری است که بر زمین مانده و برای انجام آن باید برنامه‌ریزی‌هایی صورت بگیرد. گستره کار در این عرصه به گونه‌ای است که اگر خود وزارت ارشاد بخواهید در تمام عرصه‌ها ورود کند شاید نتواند کار را به سرانجام برساند، لذا می‌توان بخش مردمی را هم مورد استفاده قرار داد. اگر ما نتوانیم در این دولت که با نام ارزشی بودن سر کار آمده است بحث قرآن و عمل به آن را جا بیندازیم، فکر نمی کنم فرصت دیگری دست بدهد.

محمدحسن آصفری،‌نماینده مردم اراک:

مهم‌ترین مسئله این است که موضوع قرآن در کشور متولی ندارد تا این بحث متولی داشتن، در امر قرآن مشخص نشود فعالیت‌ها به همین منوال پیش خواهد رفت و تمام دستگاه‌ها به صورت کج دار و مریز وارد این حوزه می‌شوند. لذا به اعتقاد من اولین کار این است که متولی مشخص شود تا کارهای ارزیابی و بازرسی با سر و شکل بهتری صورت بگیرد.

داشتن سیاست‌های تشویقی در موضوع قرآن موضوع دیگری است که باید مورد توجه قرار بگیرد. چه اشکالی دارد در استخدام کارکنان دولت یکی از شاخص‌ها بحث قرآن باشد. مگر در زمان حضرت علی(ع) به کسانی که حافظ قرآن بودند یارانه پرداخت نمی‌شد؟ امروز چه سیاست‌های تشویقی برای حوزه قرآن داریم؟

موضوع دیگر قوانین و مسائلی است که در حوزه قرآن باید پیاده شود. در سند هفتم که دولت مشغول نوشتن آن است توقع می‌رود در این حوزه ورود داشته باشد.

حجت‌الاسلام سیدکاظم موسوی،‌ نماینده اردبیل:

قرآن به معنای واقعی کلمه مظلوم است، قرآنی برای ما خلاصه شده است در تلاوت در مراسم‌های ختم، در صورتی که سرنوشت حلال و حرام ما در این کتاب است.

در استان اردیبل و در شهرستان نمین روستایی وجود دارد که بیش از 80 حافظ کل قرآن کریم زندگی کنند. وزارت ارشاد چه تدبیری برای اینها که از ملزومات اولیه زندگی هم محروم می باشند، اندیشیده است؟ برخی از این افراد حتی به نان شب هم محتاج می باشند.

موضوع دیگر توجه به معیشت طلاب و افراد منبری در دوران کرونایی است، ۱ شهریه چند صد هزار تومانی هیچ دردی از این افراد را درمان نمی‌کند و باید برای آنها تمهیداتی در دید گرفته شود. واقعا چرا مجلس انقلابی و دولت ولایی نباید به فکر این افراد باشد؟

سیدمرتضی حسینی، نماینده میانه:

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای انس گرفتن بیشتر مردم با قرآن کریم آیات کاربردی قرآن را در سطح شهر و از طریق بیلبوردهای تبلیغاتی به نمایش بگذارد. این آیات را می‌توان با هنرهای تجسمی و در قالب های جذاب در سطح شهر به نمایش گذاشت تا مقداری در انس مردم با قرآن کریم اثرگذار بوده باشیم.

حجت الاسلام محمد سبزی، نماینده ساوه:

یکی از راهکاری حل مشکلات ساماندهی ظرفیت‌ها هست، برای این کار باید ابتدا متولی امر مشخص شود تا متوجه شویم در فلان شهرستان چه دستگاهی باید کارها را انجام دهد.

در عرصه فعالیت‌های قرآنی تمام در حال کار جزیره‌ای می باشند، برخی از موسسات قرآنی در واقع ماهیت خودشان را از دست داده‌اند و کار قرآنی نمی‌کنند. مؤسسه‌ای که با خون دل ساخته شده تبدیل به کلاس ریاضی و زبان و ورزش و ... شده است اینها باید مورد رسیدگی قرار بگیرد.

حجت‌الاسلام سیدمحمود نبویان، نماینده مردم تهران:

سوالی که وجود دارد این است که دانشگاه تراز اسلامی به چه معناست؟ باید ابتدا معنا نماییم که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فرهنگ به چه معناست؟ فرهنگ بیش از دویست برنامه و معنا دارد که ۱ معنای آن که مورد تأکید مقام معظم رهبری هست باید انجام شود و آن هم چیزی جز باورها و ارزش‌ها نیست، لذا هر کاری بر باورها و ارزش‌های اسلامی تأثیر دارد کار فرهنگی است و کارهای غیر از این ربطی به نظام اسلامی و زارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ندارد.

هنری که به تقویت ارزش‌ها و باورهای اسلامی منتهی نشود چه ارزشی دارد؟ اینها باید درست شود. بحث قرآنی یعنی همین، فرهنگ ۱ معنای بیشتر ندارد و تمام اینها باید مردانه درست شود.

علی حدادی، نماینده ساوجبلاغ و طالقان:

در ارتباط با مدارس قرآنی در سطح شهرستان‌ها و استان‌ها هیچ حمایتی وجود ندارد، تحصیلات من در زمینه علوم قرآنی است و حقیقتاً مباحث قرآنی دانشگاه مورد مظلومیت واقع شده است. نباید با گذشت چهل سال از گذشت انقلاب اسلامی دغدغه‌های انقلاب و مقام معظم رهبری از چنین وضعیتی برخوردار باشد.

مشکی که وجود دارد این است که برنامه جامع و نقشه راهی در راستای تقویت و حمایت قرآنی نداریم. در استان البرز مدیرکل و مدیران شهرستان‌ها در حوزه فرهنگ و ارشاد اسلامی با مبحث قرآن و گفتمان انقلاب بیگانه می باشند. انتظار می‌رود این وضعیت با حضور وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی پیگیری شود.

من اعتقاد دارم بزرگ‌ترین سرمایه‌های انسانی در نظام جمهوری اسلامی استعدادهای قرآنی می باشند که انشاالله مورد توجه قرار بگیرند.

محمدطلا مظلومی، نماینده بهبهان:

یکی از مشکلاتی که با آن مواجه بوده‌ایم این است که کمتر بر روی مفاهیم قرآنی کار کرده‌ایم. برگزاری جشنواره‌های قرآنی در شهرستان‌ها با حضور مفسران قرآن کریم می‌تواند جامعه را به سمت فهم عمیق قرآن کریم سوق دهد.

فرهاد بشیری،‌ نماینده پاکدشت:

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسائل خطیری بر عهده دارد و پیشانی این وزارتخانه ‌اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی تهران است،‌ در مورد تعیین تکلیف این اداره موضوع جدی‌تر دنبال شود و اگر می‌خواهد مدیر (manager) فعلی تثبیت شود،‌ اعلام شود یا اگر تغییراتی در راه است،‌ سریعتر این کار صورت بگیرد.

سید مرتضی خاتمی، نماینده زنجان:

قریب 100 شرح وظیفه سیاستی و اجرایی برای معاونت قرآنی وزارت ارشاد تعریف شده است،‌ من معتقد هستم آن قدر که باید از موضع ابتکار به مفاهیم قرآنی نگاه نشده است،‌ لازم نیست حتماً با برخی موارد برخورد سلبی داشته باشیم، اعتقاد دارم هنوز هم موضوعات ایجابی را انجام نداده‌ایم که به سمت موضوعات سلبی حرکت نماییم.

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

از اهتمام نماینده‌های محترم به مباحث قرآنی واقعاً لذت بردم و این از وجوه انقلابی بودن مجلس یازدهم است. موارد بسیار خوبی مطرح شد که فرصت پرداختن به تمام آنها نیست اما تا جایی که فرصت باشد به مواردی اشاره می‌کنم.

در جلسه‌ای که ۲ روز قبل برگزار شد،‌ در مورد صندوق هنر و حضور فعالان قرآنی در این صندوق تصمیماتی اتخاذ شد. یکی از این اتفاقات تغییر نام صندوق از «صندوق هنرمندان» به «صندوق هنرمندان و فعالان قرآنی» بود.

اگرچه قبلاً فعالان قرآنی هم می‌توانستند عضو این صندوق باشند اما اسم فعالان قرآن بر روی آن نبود. این موضوع در کمیسیون فرهنگی تصویب شد و در اولین جلسه دولت تصویب می‌شود. این کار بزرگی در حمایت از فعالان قرآنی بود. در حال حاضر نزدیک به 5200 نفر تحت پوشش بیمه فعالان قرآنی می باشند و برنامه‌ریزی شده است این رقم به 15 هزار نفر برسد.

وقتی وارد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شدم برخی دوستان گفتند مسئله قرآنی را برطرف نماییم، پیشنهاداتی دریافت شد تا مسئله قرآنی از وزارت ارشاد کنار گذاشته شود و به سازمان تبلیغات اسلامی واگذار شود، در صورتی که من به هیچ وجه چنین کاری را انجام نخواهم داد. تمام تلاش خودم را به کار خواهم گرفت تا این معاونت ارتقاء پیدا کند و قطعاً مهم‌ترین جایگاه برای من همین معاونت قرآن و عترت خواهد بود و حوزه های دیگر در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی افتخار به تابعیت از قرآن می دارند. خوشنویسی ما تمام امتیازش این است که بر مدار آیات قرآنی می‌چرخد و دفتر مدیران وزارتخانه باید پر از آیات خوشنویسی شده باشد. مفهوم این آیات را هم باید در سایر فعالیت‌های وزارتخانه در عرصه‌های فرهنگی و هنری هم ساری و جاری نماییم.

ما فعالیت‌های قرآن و عترتی وزارتخانه را محدود به ۱ معاونت نمی‌دانیم، تمام فعالیت‌های وزارت ارشاد باید زیر چتر قرآن باشد. در حوزه سینما هر فیلمی تولید می‌شود باید اینگونه باشد.

من به رئیس سازمان سینمایی گفتم راضی نیستم ۱ ریال از بودجه نظام اسلامی که با خون شهدا به دست آمده است به فیلمی اختصاص یابد که مناسک شرعی را رعایت نمی‌کند و گفتم اگر این کار صورت بگیرد شما را مقصر خواهم دانست. من چیزی برای از دست دادن ندارم تا بخواهم محافظه کاری کنم.

وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وظیفه احیاء، ‌توسعه و ترویج فرهنگ دینی و اسلامی را دارد. سینما، ‌تئاتر، هنرهای تجمسی، گرافیک و کاریکاتور تمام ابزارهایی برای تحقق این هدف می باشند. من سینمایی را حمایت خواهیم کرد که این فرهنگ را ترویج کند.

در مورد شورای توسعه فرهنگ قرآنی هم مباحثی مطرح شد، قطعاً این شوراها باید در استان‌ها هم راه‌اندازی شود. در شورای عالی انقلاب فرهنگی ۳ مجموعه داریم که یکی از آنها شورای توسعه فرهنگ قرآنی است،‌‌ قطعاً این شورا را به یکی از شوراهای قدرتمند تبدیل خواهیم کرد.

بعد از عبور کردن از این موقعیت زمانی و کاسته شدن انتقادات بحث جوان‌سازی مدیران را انجام خواهیم داد. جریان انقلابی، مؤمن و جوان این را دانسته باشند که تک تک آنها مورد استفاده قرار خواهند گرفت. در حوزه قرآن هم تمام نگاه این است که تشکل‌های مردمی و قرآنی را را در سراسر کشور حمایت نماییم، برای این مسئله هم پول کم نداریم. هرجا هم کم آوردیم از شما در مجلس برای بودجه کمک خواهیم گرفت.

برای بحث هم‌افزایی کارهایی را با سازمان تبلیغات انجام خواهیم داد تا به این هم افزایی برسیم.

جزیره‌ای عمل کردن هم مشکلی است که برطرف خواهیم کرد. کمیسیون آموزش بحث قرائت دانش آموزان را بر عهده دارد واقعاً مایه خجالت است که بعد از آموزش‌های فراوان هنوز نتوانیم قرآن را بخوانیم.

در لایحه هفتم توسعه هم حتماً همکاری خواهم کرد و شما هم یاری کنید.

انتهای پیام
منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=874625
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : مذهبی
آغاز ثبت نام دوره تربیت مربی قرآن از سوی مؤسسه مهر تابان
۱۴۰۰/۰۹/۰۶-۱۶:۵۲

به گزارش ایکنا، ثبت نام دوره تربیت مربی قرآن تخصصی کودک و نوجوان از سوی مؤسسه فرهنگی ـ مردمی قرآن و عترت مهر تابان مهدوی شروع شد.. این دوره ویژه بانوان با ظرفیت محدود و با آزمون ورودی و مصاحبه،...

ارسال توسط : ایکنا
معرفت جامعه؛ شرط ظهور امام زمان(عج)
۱۴۰۰/۰۹/۰۶-۱۶:۲۸

به گزارش خبرنگار افتخاری ایکنا، آیت‌الله سیدجلال مجدهاشمی، استاد حوزه و دانشگاه، پنجم آذرماه در سلسله جلسات اهمیت شناخت امام زمان(عج) که در مسجد جامع غدیرخم پاسداران برگزار شد، گفت: بنا بر آنچه از...

ارسال توسط : ایکنا
ماجرای شک در تلاوت و حل آن از سوی رهبری + صوت و عکس
۱۴۰۰/۰۹/۰۶-۱۶:۰۸

. به گزارش خبرنگار ایکنا، پنجمین محفل انس با قرآن به همت مجمع قرآنیان اسلامشهر، شب گذشته، ۵ آذر با حضور تعدادی از قاریان و حافظان قرآن و تلاوت قاریان بین‌المللی و ممتاز کشورمان در اسلامشهر برگزار و...

ارسال توسط : ایکنا
اعلام نتایج آزمون انتخاب قاری برای اعزام به مسابقات بین‌المللی
۱۴۰۰/۰۹/۰۶-۱۵:۴۴

. به گزارش ایکنا، در ایامی که داوری مرحله نیمه‌نهایی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم طی روزهای 16 تا 22 آبان‌ماه به صورت غیرحضوری در مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه در جریان...

ارسال توسط : ایکنا
تصمیمی که فرایندش 4ماه به طول انجامید؛ رأی‌گیری مجدد برای 10 عضو هیئت مدیره
۱۴۰۰/۰۹/۰۶-۱۵:۰۰

در بررسی صحت انتخابات اتحادیه مؤسسات قرآنی مازندران به گزارش ایکنا، پس از برگزاری مجمع عمومی اتحادیه مؤسسات و تشکل‌های قرآن و عترت مازندران و ایراداتی که به آن وارد شده است و پیگیری‌های ایکنا از...

ارسال توسط : ایکنا