. . . دکتر محمودرضا امینی- دیتانیوز با نقل خبرگزاری موج؛ اتفاقی ناثواب و شاید بدیع بود اما عکس العمل رسانه ای آن با صداتر و محکم تر ترسیم شد. از دید اخلاقی کاری...

کد خبر: 886456
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۸:۱۹
ارسال توسط :
بازدید: 9
سیلی بحث انگیز

دکتر محمودرضا امینی- دیتانیوز با نقل خبرگزاری موج؛ اتفاقی ناثواب و شاید بدیع بود اما عکس العمل رسانه ای آن با صداتر و محکم تر ترسیم شد. از دید اخلاقی کاری ناپسند و حتی قابل پیگرد است با این فرض که ممکن است ضارب به هر دلیل انگیزه های شخصی داشته باشد، لیکن اگر نامبرده در دایره جمهوری اسلامی خود حاکم و خود ضابط باشد دیگر سنگ روی سنگ نمی ماند، اما محکم تر آن این بود که متاسفانه برخی عناوین مختلف به کار گرفتند، از جمله سیلی به سپاه یا سیلی به موقع، و تلاش شد موضوع حول محور سپاه پاسداران انقلاب اسلامی مطرح شود و صد تاسف این که برخی قلم ها که اتفاقا به نوعی به حکومت متصل و یا از بیت المال بهره مند می باشند نیش زهرآگین عقده خود را بر سپاه پاسداران گوشودند.

می توان آقای مسیح مهاجری را که روز نامه (newspaper) جمهوری اسلامی حقوق ایشان را برای اطلاع رسانی صحیح و منصفانه تامین می کند برشمرد که یادداشت واقعا دلگیر کننده ای را در این رابطه نوشت.

روزنامه جمهوری اسلامی تحت مدیریت مسیح مهاجری در سرمقاله خود نوشت: آنچه در تبریز رخ داد، مشخص شد که درگیری‌ها اکنون به درون ۱ قشر از مهم‌ترین بخش‌های امنیتی و حفاظتی کشور رسیده است. برخلاف تصورهای ظاهری، این سیلی که به صورت ۱ سردار سپاه نواخته شد، اولین سیلی نبود. اولین سیلی هنگامی به صورت سپاه نواخته شد که سپاهیان را به عرصه سیاسی و پذیرش مسئولیت‌های اجرائی آوردند و آنها را به جای آنکه مسئول امنیت ملی باشند، مسئول آب و نان و برق و گاز مردم کردند. سیلی تبریز، دومین سیلی بود که به صورت سپاه نواخته شد و این، پیامد طبیعی همان سیلی اول بود. صدای سیلی اول متأسفانه شنیده نشد.

این در حالی است که اتفاقا بهترین گزینه ها برای مسئولیت در رده های بالا کسانی می باشند که آب دیده شده باشند و چرب و شیرین های روزگار شکم آنها را پر نکرده بلکه زخم و جراحت جبهه و جنگ بر دوششان است، اگر چه جوان گرایی نیز یکی از اصول است.

شاید وقت آن رسیده باشد که نگارنده این ادعا را بکند که اگر مردان با وفا و سالم جنگ و جهاد به جای گوشه نشینی محیای مسئولیت پذیری شوند و به جوانان مسئول در رده های مختلف کمک رسانند کاری بس ثواب است. آنان که تمرین ساده زیستی، از جان گذشتگی، از خود گذشتگی، جسارت و شهامت و شجاعت را با تضمین جسم و روح خود در گرو حفظ و نگهداری انقلاب اسلامی و اسلام ناب محمدی گذاشته اند.

تخصص حرف صحیحی است اما ۱ فرمانده، ۱ افسر ارشد با وجدان با خدای با وفای از جان گذشته، ۱ امیر، ۱ سردار که امروز کوله باری از تجربه است بهترین گزینه برای راست شدن ریل های کج و موج در چهل و ۲ سالگی انقلاب است.

آن ها می توانند با دوره های کوتاه آماده بهترین مدیریت ها در قوه اجرایی، قوه قضایی، قوه مقننه و تمام سطوح باشند و دست یاری و کمک در دست جوانان پور شور انقلابی و پیشرو که امید کشور می باشند بگذارند و مسیر را طی کنند.

آقای مهاجری کسی سیلی به سپاه نزد جز امثال شما که با قلمتان و یا فکرتان چنین می کنید، شمایی که در کارزار گرفتاری ها حتی اگر وسیله نقلیه زیرپاینتان را بگیرند آه و فغانتان تا آسمان بالاست حیف و صد حیف که لباس پیامبر پوشش شماست و قدر آن را نمی دانید.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=886456
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : سرگرمی
رونمایی المان های شهدا در ورودی دهستان بنادکوک دیزه
۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۰:۲۴

...

ارسال توسط : موج نیوز
لزوم حمایت دولت به منظور رفع گره مونوریل قم
۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۰:۰۴

. . . به گزارش دیتانیوز با نقل خبرگزاری موج قم، سید مرتضی سقائیان‌نژاد با اشاره به اینکه آخرین وضعیت پروژه مونوریل اظهار داشت: پروژه مونوریل مشکلات عدیده‌ای داشته و...

ارسال توسط : موج نیوز
انجام معاملات کثیف در نهاوند به ۱ معضل تبدیل شده است/چالش بزرگ اشرار و قمه‌کش‌ها در نهاوند
۱۴۰۰/۰۹/۰۷-۰۰:۰۴

...

ارسال توسط : موج نیوز
لزوم ارائه تسهیلات بانکی ارزان قیمت به منظور احیای بافت فرسوده قم
۱۴۰۰/۰۹/۰۶-۲۰:۱۲

. . . به گزارش دیتانیوز با نقل خبرگزاری موج قم، حسن صبوری درگفت‌وگویی اظهار داشت: درشهر قم یکهزار و ۳۵۹ هکتار بافت فرسوده مصوب وجود دارد که جمعیت قابل توجهی در آن...

ارسال توسط : موج نیوز
پیگیری طرح جامع حرم امامزاده موسی مبرقع(ع) در سفر استانی رئیس جمهور
۱۴۰۰/۰۹/۰۶-۱۹:۵۲

. . . به گزارش دیتانیوز با نقل خبرگزاری موج قم، حجت‌الاسلام والمسلمین عباس اسکندری پیش از ظهر امروز در آیین غبارروبی آستان مقدس امامزاده موسی مبرقع(ع) که به مناسبت...

ارسال توسط : موج نیوز