به گزارش مهر، امیرحسین کاراگاه مدیر (manager) شرکت دانش بنیان در حوزه دارویی در مراسم رونمایی از داروی آناکینرا گفت: این دارو اولین داروی بیوتم است که کلیه مراحل تحقیق، توسعه و تایید و تولید آن در...

کد خبر: 886455
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۸:۳۰
ارسال توسط :
بازدید: 7
داروی ایرانی«آناکینرا» در پروتکل درمانی کرونا قرار گرفت 

به گزارش مهر، امیرحسین کاراگاه مدیر (manager) شرکت دانش بنیان در حوزه دارویی در مراسم رونمایی از داروی آناکینرا گفت: این دارو اولین داروی بیوتم است که کلیه مراحل تحقیق، توسعه و تایید و تولید آن در کشور انجام شده است.

وی با اشاره به اینکه ارزش کیفیت دارو گفت: برای این امر ۴ شاهد داشتیم؛ آزمون‌های کنترل کیفی مقایسه‌ای با برند اصلی را در این پروسه انجام دادیم که برای این منظور با مؤسسات خارجی در این زمینه ارتباط داشتیم و بعد از ۳ ماه مطالعه و تحقیق به شبیه سازی محصول رسیدیم.

کاراگاه ادامه داد: آزمون کنترل کیفی در مقایسه با برند اصلی در آزمایشگاه مرجع سازمان غذا و دارو انجام شد که نتایج نشان داد مغایرتی با نمونه خارجی ندارد.

مدیر شرکت دانش بنیان در حوزه دارویی با اشاره به اینکه شاخص دوم مطالعه این دارو گفت: در بخش پیش مطالعات بالینی که طی دوسال انجام شد، طی این مدت از سوی وزارت بهداشت پروتکل تازه انجام این مطالعات ابلاغ شد؛ از این رو این دارو بر اساس پروتکل تازه وزارتخانه انجام و مورد تایید قرار گرفت.

کاراگاه با بیان اینکه بیش از ۶۰ هزار سرنگ این دارو تولید شده گفت: این دارو تولید نمی‌شود مگر اینکه کیفیت آن به اثبات رسیده باشد.

وی با بیان اینکه بیش از ۶ تست حیوانی در مطالعات داروی آناکینرا انجام شده است، اضافه کرد: مطالعات پیش بالینی روی ۱۳ هزار دوز به ۷۲ کودک زیر ۱۶ سال انجام گرفت.

به گفته کاراگاه، در مطالعات این داروی تزریقی، اثربخشی و ایمنی نیز به اثبات رسید.

وی با تاکید بر اینکه مطالعات این دارو را در بیماران کرونایی بستری در بخش ICU بیمارستان امام حسین انجام دادیم، گفت: در این مطالعه گروه دریافت کننده داروی آناکینرا و گروه دیگری که دریافت نکردند مورد مقایسه قرار گرفت؛ این افراد با اکسیژن خون پایین و شرایط حاد بودند.

مدیر شرکت دانش بنیان اضافه کرد: مطالعات نشان داد ۶۵ درصد مدت زمان بستری افراد دریافت کننده این دارو کاهش و اکسیژن خون آنها (بعد از ۴۸ ساعت) افزایش پیدا کرد، این در حالی بود که پنجاه درصد بیمارانی که این دارو را دریافت نکردند جان خود را از دست دادند.

وی گفت: در گروهی که این داروی تزریقی تولید شده را دریافت کردند فوتی نداشتیم.

مدیر شرکت دانش بنیان در حوزه دارویی تاکید کرد: خروجی این مطالعه روی داروی آناکینرا منجر شد، کمیته علمی کرونا چنین داروی ایرانی را در پروتکل کشوری کودکان و نوزادان مبتلا به کووید وارد کند.

وی با تاکید بر اینکه آناکینرا ۳ ماه با تأخیر رونمایی می‌شود و اکنون به تولید رسیده و در داروخانه‌ها موجود است، گفت: برنامه‌های صادراتی برای این دارو در پیش گرفته شده و برخی کشورها خواستار دریافت می باشند.

مدیر شرکت دانش بنیان در حوزه دارویی با اشاره به اینکه کشورهایی که توانسته‌اند داروی ایرانی را وارد بازار خود کنند گفت: تاکنون آناکینرا به اوکراین، ترکیه و فیلیپین صادر شده است.

کاراگاه با بیان اینکه بنا داریم با صادرات به فیلیپین، این دارو را به کشورهای آسه آن، صادر نماییم، ادامه داد: ترکیه درخواست کرده بازار دارویی خود را از آناکینرای ایرانی تامین کند.

مدیر شرکت دانش بنیان با بیان اینکه این دارو طی ۳ سال تحقیق و توسعه به تازگی وارد بازار شده است، گفت: با شرکتهای بیمه‌ای برای تحت پوشش قرار گرفتن این دارو صحبت‌هایی داشته‌ایم که نیروهای مسلح قبول کرده است.

کاراگاه با تاکید بر اینکه خواستار این می باشیم که بیمه تامین اجتماعی آناکینرا را تحت پوشش خود قرار دهد اضافه کرد: قیمت این دارو ۶۰ درصد نمونه خارجی است که با تحت پوشش قرار گرفتن بوسیله شرکتهای بیمه‌ای می‌تواند از متحمل شدن هزینه درمان بوسیله خانواده جلوگیری کند.

وی با اشاره به اینکه این دارو برای درمان بیماری خودایمنی آرتریت روماتوئید سیستمیک جوانان و نیز بیماری‌های عفونی استفاده می‌شود، اظهارداشت: طول درمان آرتریت روماتوئید سیستمیک جوانان با این دارو ۲۴ هفته است که با دید پزشک متخصص قابل تمدید است.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه داروی آناکینرا گواهی GMP را برای شروع فرایند تولید اخذ کرده است، تصریح کرد: مطالعه بالینی این محصول که از منظر تعداد سرنگ تزریقی بالاترین میزان تزریق در مطالعات بالینی کشور را داراست، با موفقیت به پایان رسیده و از مرداد ماه سال جاری نیز وارد بازار ایران (IRAN) شده است.

کاراگاه اضافه کرد: هم‌اکنون این دارو در پروتکل کشوری درمان کودکان و نوزادان مبتلا به کرونا قرار گرفته است.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان با اشاره به اینکه حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی در راه‌اندازی خط تولید دارو اظهار کرد: شرکت ما جهت خرید تعدادی از تجهیزات اصلی مورد نیاز خط تولید این محصول از تسهیلات صندوق نوآوری و شکوفایی استفاده و بازپرداخت آن را نیز شروع کرده است.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
برچسب ها:
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=886455
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : علمی پزشکی
انتقال نوعی از ویروس کرونا از سگ به انسان
۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۸:۱۲

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان با نقل قول از ان پی آر، در اوایل سال ۲۰۱۷ ۱ تیم پزشکی شامل پرستاران، پزشکان و افراد داوطلب پس از سفر به هائیتی به خانه خود در فلوریدا بازگشتند. پس از مدت کوتاهی از...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
یوسف نوری در ۱ قدمی وزارت آموزش و پرورش؟!
۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۸:۱۲

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، حدود ٩۵ روز از شروع به کار کابینه تازه در دولت سیزدهم می‌گذرد و امروز وزارتخانه عیالوار آموزش و پرورش که اوج کار و اتفاقاتش را هم در مهر با وجود سرپرست و نه وزیر،...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
چهار راهکار برای کاهش سفیدی زودرس موی سر
۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۸:۰۴

بسیاری از افراد از شایع‌ترین مشکل نقص زیبایی که شامل سفید شدن رنگدانه‌های مو است، رنج می‌برند، عارضه ای که در این گزارش به آن می‌پردازیم، سفید شدن موهای سر در سنین پایین است که اغلب به دلیل عوامل...

ارسال توسط : آفتاب
کمبود اقلام ذخیره خون، چالشی که به بحران تبدیل خواهد شد
۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۷:۰۴

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، سالانه ۲ میلیون اهدای خون در کشور صورت می‌گیرد، علاوه بر خدمات تأمین خون مورد نیاز مراکز درمانی، سالانه ۶ میلیون فرآورده خونی در کشور تولید می شود.. مسئولان در مورد...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان
نحوه بازگشت به مدرسه در دوران تمام گیری کرونا
۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۶:۱۶

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، آسیب های آموزشی، اجتماعی و سلامت دانش آموزان در دوران کرونا به دلیل بسته شدن مدارس، غیر قابل انکار است. در این دوران مجامع  بین المللی  بهداشتی بارها اعلام کرده‌اند...

ارسال توسط : باشگاه خبرنگاران جوان