...

کد خبر: 927099
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۰۵-۱۷:۳۷
ارسال توسط :
بازدید: 8
کمیته ویژه پرورش ماهى در هرمزگان تشکیل شود
کمیته ویژه پرورش ماهى در هرمزگان تشکیل شود

سرپرست معاونت هماهنگى امور اقتصادی استانداری هرمزگان بر لزوم تشکیل کمیته ویژه پرورش ماهى در هرمزگان تاکید کرد.

به گزارش دیتانیوز با نقل خبرگزاری موج هرمزگان، علی فیروزی سرپرست معاونت هماهنگى امور اقتصادی استانداری هرمزگان در نشست کارگروه شیلات استان هرمزگان، عنوان کرد: باید کمیته ویژه ای براى پرورش ماهى در هرمزگان با تعیین اهداف مشخص برای کسب و کارهای نوین و توسعه کسب و کارهای موجود و تعیین وظایف مشخص برای هر ۱ از دستگاه های مسئول در این زمینه، تشکیل شود.
وی با تاکید بر لزوم تعیین تکلیف بیمه در زمینه پرورش ماهى با برگزاری جلسات تخصصی، ادامه داد: برای پرداخت تسهیلات مرتبط نیز می توان از ظرفیت منابع تبصره ۱۸ استفاده کرد.
سرپرست معاونت هماهنگى امور اقتصادی استانداری هرمزگان اضافه کرد: جلسات کمیته پرورش ماهى باید پروژه محور باشد و نیاز است کسب و کارهای خرد در این زمینه نیز تعریف شود.
فیروزی با بیان اینکه  از پیگیری حمل و نقل هوایی مناسب محصولات شیلاتی و کشاورزی استان هرمزگان با جذب سرمایه گذاری در این زمینه خبر داد.
وی در مورد بیمه طرح هم عنوان کردند ضرورت دارد از اساتید و کارشناسان متخصص بیمه دعوت شود و در جلسات تخصصی بیمه مزارع قفس مورد کنکاش قرار گیرد.
در ادامه مدیرکل شیلات هرمزگان ضمن ارائه  گزارش مبسوطی از وضعیت پرورش ماهی در دریا در استان و‌ کشور با موضوع مشکلات و چالش های سد راه توسعه این صنعت و راه‌های برون رفت از این چالشها ، خواستار مساعدت های ویژه در کنار حمایت ها و همکاری ها از سوی سازمان ها و دستگاه های زیرربط شدند.
عبدالرسول دریایی با اشاره به اینکه جایگاه ویژه شیلات هرمزگان به ویژه در صید و صیادی و  آبزی پروری کشور گفت: استان هرمزگان 48/58درصد از تولید میگو کشور، 50/1 درصد از تولید بچه میگو کشور و 49/3درصد از تولید ماهی در قفس کشور را به خود اختصاص داده است.
دریایی با اشاره به اینکه اهمیت و لزوم توسعه پرورش ماهی در قفس های دریایی گفت: هم راستا بودن این طرح  با توسعه دریا محور و توسعه سواحل مکران ،توسعه آبزی پروری دریایی به منظور کاهش فشار صید و حفظ گونه های با ارزش اقتصادی و محیط زیست، تولید گونه های تازه و با ارزش و غیره از اهم وی بهره برداری از منابع آب شور و لب شور با توجه به محدودیت منابع آب شیرین ، اشتغالزایی در جوامع محلی (بویژه جامعه صیادی)، بهره برداری از جزایر و افزایش تولید ناخالص داخلی، عدم نیاز به امکانات اولیه آبزی پروری مانند آب، برق و جاده، پایین بودن میزان سرمایه گذاری ثابت در مقایسه با سایر روش های آبزی پروری و ارز آوری مطلوب طرح و بهره برداری از پهنه های دریایی و استفاده کمتر از اراضی خشکی (بویژه در شمال کشور) را از دیگر سیاست ها، اهداف و مزایای این طرح خواند.
مدیرکل شیلات هرمزگان تعداد صیادان و گستردگی حضور آنها در طول نوار ساحلی، تسلط به عملیات دریایی، تجربه و مهارت کافی برای فعالیت های دریایی، کنترل و مدیریت تبعات اجتماعی و همگام سازی صیادان با سیاست های توسعه ای شیلات، تسلط به شرایط  بازار فروش داخلی آبزیان، مدیریت بهره برداری در تعدادی از بنادر ماهیگیری بوسیله تعاونی های صیادی و امکان استفاده بهینه از ظرفیت بنادر در توسعه پرورش ماهی در دریا، دارا بودن امکانات و تجهیزات اولیه برای ترددهای دریایی و پشتیبانی های ساحلی، نزدیکی محل زندگی و بنادر صیادی و محل تجمع صیادان به محل های مد دید در استقرار قفس ها و اجرای طرح ها از اهم ظرفیت ها و ویژگی های جامعه صیادی برای ورود به پرورش ماهیان دریایی در قفس خواند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=927099
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : سرگرمی
98درصد دنباله بندها در کشور تولید می‌شود
۱۴۰۰/۱۱/۰۵-۱۷:۲۰

. به گزارش دیتانیوز با نقل خبرگزاری موج،  سرپرست معاونت زراعت وزارت جهاد کشاورزی در مراسم افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی (ادوات، ماشین‌آلات و مکانیزاسیون، نهاده‌ها،...

ارسال توسط : موج نیوز
۱۲۷۰۰۰ سرباز روس اکنون در مرز اوکراین می باشند
۱۴۰۰/۱۱/۰۵-۱۷:۲۰

. به گزارش دیتانیوز با نقل خبرگزاری موج با نقل قول از پایگاه نشنال نیوز، لیندا توماس گرینفیلد، سفیر آمریکا در سازمان ملل اظهار کرد ۱۲۷۰۰۰ سرباز روسی هم اکنون در طول مرز با اوکراین...

ارسال توسط : موج نیوز
سازمان حمایت تنها مرجع قیمت‌گذاری ادوات مکانیزاسیون کشاورزی
۱۴۰۰/۱۱/۰۵-۱۷:۲۰

. به گزارش دیتانیوز با نقل خبرگزاری موج، عباس تابش در مراسم افتتاحیه هفدهمین نمایشگاه بین‌المللی کشاورزی (ادوات، ماشین‌آلات و مکانیزاسیون، نهاده‌ها، سیستم‌های آبیاری و تجهیزات گلخانه‌ای)...

ارسال توسط : موج نیوز
بیش از 28 هزار دانش‌آموز در 643 مدرسه مناطق محروم استان تحصیل کنند
۱۴۰۰/۱۱/۰۵-۱۷:۲۰

. . . به گزارش دیتانیوز با نقل خبرگزاری موج مازندران، علیرضا سعدی پور در جلسه مشترک با ستاد اجرایی فرمان امام (ره) استان با قدردانی از تخصیص اعتبارات خوب برای مناطق...

ارسال توسط : موج نیوز
هلال احمر با راه‌اندازی کارخانه‌های تولید دارو در عراق موافقت کرد
۱۴۰۰/۱۱/۰۵-۱۷:۲۰

. . . به گزارش دیتانیوز با نقل خبرگزاری موج بنابر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ در این دیدار که در وزارت بهداشت و محیط زیست عراق در شهر بغداد انجام شد؛...

ارسال توسط : موج نیوز