سردار حسین رحیمی درباره جزئیات بازداشت (دستگیری) این فرد اظهارکرد:‌ ۱۲ آذرماه امسال بود که پلیس (police) راهور گزارشی از ۱ حادثه ترافیکی برای دفتر فرماندهی انتظامی پایتخت ارسال کرد؛ گزارشی که در آن...

کد خبر: 955155
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۰/۲۷-۱۵:۰۷
ارسال توسط :
بازدید: 8
جزئیات تازه از سنگ‌پران آدمکش در تهران/ بازداشت (دستگیری) ۱۰ پرتاب‌کننده دیگر

سردار حسین رحیمی درباره جزئیات بازداشت (دستگیری) این فرد اظهارکرد:‌ ۱۲ آذرماه امسال بود که پلیس (police) راهور گزارشی از ۱ حادثه ترافیکی برای دفتر فرماندهی انتظامی پایتخت ارسال کرد؛ گزارشی که در آن عامل تصادف پرتاب سنگ از میانه بزرگراه به سمت ۱ خودروی سواری در بزرگراه یادگار امام اعلام و متاسفانه منجر به مرگ راننده مرد و ۳۳ ساله خودرو شده بود. بر اساس این گزارش مشخص شد که به چندین خودروی سواری در حال حرکت نیز خساراتی وارد و حتی راننده یا سرنشینان برخی از آن‌ها نیز مصدوم شده بودند.

وی با بیان اینکه به محض دریافت این گزارش تیم‌هایی ویژه از سوی پلیس (police) پایتخت برای رسیدگی به این موضوع وارد عمل شدند، گفت:‌ به هر حال حادثه عجیبی رخ داده بود و به همین دلیل پرونده به شکل ویژه مورد بررسی قرار گرفت. ۲ پلیس (police) پیشگیری و آگاهی پایتخت نیز دستور ویژه دریافت کردند که با تشکیل تیم‌هایی عامل یا عاملان این اقدام را شناسایی و دستگیر کنند. در همین راستا نیز ۵۰ تیم شامل تیم‌های محسوس و نامحسوس فعالیت خود را شروع کردند. همزمان با این اقدامات تصویرها دوربین‌های مداربسته اطراف محل وقوع جرم نیز مورد بررسی و بازبینی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه جریان داشتن تحقیقات و اقدامات پلیس (police) برای رسیدگی به این پرونده گفت: رسیدگی‌ها ادامه داشت تا اینکه ۹ دی ماه حادثه مشابهی و این‌بار در محدوده بزرگراه نواب رخ داد و متاسفانه به علت پرتاب بلوک سیمانی به سمت ۱ دستگاه خودروی سواری در حال حرکت، راننده این خودرو که زنی حدودا ۴۵ ساله بود، جان خود را از دست داد. با کسب این خبر بلافاصله ماموران در محل حاضر شدند و رسیدگی به موضوع را در دستور کار خود قرار دادند. در این محدوده نیز تصویرها دوربین‌های مداربسته مورد بررسی قرار گرفت و این‌ بار ماموران در تصویرها به دست آمده به فردی با رفتارهای غیرمتعارف مشکوک شدند.

رحیمی ادامه داد:‌ تحقیقات ادامه داشت تا اینکه صبح روز پنجشنبه (۲۳ دی ماه) ماموران پلیس (police) پیشگیری پایتخت از حضور همان فرد مشکوک در حوالی محل وقوع حادثه قبلی در بزرگراه نواب باخبر و برای رسیدگی به موضوع وارد عمل شدند. این فرد قصد داشت که اقدام به پرتاب سنگ به سمت خودروهای عبوری کند که از سوی ماموران دستگیر و به مقر انتظامی منتقل شد.

وی با بیان اینکه تمامی اسناد و شواهد حاکی از آن بود که جرم از سوی همین فرد انجام شده است، گفت:‌ این فرد که مردی حدودا ۴۵ ساله بود، مورد بازجویی قرار گرفته و به جرم خود اعتراف کرد. این فرد معترف شد که پرتاب مرگبار سنگ به سمت ۲ خودروی سواری در بزرگراه‌های یادگار امام و نواب صفوی از سوی خودش انجام شده است.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه برابر نتایج تحقیقات انجام شده اعترافات متهم، اقدامات این فرد منجر به مرگ ۲ تن و دست کم جراحت ۶ تن و آسیب دیدگی به ۸ خودروسواری شده است، اظهارکرد:‌ این فرد در محل‌هایی که سرعت خودرو بسیار بالا بود، کمین و اقدام به پرتاب سنگ به سمت خودروهای سواری کرده بود. این موضوع نشان می‌دهد که متهم با قصد وارد کردن آسیب جدی و کشتن دست به این کار زده است.

رحیمی درباره اینکه آیا این فرد همدستی نیز داشته است هم به ایسنا گفت:‌تحقیقات ما اعترافات متهم نشان می‌دهد که فرد دستگیر شده هیچ همدستی نداشته و تمامی این اقدامات را به‌تنهایی انجام داده است.

دستگیری ۱۰ سنگ‌پران دیگر طی ۱ و نیم ماه
وی با توجه به سوال این پرسش که آیا اقدام مشابهی از سوی افراد دیگر در بزرگراه‌ها و معابر تهران وجود داشته یا خیر نیز اظهارکرد:‌ موارد دیگر به این شدت نبوده است اما پلیس (police) طی همین مدت زمان تقریبا ۱ و نیم ماهه حدود ۱۰ نفر را دستگیر کرد و حتی یکی از این افراد با سنگی ۵۰ کیلوگرمی دستگیر شد البته قصد آنان و شدت کارشان به اندازه این فرد نبوده است و دستگیر شدگان قصد و نیت متفاوتی داشتند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ ابراز امیدواری کرد که پرونده فرد دستگیر شده که منجر به مرگ ۲ تن شده است،مورد رسیدگی ویژه قرار بگیرد و سریعتر مجازات شود.

تمهیدات پلیس (police) برای جلوگیری از جرائم مشابه
رحیمی درباره اقداماتی که باید برای جلوگیری از تکرار چنین حوادثی انجام شود نیز گفت:‌ بعد از اولین حادثه نگاه ما در حوزه گشت‌های انتظامی تغییر کرد و علاوه بر اقدامات انتظامی و ترافیکی، موضوع مراقبت از رفتارها و افراد و اقدامات مشکوک در محورهای بزرگراهی و پل‌ها و ... نیز در دستور کار تمامی واحدهای گشتی و حتی گشت‌های پلیس (police) راهور قرار گرفت. ما دستورات جدیدی را صادر کردیم و مراقبت‌های ویژه‌ای از سوی گشت‌ها و ماموران ما در حال انجام است تا علاوه بر کار گشت انتظامی، نگاه مراقبتی و ایمنی هم در این مسیرها وجود داشته باشد.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ اضافه کرد:‌ مدتی قبل فردی را دستگیر کردیم که خودروهای گرانقیمت را به آتش می‌کشید. متاسفانه چنین مواردی وجود دارد و جزو برنامه‌های پلیس (police) است که مراقبت‌های لازم را انجام دهد البته دستگاه‌های دیگر نیز مسئولیت می دارند و باید به وظایف خود عمل کنند.

رحیمی درباره تاثیر سابقه مشکلات روانی بر ارتکاب این اقدامات و نقش دستگاه‌های مسئول برای کنترل بیماران روانی نیز اظهارکرد:‌ درباره سلامت روان افراد که باید پزشکی قانونی دید و رای (vote) خود را صادرکند و صرفا برحسب ادعای متهم نمی‌توان اعلام کرد که آیا این فرد دارای مشکلات روحی و روانی است یا خیر؟ اما در مجموع چنین افرادی ممکن است در هر شهر و جامعه‌ای حضور داشته باشند و دستگاه‌هایی مانند بهزیستی و حتی خانواده‌های خود این افراد مسئولیت مراقبت و نگهداری از آنان را می دارند، کما اینکه افرادی نیز در مراکز تحت مراقبت می باشند.

فرمانده انتظامی تهران بزرگ درباره اینکه متهم با استفاده از بلوک‌های سیمانی و مصالح رها شده از سوی پیمانکاران شهرداری و عمرانی در حاشیه خیابان دست به این جنایت زده و آیا می‌توان پیمانکاران را ملزم به حفاظت از این مصالح کرد، گفت:‌ این هم جزو مواردی است که مسئولان باید مدنظر قرار دهند و ما این تذکر را نیز خواهیم داد.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=955155
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : حوادث
بارش برف و باران در برخی محورهای ۱۹ استان کشور
۱۴۰۰/۱۰/۲۷-۱۴:۴۴

رییس مرکز اطلاعات و کنترل ترافیک پلیس (police) راهنمایی و رانندگی از بارش برف و باران در برخی محورهای ۱۹ استان کشور خبر داد. سرهنگ احمد شیرانی درباره وضعیت جوی کشور اظهار کرد: بارش برف و باران در...

ارسال توسط : انتخاب
کلاهبرداری از شهروندان در صدر جرایم اینترنتی استان سمنان قرار گرفت
۱۴۰۰/۱۰/۲۷-۱۴:۴۴

رئیس پلیس (police) فتا استان سمنان گفت: بیشترین جرائم اینترنتی استان از ابتدای امسال تاکنون مربوط به کلاهبرداری اینترنتی از شهروندان بوده است..  سرهنگ محمد رضا فدائیان روز دوشنبه در نشست خبری در...

ارسال توسط : انتخاب
معتاد شیشه‌ای خانواده‌اش را در کرمانشاه زندانی کرد
۱۴۰۰/۱۰/۲۷-۱۴:۴۴

فرمانده انتظامی شهرستان کرمانشاه از بازداشت (دستگیری) مرد ۴۰ ساله‌ای خبر داد که پس از مصرف مواد مخدر و به دنبال اختلافات خانوادگی، همسر و ۲ فرزند خردسال و نوجوانش را حدود ۴ ساعت در حمام منزل زندانی...

ارسال توسط : انتخاب
آلودگی هوا علت ۵۶ درصد مرگ‌ومیر در سال ۹۹
۱۴۰۰/۱۰/۲۷-۱۴:۰۴

انوشیروان محسنی بندپی در نشست تخصصی روز ملی هوای پاک، با شعار "هوای پاک، حقوق عامه اراده ملی" در روز دوشنبه (۲۷دی ماه) در دانشکده بهداشت و ایمنی با اشاره به اینکه شعار هوای پاک امسال اظهار کرد: در...

ارسال توسط : آفتاب
فیلم| باران شدید در هرمزگان/ تخلیه اضطراری روستاهای پایین‌دست سد میناب
۱۴۰۰/۱۰/۲۷-۱۳:۴۴

از ۲ روز گذشته ۱ سیستم بارشی تازه در استان هرمزگان و مناطق مختلف این استان فعالیت خود را شروع کرده و شهرستان‌های مختلف را تحت تأثیر بارندگی‌ها قرار داده است.. حجم بارش‌ها دوباره در شهرستان میناب...

ارسال توسط : آفتاب