. به گزارش دیتانیوز با نقل خبرگزاری موج یزد، حجت الاسلام سید کاظم مدرسی امام جمعه بخش مرکزی یزد و از اساتید حوزه علمیه یزد گفت: هلال احمر ۱ نگاه ارزشی و انسان دوستانه به فعالیت‌هایش...

کد خبر: 874900
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۹/۱۰-۱۹:۵۸
ارسال توسط :
بازدید: 11
افتخار هلال احمر، مردمی بودن و جذب اعتماد عمومی است

به گزارش دیتانیوز با نقل خبرگزاری موج یزد، حجت الاسلام سید کاظم مدرسی امام جمعه بخش مرکزی یزد و از اساتید حوزه علمیه یزد گفت: هلال احمر ۱ نگاه ارزشی و انسان دوستانه به فعالیت‌هایش دارد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان یزد؛ همزمان با اولین روز از هفته وحدت و میلاد باسعادت نبی مکرم اسلام و امام جعفر صادق علیهما السلام مدیر (manager) عامل و مسئول دفتر نمایندگی ولی خوب فقیه در جمعیت هلال احمر استان با آیت الله حاج سید کاظم مدرسی امام جمعه بخش مرکزی و از اساتید حوزه علمیه یزد دیدار کردند.

 آیت الله حاج سید کاظم مدرسی امام جمعه بخش مرکزی و از اساتید حوزه علمیه یزد در دیدار با مدیرعامل و مسئول دفتر نماینده ولی خوب فقیه در هلال احمر یزد با قدردانی از تلاش‌های این نهاد مردمی گفت: از دیدگاه قرآن کریم، احسان کننده گان و بر اساس روایات کسانی که خیر الناس می باشند دارای اجر و پاداش عظیمی اند و اگر فریادی از مسلمانی برخیزد و کسی جوابگو نباشد، مسلمان نیست.

امام جمعه بخش مرکزی و از اساتید حوزه علمیه یزدافزود: اسلام دین تعاون و همیاری و احسان و بازداشت (دستگیری) از یکدیگر است و مد دید اسلام تمام جامعه بشری و نه تنها مسلمانان می باشد.

وی تصریح کرد: هلال احمر ۱ نگاه ارزشی و انسان دوستانه به فعالیت‌هایش دارد نه نگاه شغلی یا اقتصادی و این نگاه بسیار مثبت است.

آیت الله حاج سید کاظم مدرسی عنوان کرد: هلال احمر با سبقه دینی و انسانی، بسیاری از اهداف را پیش برده و از افتخارات هلال احمر، مردمی بودن و جذب اعتماد عمومی است.

وی بیان کرد: هلال احمر ۱ سازمان غیر دولتی و از نهادهای ارزشمند است و این خودش ظرفیت مهمی به عنوان ۱ نهاد مردمی به شمار می رود و مردم باید به نگاه استقلال از دولت و همگام با اهداف آن نگاه کنند.

آیت الله مدرسی اضافه کرد: وجود هلال احمر برای حوادث غیر مترقبه است و باید با حرکت‌های غیرعامل و پدافند در هم آمیخته شود، حوادث غیر مترقبه خبر نمی دهد منتها باید مفهوم حوادث غیر مترقبه برای استان ها متفاوت باشد و هر استانی ظرفیت خاص خود را بداند و حوادث غیر مترقبه را تعریف کند.

وی گفت: در برخی استان ها سیل جزء حوادث غیرمترقبه است، در استان یزد نیز پدیده خشکسالی و بارورو کردن ابرهاست، باید نگاه ها را تغییر داد و نگذاریم مردم در خشکسالی دچار تنگنا شوند.

آیت‌الله مدرسی یزدی اضافه کرد: تجهیزات و امکانات خوبی از سوی هلال احمر در استان وجود دارد و خدمات به طلاب و آموزش این قشر نیز بسیار ارزشمند است، امیدواریم این خدمات توسعه و استقرار پیدا کند و از ظرفیت طلاب به بهترین نحو استفده شود.

وی بیان کرد: مرمی بودن هلال احمر با توجه به اعتماد جامعه ۱ ظرفیت مهم است و می توان از این ظرفیت عمومی استفاده کرد، اعتماد سازی موجب استفاده بهتر از ظرفیت های مردمی است و هر نوع حرکت غیر معقولانه می تواند به اعتماد عمومی لطمه بزند.

امام جمعه بخش مرکزی تصریح کرد: نسبب به استان های دیگر این اعتماد عمومی خوب است و باید تقویت شود، همان طور که در امور دنیوی می توان فرهنگ عمومی ایجاد نمایید در مورد ظرفیت دینی و فرهنگی نیز ظرفیت لازم را باید فراهم کرد.

وی اظهار داشت: حوزه نیز می تواند طبق امکانات و شرایط به این اهداف کمک کند، ضمن اینکه از ظرفیت بسیج و سپاه باید استفاده شود و حلقه ای صالحین در بین جوانان شکل بگیرد و در پایگاههای مختلف بسیج در زمینه آموزش ورود شود.

آیت‌الله مدرسی بیان کرد: در طرح شهید سلیمانی هلال احمر می تواند حضوری پررنگ داشته باشد، در این مسیر حرکت های هلال احمر باید به لحاظ کیفی و کمی رشد یابد و با نگاهی تخصصی وارد شوند، حضور هلال احمر در مقابله با کرونا بسیار خوب بود و باید ملموس شود.

وی اضافه کرد: هلال احمر در نمازهای جمعه و پایگاههای مختلف می توانند اعتمادسازی کنند و در تشخیص بیماری ها و مقابله با کرونا در کنار مردم باشند البته این خدمات نباید مقطعی باشد و هلال احمر باید به حرکت های فرهنگی جریان و شتاب بدهند.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام شعشعی ضمن تبریک ایام از مجموع فعالیت های فرهنگی صورت گرفته بوسیله دفتر نمایندگی گزارشی ارائه و اضافه کرد،تمام تلاش مجموعه دفتر نمایندگی در هلال احمر استان بر نهادینه شدن برنامه های فرهنگی است تا در راستای انجام فعالیت های ذاتی هلال احمر،این جنبه کار نیز تقویت و خدمات ارزنده تری به جامعه هدف ارائه گردد.

در ادامه این دیدار که رئیس محترم حراست جمعیت هلال احمر استان یزد و مسئول روابط عمومی هلال احمر استان نیز حضور داشتند،دکتر محسن حرازی زاده مدیرعامل محترم جمعیت استان ضمن ابراز خرسندی از تشکیل این جلسه به فعالیت های صورت گرفته بوسیله معاونت های مختلف جمعیت اشاره و اضافه کرد،در حال حاضر با توجه به اختصاص بودجه حمایتی که از سوی معاونت داوطلبان صورت گرفته است، امکان خدمت رسانی بیشتری برای این جمعیت میسر گردیده و امیدواریم با تلاش مجموعه بتوان هم حمایت های بیشتری را جذب و هم به جامعه هدف بیشتری ارائه خدمت نمائیم.

تاسیس و تجهیز بانک امانات در شعب استان و راه اندازی بیش از ۶۸ خانه هلال و تشکیل کانون های طلاب در کنار سائر کانون های معاونت جوانان از دیگر فعالیت های جمعیت هلال احمر بود که این مقام مسئول به آنها اشاره کرد.

در پایان نیز بر حمایت معنوی علما و روحانیون تاثیرگذار برای جلب اعتماد هرچه بیشتر عمومی و نیز حذب منابع مالی خیری برای تقویت و راه‌اندازی پروژه های عام المنفعه بوسیله این نهاد مردمی و غیر دولتی تاکید گردید.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=874900
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : سرگرمی
اردبیل ظرفیت تبدیل به پایلوت گردشگری خارجی را دارد
۱۴۰۰/۰۹/۱۰-۱۷:۲۸

. . . به گزارش دیتانیوز با نقل خبرگزاری موج اردبیل، نادر فلاحی ، مدیرکل‌ میراث ‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل در جلسه با نماینده وزارت امور خارجه در...

ارسال توسط : موج نیوز
اعطای تسهیلات کم بهره برای توسعه هتل ها در اردبیل
۱۴۰۰/۰۹/۱۰-۱۷:۲۸

. . . به گزارش دیتانیوز با نقل خبرگزاری موج اردبیل، نادر فلاحی ، مدیرکل‌ میراث‌ فرهنگی، گردشگری و صنایع‌ دستی استان اردبیل در جلسه مشترک با هئیت مدیره جامعه...

ارسال توسط : موج نیوز
دستگیری ۲ متخلف تخلیه زباله در طبیعت آمل
۱۴۰۰/۰۹/۱۰-۱۷:۲۸

...

ارسال توسط : موج نیوز
تامین تمام آب مورد نیاز مناطق تحت پوشش سیستم آبرسانی اصفهان بزرگ از تصفیه خانه باباشیخعلی
۱۴۰۰/۰۹/۱۰-۱۶:۱۶

. . . به گزارش دیتانیوز با نقل خبرگزاری موج اصفهان، مهرداد خورسندی بیان کرد: تمام آب مورد نیاز شهرها و روستاهای تحت پوشش سیستم آبرسانی اصفهان بزرگ در...

ارسال توسط : موج نیوز
اجرای ۱۲ جنگ شاد معنوی بوسیله مبلغان در بیمارستان امام حسین اصفهان
۱۴۰۰/۰۹/۱۰-۱۵:۵۲

. . . به گزارش خبرنگار دیتانیوز با نقل خبرگزاری موج اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین حامد اهتمام پس از دیدار با رئیس بیمارستان تخصصی کودکان امام حسین (ع) اظهار داشت:...

ارسال توسط : موج نیوز