. فارس: «مجید تخت روانچی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران (IRAN) نزد سازمان ملل متحد امروز (سه شنبه) در نشست شورای امنیت در مورد «بررسی وضعیت خاورمیانه: موضوع فلسطین» شرکت کرد و به ایراد...

کد خبر: 875092
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۹:۲۴
ارسال توسط :
بازدید: 17
تخت روانچی: اتهامات اسرائیل درباره برنامه هسته‌ای صلح آمیز ایران، کاملاً پوچ، بی ربط و بی اساس است / تهدید این رژیم علیه تهران باید بوسیله شورای امنیت محکوم شود

تخت روانچی: اتهامات اسرائیل درباره برنامه هسته‌ای صلح آمیز ایران، کاملاً پوچ، بی ربط و بی اساس است / تهدید این رژیم علیه تهران باید بوسیله شورای امنیت محکوم شود

فارس: «مجید تخت روانچی» سفیر و نماینده دائم جمهوری اسلامی ایران (IRAN) نزد سازمان ملل متحد امروز (سه شنبه) در نشست شورای امنیت در مورد «بررسی وضعیت خاورمیانه: موضوع فلسطین» شرکت کرد و به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی اظهار داشت: وضعیت کنونی در سرزمین اشغالی فلسطین نگران کننده است و تداوم این وضعیت موجب نگرانی شدید جامعه بین المللی است.

تخت روانچی با بیان اینکه مردم فلسطین همچنان از ۱ اشغال وحشیانه که برای بیش از ۷ دهه به طول انجامیده است، رنج می برند، اظهار داشت: اسرائیل به عنوان ۱ قدرت اشغالگر، سیاست ها و اقدامات مخرب و تجاوزکارانه خود علیه مردم فلسطین را تشدید کرده و منجر به تلفات مردم عادی از جمله کودکان شده است.

نماینده ایران (IRAN) بیان کرد: در این میان، رژیم اسرائیل به هتک حرمت مقدسات مذهبی و اسلامی ادامه داده است. مسجد الاقصی به عنوان نمونه بارز چنین تجاوزاتی، به طور مداوم هدف حملات، تحریکات و تهاجمات روزانه رژیم اسرائیل برای تسریع در اجرای طرح غیرقانونی اسرائیل در زمینه تقسیم زمانی و مکانی این حرم مطهر بوده است.

وی ادامه داد: به همان اندازه، وضعیت انسانی در نوار غزه همچنان وخیم است. محاصره، اقتصاد غزه را نابود و ویرانی گسترده ای ایجاد کرده و اکثر مردم را از دنیای خارج جدا کرده است.

تخت روانچی با ذکر این نکته که ادامه محاصره بی رحمانه غزه مجازات جمعی انسان های بی گناه است، عنوان کرد. این جنایت علیه بشریت محسوب می شود و تهدیدی جدی برای صلح و امنیت بین المللی است. این ۱ اقدام تهاجمی و وحشیانه است که تمام قوانین و هنجارهای بین المللی را نقض می کند.

نماینده ایران (IRAN) اضافه کرد: رژیم اسرائیل با تجاوز به حاکمیت و تمامیت ارضی کشورهای منطقه از جمله سوریه و تهدید علنی در توسل به زور علیه حاکمیت کشورهای عضو سازمان ملل متحد، به تجاوزات و اقدامات بی ثبات کننده خود در منطقه ادامه می دهد.

به گزارش فارس، وی گفت: بسیار تأسف بار است که شورای امنیت تاکنون نتوانسته است مسئولیت خود را بر اساس منشور سازمان ملل متحد برای پایان اشغال سرزمین فلسطین برعهده بگیرد.

تخت روانچی یادآور شد: عدم اقدام علیه نقض قوانین بین المللی در سرزمین اشغالی فلسطین ، رژیم اسرائیل را به ادامه جنایت های فجیع خود علیه مردم مظلوم فلسطین جسور کرده است.

نماینده ایران (IRAN) اضافه کرد: ما از جامعه بین المللی، به ویژه شورای امنیت، می خواهیم اقدامات لازم را برای پایان دادن فوری به اشغال فلسطین بوسیله رژیم اسرائیل و حملات مکرر به مردم فلسطین و محاصره ظالمانه غزه، جایی که مردم در شرایط غیرانسانی و غم انگیز زندگی رنج می برند، اتخاذ کند.

* جنایات اسرائیل نباید بدون مجازات بماند

به گزارش فارس، تخت روانچی با تأکید بر اینکه رژیم اسرائیل باید به خاطر نقض حقوق بشر بین المللی و حقوق بشردوستانه در سرزمین اشغالی فلسطین پاسخگو باشد، تصریح کرد: چنین جنایاتی نباید بدون مجازات بماند.

وی عنوان کرد: حل بحران فلسطین تنها در صورتی امکانپذیر است که حقوق مسلم مردم فلسطین اشغالی به طور کامل به رسمیت شناخته شده، احیا و برقرار شود.

تخت روانچی اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران (IRAN) معتقد است که تنها راه حل ممکن برای احقاق حقوق اساسی مردم فلسطین، به ویژه حق آنها بر تعیین سرنوشت، برگزاری تمام پرسی، منطبق با واقعیت های تاریخی و مطابق با اصول حقوق بین الملل و با مشارکت تمام مردم فلسطین از جمله مسلمانان، مسیحیان و یهودیان است. چنین رفراندومی می تواند مبنای محکمی برای حل مسئله فلسطین، بازگرداندن حاکمیت مردم فلسطین و پایان اشغالگری باشد.

* اتهامات اسرائیل در مورد برنامه هسته ای صلح آمیز ایران، کاملاً پوچ، بی ربط و بی اساس است

وی در پایان اتهامات بی اساس نماینده رژیم اسرائیل در این نشست علیه ایران (IRAN) را کاملاً رد و قویا محکوم کرد و گفت: این رژیم طبق عادت، ادعاهای بی اساس علیه ایران (IRAN) مطرح می کند. اکنون بار دیگر، نماینده رژیم اسرائیل تلاش کرده است تا نقش قربانی را ایفا کند و توجه جامعه بین المللی را از جنایات خود علیه مردم فلسطین در سرزمین های اشغالی منحرف کند.

تخت روانچی اضافه کرد: اتهامات اسرائیل در مورد برنامه هسته ای صلح آمیز ایران، که ماهیت صلح آمیز آن به دفعات متعدد از طریق آژانس بین المللی انرژی اتمی راستی آزمایی و تأیید شده است، کاملاً پوچ ، بی ربط و بی اساس است. بدیهی است هدف رژیم اسرائیل از این اتهامات بی اساس، پنهان کردن خطری است که تسلیحات هسته ای این رژیم برای منطقه و جامعه جهانی ایجاد می کند.

به گفته این دیپلمات ارشد ایرانی جامعه بین المللی باید برای از بین بردن این تهدید، رژیم اسرائیل را وادار کند تا با کنار گذاشتن فعالیت های تهدید آمیز هسته ای اش، به معاهده منع اشاعه سلاح های هسته ای بپیوندد و کلیه فعالیت ها و تاسیسات هسته ای خود را تحت نظارت جامع آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار دهد.

وی اضافه کرد: نماینده این رژیم تروریستی از تریبون شورا، که مسئول اولیه حفظ صلح و امنیت بین المللی است، سوء استفاده کرده و آشکارا یکی از کشورهای عضو سازمان ملل متحد را به استفاده از زور تهدید کرده است. این تهدید نقض فاحش حقوق بین الملل، منشور ملل متحد ، به ویژه ماده ۲ (۴) منشور است، بنابراین باید بوسیله شورای امنیت رد و محکوم شود.

تخت روانچی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران (IRAN) بر اساس حقوق بین الملل حق ذاتی خود را برای انجام تمام اقدامات لازم برای حفاظت و دفاع از خود محفوظ می دارد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=875092
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : سیاسی
دریادار ایرانی: اولین موتور دیزلی دریایی تمام بومی رونمایی شد
۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۹:۲۴

به گزارش خبرنگار دیتانیوز با نقل خبرگزاری صدا و سیما؛ امیر دریادار شهرام ایرانی در استودیو نگاه ۱ شبکه اول سیما به مناسبت هفتم آذرماه روز نیروی دریایی اضافه کرد: رونمایی از اولین موتور دریایی دیزلی...

ارسال توسط : الف
رافائل گروسی با چه هدفی به ایران (IRAN) آمد؟
۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۹:۲۴

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، رافائل گروسی مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی برای دومین بار در دولت تازه ایران، یکم آذرماه به تهران آمد، این دیپلمات آرژانتینی در این سفر با رئیس سازمان انرژی...

ارسال توسط : الف
نیک بین: تقویت دانشگاه فرهنگیان و حذف مافیای کنکور در برنامه های نوری دیده نمی شود
۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۹:۲۴

به گزارش الف با نقل قول از خانه ملت، جواد نیک بین در جلسه علنی امروز (یکشنبه، 7 آذرماه) مجلس شورای اسلامی در مخالفت با برنامه های وزیر پیشنهادی آموزش و پرورش ضمن گرامیداشت هفته بسیج گفت: این انقلاب...

ارسال توسط : الف
چرا گرسنه می‌شوید؛ ۴ دلیل برای اینکه همیشه گرسنه هستید
۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۹:۲۰

به گزارش خبرآنلاین، گرسنگی معمولاً ۲ ساعت بعد از آخرین وعده غذایی که خورده‌اید شروع می‌شود. در واقع پس از این مدت است که شما علائم فیزیکی گرسنگی را احساس می‌کنید؛ دلتان ضعف رفته و انرژی‌تان کاهش...

ارسال توسط : خبر آنلاین
رویکرد فرهنگی و بین المللی ورزش برای سازمان منطقه آزاد قشم اولویت دارد
۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۹:۲۰

به گزارش  خبرآنلاین از قشم دکتر افشار فتح الهی در ایین افتتاح مسابقات قهرمانی ووشو کشور و انتخابی تیم ملی در سالن ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم اضافه کرد: ترویج ورزش های همگانی و میزبانی...

ارسال توسط : خبر آنلاین