رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی گفت: به تمام می دارندگان کارتخوان پیامک ارسال شده تا برای تعیین تکلیف دستگاه خود به سیستم سازمان امور مالیاتی مراجعه کنند.. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی...

کد خبر: 956859
تاریخ انتشار: ۱۴۰۰/۱۱/۰۵-۱۸:۰۵
ارسال توسط :
بازدید: 4
وجود بیش از ۶ میلیون کارتخوان تعیین تکلیف نشده در کشور

رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی گفت: به تمام می دارندگان کارتخوان پیامک ارسال شده تا برای تعیین تکلیف دستگاه خود به سیستم سازمان امور مالیاتی مراجعه کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، پایان دی‌ماه، آخرین مهلت تعیین تکلیف مالیاتی دستگاه‌های کارتخوان تعیین شده است که بر اساس آن صاحبان این دستگاه‌ها باید برای کارتخوان‌های خود پرونده مالیاتی تشکیل دهند.

وضعیت اجرای این قانون و میزان مشارکت در این طرح با حضور مسئولان و کارشناسان امر در گفتگوی ۱۸:۳۰ شبکه خبر بررسی شد.

محمدرضا جعفریان - مشاور مالیاتی اتاق اصناف با حضور در این برنامه درباره دلیل تاخیر در اجرای این طرح گفت: در مهر ماه ۱۳۹۸ این طرح تصویب و در آبان همان ماه ابلاغ شد و بانک مرکزی مکلف شد تمام ابزار‌های پرداختی را ساماندهی کند، اما متاسفانه تا ۱ ماه قبل یعنی بیش از ۲ سال پس از ابلاغ اقدام چندانی صورت نگرفت و از ۱ ماه پیش بود که پیامک‌های ساماندهی مالیاتی کارتخوان‌ها برای می دارندگان در حال ارسال است.

وی اضافه کرد: متاسفانه بانک مرکزی به وظیفه خودش که اجرای این قانون در مدت ۱ سال پس از ابلاغ بود، عمل نکرد و اکنون به اصناف به صورت ضرب العجل فشار آورده می‌شود که تا پایان دی، پرونده مالیاتی تشکیل دهند.

محمد برزگری - رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی دیگر میهمان این برنامه که به صورت ارتباط تصویری در این گفتگو حضور داشت، درباره آخرین وضعیت ساماندهی مالیاتی کارتخوان‌ها گفت: از ۱۵ دی ماه ابزار جدیدی را در سیستم الکترونیکی سازمان ایجاد کردیم که امکان مراجعه الکترونیکی مؤدیان برای اتصال کارتخوان‌ها به پرونده‌های مالیاتی را فراهم می‌کند.

وی اضافه کرد: بر اساس آخرین گزارش گرفته شده از سیستم بیش از ۷۵۸ هزار کارتخوان تعیین تکلیف شده است که برخی درخواست قطع کارتخوان و برخی درخواست اتصال به پرونده مالیاتی را داشتند. در حال حاضر بیش از ۶ میلیون دستگاه تعیین تکلیف نشده وجود دارد.

برزگری در ادامه بیان کرد: در این میان با برخی از افراد مواجه شدیم که از وجود کارتخوان به نام آن‌ها مطلع نبودند که باید در سیستم درخواست قطع کارتخوان را اعلام نمایند.

رئیس مرکز تنظیم مقررات سازمان امور مالیاتی درباره اطلاع رسانی درباره این طرح گفت: به تمام می دارندگان کارتخوان پیامک ارسال شده تا برای تعیین تکلیف دستگاه خود به سیستم سازمان امور مالیاتی مراجعه کنند.

وی درباره فعالیت‌های اقتصادی کارتخوان‌ها در گذشته نیز گفت: کارتخوان‌های با اولویت تراکنش‌های بالا بررسی می‌شود، در نتیجه به صاحبان کارتخوان‌ها پیشنهاد می‌شود با تشکیل پرونده‌های مالیاتی از مشوق‌ها بهرمند شوند.

منبع خبر ( ) است و دیتانیوز در قبال محتوای آن هیچ مسئولیتی ندارد. چنانچه محتوا را شایسته تذکر میدانید، اطلاع دهید.
به اشتراک بگذارید:
لینک کوتاه خبر: https://datanews.ir/?n=956859
ما را در شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها دنبال کنید
آخرین اخبار : اقتصادی
بانک ملت روی سکوی دوم شرکت های برتر ایران (IRAN) ایستاد
۱۴۰۰/۱۱/۰۵-۱۸:۰۰

. به گزارش «تابناک» با نقل قول از روابط عمومی بانک ملت، این بانک در بیست و چهارمین سال رتبه بندی 500 شرکت بزرگ کشور براساس اطلاعات سال مالی 1399، با ثبت فروشی معادل 1.028.171 میلیارد و 500 میلیون...

ارسال توسط : تابناک
واکنش محمود صادقی به اخراج اساتید از دانشگاه‌ها/ 70 درصد اختیارات خارج از کنترل وزارت علوم است
۱۴۰۰/۱۱/۰۵-۱۸:۰۰

محمود صادقی در خصوص اخراج اعضای هیأت علمی دانشگاه ها به عذر های سیاسی، به جماران گفت: گروه های علمی و آموزشی اظهار دید علمی می کنند، مصاحبه می کنند و دید می دهند؛ اما تعیین کننده نیستند. در واقع...

ارسال توسط : دنیای اقتصاد
سخنگوی صنعت برق: مشکلی برای تامین سوخت نیروگاه‌ها وجود ندارد
۱۴۰۰/۱۱/۰۵-۱۸:۰۰

. . . . . . . . سایت خوان روز نامه (newspaper) دنیای اقتصاد. . . . . . تاریخ انتشار :...

ارسال توسط : دنیای اقتصاد
قیمت رهن و اجاره مسکن در دارآباد تهران+جدول
۱۴۰۰/۱۱/۰۵-۱۸:۰۰

. . . . . . . . سایت خوان روز نامه (newspaper) دنیای اقتصاد. . . . . . تاریخ انتشار :...

ارسال توسط : دنیای اقتصاد
نماینده خطاب به رئیسی:‌ عقلانیت در انتصابات را به کارگزاران و زیر مجموعه خود متذکر شوید
۱۴۰۰/۱۱/۰۵-۱۸:۰۰

. . نماینده خدابنده در مجلس گفت: حتی در وضعیت عادی ،قطعا نباید در انتصابات ، ملاحظات جناحی، گروهی، ستاد، دوستی، هم‌دانشگاهی بودن، همکار بودن، سایه بر آن بگستراند. . . سید البرز حسینی در...

ارسال توسط : دنیای اقتصاد