محمدرضا هاشمیان ، در خصوص وضعیت شیوع کرونا در شرایط بازگشایی مدارس و پایان دورکاری ادارات، اظهار داشت: به آمار‌هایی که از ابتدای کرونا اعلام می‌شود نمی‌توانیم صد در صد دل ببندیم و آمار‌های الآن هم...

کد خبر: 921655
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۲۷-۱۵:۰۵
ارسال توسط :
بازدید: 4
دکتر هاشمیان: مخالف بازگشایی مدارس بودیم
محمدرضا هاشمیان ، در خصوص وضعیت شیوع کرونا در شرایط بازگشایی مدارس و پایان دورکاری ادارات، اظهار داشت: به آمار‌هایی که از ابتدای کرونا اعلام می‌شود نمی‌توانیم صد در صد دل ببندیم و آمار‌های الآن هم تفاوت رده‌های سنی و جنسی را عنوان نمی‌کند. یعنی اعلام نمی‌شود از افرادی که امروز فوت کرده اند چند نفر مرد و چند نفر زن و در چه گروه‌های سنی می باشند تا بتوانیم برای روز‌های آینده برنامه ریزی داشته باشیم تا در آن رده‌های سنی فعالیت نماییم.

رئیس آی سی یو بیمارستان مسیح دانشوری با بیان اینکه ما از ابتدا مخالف بازگشایی مدارس بوده ایم، یادآور شد: افرادی که کارشان اپیدمیولوژی است سال گذشته در مورد بحث باز شدن مدارس هیچ نظری ندادند و ما بودیم که به عنوان کلینیسین گفتیم مدارس نباید باز شود و خوشبختانه مدارس در سال گذشته باز نشد. امسال هم اپیدمیولوژیست‌ها اشتباه بزرگی داشتند می‌کردند و به سمت این رفته بودند که مدارس را باز کنند و ما اعلام کردیم با توجه به اینکه سن ۷ تا ۱۲ سال هنوز امکان این را ندارند که واکسینه شوند، باید تعللی در این رده سنی داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه افراد ۱۲ تا ۱۸ سال باید واکسینه شوند، ادامه داد: برای مدارس باید پروتکل‌های بهداشتی دقیقی را مشخص کنند. حتی ما که در بیمارستان کار می‌کنیم خیلی وقت‌ها نمی‌توانیم پروتکل‌ها را دقیق اجرا نماییم؛ به هر حال می‌خواهند ناهار یا چای بخورند و ماسکشان را بر می‌دارند و همان لحظه آلودگی‌ها می‌تواند فضا را پر کند. ما گروه‌هایی می باشیم که ۳ دز واکسن زده ایم و شرایط ما فرق می‌کند با بچه‌ای که هنوز واکسیناسیون او کامل نشده است.

هاشمیان با بیان اینکه تحت هیچ شرایطی تزریق دز اول «واکسیناسیون» محسوب نمی‌شود، اظهار داشت: تا روز چهارشنبه ۵۷ میلیون نفر دز اول و ۴۵ میلیون نفر دز دوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و ۸۶۰ هزار نفر از ایرانیان دز سوم واکسن کرونا را هم زده اند و مجموعا ۱۰۳ میلیون تزریق صورت گرفته، ولی خوب ما نمی‌دانیم چند میلیون در رده‌های سنی که باید به مدارس بروند این اتفاق افتاده و متأسفانه این آمار وجود ندارد.

وی با اشاره به اینکه هنوز پیک ششم کرونا اتفاق نیفتاده است، گفت: اگر اتفاقی بخواهد بیفتد قطعا در اجتماعاتی می‌افتد که افراد واکسینه کمتر می باشند. برای افراد بالای ۶۰ سال، حتی واکسیناسیون ۲ دز ممکن است منبع خطر باشد و واکسیناسیون بالای ۶۰ سال قطعا باید ۳ دز باشد و سازمان جهانی بهداشت هم نهایتا به سمت ۳ دز می‌رود.

رئیس آی سی یو بیمارستان مسیح دانشوری تأکید کرد: ما می‌ترسیم که اطفال کشور درگیر این بیماری شوند. تمام متخصصین اطفال کشور می‌دانند که بخش‌های آی سی یو اطفال ما نه امکاناتش اندازه‌ای است که بتواند پاسخگویی ۱ پاندومی وحشتناک در این گروه سنی را داشته باشند و نه بیمارستان‌های اطفال کشور آنقدر متنوع می باشند که بتوانند سرویس‌های بیشتری بدهند و همین حدی هم که کمک کنند و کار کنند بسیار از آن‌ها تشکر می‌کنیم.

وی اضافه کرد: قرار است کمیته‌ها از جمله کمیته واکسیناسیون روی این موارد دقیق دید بدهند و آنچه کمیته ملی کرونا تأیید کند مورد تأیید تمام ما خواهد بود. تا امروز کمیته ملی کرونا هیچ برنامه مستندی برای بازگشایی مدارس ارائه نداده که آن کمیته‌ها ارجاع داده باشند. در واقع دستورات ستاد ملی کرونا باعث باز یا بسته بودن مدارس خواهد بود و در زمینه بهداشتی و درمانی تنها می‌توانیم این را بگوییم که شرایط ماه آینده شرایطی نیست که ما بتوانیم روی سلامت اطفال در کشور قسم بخوریم که بدون واکسن می‌توانند از کنار بیماری کرونا به سلامتی عبور کنند.

هاشمیان اظهار داشت: فکر می‌کنم همان دستورالعمل‌هایی که در گذشته تا اینجا انجام شده توانسته این گروه از افراد جامعه را در بالاترین شرایط در سلامتی نگه دارد. اصرار بر این نداشته باشیم که مثل کشور‌های آمریکا و ترکیه که در خصوص اطفال اشتباه کردند، این تعمد را داشته باشیم که ما حتما باید اشتباهی که آن‌ها انجام دادند را انجام بدهیم. مقداری سعه صدر بیشتری داشته باشیم برای اینکه از این واکسیناسیون با سلامتی گذر نماییم.

وی تأکید کرد: خواهش من از افرادی که به راحتی علیه واکسیناسیون همایش و نمایش اجرا کنند این است که با افراد علمی و کادر درمان کشور هم جلسات کوچکی بگذارند. یعنی اندازه‌ای که در این مدت با مخالفین واکسن جلسه گذاشته شده، هیچ وقت با کادر درمان واقعی کشور جلسات برگزار نشده و من احساس می‌کنم این بزرگترین آسیبی است که به ناحیه علم و دانش در کشور ما می‌خورد و این بزرگترین ناراحتی برای کادر درمان است که در این شرایط باید کار کنند.

رئیس آی سی یو بیمارستان مسیح دانشوری اضافه کرد: امروز با روز‌های ابتدایی کرونا فرق می‌کند و لیست‌های دارویی متنوعی داریم که کارآیی مختصری می دارند و هیچ کدام از دارو‌هایی که تا امروز در دنیا ایجاد شده کارآیی صد در صد نداشته، ولی خوب انتظار مردم در خصوص درمان بیشتر از قبل شده و این امر حواشی مختلفی را در جامعه درمانی ایجاد می‌کند که برای ما بسیار سنگین تمام می‌شود. متأسفانه من ندیده ام که مقامات کمیته ملی در این خصوص فعالیتی انجام بدهند که در سطح جامعه برای توضیح مسائل و مشکلات علمی این نوع آگاهی‌ها ایجاد شود و خود این ۱ ناراحتی بزرگ است.

وی گفت: در فضا‌های مختلف مجازی و غیر مجازی بحث‌هایی در خصوص افرادی است که مدعی می باشند درمان‌های پیشرفت کارآیی ندارد و در کشور ما بیشتر از تمام جای دنیا است؛ در شرایطی که ما هنوز جزو کشور‌های پر مرگ و میر دنیا می باشیم؛ لذا خواهش من این است که مسائل را علمی تر، واقعی‌تر و جدی‌تر بررسی نماییم و با افزایش بار کار درمان این گروه را خسته‌تر از گذشته نکنیم.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=921655
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : تازه ها
فوتبال ایران (IRAN) ۱ پله سقوط کرد+عکس
۱۴۰۰/۱۰/۲۷-۱۵:۰۰

سایت «فوتی رنکینگ» جدیدترین رده بندی فوتبال آسیا را را اعلام کرد که در این رده بندی فوتبال ایران (IRAN) با ۱ پله سقوط در رده پنجم جدول قرار گرفت تا سهمیه اش ۲+۲ بماند. . طبق اعلام این...

ارسال توسط : پارسینه
پشت صحنه پرداخت تسهیلات به طرح مسکن دولت
۱۴۰۰/۱۰/۲۷-۱۴:۴۸

 دولت معتقد است که با اقدامات خود جلوی افزایش تورم را گرفته و از سوی دیگر رییس کل بانک مرکزی نیز اعلام کرده که وضعیت در سال ۱۴۰۱ بهتر از سال جاری خواهد بود؛ صالح‌آبادی بر این باور است که ۲ عامل...

ارسال توسط : تابناک
زمزمه حذف تعرفه نیم‌بهای سایت‌های داخلی
۱۴۰۰/۱۰/۲۷-۱۴:۴۸

به گزارش تابناک با نقل قول از ایسنا، افزایش قیمت اینترنت اگرچه تا پایان سال از سوی مجلس ممنوع شده، اما مسوولان وزارت ارتباطات، از حالا و با تاکید بر ایجاد انگیزه سودآوری در سرمایه‌گذاران برای توسعه...

ارسال توسط : تابناک
دردسر فدراسیون والیبال با بدعهدی صدا وسیما
۱۴۰۰/۱۰/۲۷-۱۴:۴۸

به گزارش تابناک، شرق نوشت: لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۲۲ در حالی از هفتم خرداد‌ماه سال آینده شروع می‌شود که ایران (IRAN) برخلاف سال‌های گذشته از امتیاز میزبانی این رویداد مهم برخوردار نیست. اینکه چه...

ارسال توسط : تابناک
کرونا عامل ۲ برابر شدن ثروت ۱۰ میلیاردر اول جهان
۱۴۰۰/۱۰/۲۷-۱۴:۴۸

به گزارش  تابناک با نقل قول از عصر ایران، مجموع ثروت اَبَر ثروتمندان جهان در طول بحران تمام گیری ۲ برابر شده و بیش از ۱۶۰ میلیون نفر نیز در فقر فرو رفته اند..  در حالیکه میلیون‌ها نفر از مردم جهان...

ارسال توسط : تابناک