به گزارش گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدمهدی اسماعیلی وزیر ارشاد، امروز در آئین تکریم و معارفه مدیرعامل دیتانیوز با نقل خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: حدود ۲ دهه است که با علی نادری...

کد خبر: 874813
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۹:۱۰
بازدید: 10
ورود ایرنا و روز نامه (newspaper) ایران (IRAN) به جناح‌بندی‌ها ممنوع است

به گزارش گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، محمدمهدی اسماعیلی وزیر ارشاد، امروز در آئین تکریم و معارفه مدیرعامل دیتانیوز با نقل خبرگزاری جمهوری اسلامی اظهار کرد: حدود ۲ دهه است که با علی نادری آشنایی و همکاری دارم. وی از دوره دانشجویی همیشه به عنوان ۱ عنصر متدین، انقلابی و جهادی مطرح بود که تخصص رسانه‌ای نیز دارد و از خبرگان رسانه‌ای جریان انقلاب است.

وی اضافه کرد: بنده با ایشان فعالیت‌های مهم رسانه‌ای داشتیم و قرارگاه رسانه‌ای که چندسال پیش راه‌اندازی کردیم، از ایده‌های خوب ایشان بود. وی در سازمان صدا و سیما نیز مورد اعتماد ارکان این سازمان بوده است. رئیس جمهوری هم کاملا به وی اعتماد دارد و در قوه قضاییه نیز به خوبی درخشید.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی بیان کرد: علی نادری در مجموعه قضا به جریان رسانه‌ای کمک کرد و کسانی که مشکلات حقوقی و رسانه‌ای داشتند و حتی بسیاری از اصحاب فرهنگ و هنر به ایشان مراجعه می‌کردند. اعتماد رئیس جمهور به ایشان باعث شده بخشی از مشکلات رسانه‌ای، فرهنگی و هنری در دستگاه قضا را برطرف کند.

اسماعیلی با بیان اینکه رئیس جمهور محترم بر آزادی بیان تاکید می دارند، گفت: وقتی ایشان از آزادی بیان سخن می‌گویند واقعا از عمق وجود به این امر اهتمام می دارند. بنده به عنوان کسی که سال‌ها ایشان را درک کردم می‌گویم از بن دندان به آزادی بیان اعتقاد می دارند. در ۲ سالی که در قوه قضاییه بودند ۱ مجموعه رسانه‌ای تعطیل نشد، شکایت‌های قوه از رسانه‌ها را هم پس گرفتند و در دوره ریاست جمهوری نیز به همین‌گونه عمل کنند.

وی اضافه کرد: آقای رئیسی حتی زمانی که مطالب نادرست در رسانه‌ها منتشر می‌شود به من اشاره می دارند که برخوردی با رسانه‌ها نباشد و برای آن‌ها توضیح بدهید. البته رسانه‌های ما با وجود گرایش‌های مختلف بسیار نجیب می باشند و بنای ما در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بر این است که از تمامی رسانه‌ها با تمام گرایش‌های متنوع که لازمه رسانه است حمایت نماییم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ابراز کرد: دیروز انتخاب هیئت منصفه را داشتیم و تلاش کردیم از تمام گرایش‌ها در هیات منصفه حضور داشته باشند. وقتی هیئت منصفه نماینده افکار عمومی است باید بخش گسترده‌ای از افکار عمومی را نمایندگی کند.

اسماعیلی با بیان اینکه ایرنا دیتانیوز با نقل خبرگزاری نظام و انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: تعمدا می‌گویم سازمان خبرگزاری، چون ناظر بر آن ابعاد گفتمانی است که در انقلاب اسلامی داریم، به همین دلیل باید ابعاد استانی و شهرستانی و ابعاد بین‌المللی دیتانیوز با نقل خبرگزاری تقویت شود، البته نحوه فعالیت دفاتر امروزه تغییر کرده است و نمی‌خواهم بگویم که برای ۱ نمایندگی چند نفر اعزام شوند، بلکه ارتباط دقیق مهم است.

وی ادامه داد: سازمان فرهنگ و ارتباطات باید این ارتباط وثیق را با بدنه داخلی کشور از جمله دیتانیوز با نقل خبرگزاری ایرنا داشته باشد و از ظرفیت رایزنان فرهنگی و دیگران استفاده کند و ایرنا باید از حالت پدافندی به حالت آفندی انتقال یابد؛ یعنی باید بتوانیم جریان‌سازی نماییم.

وی از ایجاد حوزه‌های رسانه‌ای ویژه در مناطق مختلف کشور خبر داد و گفت: اگر می‌گوییم باید از حوزه پدافندی به حوزه آفندی نقل مکان نماییم یعنی باید از ظرفیت‌هایی که در کشور داریم به خوبی استفاده نماییم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی درباره بحث آموزش در ایرنا هم گفت: تا به امروز تلاش‌های بسیار خوبی در این زمینه شده است، اما آموزش کارکنان و خبرنگاران ایرنا منحصر به آموزش‌های درون سازمانی نیست، در سال ۸۵ روز نامه (newspaper) ایران (IRAN) دوره‌های کوتاه مدتی را برای خبرنگاران برگزار می‌کرد که امروز بسیاری از آنان در صحنه‌های خبری می‌درخشند که نتیجه همان دوره‎های کوتاه مدت است و لازم است این مسئله در دستور کار باشد.

اسماعیلی درباره مشکلات مربوط به نیروی انسانی در دیتانیوز با نقل خبرگزاری جمهوری اسلامی نیز گفت: از مدیرعامل تازه می‌خواهم که مشکل منابع انسانی را رفع کند و دید خود را در شورای عالی دیتانیوز با نقل خبرگزاری مطرح کند. چون حوزه منابع انسانی برای ما مهم است و امیدوارم بسته‌ای از حداقل‌هایی مانند مسائل رفاهی و مالی که در دیتانیوز با نقل خبرگزاری فاقد آن می باشیم، ارائه کند و ما موظف به تامین آن می باشیم.

وی نقل مکان حوزه دیتانیوز با نقل خبرگزاری از وضعیت فعلی به حوزه‌های تازه تصویری و شبکه‌های اجتماعی را مهم دانست و گفت: حتما در نقطه‌هایی که ضعف داریم باید قدرتمند وارد شویم و یکی از دلایل انتخاب علی نادری این بود که وی فهم عمیقی از رسانه‌های اجتماعی تازه دارد و حتما دیتانیوز با نقل خبرگزاری باید حضور قدرتمندی را در حوزه تصویر داشته باشد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اظهار کرد: ما هیچ دیتانیوز با نقل خبرگزاری را رقیب دیتانیوز با نقل خبرگزاری ایرنا نمی‌دانیم و دیتانیوز با نقل خبرگزاری جمهوری اسلامی دیتانیوز با نقل خبرگزاری انحصاری نظام است و این وظیفه مهمی است و باید دیتانیوز با نقل خبرگزاری به مرجعیت خود بازگردد.

اسماعیلی یادآور شد: حتما ما در حوزه رسانه وقتی از رسانه تاثیرگذار سخن می‌گوییم، آن رسانه باید به حوزه مخاطبان خود توجه کند و ما به دنبال جنجال و ورود به مسائل حاشیه‌ای نیستیم.

وی با تجلیل از فعالیت‌های مدیر (manager) عامل موسسه ایران (IRAN) گفت: مهدی شفیعی در حوزه موسسه ایران (IRAN) تلاش‌های بسیاری داشت و آیت الله رئیسی بار‌ها از فعالیت‌های وی تشکر کرد و من نیز از زحمات وی ممنون هستم که کار روز نامه (newspaper) ایران (IRAN) خوب است.

اسماعیلی اضافه کرد: در دیتانیوز با نقل خبرگزاری ایرنا و روز نامه (newspaper) ایران (IRAN) ورود به جناح بندی‌های مختلف ممنوع است و نباید این رسانه به عنوان بازوی ۱ جناح مطرح شود. دیتانیوز با نقل خبرگزاری جمهوری اسلامی و روز نامه (newspaper) ایران (IRAN) متعلق به مجموعه نظام است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: دیتانیوز با نقل خبرگزاری ۱ مجمع عمومی دارد که پیش از این شاید جدی نبوده، اما ۲ حوزه اقتصادی مهم در کنار وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی یعنی سازمان برنامه و بودجه و وزارت اقتصاد و دارایی در آن حضور می دارند که قول داده‌اند جلسات مجمع عمومی داشته باشیم، در کنار شورای عالی ایرنا می‌توان حرکت دیتانیوز با نقل خبرگزاری را شتاب بخشید و آقای نادری باید برای قدرتمندتر ساختن ایرنا از این فرصت استفاده کند.

اسماعیلی در بخش پایانی صحبت‌های خود با اشاره به اینکه جمع‌آوری مفاهیم ابداعی رهبر معظم انقلاب گفت: این موضوع پروژه‌ای بود که در مرکز اسناد انقلاب اسلامی انجام دادیم و قدرت بالای رهبر معظم انقلاب در خلق مفاهیم تازه به گونه‌ای است که ۵۰ مفهوم اختصاصی آفریدند و ۲۰۰ مفهوم را در حوزه‌های تازه به کار بردند که ۲ واژه «دست بزن نظام» و «نبض نظام» مربوط به دیتانیوز با نقل خبرگزاری جمهوری اسلامی است.

در این مراسم فرشاد مهدی‌پور معاون امور مطبوعاتی، همایون امیرزاده رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکمیل باقرزاده، میثم نیلی، سپهر خلجی و دیگر اعضای شورای عالی دیتانیوز با نقل خبرگزاری جمهوری اسلامی، مدیران عامل پیشین این دیتانیوز با نقل خبرگزاری محمد جعفر بهداد، احمد خادم المله، جلال فیاضی و اعضای شورای سیاست‌گذاری خارجی ایرنا حضور داشتند.

در پایان این مراسم با اهدای لوح از خدمات محمدرضا نوروزپور تقدیر شد. نوروزپور از ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ مدیرعامل سازمان دیتانیوز با نقل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) بود.

انتهای پیام/

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
برچسب ها:
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=874813
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : سیاسی
لزوم ترسیم نقشه راه برای همکاری‌های ایران (IRAN) و ازبکستان
۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۹:۰۴

خبرگزاری میزان - بنا به اعلام مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران (IRAN) در حاشیه برگزاری پانزدهمین نشست سران سازمان همکاری...

ارسال توسط : میزان آنلاین
قیمت واقعی گوشت اعلام شد/ واقعا چرا گوشت را کیلویی ۱۸۰ هزار تومان می‌فروشند؟
۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۸:۵۶

مجتبی عالی گفت: با توجه به افزایش روزمره قیمت نهاده دامی، نرخ تمام شده تولید مرتب در حال تغییر است. در حال حاضر قیمت هر کیلو دام سبک ۴۵ تا ۵۵ هزار تومان و دام سنگین ۳۵ تا ۵۵ هزار تومان است و به رغم...

ارسال توسط : خبر آنلاین
تحلیل استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران از "جر&
۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۸:۵۶

این تغییر در روش به معنای آن است که به عینیت‌گرایی گرایش می‌یابند که البته ضرورتا به معنای دست‌کشیدن از آرمان‌ها و ارزش‌ها نیست؛ اما می‌تواند نتیجه‌اش به‌کارگیری تمام نیروهای ملی برای حل مشکلات...

ارسال توسط : خبر آنلاین
تحلیل کیهان از ناآرامی‌های اصفهان: می‌خواهند در آستانه مذاکرات وین، آشوب بکارند و تحریم درو کنند
۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۸:۴۸

. کیهان نوشت: پس از گذشت ۲ هفته از اعتراضات کشاورزان در بستر زاینده‌رود، معترضان اصفهانی با شنیدن وعده‌های مسئولان کشوری و استانی مبنی بر مسئله کم‌آبی و تعیین تکلیف وضعیت کشت پاییزه، پنج‌شنبه گذشته...

ارسال توسط : انتخاب
روزنامه جمهوری اسلامی: برجام را مرده‌ای می‌دانستند که قابل احیا نیست، اما حالا برای آن مذاکره کنند؛ این ۱ نقطه قوت است
۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۸:۴۸

روزنامه جمهوری اسلامی نوشت: طبق آنچه مقامات وزارت امور خارجه کشورمان اعلام کرده‌اند قرار است فردا دور تازه مذاکرات مربوط به برجام در وین برگزار شود.. *اینکه کارگزاران کنونی نظام جمهوری اسلامی، که در...

ارسال توسط : انتخاب