جنگ‌شناختي چيست؟ اهداف جنگ‌شناختي كدام است ؟ جنس سلاح‌هاي جنگ‌شناختي وآلياژ گلوله‌هاي اين سلاح‌ها چه تركيبي دارد؟ چگونه مي‌شود در اين جنگ پيروز شد؟مقام معظم رهبري در ديدار با اقشار مختلف مردم قم در...

کد خبر: 956805
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۰۵-۱۳:۳۸
ارسال توسط :
بازدید: 4
مختصات جنگ‌شناختی

جنگ‌شناختي چيست؟ اهداف جنگ‌شناختي كدام است ؟ جنس سلاح‌هاي جنگ‌شناختي وآلياژ گلوله‌هاي اين سلاح‌ها چه تركيبي دارد؟ چگونه مي‌شود در اين جنگ پيروز شد؟

مقام معظم رهبري در ديدار با اقشار مختلف مردم قم در سالگشت قيام تاريخي 19 دي گوشه‌ها و لايه‌هايي از صحنه‌هاي اين جنگ را بيان كردند و فرمودند :

1- حساسيت‌زدايي از اصول انقلاب دردستوركار دشمن است.
2- حساسيت‌زدايي بخشي از جنگ نرم دشمن است.
3- غيرت ديني را حفظ كنيد. عامل نجات در بزنگاه‌هاي مختلف غيرت ديني ملت است.
4- بايد وظايف خود را بشناسيم و گام‌هاي خود را بر آينده مشخص كنيم.
5- چشم‌انداز را مشخص كنيم و به آن چشم بدوزيم و با تمام قدرت به سوي آن حركت كنيم.

انقلاب اسلامي از ابتداي ظهور خود درگير قدرت‌هاي جهاني شد و با شعار نه شرقي و نه غربي سازه اصلي قدرت‌هاي مطرح در جهان را به چالش كشيد.
سازه قدرت در جمهوري اسلامي با سازه قدرت با حريفان خود متفاوت بود.

سازه قدرت در اسلام و فرهنگ اهل بيت (ع) كه بيش از 40 سال ايران اسلامي به آن تكيه زده است بر ۴ ستون استوار است.

1- صدق 2- اخلاص 3- عمل صالح  4- علم و آگاهي

ظهور این قدرت در ايران با سازه‌هاي جديد ، يك چالش جدي در مناسبات قدرت در جهان بود. دشمنان اسلام با راه‌اندازي جنگ نرم وجنگ سخت‌ و حتي با ترور و جنايات جنگي تاكنون نتوانسته‌اند آن را به زير بكشانند و از همان ابتدا به موازات اين جنگ‌ها سراغ جنگ نرم و جنگ شناختي رفتند.

اكنون ما در وسط معركه جنگ نرم و جنگ‌شناختي قرار داريم.

دشمن در جنگ شناختي به دنبال «اعتمادزدايي» ، «نااميدسازي جامعه» ، «ناكارآمد  نشان دادن حاكميت» ، «از بين بردن مشروعيت حكومت» و زير سؤال بردن «اعتبار نظام و حاكميت» در جمهوري اسلامي است.
دشمن هرچه در اعماق اين جنگ بيشتر فرو مي‌رود  كمتر نتيجه مي‌گيرد.

امروز دامنه اعتبار و مشروعيت نظام الهي ما از مرزهاي جغرافيايي جمهوري اسلامي فراتر رفته وسراسر منطقه و جهان را در برگرفته است. تنها كافي است مراسم‌هاي بزرگداشت شهيدقاسم سليماني را در منطقه وجهان رصد كنيم تا به قدرت حقيقي جمهوري اسلامي كه در عمل صالح، صدق و اخلاص حاج قاسم سليماني در نبرد با دشمنان اسلام و بشريت در عصر ما تجلي يافته پي ببريم.

شهید حاج قاسم سلیمانی درست در زمانی که دشمن با جنگ شناختی در ایران (IRAN) و منطقه مشغول «مدیریت اذهان» ملت ما و ملت های جهان بود، او با عمل صالح و صدق و اخلاص در تدارک «مدیریت قلبها» بود. شهادت مظلومانه او سندی محکم بر پیروزی در این جنگ نا برابر بود. 

گلوله جنگ شناختي «اطلاعات» است ، دشمن ما را زير آواري از اطلاعات غلط مبني بر فريب، دروغ و نيرنگ مي‌خواهد دفن كند تا مرزهاي جبهه دوست و دشمن را تشخيص ندهيم.

فقط كافي است به 10 فرماني كه رسانه‌هاي دشمن روي آن متمركز می باشند و تمام روزه از سوي ارتش رسانه‌اي ناتو در لندن، واشنگتن، پاريس و تل‌آويو و ... روي آن كار مي‌شود، دقت كنيم.

1- پيشرفت‌هاي ايران را مخفي كنيد.
2- به مشكلات و نارسايي‌ها ضريب بدهيد.
3- پيشرفت‌ كشورهايي كه خصم ايران درجهان و منطقه می باشند بزرگ كنيد.
4- اگر رژيم ايران رفت به سمت مبارزه (fight) با فساد، آن‌را به تمام مسئولين نظام تسري دهيد و روي اين مسئله مدام تمركز كنيد.
5- مردم را از بهتر شدن اوضاع نااميد كنيد.
6- هر اعتراض و شورشي به هر دليل رخ داد به دنبال كشته‌سازي باشيد.
7- از هر بهانه‌اي براي مسخره كردن آخوندها استفاده كنيد.
8- دنبال ترويج و تبليغ آدم ناكارآمد و بي‌عرضه در انتخابات باشيد، تا ثابت شود نظام ناكارآمد است.
9- فساد مسئول منتخب مردم را به حساب نظام بگذاريد . نگذاريد مردم بفهمند اگر اشكالي هست بالاخره خودشان رأي دادند.
10- به چهره قهرمانان ، پاكان و پهلوانان عرصه سياست وخدمت به كشور لجن بپاشيد نگذاريد آنها به عنوان اسوه به جامعه معرفي شوند.
به اين 10 فرمان دقت كنيد درست در برابر 5 رهنمودي است كه در ابتداي سخن از سوي رهبري به آن اشاره شده است.

دشمن با اين 10 فرمان «وحدت ملي» و «اقتدار ملي» را نشانه گرفته است . اما به بركت خون شهدا وآگاهي ملت هرچه بيشتر در اين جنگ شناختي تلاش مي كند كمتر نتيجه مي‌گيرد.

اكنون ايران اسلامي در اوج وحدت و اقتدار ملي است. آمريكا و ۳ كشور شرور اروپايي كه حتي يك لحظه حاضر نيستند آتش توپخانه جنگ شناختي را تعطيل كنند مجبورند تسليم اراده ملت ايران شوند. اين اراده متكي به اراده الهي است.استكبار و استبداد جهاني نمي‌تواند در برابر اين اراده بايستد.

در جنگ شناختي نخبگان سياسي و مسئولان بيشتر از مردم مورد هدف می باشند ، كافي است يك نگاهي به ريخت فكري برخي از رؤساي جمهور سابق و اسبق و نيز وزرا و مسئولان قبلي بيندازيد تا عمق خطر آن‌را درك كنيد.

آقاي رئيسي و كابينه سيزدهم تمام قد در برابر اين جنگ ايستاده‌اند. مجلس نيز مراقبت ويژه در اين جنگ دارد. دستگاه قضائي در مسير تحول ، يك سيماي جديد به خود گرفته است. قدر اين دوران را بدانيم. رسانه‌ها بايد در خط اول اين نبرد حضور يابند و از نواميس فكري و اصول انقلاب دفاع كنند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=956805
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : سیاسی
وزیر کشور: با افزایش شهر‌های نارنجی محدودیت‌ها مجددا برمی‌گردد
۱۴۰۰/۱۱/۰۵-۱۳:۳۶

خبرگزاری میزان - «احمد وحیدی» در جلسه قرارگاه عملیاتی ستاد مبارزه (fight) با کرونا، گفت: امیکرون محور اصلی جلسه امروز ما بود. تمام مراکز عمومی باید دستورالعمل‌ها را رعایت کنند، زدن دز سوم واکسن...

ارسال توسط : میزان آنلاین
بارش باران صیفی جات را گران کرد/ جدول قیمت‌ها
۱۴۰۰/۱۱/۰۵-۱۳:۲۸

کارگر گفت: علی رغم فراوانی میوه، تقاضایی در بازار نیست و همانند سال های اخیر تا شب عید بازار در رکود به سر می‌برد. . او قیمت هر کیلو انار شیراز را ۲۰ تا ۲۸ هزار تومان، انار ساوه را ۱۴ تا ۲۰ هزار...

ارسال توسط : خبر آنلاین
چرا آمریکا برای نجات عربستان از باتلاق یمن دست و پا می‌زند؟
۱۴۰۰/۱۱/۰۵-۱۳:۲۴

به گزارش الف، تاریخ ثابت کرده که متحدان آمریکا در منطقه از جمله عربستان سعودی و رژیم صهیونیستی هرگز بدون حمایت و چراغ سبز آمریکا خود را درگیر هیچ جنگی نمی‌کنند. جنگ یمن نیز مستثنی از این مسئله نیست...

ارسال توسط : الف
وعده تولید ماهانه ۴۰ میلیون واکسن داخلی کرونا/ ۱ سنت هم به آسترازنکا ندادیم
۱۴۰۰/۱۱/۰۵-۱۳:۰۴

بهرام دارایی افزود: در ۲ سال اخیر، پاندمی کرونا تهدید را به فرصت تبدیل کرده است. . وی اظهار داشت: ۲ واکسن تولید داخل مجوز مصرف برای کودکان را گرفته اند و امیدواریم قبل از پیک اومیکرون، روند تزریق...

ارسال توسط : خبر آنلاین
رئیس کارگروه طرح صیانت: با اصلاحات جدید، این طرح مغایرتی با قانون اساسی ندارد/ مرجع نهایی اعلام دید تنها شورای نگهبان است
۱۴۰۰/۱۱/۰۵-۱۲:۵۶

مهر: جدیدترین اصلاحات و تغییرات طرح حمایت از کاربران فضای مجازی که به طرح «نظام تنظیم مقررات خدمات فضای مجازی» تغییر یافت، از سوی رئیس کارگروه بررسی و اصلاح طرح اعلام شد.. کمیسیون مشترک بررسی طرح...

ارسال توسط : عصر ایران