کرامت ویس‌کرمی صبح امروز در حاشیه بازدید جواد اوجی، وزیر نفت از ستاد، مرکز داده و پایش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و سیستم هوشمند سوخت با تأکید بر اینکه تلاش کردیم در کمترین زمان ممکن عرضه سوخت...

کد خبر: 886330
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۹:۴۷
ارسال توسط :
بازدید: 15
سهمیه‌های بنزین مردم کم نمی‌شود

کرامت ویس‌کرمی صبح امروز در حاشیه بازدید جواد اوجی، وزیر نفت از ستاد، مرکز داده و پایش شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی و سیستم هوشمند سوخت با تأکید بر اینکه تلاش کردیم در کمترین زمان ممکن عرضه سوخت خودروها را فراهم نماییم، گفت: با توجه به آمادگی قبلی برای قطعی احتمالی سیستم و سناریوهای مختلفی که در این زمینه پیش‌بینی شده بود، عملیات فعال‌سازی نخستین جایگاه‌ها در نیم ساعت ابتدایی این اتفاق ممکن شد.

وی اضافه کرد: قیمت‌های مختلفی برای عرضه بنزین و نفت‌گاز آزاد و رایانه‌ای در سیستم هوشمند سوخت وجود دارد که با قطعی سامانه، نظام سهمیه‌بندی غیرفعال شده است و ما باید روی قیمت دوم مانور می دادیم.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تأکید کرد: تمهیداتی پیاده کردیم که نازل‌ها را روی سیستم فعال نماییم تا بتوانند بنزین را عرضه کنند و در همان ساعات نخستین وقوع این حادثه با هماهنگی سازندگان تلمبه‌ها که کدهای امنیتی می دارند، سوخت‌گیری از طریق بنزین آزاد را فعال کردیم.

ویس‌کرمی با اشاره به اینکه هم‌اکنون بیش از ۴۰۰۰ جایگاه عرضه بنزین و نفت‌گاز در کشور فعال است گفت: ۵۸ هزار نازل در جایگاه‌های عرضه سوخت داریم که از این تعداد ۴۴ هزار نازل مربوط به عرضه بنزین و ۱۴ هزار نازل مربوط به عرضه نفت‌گاز است. با روش دستی نازل‌های جایگاه‌ها تک به تک فعال شد تا بتوانند به روش پیش از سیستم عرضه بنزین را انجام دهند و جایگاه‌ها نیز به سرعت عملیاتی شد.

وی اضافه کرد: در ۳۷ منطقه عملیاتی در نخستین ساعات اولیه جایگاه‌های عرضه سوخت به‌ویژه در مناطق عملیاتی به‌سرعت عملیاتی شد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی با اشاره به اینکه فعال‌سازی حدود ۸۰۰ جایگاه در کشور برای عرضه بنزین سهمیه‌ای گفت: برنامه ما برای استفاده از سیستم سوخت، بلافاصله به پیمانکار پشتیبان ابلاغ شد که بسته به تعداد نازل‌های جایگاه‌های سراسر کشور در دورترین نقاط، این کار زمانبر و پیچیده بود.

طبق اعلام وزارت نفت، ویس‌کرمی اضافه کرد: در بحث سیستم حمل و نقل ناوگان سنگین نیز تلاش کردیم با فعال‌سازی قیمت نفت‌گاز آزاد (۶۰۰ تومان) برای خودروهای سنگین مشکلی ایجاد نشود و خوشبختانه در بخش حمل و نقل ناوگان سنگین و نیز تانکرهای حمل فرآورده کمترین مشکل را داشتیم.

حتی ۱ لیتر از سهمیه‌های بنزین مردم کم نمی‌شود

مسعود رضایی، مدیر (manager) سیستم هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی نیز در گزارشی درباره روند عملیات ازسرگیری توزیع سوخت در کشور گفت: معماری سیستم هوشمند سوخت به شکلی است که در بدترین شرایط بسیار سریع سوخت‌رسانی ازسر گرفته می‌شود.

وی اضافه کرد: تمام برنامه‌هایی که داشتیم در بدترین حالت اجازه قطع سوخت‌رسانی را به حداقل می‌رساند و به سرعت تلاش کردیم جایگاه‌ها را با سیاست تک قیمتی به‌سرعت عملیاتی نماییم.

مدیر سیستم هوشمند سوخت شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی اضافه کرد: گروه‌های فنی ما پس از این اتفاق به‌سرعت راهکارهای ممکن برای عملیاتی کردن سیستم را بررسی کردند و تلاش کردیم به‌تدریج سهمیه‌بندی از طریق سیستم را فعال نماییم.

رضایی اضافه کرد: مهمترین هدف ما در این بحران برقراری سریع عرضه سوخت در کشور بود و تأکید می‌کنم که خوشبختانه حتی ۱ لیتر از سهمیه‌های مردم در پی این اختلال حذف نمی‌شود.

جایگاه‌های عرضه سوخت منطقه خراسان رضوی فعال است

علی اصغر اصغری، مدیر (manager) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی نیز در ارتباط ویدیوکنفرانسی با این نشست گفت: خوشبختانه هم‌اکنون تمام جایگاه‌های عرضه فرآورده‌های نفتی در این منطقه فعال شده‌اند.

وی اضافه کرد: ۲۸ جایگاه عرضه فرآورده‌های نفتی در این منطقه به سیستم هوشمند سوخت متصل شده اند و این مقدار تا عصر روز پنجشنبه به ۴۰ باب می‌رسد.

اصغری تاکید کرد: تا فردا تمام جایگاه‌های عرضه سوخت استان خراسان رضوی به سیستم هوشمند سوخت متصل خواهند شد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه خراسان رضوی با اشاره به اینکه این که تمام تأسیسات نفتی استان خراسان رضوی در حل این چالش به یاری ما آمدند و خوشبختانه هم‌اکنون آرامش در جایگاه‌ها برقرار است، گفت: سوخت مورد نیاز زوار در محورهای مواصلاتی مهم در همان نخستین ساعات برقرار شد.

جواد اوجی، وزیر نفت در این ارتباط از زحمات تمام کارکنان، مالکان جایگاه‌ها و نیروهای خدماتی این منطقه برای برقراری عرضه سوخت در جایگاه‌ها قدردانی و تشکر کرد.

اتصال ۲۶۸ جایگاه عرضه سوخت در استان اصفهان

حسین صادقیان، مدیر (manager) شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی در ارتباط ویدیو کنفرانسی درباره وضع جایگاه‌های عرضه سوخت در این استان گفت: بزرگترین ناوگان حمل و نقل فرآورده‌های نفتی در استان اصفهان فعال است؛ هم‌اکنون ۲۶۸ جایگاه عرضه سوخت در این استان فعال و ۳۹ جایگاه عرضه سوخت نیز به سیستم هوشمند سوخت متصل شده که این رقم به‌سرعت در حال افزایش است.

وی تأکید کرد: عرضه سوخت در این استان هیچ مشکلی ندارد و از صبوری مردم در مشکل پیش آمده تشکر و قدردانی می‌کنم.

در این ارتباط ویدیوکنفرانسی مدیران شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی کرمانشاه، یزد و اردبیل نیز به ارائه گزارشی درباره وضع جایگاه‌های عرضه سوخت در این استان‌ها پرداختند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=886330
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : حوادث
تورم ۱۰۰ درصدی در حوزه سلامت
۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۹:۴۴

علی سالاری درباره پیشنهادات تعرفه‌ای پزشکی برای سال ۱۴۰۱، گفت: طبق مصوبه شورای عالی بیمه سلامت پیشنهاد شده که تعرفه‌های پزشکی سال ۱۴۰۱ به صورت گلوبال ۲۸.۵ درصد افزایش یابد که این پیشنهاد بعد از...

ارسال توسط : آفتاب
شکایت زن از دوست شوهرش به اتهام تجاوز/ همسرم دیگر مرا به خانه راه نمی‌دهد
۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۹:۴۴

با این شکایت، مأموران پلیس (police) به بررسی پرداختند و پرونده برای رسیدگی به شعبه ششم دادگاه کیفری ۱ استان تهران فرستاده شد. زن جوان در جلسه تحقیق گفت: من چند سال است با همسرم زندگی می‌کنم و مشکل...

ارسال توسط : آفتاب
خیانت به همسر در فضای مجازی برای کسب پول و شهرت
۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۹:۲۴

در این ویدئوها شاهد شوخی‌هایی گاهی تحقیرکننده مثل کتک زدن، تخم مرغ به سمت هم پرتاب کردن و یا شوخی‌هایی با موضوع خیانت به همسر به عنوان چالش و شوخی در فضای مجازی بوده ایم.. واقعیت این است که این...

ارسال توسط : آفتاب
مردی که با سوزاندن زنش با آبجوش باعث مرگش شد به قصاص محکوم شد/ زنم از جیبم پول برمی‌داشت
۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۹:۲۴

وقتی مأموران برای بررسی ماجرا راهی خانه وی شدند با دیدن آثار سوختگی روی جسدش همسر این زن به‌نام اکبر را تحت بازجویی قرار دادند.. او در توضیح ماجرا به مأموران گفت: همسرم بیمار بود و کلیه او پیوند شده...

ارسال توسط : آفتاب
سعید محمد: ۲۲ هزار واحد خالی در کیش داریم
۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۷:۵۲

وی اضافه کرد: افتخارات زیادی هم ایجاد شده، ولی خوب باید همواره بدنبال حرکت از خوب به عالی باشیم، چراکه مردم الان از رضایتمندی قابل قبولی از مسئولین برخوردار نیستند.. محمد ادامه داد: امروز از جمله...

ارسال توسط : آفتاب